تبلیغات در فیس بوک

تبلیغات در فیس بوک ، 7 نکته مهم

تبلیغات در فیس بوک ؛ فیس بوک در حال حاضر، بر اساس استانداردهای فناوری، پدر بزرگ قدیمی رسانه های اجتماعی است.

این یکی از قدیمی‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است که از خاکستر تلاش‌های قدیمی‌تری مانند مای‌اسپیس برخاسته و تعداد زیادی را برای خود جمع‌آوری کرده است.

در واقع، 68 درصد از کل آمریکایی‌های بزرگسال از فیس‌بوک استفاده می‌کنند، که بسیاری از آن‌ها جمعیت‌شناسی قدیمی‌تر هستند که به طور سنتی در استفاده از فناوری کمی مردد هستند.

با این حال، در حالی که شکی نیست که فیس بوک در حال حاضر پادشاه تپه است، آیا هیچ پادشاهی برای همیشه حکومت می کند؟

برخی از شایعات وجود دارد که همه چیز لزوماً با آینده فیس بوک درخشان نیست. این بدان معنا نیست که مردم باید فیسبوک را برای بازاریابی رها کنند.

اعداد در فیس بوک به سادگی بیش از حد بزرگ هستند که نمی توان آنها را نادیده گرفت.

تبلیغات در فیس بوک ؛ می گوید افرادی که در فیس بوک تبلیغ می کنند باید این کار را با درک اینکه فیس بوک برای چه کاری خوب است، محدودیت های آن و اینکه کدام تبلیغات در آن کانال موثرتر است، انجام دهند.

پس چگونه برنامه ریزی تبلیغات خود را در فیس بوک آغاز می کنید؟

این مقاله را مطالعه کنید  انواع مختلف استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات در فیس بوک
تبلیغات در فیس بوک – کالج نوین

چرا از فیس بوک استفاده کنیم؟

تبلیغات در فیس بوک ؛ابتدا، بیایید ببینیم چرا اصلاً باید به فیس بوک فکر کنید. فیسبوک تنها در سال 2018، بین ایالات متحده و کانادا، در مجموع 242 میلیون کاربر فعال ماهانه داشت.

و این فقط آمریکای شمالی است. با شمارش کل پایگاه کاربر جهانی، این عدد به میلیاردها می رسد. بنابراین دلیل منطقی برای انتخاب فیس بوک این است که “این جایی است که مردم هستند.”

و اگر در نظر بگیرید که 41 درصد از کاربران 65 سال یا بیشتر سن دارند، حق با شماست. این تعداد زیادی از آمریکایی‌های مسن‌تر هستند که می‌توان با نرخ ارزان‌تری نسبت به تبلیغات سنتی مانند تبلیغات تلویزیونی یا رادیویی به آنها دسترسی پیدا کرد!

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که مردم چندین بار در طول روز فیس بوک را چک می کنند.

مانند سایر رسانه های اجتماعی، مشتریان بارها و بارها به فیس بوک باز می گردند، بنابراین فرصت های زیادی برای تحت تاثیر قرار دادن آنها دارید. تنها چیزی که لازم است رویکرد صحیح است.

یک طرح تدوین کنید

تبلیغات در فیس بوک ؛درست همانطور که یک طرح کسب و کار نقشه راه شما برای رسیدن به اهداف و نقاط عطف کسب و کار شما است، شما به یک برنامه بازاریابی نیاز دارید تا به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی خود کمک کند.

شما نمی خواهید فقط با هدف مبهم “بهبود تجارت من” وارد تبلیغات فیس بوک شوید.

شما می‌خواهید بفهمید که شرایط کسب‌وکارتان چیست، کجا می‌خواهید بهبود را ببینید، چه روش‌هایی این بهبود را در اختیار شما قرار می‌دهند، و کدام بازار برای به دست آوردن بهبودی که به دنبال آن هستید، بهترین است.

به عبارت دیگر، اگر می‌خواهید با برد بیرون بیایید، به یک «طرح حمله» مستحکم نیاز دارید. فقط پریدن، با امید به بهترین ها، بدون داشتن ایده روشن در مورد چگونگی دستیابی به اهداف، زمان و مهمتر از آن، پول را تلف می کند.

تبلیغات در فیس بوک ؛با اصول بازاریابی شروع کنید. محصول یا خدمات خود را بشناسید، جمعیتی را که به آن نیاز دارد، درک کنید، و سپس دریابید که بازار شما چگونه برای محصول یا خدماتی که ارائه می دهید خرید می کند.

نقطه فروش منحصر به فرد خود را درک کنید و بفهمید که چگونه می توانید آن را به رویکرد خود منتقل کنید. در نهایت، بهترین راه را برای نزدیک شدن به مخاطب خود پیدا کنید.

اگر می‌بینید که مخاطبان شما بیشتر از والدینی هستند که برای فرزندانشان خرید می‌کنند، می‌دانید که فیس‌بوک ممکن است مکان مناسبی برای تلاش‌های بازاریابی ما باشد، زیرا جمعیت‌شناسی مسن‌تری تضمین شده است.

تبلیغات در فیس بوک
تبلیغات در فیس بوک – کالج نوین

مخاطبان خود را محدود کنید

تبلیغات در فیس بوک ؛شما سن و شاید حتی سبک زندگی جمعیتی انتخابی خود را می دانید، اما می توانید بهتر انجام دهید.

فیس بوک به شما امکان می دهد تا در بازار خاصی که به دنبال آن هستید، واقعاً پیشرفت کنید.

از نظر جغرافیایی، حتی می‌توانید مکان‌های خاصی را هدف قرار دهید، که اگر یک کسب‌وکار محلی دارید و می‌خواهید ترافیک بیشتری را در شهر، شهر یا منطقه عمومی خود هدایت کنید، امتیاز بزرگی است.

حتی می‌توانید تبلیغات خود را بر اساس پارامترهای خاصی تغییر دهید، مانند اینکه آیا تعامل بیشتری از طرف افرادی دریافت می‌کنید که به صفحه کسب و کار شما در فیس بوک یا پروفایل تجاری اینستاگرام شما نگاه می‌کنند.

حتی می‌توانید به سراغ مشتریان بالقوه دیگری بروید که علایق مرتبط با جمعیت اصلی شما دارند.

تبلیغات در فیس بوک ؛با اهداف ایده آل خود به طور کلی و سپس برای کمپین های خاص واقعاً آشنا شوید. فیس بوک می تواند به هدایت بهترین نامزدها به صفحه و تبلیغات شما کمک کند، اما شما باید پارامترهای مناسب را به آن بدهید.

محل تبلیغات خود را انتخاب کنید

تبلیغات در فیس بوک ؛اکنون که می‌دانید می‌خواهید چه کاری انجام دهید و به چه کسی می‌خواهید برسید، وقت آن است که تصمیم بگیرید تبلیغات خود را در کجا قرار دهید.

ذهن‌های بازاریابی ساده ممکن است به دنبال یک «تاکتیک زمین سوخته» باشند که به سادگی به همه چیز و همه جا ضربه بزنند. اما گاهی اوقات دقت به شما نتایج بهتری می دهد.

به عنوان مثال، اگر تحقیقات جمعیت شناختی شما قبلاً به شما نشان داده است که بزرگترین مخاطبان شما روی پلتفرم های تلفن همراه هستند، در حال مرور در اتومبیل های اوبر یا منتظر مترو هستند، آیا این ایده خوبی است که تبلیغات خود را در مرورگرهای دسکتاپ قرار دهید؟ نه.

درباره زمانی که هدف شما در حال مرور است، از چه دستگاه‌هایی برای پیمایش در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند و نوع محتوایی که اغلب مصرف می‌کند، فکر کنید.

از این داده ها برای برنامه ریزی بهترین زمان و مکان برای قرار دادن آگهی یا محتوای حمایت شده خود استفاده کنید.

به فیس بوک بگویید چه می خواهید

تبلیغات در فیس بوک ؛فیس بوک در واقع در مورد تبلیغات بسیار دوستانه است. با این حال، تنها در صورتی می‌توانید بیشترین بهره را از فیس‌بوک ببرید که بتوانید به فیس‌بوک بگویید هدفتان چیست.

به همین دلیل است که داشتن یک برنامه بسیار مهم است. شما باید مطمئن شوید که برنامه شما چیزی است که فیس بوک بتواند آن را درک کند.

برای مثال، ممکن است به سادگی علاقه مند به ایجاد ویدیویی باشید که بخواهید تا حد امکان توسط افراد بیشتری تماشا شود.

فیس بوک پارامترهایی را برای مدیریت صحیح این هدف در نظر گرفته است. از سوی دیگر، ممکن است بخواهید به سادگی سرنخ های بیشتری تولید کنید. فیس بوک نیز اقدامات خاصی را برای این امر در نظر گرفته است.

تبلیغات در فیس بوک ؛در مورد تشویق بازدید از فروشگاه خود چطور؟ فیس بوک می تواند این کار را انجام دهد. و اگر فقط می‌خواهید یک محصول یا تبلیغ خاص را تبلیغ کنید و ترافیک یا کلیک روی آن دریافت کنید، فیس‌بوک می‌تواند آن اهداف را نیز پیش ببرد.

بنابراین مطمئن شوید که می‌دانید با تبلیغات خود به چه هدفی دست می‌یابید و چگونه آن را با گزینه‌هایی که فیس‌بوک برای تبلیغات در اختیار دارد، هماهنگ می‌کند.

تبلیغات در فیس بوک
تبلیغات در فیس بوک – کالج نوین

بودجه خود را تعریف کنید

تبلیغات در فیس بوک ؛شما فکر می کنید که این اولین عاملی است که باید در نظر بگیرید، اما در واقعیت، احتمالاً تنها زمانی می خواهید به این رقم برسید که همه متغیرهای دیگر را مرتب کردید.

فیس بوک در واقع گزینه ای را در اختیار شما قرار می دهد که چقدر می خواهید برای تبلیغات خود هزینه کنید. شما پارامترهای زیادی دارید که می توانید برای این کار تنظیم کنید. آیا می خواهید یک بودجه کل عمر را اختصاص دهید؟ آیا می خواهید یک بودجه روزانه برای هزینه ها تعریف کنید؟

شاید بخواهید سقفی برای هزینه ها تعیین کنید یا بخواهید بودجه هفتگی اختصاص دهید.

شاید حتی بخواهید شرایط خاصی را برای زمان اجرای تبلیغات تعیین کنید و پس از اجرای آن تبلیغات پرداخت کنید. فیس بوک به شما امکان می دهد دقیقاً میزان هزینه ای که می خواهید خرج کنید را تنظیم کنید.

پس از به دست آوردن این رقم، می توانید آن را با انتظارات تبلیغاتی خود مقایسه کنید. و به یاد داشته باشید، این چیزی نیست که باید برای همیشه به آن متعهد شوید.

بودجه‌بندی بی‌نهایت انعطاف‌پذیر است، بنابراین می‌توانید بسته به نوع معیارهایی که برمی‌گردید، آن‌طور که مناسب می‌دانید، تنظیم و تغییر مسیر دهید.

تبلیغات خود را ایجاد و قالب بندی کنید

تبلیغات در فیس بوک ؛اینجاست که لمس خلاقانه و انسانی بسیار مهم وارد می‌شود. اکنون که کم و بیش سیستم پرداخت و تحویل تبلیغات خود را درست کرده‌اید، زمان آن رسیده است که مطمئن شوید محتوای واقعی را برای ارائه دارید.

فیس بوک فرمت های مختلفی از جمله تبلیغات تک تصویری، تبلیغات چرخ و فلک، تبلیغات ویدیویی و حتی “مجموعه ها” را برای یک تجربه جامع تلفن همراه ارائه می دهد.

قالبی که انتخاب می کنید تا حد زیادی به اهداف شما بستگی دارد. ویدیوهای آموزنده جای خود را دارند، اما هرگز از مقرون به صرفه بودن و دسترسی یک تصویر تک و تاثیرگذار وقتی با یک کپی خوب جفت می‌شوند، کم نگذارید.

شما برای رسیدن به اینجا گام های زیادی برداشته اید، اما در ساخت و قالب بندی محتوای تبلیغاتی خود کوتاهی نکنید!

تبلیغات در فیس بوک ؛در این مرحله نیز جزئیات کوچک را فراموش نکنید. به یاد داشته باشید که نوعی دکمه CTA یا Call-To-Action را اضافه کنید تا بتوانید پاسخ ها و در عین حال قابل اندازه گیری دریافت کنید.

URL هایی را درج کنید که ممکن است مشتریان کنجکاو را به اطلاعات عمیق تری درباره محصول یا خدمات شما سوق دهد.

این آخرین تکه‌های کوچک پازل گاهی اوقات می‌توانند بین مشتری که بتواند اطلاعات بیشتری کسب کند و تبدیل به فروش یا کسی که از کنار شما عبور می‌کند، تفاوت ایجاد کند، زیرا به او فرصتی برای یادگیری بیشتر نداده‌اید.

از معیارهای خود استفاده کنید

تبلیغات در فیس بوک ؛در نهایت، وقتی همه چیز گفته شد و انجام شد، به عمق داده ها بپردازید. زیبایی واقعی بازاریابی دیجیتال این است که شما یک معدن طلای واقعی از معیارها را دریافت می کنید که می تواند برای کمپین های فعلی و آینده بسیار مفید باشد.

شما دقیقا می دانید که چند نفر تبلیغ شما را دریافت کرده اند، چند نفر روی آن کلیک کرده اند و چند نفر به وب سایت شما رفته اند. شما می دانید که آیا بازدیدکنندگان سایت خود را از فیس بوک یا اینستاگرام جذب کرده اید.

با این معیارها، می توانید ببینید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست.

تبلیغات در فیس بوک ؛اگر برخی از روش‌های تبلیغاتی عملکرد خوبی ندارند، آنها را تغییر دهید یا کوتاه کنید. اگر دیگران بهتر از آنچه شما انتظار دارید کار می کنند، بودجه و منابع بیشتری را به آنها اختصاص دهید.

به لطف مجموعه وسیعی از داده‌های کاربر که دریافت می‌کنید، اطلاعات بسیار بهتری برای تصمیم‌گیری استراتژیک دارید تا کسی که فقط می‌تواند حدس بزند که چند نفر پوستر را در مترو دیده‌اند و اینکه آیا آنها را درگیر کرده است یا خیر.

فیس بوک دسترسی بسیار زیادی دارد، و می تواند تعداد زیادی سرنخ خوب ایجاد کند، اما تنها در صورتی که بدانید چگونه از آن بیشترین بهره را ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + شانزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟