یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بین المللی

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بین المللی

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بین المللی ، دیجیتال مارکتینگ به ارتقای محصولات با کمک فناوری های دیجیتال، عمدتاً از طریق اینترنت اشاره دارد. این مستلزم تولید مواد بازاریابی دیجیتال برای توزیع در چندین کانال آنلاین، از جمله ایمیل، وب سایت ها، وبلاگ ها، رسانه های اجتماعی، و بازی ها و همچنین پخش صوتی و تصویری است. این ذاتاً یک استراتژی تبلیغاتی بین المللی است زیرا محدودیتی در توزیع محتوای بازاریابی دیجیتال برای مخاطبان در سراسر جهان وجود ندارد.

در اینجا نکات مهمی وجود دارد که هر صاحب یا مدیر کسب و کار باید در پیگیری یک کمپین بازاریابی دیجیتال بین المللی از آن آگاه باشد. در حالی که می توان بلافاصله از تبلیغات آنلاین یا رسانه های اجتماعی برای دسترسی به مشتریان احتمالی در کشورهای دیگر استفاده کرد، اما ممکن است نتایج بدون در نظر گرفتن نکات زیر بهینه نشود.

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بین المللی
یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بین المللی – کالج نوین

5 نکته برای یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بین المللی

یافتن روش های مناسب برای استفاده

اولین قدم این است که مناسب ترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال را برای نیازهای خود انتخاب کنید. روش‌های زیادی وجود دارد و اثربخشی هر یک بستگی به هدف شما دارد. با این حال، برخی از روش‌ها اساسی در نظر گرفته می‌شوند، به این معنی که آنها باید همیشه بدون توجه به نوع کسب‌وکاری که دارید به کار گرفته شوند. اینها بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی رسانه های اجتماعی هستند.

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) برای همه مشاغلی که به دنبال ایجاد حضور آنلاین هستند، ضروری است. این فقط در مورد بالا بودن رتبه بندی نتایج موتورهای جستجو نیست. این اساساً در مورد قرار دادن اطلاعات صحیح در مورد کسب و کار خود به صورت آنلاین است تا هم موتورهای جستجو و هم بینندگان انسانی را در مورد آنچه ارائه می دهید مطلع کنید.

بازاریابی رسانه های اجتماعی نیز با توجه به نقشی که در بازار مصرف ایفا می کند، اساسی در نظر گرفته می شود. تقریباً هر مشتری بالقوه ای یک حساب رسانه اجتماعی دارد، بنابراین باعث می شود از آن به عنوان بستری برای ارائه پیام بازاریابی خود استفاده کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  10 دلیل واضح نیاز به دیجیتال مارکتینگ

در اینجا سایر استراتژی های بازاریابی دیجیتال و کاربرد آنها آورده شده است:

بازاریابی محتوا. این در مورد انتشار محتوایی است که آگاهی از برند را ارتقا می دهد و از بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی رسانه های اجتماعی پشتیبانی می کند. محتوا می تواند مقالات، ویدئوها، میم ها یا تصاویری باشد که ممکن است توسط کاربران اینترنتی به اشتراک گذاشته شود تا داوطلبانه یا ناخواسته یک محصول را به اشتراک بگذارند. این روش برای کسب و کارهایی که هدفشان ایجاد شهرت مثبت آنلاین است، ایده آل است. با این حال، نتیجه گرفتن از آن زمان می برد، بنابراین برای کسانی که به دنبال نتایج سریع هستند و منابع کافی برای حفظ تولید محتوای با کیفیت بالا ندارند، قابل اجرا نیست.
بازاریابی ایمیلی. این ارسال مطالب بازاریابی از طریق ایمیل است. ایمیل مارکتینگ فقط باید توسط کسانی استفاده شود که در انجام آن تخصص و تجربه دارند، زیرا استفاده نادرست یا ناکارآمد از بازاریابی ایمیلی اتلاف منابع است. بدتر از آن، می تواند منجر به مرتبط شدن یک نام تجاری یا محصول با هرزنامه شود.
تبلیغات سایت، ویدئو و بازی. اینها تبلیغاتی هستند که در صفحات وب، وبلاگ ها، سایت های اشتراک گذاری ویدیو مانند یوتیوب و بازی ها، از جمله برنامه های تلفن همراه می بینید. برای پشتیبانی از این نوع بازاریابی دیجیتال به منابع کافی نیاز دارید. این یک روش تبلیغاتی ایمن برای هر نوع کسب و کاری است اما ممکن است مقرون به صرفه نباشد.
نقدها یا مقالات پولی و استخدام اینفلوئنسرها. اینها تاکتیک های بازاریابی دیجیتال تهاجمی هستند. اغلب زمانی که گزینه‌های ارزان‌تر مانند رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی، نتایج دلخواه را به همراه ندارند، برای معرفی یک برند یا محصول استفاده می‌شوند. مشاغل مرتبط با اقلام مصرفی رایج ترین استفاده کنندگان از این روش ها هستند.

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بین المللی
یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بین المللی – کالج نوین

تعیین دامنه

سعی نکنید به طور همزمان به همه یا بسیاری از بازارهای بین المللی دسترسی پیدا کنید. بین المللی شدن با کمپین دیجیتال مارکتینگ به این معنا نیست که باید به طور همزمان همه یا اکثر کشورها را هدف قرار دهید. بازارهای برتری را که به احتمال زیاد مشتریان جدیدی را که نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهند، شناسایی کنید، سپس بازاریابی خود را روی آنها متمرکز کنید. بدانید که “هدف قرار دادن” چندین بازار به طور همزمان بسیار پرهزینه و پرخطر خواهد بود.

این مقاله را مطالعه کنید  اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ

اگر می‌خواهید تلاش‌های دیجیتال مارکتینگ بین‌المللی شما موفقیت‌آمیز باشد، نمی‌توانید فقط یک کمپین یک‌اندازه برای همه راه اندازی کنید. کشورها یا مناطق مختلف به پروژه ها و تیم های بومی سازی متفاوتی نیاز دارند. به همین ترتیب، آنها به احتمال زیاد به استراتژی های بازاریابی سفارشی نیاز دارند که برای فرهنگ های مختلف جذاب باشد. به عنوان مثال، کمپین های بازاریابی دیجیتال که در کشورهای اسکاندیناوی کار می کنند، بعید است در چین یا اندونزی کار کنند.

توصیه می شود از کوچک شروع کنید، سپس هر طور که می خواهید گسترش دهید. گزینه های خود را به دقت مطالعه کنید تا بهترین حرکت های بعدی را برای توسعه محصول خود تعیین کنید. اجازه دهید موفقیت کمپین های تبلیغاتی اولیه شما را به تدریج به کشورها یا مناطق بعدی هدایت کند. اگر به نظر می رسد تلاش های بازاریابی شما در بازارهای آسیایی کارساز نیست، شاید لازم باشد به جای دیگری بروید یا تلاش خود را در بازارهای پذیراتر متمرکز کنید.

توسعه انعطاف پذیری و مقیاس پذیری

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال سازگار ایجاد کنید. بازار بین المللی هرگز یکنواخت نیست. به همین دلیل است که باید رویکردهای خود را بسته به شرایط موجود در زمین سفارشی کنید. علاوه بر این، برنامه های شما باید با تغییرات یا تحولات غیرمنتظره سازگار شوند. به عنوان مثال، اگر دولت (در بازاری که مد نظر شماست) بیانیه مقدماتی در مورد اثربخشی ماده اصلی محلول دافع پشه که شما بازاریابی می کنید منتشر کند، چه می کنید؟ شما باید به سرعت با استناد به سایر تحقیقات یا توصیه های معتبر برای مقابله با ادعای دولت محلی واکنش نشان دهید.

علاوه بر این، برنامه بازاریابی شما باید بسته به شرایط بازار مقیاس پذیر باشد. از ایجاد طرحی که بیش از حد بر روی شخصیت‌ها، مکان‌ها، ارجاعات فرهنگ پاپ یا محصولات رقیب تثبیت شده است خودداری کنید. با عدم نیاز به تغییرات عمده در زمینه محصول و عملکرد افراد دخیل در اجرای طرح، گسترش برنامه خود را آسان کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ یک استراتژی کلیدی

ایجاد روابط

بر ارتباط با مشتری تأکید کنید. دیجیتال مارکتینگ بین‌المللی ممکن است یک سرمایه‌گذاری عظیم و کلی به نظر برسد، اما چیزی است که باید تا حد امکان صمیمی باشد. هدف همیشه باید این باشد که مشتریان احساس خاص بودن کنند تا آنها احساس کنند مجبور به خرید یک محصول یا مشترک شدن در یک خدمات هستند.

به سوالات مشتریان پاسخگو باشید. در اسرع وقت به شکایات یا سوالات رسیدگی کنید. اگر می‌خواهید مشتریان جدیدی را جذب کنید، کاری نکنید که آنها احساس کنند که آنها را بدیهی می‌دانند یا فقط یکی از بسیاری از معاملات تجاری شما با آنها غیرشخصی هستند. به سرمایه گذاری در تیم خدمات مشتری چند زبانه کمک می کند. مشتریان تمایل دارند چیزی بخرند اگر به زبان آنها باشد. مشتریان بالقوه زمانی که به نگرانی‌هایشان به زبان مادری پرداخته می‌شوند، اولین برداشت مثبت را ایجاد می‌کنند.

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بین المللی
یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بین المللی – کالج نوین

نظارت و ارزیابی

اجرای طرح بازاریابی بین المللی خود را مستند کنید و عملکرد را اندازه گیری کنید. همیشه با همه چیزهایی که با برنامه اتفاق می افتد به روز باشید. پیشرفت دوره های اقدام را ثبت کنید و ارزیابی کنید که آیا به آنچه که قرار بود دست یافته اند یا خیر. با معیارهای عملکردی بیایید و ارزیابی کنید که آیا کسب و کار چیزی از این تلاش به دست می آورد یا خیر.

پولی که برای تبلیغات آنلاین، تبلیغات رسانه های اجتماعی و سایر اشکال بازاریابی دیجیتال خرج می شود باید به چیزی قابل لمس تبدیل شود. این می تواند به شکل افزایش آگاهی از برند یا افزایش فروش باشد.

در نتیجه

یک برنامه بازاریابی دیجیتال موفق بین المللی نیازی به استفاده از تمام روش های بازاریابی دیجیتال ندارد. آنچه مهم است، ایجاد یک استراتژی کارآمد است که به تدریج اما به طور مؤثر به مخاطبان بین المللی، منطقه به منطقه یا کشور به کشور برسد. نظارت دقیق بر نتایج نیز باید برای پیگیری اقدامات برنامه ریزی شده انجام شود. همچنین باید هر زمان و هر جا که لازم باشد تغییراتی را اعمال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟