10 نکته برای یک پست سئو پسند - کالج نوین

10 نکته برای یک پست سئو پسند

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، نوشتن پست های وبلاگ به مهارت نیاز دارد. برای اینکه خواننده خود را علاقه مند نگه دارید، باید به ساختار محتوای خود فکر کنید و آن را لذت بخش نگه دارید.

اگر مردم مقاله‌ای را دوست داشته باشند و بفهمند، تمایل بیشتری به اشتراک‌گذاری آن با دیگران خواهند داشت – و این باعث افزایش رتبه شما می‌شود.

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، بنابراین، اگر می‌خواهید مهارت‌های نوشتاری و رتبه‌بندی خود را بهبود ببخشید، با این نکات در مورد نحوه نوشتن یک پست وبلاگ مناسب SEO شروع کنید!

برای برخی، نوشتن برای اهداف سئو و نوشتن برای جذب و جذب مخاطب، دو هدف متضاد به نظر می رسد. من کاملا مخالفم. مطمئناً، اگر می‌خواهید یک پست وبلاگی مناسب سئو داشته باشید، کلماتی که می‌خواهید پیدا شوند باید در مکان برجسته‌ای قرار داشته باشند.

این مقاله را مطالعه کنید  تکنیک های نوشتن سئو ، 10 نکته

اما، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی به شدت خوانایی متن شما را مختل می کند، که قطعاً مایل به انجام آن نیستید. در واقع، تراکم بالای عبارت کلیدی حتی می تواند سیگنالی برای گوگل باشد مبنی بر اینکه شما ممکن است کلمات کلیدی را در متن خود پر کنید و این می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر منفی بگذارد.

این پست نکاتی را در مورد نوشتن پست های وبلاگی ارائه می دهد که سئو پسند و قابل خواندن هستند. این دو هدف همیشه باید دست به دست هم بدهند، زیرا ما معتقدیم که نوشتن به زبان قابل فهم بازدیدکنندگان بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد و آن ها را در سایت خود نگه می دارد.

10 نکته برای یک پست سئو پسند - کالج نوین
10 نکته برای یک پست سئو پسند – کالج نوین

سئو چیست؟- 10 نکته برای یک پست سئو پسند

واژه سئو (SEO) برگرفته از عبارت Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی سایت می‌باشد. در حقیقت سئو به معنی فریب موتورهای جستجو از طریق روش‌های غیر اخلاقی نیست، بلکه سئو به اقداماتی گفته می‌شود که به بهبود رویت وبسایت‌ها و ارتقا جایگاه آن‌ها در موتورهای جستجو می‌پردازد.

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، سئو را می‌توان مجموعه‌ای از تکنیک‌ها برای تغییر استراتژی وبسایت‌ها دانست. بهینه سازی سایت، فرآیند پیچیده‌ای دارد و انجام آن کار چندان آسانی نمی‌باشد.

زیرا برای انجام این کار باید دانش لازم، علم پیش زمینه و صبر کافی داشت، تا تلاش‌های سئوکار به نتیجه برسد. یک سئوکار حرفه‌ای به صورت مداوم باید اطلاعات خود را به روز رسانی کند؛ زیرا الگوریتم‌های موتورهای جستجو دائما در حال تغییر هستند.

قبل از شروع: تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید- 10 نکته برای یک پست سئو پسند

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، قبل از شروع نوشتن، باید تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید. اگر می خواهید بر نتایج جستجو تسلط داشته باشید، باید بفهمید که مخاطب شما واقعاً چه کلماتی را جستجو می کند.

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، اینها موضوعاتی هستند که باید در مورد آنها بنویسید و کلمات کلیدی که باید در متن خود استفاده کنید.

هنگامی که تحقیقات کلمات کلیدی خود را انجام دادید و لیستی از کلمات کلیدی متمرکز برای نوشتن دارید، زمان آن فرا رسیده است که به نوشتن ادامه دهید. در اینجا 10 نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا با یک پست وبلاگ عالی پایان دهید!

نکات نوشتن برای پست های وبلاگی که سئوی مناسبی دارند

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، مهمتر از همه، پست وبلاگ شما باید یک نوشته خوب باشد. هنگامی که یک پست وبلاگ جدید را شروع می کنید، بسیاری از وبلاگ نویسان تازه شروع به نوشتن می کنند و هر آنچه به ذهنشان می رسد را تایپ می کنند.

در حالی که این ممکن است برای برخی از افرادی که استعداد طبیعی نویسندگی دارند کار کند، دیگران ممکن است به کمک نیاز داشته باشند. من شخصاً هنگام نوشتن یک وبلاگ جدید همیشه از این “قوانین” پیروی می کنم.

1. قبل از نوشتن فکر کنید!

قبل از شروع، به دقت در مورد پیام قطعه خود فکر کنید. چه چیزی می خواهید به خوانندگان خود بگویید، یا به کدام سوال اصلی می خواهید پاسخ دهید؟ هدف مقاله شما چیست؟ و می خواهید خوانندگان شما در انتهای صفحه چه کاری انجام دهند؟

قبل از شروع و فکر کردن در مورد هدف جستجویی که ممکن است کسی داشته باشد، پاسخ این سوالات را یادداشت کنید. یک راه آسان برای دریافت بینش در این مورد، مشاهده نتایج جستجو برای عبارت جستجویی است که می خواهید با آن رتبه بندی کنید.

2. ساختاری برای پست خود طراحی کنید

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، برای نوشتن یک پست وبلاگ خوانا و سئو پسند، باید یک ساختار واضح ایجاد کنید. این بدان معناست که هر پست باید دارای:

. نوعی مقدمه (که در آن موضوع خود را معرفی می کنید).

. بدن (که پیام اصلی در آن نوشته شده است)؛

. نتیجه گیری (که در آن ایده های اصلی را خلاصه می کنید یا نتیجه می گیرید).

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، در چند جمله، آنچه را که می خواهید بگویید در هر سه قسمت یادداشت کنید. شما اکنون خلاصه ای از پست خود را ایجاد کرده اید. این به شما کمک می کند تا یک پست وبلاگ ساختاریافته و قابل خواندن ایجاد کنید. اکنون نوشتن واقعی می تواند آغاز شود.

10 نکته برای یک پست سئو پسند - کالج نوین
10 نکته برای یک پست سئو پسند – کالج نوین

3. از پاراگراف ها و عنوان ها استفاده کنید

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، همه از پاراگراف ها استفاده می کنند، اما همه آنها را به خوبی استفاده نمی کنند. هر جمله جدید را فقط به این دلیل که زیبا به نظر می رسد با یک خط جدید شروع نکنید.

همچنین سعی کنید آنها را زیاد طولانی نکنید، زیرا هر پاراگراف باید ایده یا موضوع خاص خود را داشته باشد. از خود بپرسید ایده اصلی هر پاراگراف چیست؟ شما باید بتوانید ایده اصلی را در یک جمله خلاصه کنید.

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، اگر این امکان پذیر نیست و برای توضیح ایده اصلی به جملات بیشتری نیاز دارید، فقط باید از پاراگراف های بیشتری استفاده کنید.

عناوین مناسب همچنین به خوانندگان شما کمک می کند تا بفهمند قسمت خاصی از متن شما در مورد چیست. اگر می خواهید مردم راه خود را از طریق مقالات شما بیابند، از عنوان های فرعی برای هدایت آنها استفاده کنید.

عنوان‌های فرعی به خوانندگان کمک می‌کنند صفحه شما را اسکن کنند و ساختار مقاله‌های شما را روشن کنند. آنها نه تنها برای خوانایی، بلکه برای SEO نیز مهم هستند.

به همین دلیل است که توصیه می کنم از کلمه کلیدی خود در برخی از زیرعنوان ها استفاده کنید. منظور من برخی از آنهاست، زیرا استفاده از کلمه کلیدی شما در هر عنوان، متن را ناهموار و غیرطبیعی می کند. این باعث می‌شود مردم از خواندن بیشتر خودداری کنند.

4. از کلمات انتقالی استفاده کنید

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، کلمات انتقالی به افراد کمک می کنند متن شما را اسکن کنند و رابطه بین جملات و پاراگراف ها را درک کنند.

برای مثال، فرض کنید که سه دلیل وجود دارد که مردم محصول شما را بخرند. شما باید از کلمات سیگنالی مانند: “اول از همه” استفاده کنید.

«ثانیاً» و «بالاخره». همچنین، کلماتی مانند “اما”، “به طور مشابه” و “مثلا” سیگنال واضحی به خوانندگان شما می دهند. خوانندگان بلافاصله متوجه خواهند شد که پس از کلماتی مانند “خلاصه کردن” یا “به طور خلاصه” نتیجه گیری خواهد شد. بنابراین کلمات انتقالی برای افزودن ساختار به متن شما بسیار مهم هستند.

5. از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، پر کردن مقاله خود با کلمه کلیدی متمرکز باعث می شود که خواندن آن جذابیت کمتری داشته باشد و همچنین می تواند به رتبه شما آسیب برساند.

گوگل در حال هوشمندتر شدن است و از شما می خواهد محتوایی بنویسید که کاربران آن را دوست داشته باشند. نمی خواهد شما از کلمه کلیدی تمرکز خود در هر جمله دیگری استفاده کنید و راه های دیگری برای تجزیه و تحلیل متن شما دارد.

یکی از راه هایی که گوگل موضوع متن شما را درک می کند، تشخیص مترادف ها و سایر کلمات کلیدی مرتبط با عبارت کلیدی تمرکز شما است. به همین دلیل است که باید از مترادف ها و کلمات کلیدی مرتبط در سراسر نسخه خود استفاده کنید.

فکر کردن به مترادف ها نسبتا آسان است، اما فکر کردن به کلمات کلیدی مرتبط کمی چالش برانگیزتر است. به همین دلیل است که ما یک ویژگی جدید را در افزونه خود معرفی کرده ایم که به شما کمک می کند بلافاصله عبارات کلیدی مرتبط را پیدا کنید.

بر اساس کلمه کلیدی تمرکز شما، افزونه ما می تواند تعدادی عبارات کلیدی مرتبط را با کلیک یک دکمه ایجاد کند! به همراه چند بار جستجو برای آن کلمه کلیدی و روند جستجو چگونه است.

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، این ویژگی توسط SEMrush پشتیبانی می‌شود و می‌توان از آن در افزونه‌های رایگان و Premium استفاده کرد. بنابراین از این ویژگی عبارت کلیدی مرتبط استفاده کنید!

6. طول مقاله خود را بهینه کنید

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، مطمئن شوید که پست های وبلاگ شما حداقل 300 کلمه داشته باشد اما طول مقاله خود را متعادل نگه دارید. گوگل مقالات طولانی را دوست دارد، با این حال، اگر مقاله شما بیش از حد طولانی باشد، می تواند کاربران را بترساند.

من توصیه می کنم فقط زمانی مقالات طولانی بنویسید که می دانید نویسنده ماهری هستید. از بسیاری از بازدیدکنندگان شما می خواهد که کل پست شما را وقتی طولانی است بخوانند.

اگر مطمئن نیستید که یک پست وبلاگ چقدر باید باشد، این مقاله را بررسی کنید. و به یاد داشته باشید که به استفاده از عبارت کلیدی تمرکز خود در سراسر متن خود ادامه دهید تا مطمئن شوید که یک پست وبلاگی سئو پسند خواهید داشت!

7. پیوند به محتوای موجود

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، اگر قبلاً مطالبی را در مورد همان موضوع پست فعلی خود نوشته اید، فراموش نکنید که به و از این پست ها پیوند دهید. این باعث می‌شود پست جدید وبلاگ شما و پست‌های موجود قوی‌تر شوند، زیرا در مورد موضوع اقتدار نشان می‌دهید.

علاوه بر این، ساختار پیوند شما برای رتبه بندی شما در گوگل نیز مهم است. و فراموش نکنیم که پیوند دادن به محتوای دیگر در مورد یک موضوع برای خوانندگان شما عالی است، زیرا ممکن است آنها نیز علاقه مند به خواندن این پست های مرتبط باشند. این به آنها کمک می کند تا در سایت شما حرکت کنند.

ما به این پیوند داخلی می گوییم و هم خوانندگان و هم گوگل از شما برای آن تشکر خواهند کرد. این به آن‌ها کمک می‌کند محتوای شما را مدیریت کنند و روابط بین محتوای مختلف سایت شما را درک کنند، بنابراین برای پیوند دادن به محتوای قبلی‌تان زمان بگذارید.

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، ابزار پیوند داخلی ما می تواند با پیشنهاد صفحات و پست های مرتبط در سایت شما که می توانید به آنها پیوند دهید، به شما کمک کند.

8. اجازه دهید دیگران پست شما را بخوانند

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، قبل از انتشار پست خود، مطمئن شوید که اجازه دهید شخص دیگری ابتدا آن را بخواند.

از آنها بپرسید که آیا مفهوم اصلی پست شما را درک می کنند یا خیر و از آنها دعوت کنید تا اشتباهات تایپی و گرامری را تصحیح کنند.

این می تواند با ارائه دیدی عینی از خوانایی و جذابیت متن به شما کمک کند. اگر فردی در تیم خود دارید که اتفاقاً در موضوعی که در مورد آن می نویسید متخصص است، حتماً پست خود را از او عبور دهید.

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، به این ترتیب آنها می توانند بررسی کنند که آیا شما همه چیزهایی را که نیاز دارید پوشش می دهید یا خیر و پیشنهادهایی برای بهتر کردن پست شما ارائه می دهند.

10 نکته برای یک پست سئو پسند - کالج نوین
10 نکته برای یک پست سئو پسند – کالج نوین

9. به طور منظم محتوا اضافه کنید

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، اضافه کردن منظم پست های وبلاگ جدید به وب سایت خود به گوگل می گوید که وب سایت شما زنده است. این مهم است زیرا اگر سایت شما فعال نباشد، گوگل کمتر آن را می‌خزد و این ممکن است بر رتبه‌بندی شما تأثیر منفی بگذارد.

اما فقط به خاطر پست کردن پست نکنید. مطمئن شوید که هر چیزی که پست می کنید محتوای باکیفیت باشد: مقاله های آموزنده و خوش نوشته که خوانندگان را سرگرم می کند و با هدف جستجوی آنها مطابقت دارد.

اگر در ارسال پست به طور منظم مشکل دارید، ممکن است ایده خوبی باشد که یک تقویم سرمقاله برای وبلاگ خود ایجاد کنید. این به شما امکان می دهد این فرآیند را به گونه ای ساختار دهید که متناسب با شما و تیم شما باشد.

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، همچنین ایده خوبی است که پست های وبلاگ قدیمی خود را هر چند وقت یکبار به روز کنید تا از کهنه شدن آنها جلوگیری کنید.

10. از افزونه Yoast SEO ما استفاده کنید

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، ابزار تجزیه و تحلیل در افزونه Yoast SEO ما به شما کمک می کند تا پست های وبلاگ خوانا و سئو پسند بنویسید. با انتخاب مهم ترین عبارت جستجویی که می خواهید مردم این صفحه خاص را پیدا کنند، شروع کنید.

این عبارت کلیدی تمرکز شماست. بعد از اینکه این مورد را پر کردید، افزونه ما انواع بررسی ها را انجام می دهد تا ببیند آیا پست شما بهینه شده است یا هنوز نیاز به بهبود دارد:

. افزونه ما پست شما را بررسی می کند تا ببیند آیا از عبارت کلیدی در مکان های مناسب مانند کپی، عنوان، توضیحات متا، متن جایگزین و URL استفاده کرده اید یا خیر. Yoast SEO Premium همچنین اشکال مختلف کلمات کلیدی شما را تشخیص می دهد.

. این به شما پیشنهادهایی برای عبارات کلیدی مرتبط می دهد که می توانید برای افزایش کیفیت و ارتباط محتوای خود اضافه کنید.

. خوانایی متن شما را بررسی می کند: آیا جملات یا پاراگراف های شما خیلی طولانی هستند؟ آیا از کلمات انتقالی استفاده می کنید؟

. پیوندهای داخلی و خارجی مقاله شما را بررسی می کند. Yoast SEO Premium حتی پیشنهادهایی برای پیوند به مقالات مرتبط در سایت شما ارائه می دهد.

. این محاسبه می کند که چند بار از عبارت کلیدی خود در متن خود استفاده می کنید: کافی نیست یا اغلب؟ وقتی Premium دارید، بررسی می کند که آیا عبارت کلیدی خود را به طور مساوی در سراسر پست خود توزیع کرده اید یا خیر.

. همچنین بررسی می کند که آیا صفحات دیگر در وب سایت شما از همان کلمه کلیدی تمرکز استفاده می کنند تا از رقابت شما با خودتان جلوگیری کند.

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، اگر یک پست وبلاگ نسبتاً سئو پسند بنویسید (بر اساس جنبه هایی که در بالا توضیح داده شد) این افزونه با یک گلوله سبز نشان می دهد. پست ها و صفحات با گلوله های سبز به شما کمک می کنند تا رتبه صفحات وب سایت خود را بهبود بخشید.

نتیجه

10 نکته برای یک پست سئو پسند ، روزهایی که چند ترفند سئو برای کسب رتبه خوب وب سایت شما در گوگل کافی بود، مدت هاست گذشته است. امروزه محتوای با کیفیت پادشاه است.

و محتوای خوب همچنین منجر به لینک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها، توییت‌ها و بازدیدکنندگان بیشتر به وب‌سایت شما می‌شود. البته، همیشه کارهای دیگری وجود دارد که می توانید برای به حداکثر رساندن سئو دوستانه پست خود انجام دهید.

اما مهمترین چیز این است که فقط پست های بسیار بسیار خوب بنویسید! هنوز مطمئن نیستید که پست وبلاگ شما آماده انتشار است؟ به این چک لیست برای پست وبلاگ خود نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید که خوب هستید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + شانزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟