یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر

یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر

یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر ، در دهه های گذشته، رویه بازاریابی به طور فزاینده ای بر ایجاد تعاملات آنلاین بین سازمان ها و مصرف کنندگان آنها متمرکز شده است. این تغییر به دلیل پیشرفت‌های متعدد، مانند افزایش نفوذ اینترنت، پیچیدگی روزافزون دستگاه‌ها، و همچنین سرعت اتصال بیشتر که فناوری شبکه ارائه می‌دهد، تحریک می‌شود. ارتباط روزافزون بازاریابی دیجیتال با افزایش قابل توجه هزینه در تبلیغات دیجیتال تأکید می شود که تخمین زده می شود در بازه زمانی بین سال های 2019 تا 2024 از 335 میلیارد دلار به 645 میلیارد دلار افزایش یابد.

دیجیتال مارکتینگ به مجموعه ای از ابزارهای دیجیتالی مختلف اطلاق می شود که برای جذب مشتریان در هر مکان و در هر زمان استفاده می شود. بنابراین بازاریابی دیجیتال یک اصطلاح چتر برای تلاش های یک شرکت در بازاریابی ایمیلی، بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی موبایلی، تبلیغات نمایشی، بازاریابی موتورهای جستجو و بازاریابی ویروسی است. شرکت‌هایی مانند گوگل یا فیس‌بوک بر اساس اطلاعاتی که مصرف‌کنندگان از طریق سیگنال‌های رفتاری نشان می‌دهند، مانند تاریخچه مرور یا خریدهای قبلی (آنلاین) آنها، به طور دقیق مشتریان را هدف قرار می‌دهند.

یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر
یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر – کالج نوین

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟- یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر

یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ شامل مجموعه اقداماتی است که از کانال‌های بازاریابی آنلاین برای دستیابی به اهداف مختلف استفاده می‌کنند. یک برنامه عملیاتی بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد تا استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را با موفقیت ایجاد و راه‌اندازی کنید. لازم است به این نکته توجه داشته باشید که برای هر کسب و کار، یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ بخصوص نیاز خواهد بود و این‌گونه نیست که یک استراتژی برای چند مدل کسب و کار اینترنتی پاسخگو باشد.

بازاریابی دیجیتال: رسانه های دارای مالکیت، کسب درآمد و پرداخت- یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر

هنگام کار بر روی استراتژی دیجیتال خود، چندین تصمیم مهم وجود دارد که یک شرکت باید اتخاذ کند. مورد اول در مورد نوع رسانه ای است که استفاده خواهد کرد. رسانه ها بر اساس موارد زیر متمایز می شوند:

. آیا این شرکت مالک آن رسانه است یا خیر
. آیا شرکت برای رسانه ها (یعنی «رسانه های پولی») هزینه می پردازد یا خیر (یعنی «رسانه های کسب شده).

شکل 1: چارچوب رسانه های دارای مالکیت، کسب درآمد و پرداخت شده.- یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر

رسانه متعلق به
این به تمام رسانه هایی که یک شرکت در اختیار دارد، از جمله وب سایت، وبلاگ ها، نشریات یا مجلات و همچنین پست های آن در رسانه های اجتماعی اشاره دارد. از مزایای رسانه های تحت مالکیت، کنترل بالای شرکت بر محتوای منتشر شده و رایگان بودن انتشار این محتوا است. در عین حال، مصرف‌کنندگان رسانه‌های متعلق به آنها را کمتر هدفمند می‌دانند زیرا صدای شرکت را نمایندگی می‌کنند. با توجه به اینکه مصرف کنندگانی که در مورد شرکت چیزی نشنیده اند، به ندرت در معرض محتوای یک شرکت قرار می گیرند، رسانه های متعلق به آنها نیز نقش کلیدی در جذب مشتری ندارند.

این مقاله را مطالعه کنید  مزایای دیجیتال مارکتینگ چیست؟

رسانه به دست آمده
برخلاف رسانه‌های متعلق به شرکت، اینها کنترل شرکت را ندارند. با این حال، آنها رایگان هستند. نمونه‌هایی از رسانه‌های کسب‌شده، ارجاعاتی به تجربه غذا خوردن در رستوران یا اقامت در هتل هستند. از آنجایی که این شرکت نویسنده چنین رسانه‌هایی نیست، نمی‌تواند مستقیماً محتوا را کنترل کند. یک شرکت فقط می تواند وبلاگ نویسان یا اینفلوئنسرها را با محتوای خاصی که در نهایت منتشر می کنند تغذیه کند. علیرغم از دست دادن کنترل شرکت ها، چنین رسانه هایی بسیار مرتبط هستند زیرا مصرف کنندگان آنها را عینی تر از رسانه های متعلق به خود می دانند.

رسانه پولی
این به تمام رسانه هایی که یک شرکت برای آنها پول پرداخت می کند، از جمله تبلیغات دیجیتالی مانند تبلیغات موتورهای جستجو (یعنی تبلیغاتی که رتبه شرکت را در موتورهای جستجو مانند گوگل افزایش می دهد) یا تبلیغات نمایشی (یعنی بنرهایی که در وب سایت های مختلف مانند New نشان داده می شوند، اشاره دارد. یورک تایمز). مزیت کلیدی این است که شرکت کنترل زمان (تاریخ/زمان)، مکان (مکان) و محتوای (محتوا) را دارد. با این وجود، شرکت باید برای چنین ارتباطی هزینه ای بپردازد و علاوه بر این، مصرف کنندگان محتوا را کمتر از سایر محتواها معتبر و اعتبار کمتری می دانند.

یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر
یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر – کالج نوین

ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ- یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر

معمولاً استراتژی های بازاریابی دیجیتال بر اساس اهداف شرکت ساخته می شوند. این اهداف از ایجاد آگاهی (به عنوان مثال، زمانی که مصرف کنندگان از شرکت یا یکی از خدمات آن آگاه نیستند)، تا فروش (به عنوان مثال، زمانی که مصرف کنندگان شرکت را در بالای ذهن خود ندارند)، تا مصرف کنندگان حامی پیشنهادات آن باشند، متغیر است. (به عنوان مثال، زمانی که شرکت بر اساس تبلیغات دهان به دهان الکترونیکی ایجاد می کند).

شکل 2: نمونه اهداف استراتژیک و ابزارهای اصلی درگیر.

1. ایجاد آگاهی
ایجاد آگاهی نه تنها زمانی که یک شرکت پیشنهادات جدیدی را راه اندازی می کند مهم است، بلکه زمانی که سعی می کند به بخش های جدید مشتریان دست یابد نیز اهمیت دارد. از آنجایی که مصرف کنندگانی که از یک شرکت، خدمات یا خدمات جدید آگاه نیستند، بعید است که آن را جستجو کنند، شرکت باید نقش فعالی در دستیابی به مشتریان داشته باشد. چندین راه برای انجام این کار وجود دارد.

اول، شرکت ها ممکن است انتخاب کنند که پوشش رسانه ای کسب کنند. موفقیت این استراتژی در درجه اول به این بستگی دارد که آیا خدمات جدید شرکت ارزش صحبت کردن را دارد یا خیر. به عنوان مثال، اگر یک شرکت خدمات جدیدی ارائه دهد که به راحتی توسط وبلاگ نویسان یا تأثیرگذاران پوشش داده شود، توزیع محتوا برای آنها می تواند برای ایجاد آگاهی موفقیت آمیز باشد.

اگر این استراتژی کافی باشد، ممکن است یک شرکت دیگر نیازی به سرمایه گذاری هنگفت در رسانه های پولی نداشته باشد. با این حال، اگر شرکت نتواند آگاهی کافی برای پیشنهادات خود ایجاد کند، ممکن است لازم باشد در رسانه های پولی سرمایه گذاری کند. برای مثال، تبلیغات نمایشی ممکن است به مشتریان هدف در وب‌سایت‌هایی که احتمالاً به آنها علاقه دارند اجازه دهد. به طور مشابه، سرمایه‌گذاری در تبلیغات موتورهای جستجو می‌تواند آگاهی مشتریان را از خدمات شرکت افزایش دهد. قابل ذکر است، این تبلیغات موتور جستجو در درجه اول باید بر روی کلمات کلیدی بدون مارک یا کلمات کلیدی مارک دار رقبای شرکت تمرکز کند، با توجه به اینکه هیچ آگاهی قبلی از شرکت و پیشنهادات آن فرض نمی شود.

این مقاله را مطالعه کنید  متخصص دیجیتال مارکتینگ

2. انتشار اطلاعات
هدف دوم از فعالیت های دیجیتال مارکتینگ یک شرکت می تواند اطلاع رسانی به مشتریان باشد. به طور معمول، ارائه اطلاعات باید به ویژه بر مصرف کنندگانی متمرکز شود که قبلاً از پیشنهادات یک شرکت آگاه بوده اند.

اگر هدف کلیدی یک شرکت اطلاع رسانی به مصرف کنندگان باشد، شرکت نمی تواند به سادگی در افزایش آگاهی متوقف شود، بلکه باید اطلاعات مختصر در مورد خدمات خود را دنبال کند. این ممکن است نیاز به طراحی مجدد قابل توجهی در تبلیغات نمایشگر داشته باشد تا نه تنها توجه مصرف کنندگان را جلب کند، بلکه اطلاعاتی را در مورد پیشنهادات ارائه دهد. تبلیغات ویدیویی ممکن است برای دستیابی به هر دو هدف مناسب باشد. علاوه بر این، می‌توان تبلیغاتی را انتخاب کرد که در لحظاتی به دست مصرف‌کنندگان می‌رسند که می‌خواهند توجه بیشتری به چنین اطلاعاتی اختصاص دهند. بنابراین، رسانه های متعلق به زمانی که هدف انتشار اطلاعات است، نقش بسیار مهم تری ایفا می کنند. شرکت ها می توانند صفحات فرود را در وب سایت یک شرکت ایجاد کنند که اطلاعات دقیق را نشان دهد.

زمانی که مصرف کنندگان از محصولات یک شرکت آگاه باشند، تبلیغات موتورهای جستجو نیز نقش بسیار بیشتری ایفا می کند. تبلیغات موتورهای جستجو فقط به Google محدود نمی شود، موتورهای جستجوی دیگر ممکن است در وب سایت های تجمیع کننده خدمات خاص، مانند Booking.com (به عنوان مثال، برای خدمات مرتبط با سفر) یا yelp.com (مثلاً برای رستوران ها) یافت شوند. با این وجود، برخلاف هدف ایجاد آگاهی، با هدف انتشار اطلاعات، شرکت باید از کلمات کلیدی برند یا کلمات کلیدی مرتبط با خدمات شرکت استفاده کند.

3. تسهیل خرید
هدف بعدی دیجیتال مارکتینگ ممکن است افزایش خرید باشد. برای جذب خرید، یک شرکت ممکن است از رسانه دیجیتال خود به نحوی استفاده کند تا مشتریانی را که در حال حاضر قصد خرید از آن شرکت را دارند، تسهیل کند. برای خرید، رسانه های متعلق به نقش مهم تری نسبت به سایر انواع رسانه ایفا می کنند. از آنجایی که مصرف کنندگان علاقه مند معمولا قبلاً اطلاعات شرکت را جمع آوری کرده اند (به عنوان مثال وب سایت، رسانه های اجتماعی)، هدف این است که این مشتریان را تشویق به خرید کنند. بنابراین، یک وب سایت خوب طراحی شده که برای مثال با سایر رسانه های متعلق به شرکت هماهنگ شده است، یک رکن کلیدی در خرید خرید است. علاوه بر این، ایجاد پست‌های رسانه‌های اجتماعی که به مشتریان فرصت مستقیمی برای خرید می‌دهد (که به عنوان پست‌های قابل خرید نیز شناخته می‌شود) مراحل غیرضروری در معامله را حذف می‌کند و در نهایت احتمال خرید را افزایش می‌دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ

رسانه‌های پولی نیز می‌توانند نقش زیادی در ایجاد انگیزه در خرید داشته باشند. مصرف کنندگان اغلب در هنگام جستجوی محصولات یک برند در ذهنیت خرید قرار دارند، بنابراین، به خصوص به مشتریانی که محصولات خاصی را جستجو می کنند باید لینک های مستقیم برای خرید ارائه شوند. این ممکن است سایت محصولی باشد که مجدداً مستقیماً به خرید آنلاین مرتبط است یا پیوندی به یک سرویس آفلاین است که امکان خرید را فراهم می کند. همچنین، تبلیغات قابل خرید – که در آن مصرف کنندگان می توانند مستقیماً با کلیک بر روی تبلیغ، یک سرویس خاص را خریداری کنند – ممکن است هرگونه اصطکاک را برای مصرف کنندگان کاهش دهد و آنها را مستقیماً برای خرید خدمات ارائه شده در یک آگهی ارسال کند. این شکل جدید از تبلیغات، خرید خود به خود را برای مصرف کنندگان راحت می کند.

4. تعامل با مشتری
امروزه بیشتر شرکت‌ها نه تنها خرید را هدف قرار می‌دهند، بلکه هدفشان تبدیل مشتریان خود به حامیان نام تجاری است. برای انجام این کار، یک شرکت در درجه اول می تواند از رسانه های متعلق به خود یا رسانه های به دست آمده استفاده کند.

اول، مصرف‌کنندگانی که خرید کرده‌اند، می‌توانند محتوای اضافی را از طریق رسانه‌های کسب‌شده دریافت کنند. تسهیل جوامع برند، بذر کردن سایت های رسانه های اجتماعی (به عنوان مثال، پروفایل های فیس بوک) به طور مداوم با مطالب جدید را می توان در این مرحله در نظر گرفت. این اغلب مستلزم انتشار محتوایی در رسانه های متعلق به افرادی است که از قبل خرید کرده اند. به همین ترتیب، کمپین‌های بازاریابی ویروسی ممکن است نقش مهم‌تری در اینجا ایفا کنند، زیرا می‌توانند از تعامل برقرار شده با مشتری برای ایجاد علاقه بیشتر به خدمات شرکت استفاده کنند.

دوم، رسانه‌های به‌دست‌آمده می‌توانند نقش بزرگ‌تری در جلب مشارکت مصرف‌کنندگان با خدمات شرکت ایفا کنند. پست‌های وبلاگ یا سایر محتوای رسانه‌ای به‌دست‌آمده می‌توانند به طور مؤثری مصرف‌کنندگان را در این مرحله تسهیل کنند و به آنها اطمینان دهند که تصمیم درستی گرفته‌اند و از شرکت حمایت خواهند کرد.

یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر
یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر – کالج نوین

نتیجه گیری: کلید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق؟

ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ کار آسانی نیست. شرکت ها برای دستیابی به اهداف تبلیغاتی خود باید از بین ابزارهای مختلف – دارای مالکیت، کسب درآمد و رسانه های پولی – یکی را انتخاب کنند. انتخاب در درجه اول به هدف کمپین بازاریابی بستگی دارد – اینکه آیا شرکت هدفش ایجاد آگاهی است، آیا می خواهد اطلاعات دقیقی را در مورد محصولات خود به اشتراک بگذارد، آیا می خواهد مستقیماً مشتریان را برای خرید ترغیب کند یا اینکه می خواهد آنها را درگیر کند. . چنین استراتژی‌هایی ممکن است پیچیده باشند و اغلب رسانه‌های مختلف هنگام ترکیب بهترین عملکرد را دارند. بنابراین، هماهنگی نزدیک بسیاری از ابزارهای موجود، کلید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟