تبلیغات - کالج نوین

تبلیغات

تبلیغات به یک استراتژی بازاریابی اشاره دارد که در آن یک اسپانسر مشخص شده برای فضا/شاخه پرداخت می‌کند تا محصولی را تبلیغ کند زیرا در یک زمان به میلیون‌ها نفر می‌رسد و توجه مخاطبان هدف را به خود جلب می‌کند و آنها را به خرید محصول ترغیب می‌کند.

این نوعی ارتباط است که هدف آن ایجاد آگاهی، اطلاع رسانی و تأثیرگذاری بر مردم است. این یک واقعیت مشهور است که چه تشخیص دهیم و چه ندانیم، تبلیغات در همه جا حضور دارد.

هدف اصلی تبلیغات جذب مشتریان جدید با حفظ مشتریان موجود از طریق مشخص کردن گروه هدف و رسیدن به آنها با پیامی متقاعدکننده و در عین حال موثر است. به این ترتیب، یک کمپین تبلیغاتی ساده می تواند تأثیر شدیدی بر رفتار خرید مشتری داشته باشد.

تبلیغات چیست؟
تبلیغات از یک پیام تبلیغاتی غیرشخصی حمایت شده عمومی، به نام تبلیغ یا تبلیغ، برای تقویت محصول، خدمات، افراد، رویداد یا ایده استفاده می کند تا بینندگان را با هدف جلب علاقه، تعامل و فروش افزایش دهد.

تبلیغات
تبلیغات – کالج نوین

ویژگی های تبلیغات

ویژگی های بارز تبلیغات در اینجا در نکات زیر مورد بحث قرار می گیرد: ویژگی های تبلیغات

آگهی پولی: در تبلیغات، آگهی‌دهنده برای تهیه پیش‌نویس پیام آگهی و همچنین خرید جایگاه یا فضای رسانه تبلیغاتی و ارزیابی تلاش‌های انجام شده در آن، هزینه‌ای را به شرکت تبلیغاتی پرداخت می‌کند.
ارتباط یک طرفه: در تبلیغات فقط ارتباط یک طرفه وجود دارد، به این معنا که برندها پیام خود را از طریق بسترها، کانال ها یا رسانه های مختلف به مشتریان منتقل می کنند.
شخصی یا غیرشخصی: در روزهای قبلی که از روش های سنتی تبلیغات (تلویزیون، رادیو، روزنامه) استفاده می شد، تبلیغات به شدت غیر شخصی بود. با این حال، با معرفی تبلیغات دیجیتال، از زمانی که رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات مبتنی بر محتوا یا مبتنی بر کوکی رواج یافت، تبلیغات شخصی شد.
ابزار تبلیغاتی: تبلیغات یکی از عناصر ترکیب تبلیغاتی است. در واقع، این عنصر بسیار مورد استفاده برای افزایش فروش شرکت است.
کاربرد گسترده: تبلیغات یکی از روش های پرکاربرد ارتباطات جمعی است. نه تنها مشاغل، بلکه تبلیغات نیز برای خدمت به اهداف دیگر توسط احزاب سیاسی برای کمپین، صندوق های خیریه برای کمک های مالی، یک موسسه آموزشی برای پذیرش، ایالت ها برای گردشگری، سازمان های دولتی برای ایجاد آگاهی و غیره استفاده می شود.
استفاده از رسانه: یکی از بزرگترین چالش هایی که شرکت با آن مواجه است، انتخاب رسانه مناسب برای انتقال پیام است. رایج ترین رسانه های مورد استفاده تلویزیون، رادیو، مجله روزنامه، جزوات، احتکار، چاپ دیوار، بنرها، اینترنت و غیره است.
تفاوت در اهداف: هر سازمانی محصول/خدمت را با هدف یکسان تبلیغ نمی کند. دلیل استفاده از تبلیغات از سازمانی به سازمان دیگر متفاوت است. از تبلیغات می توان برای افزایش فروش، بهبود تصویر برند، ایجاد ارتباط خوب با مردم، ایجاد بازار آماده برای محصول جدید، بقای رقابت یا آموزش افراد استفاده کرد.

انواع آن

تبلیغات به دو دسته تقسیم می شود که در زیر به آنها پرداخته می شود:

تبلیغات متعارف

تبلیغات چاپی
بیلبوردها
تماس سرد
تبلیغات رادیویی
تبلیغات تلویزیونی
تبلیغات دیجیتال

تبلیغات رسانه های اجتماعی
تبلیغات ایمیلی
جستجو و نمایش تبلیغات
تبلیغات موبایل
پنجره های باز شو
حامیان تبلیغاتی شرکت هایی هستند که مایلند محصول یا خدمات خود را از طریق تبلیغات تجاری به جهت جلب توجه مصرف کنندگان تبلیغ کنند که باعث افزایش مصرف می شود.

صنعت آن

صنعت تبلیغات شامل شرکت‌های تبلیغاتی، آژانس‌های تبلیغاتی، رسانه‌های تبلیغاتی و میزبان افرادی مانند ویرایشگرها، محققان، مدیران برند، مدیران خلاق، طراحان، تجسم‌کنندگان و غیره است.

بخش تبلیغات

بخش تبلیغات یک شرکت ممکن است یک تا صدها نفر داشته باشد و صرف نظر از اندازه شرکت، وظایف مشابهی در موارد زیر داشته باشد:

تدوین برنامه تبلیغاتی
اجرای برنامه تبلیغاتی
کنترل برنامه تبلیغاتی
ارائه بودجه
حفظ رابطه با تامین کنندگان
راه اندازی ارتباطات داخلی
ایجاد استانداردهای حرفه ای
انتخاب آژانس تبلیغاتی
بنگاه تبلیغاتی
مشتریان یعنی حامیان مالی از آژانس تبلیغاتی استفاده می کنند زیرا معتقدند آژانس تبلیغاتی می تواند پیام متقاعد کننده با کیفیتی را برای محصولات خود تولید کند و تبلیغات را در کانال و زمان مناسب قرار دهد تا بتواند حداکثر دسترسی ممکن را داشته باشد. یک بروید.

به همین دلیل است که رابطه مشتری و آژانس تبلیغاتی برای سال‌ها ثابت می‌ماند، اما زمانی که مشتری از خدمات ارائه شده توسط آژانس ناراضی است، به دنبال آژانس دیگری می‌گردد تا تغییر کند و خدمات بهتری دریافت کند.

انواع استراتژی های تبلیغاتی

آژانس های تبلیغاتی از انواع مختلفی از استراتژی ها برای دریافت حداکثر پاسخ از مخاطبان هدف استفاده می کنند که عبارتند از:

استراتژی قبل و بعد
استراتژی مشاوره
استراتژی همدلی
استراتژی گواهی
استراتژی تظاهرات
استراتژی مقایسه
اهمیت تبلیغات

نکات آتی اهمیت تبلیغات را مورد بحث قرار خواهند داد:

تبلیغات محصول: در چرخه عمر محصول، طراحی تبلیغات مرحله اولیه است که به عنوان راه اندازی محصول عمل می کند و یکی از بهترین روش ها برای تقویت برند است.
ایجاد تقاضا: قبل از تولید محصول، پیش بینی فروش برای محاسبه بهای تمام شده تولید انجام می شود. هنگامی که محصول پس از تکمیل فرآیند تولید وارد بازار می شود، فروش به واقعیت تبدیل می شود و تبلیغات قدرتمند راهی است که از طریق آن شرکت ها می توانند محصول جدید خود را به دنیا معرفی کنند.
ردیابی: تبلیغات دیجیتال روشی را که قبلاً در آن تبلیغات انجام می شد تغییر داده است. حامیان مالی می توانند تعامل و تبدیل مخاطب را از طریق یک تبلیغ، از طریق دکمه کلیک دنبال کنند.
تصویر برند: تبلیغات موثر به شرکت ها کمک می کند تا تصویر برند مورد نظر را در ذهن مصرف کنندگان ایجاد کنند.
تمایز محصول: تبلیغات راهی عالی برای متمایز کردن محصول شرکت از محصولات ارائه شده توسط رقبا و انتقال ویژگی ها و مزایای آن به عموم مردم است.
بنابراین می توان گفت که هر پیامی که با هدف تحریک مردم به پاسخگویی خاص یعنی خرید محصول تحت حمایت ایجاد شود، تبلیغات نامیده می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  اقتصاد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟