استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب

استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب

استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب ، ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ کار آسانی نیست. بازاریابی محتوا، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، پرداخت به ازای کلیک (PPC) – همه عوامل مهم در استراتژی بازاریابی دیجیتال هستند. در حالی که زمان، تلاش و پول زیادی صرف این فرآیند می‌شود، تأثیر یک استراتژی خوب بر نتیجه کسب‌ و کار شما می‌تواند کار سخت و فداکاری را ارزش آن را داشته باشد.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب
استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب – کالج نوین

چرا استراتژی بازاریابی دیجیتال مهم است؟

بازاریابی دیجیتال امروزه بسیار مرتبط است، زیرا بسیاری از مصرف کنندگان هر کجا که می روند، یک دستگاه تلفن همراه و اتصال اینترنت با آنها دارند.

Carolyn Carns، مدیر بازاریابی برای Creation Business Consultants گفت: «در دوران مدرن امروزی، تبلیغات روزنامه ها و بیلبوردها با صفحه نمایش های LED بزرگ و تبلیغات دیجیتال جایگزین شده اند. «همه بیشتر روزها با تلفن همراه خود هستند… اکنون زمان بسیار خوبی برای فراموش کردن روزنامه ها و تغییر به تبلیغات دیجیتال است.»

ایجاد یک استراتژی برای هدایت تلاش های بازاریابی دیجیتال شما بسیار مهم است. جنبه‌های مختلفی از بازاریابی دیجیتال، و همچنین ابزارها و پلتفرم‌های بی‌شماری برای استفاده وجود دارد، و در ابتدا می‌تواند ترسناک – و گیج‌کننده – باشد، مگر اینکه برنامه‌ای برای مراجعه به آن داشته باشید.

تروور نیکولز، مدیرعامل کلود دیجیتال گفت: «داشتن یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قبل از شروع فعالیت برای موفقیت هر کمپینی که ممکن است راه اندازی کنید، بسیار مهم است. ضرب المثل قدیمی ارتش مبنی بر اینکه «برنامه ریزی مناسب از عملکرد ضعیف جلوگیری می کند» به همان اندازه که در ارتش مرتبط است، به بازاریابی شما نیز مرتبط است.

نیکولز اضافه کرد که یک برنامه بازاریابی دیجیتال مکتوب یک سند کاری است که شما و تیمتان به طور منظم از آن استفاده خواهید کرد. این یک پروژه یکباره نیست که هرگز مجدداً از آن بازدید نخواهید کرد – این طرحی است که تلاش‌های بازاریابی شما را راهنمایی و اطلاع‌رسانی می‌کند.

انواع کانال های دیجیتال مارکتینگ- استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب

قبل از پرداختن به اهداف شرکت، اجازه دهید ابتدا کانال های بازاریابی آنلاین موجود را بررسی کنیم. در زیر رایج ترین استراتژی های بازاریابی که می توانید به صورت آنلاین استفاده کنید آورده شده است.

بهینه سازی موتور جستجو- استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب

این فرآیند افزایش دید وب سایت شما در رتبه بندی موتورهای جستجو است، بنابراین شما یک نقطه برجسته در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) برای کلمات کلیدی مرتبط با تجارت خود داشته باشید. درک سئو ساده تر از آن چیزی است که اکثر مردم فکر می کنند، اما اجرای آن می تواند پیچیده باشد. این شامل تحقیقات کلمات کلیدی، بهینه سازی در صفحه، لینک سازی، بازاریابی محتوا و موارد دیگر است.

پرداخت برای هر کلیک

PPC یک استراتژی تبلیغات اینترنتی است. شما برای کلمات کلیدی خاصی که کاربران وارد موتورهای جستجو می کنند پیشنهاد می دهید. تبلیغ شما در بالای SERP (یا نزدیک به بالای صفحه، بسته به میزان رقابتی بودن کلمه کلیدی) SERP ظاهر می شود، و برای انجام این کار به طور موثر نیاز به بهینه سازی تبلیغات و پیشنهادات برای ایجاد ROI مطلوب است.

نمایش تبلیغات

دقیقاً مانند PPC، شما برای تبلیغات در وب سایت های شخص ثالث برای ایجاد آگاهی از برند یا ایجاد ترافیک هزینه می کنید. می‌توانید از تبلیغات نمایشی برای هدف‌گیری مجدد یا بازاریابی برای جمعیت‌شناسی خاص استفاده کنید.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی شامل استفاده از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای ایجاد ترافیک و آگاهی برای وب سایت یا برند شما است. این استراتژی شامل تاکتیک های تبلیغاتی در پلتفرم های رسانه های اجتماعی است.

این مقاله را مطالعه کنید  داشتن یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی

این فرآیند جمع آوری آدرس های ایمیل از سرنخ های احتمالی است. سپس می توانید از طریق یک سری ایمیل برای آنها بازاریابی کنید.

بهینه سازی نرخ تبدیل

هدف CRO افزایش درصد تبدیل بازدیدکنندگان به وب سایت شما است. شما می توانید CRO را برای اهداف خاصی مانند ثبت نام، سرنخ یا فروش پیاده سازی کنید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب
استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب – کالج نوین

چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار خود ایجاد کنیم- استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب

جس ریلی، معاون ارشد خدمات بازاریابی در Rebel Interactive Group می‌گوید: «ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال دیگر فقط به معنای درک آخرین و بهترین مکان‌ها برای دستیابی به مشتریان جدید بالقوه نیست. «موفق‌ترین بازاریابان می‌دانند که بازاریابی دیجیتال واقعاً مقیاس‌پذیر به تبلیغات مبتنی بر مردم یا دانستن پیام دقیقی که باید در زمان مناسب، در پلت‌فرم مناسب، به شخص مناسب داده شود، تبدیل شده است. بدون داشتن بینش‌های مبتنی بر داده‌ها که اثربخشی پیام‌رسانی، زمان‌بندی و ترکیب رسانه‌های شما را پیش‌بینی می‌کند، استراتژی شما کارساز نخواهد بود.»

به گفته نیکولز، استراتژی شما باید اهداف شما، نحوه برنامه ریزی برای دستیابی به آنها، نحوه سنجش پیشرفت و موفقیت، مهارت ها و منابع مورد نیاز برای ارائه، و جزئیات بودجه و بازگشت سرمایه مورد انتظار را مشخص کند.

در اینجا چند نکته برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر برای کسب و کار شما آورده شده است.

پرسونای خریدار بسازید- استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب

شخصیت های خریدار شخصیت های خیالی هستند که نشان دهنده مصرف کنندگان کهن الگویی هستند که ممکن است جذب برند شما شوند. این پرسوناها به شما کمک می‌کنند محصولات و خدمات خود را برای این جمعیت مصرف‌کننده بهتر بازاریابی کنید.

ریلی می‌گوید: «ایجاد شخصیت‌های خریدار به شما کمک می‌کند استراتژی بازاریابی خود را با روشن کردن اینکه خریداران شما چه کسانی هستند، موقعیت‌هایی که با آن‌ها روبرو هستند و مهم‌تر از همه، اهدافی که مخاطبان برای اطلاع‌رسانی به استراتژی پیام‌رسانی شما تلاش می‌کنند به دست آورند، تعیین کنید.

برای ایجاد شخصیت‌های خریدار، مصرف‌کننده‌ی هدف شما برای امرار معاش، سن، جنسیت و سایر ویژگی‌های جمعیتی، پلت‌فرم‌های اجتماعی که بیشتر استفاده می‌کنند و باورها و ارزش‌هایش را در نظر بگیرید. سپس، استراتژی خود را بر اساس این جزئیات سفارشی کنید.

برت پرنتیس، یکی از بنیانگذاران بازاریابی غریزی، اضافه کرد: «در این فرآیند درک شخصیت خریدار، مهم است که ما همچنین [بدانیم] چه چیزی برای رقبای [مشتریان ما] کار می کند. ما به برچسب‌های عنوان آن‌ها در تبلیغات، صفحات فرود، نحوه ساختار صفحه اصلی آن‌ها و چیزهایی از این نوع نگاه می‌کنیم. هنگامی که متوجه شدیم، استراتژی آنها را مهندسی معکوس می کنیم، همراه با دیدگاه صاحبان کسب و کار و تخصص ما، چیزی واقعا جادویی ایجاد می شود. این جادو به سادگی کار می کند زیرا نتایج را ارائه می دهد.

اهداف خود را مشخص کنید.- استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب

اهداف شما برای استراتژی بازاریابی چیست؟ برای ایجاد آگاهی از برند؟ برای افزایش فروش محصول؟ یا برای جذب فالوورهای اجتماعی بزرگتر؟ مشخص کنید تا بتوانید تلاش خود را در جهت این اهداف متمرکز کنید.

به عنوان مثال، اگر قصد دارید آگاهی از برند خود را پرورش دهید، باید بیشتر بر روی نحوه نمایش نام تجاری خود تمرکز کنید. شما ارزش‌ها و «شخصیت» کسب‌وکارتان را تعریف می‌کنید و راه‌هایی برای ایجاد – و انتقال آن به مشتریان – از طریق تلاش‌های بازاریابی خود پیدا می‌کنید. یا اگر به دنبال افزایش فروش هستید، ممکن است تبلیغات اینستاگرام بخرید یا با اینفلوئنسرها در رسانه های اجتماعی برای تبلیغ محصولات خود کار کنید.

اگر هدف شما افزایش آگاهی مصرف کننده از برندتان باشد، باید از استراتژی های بازاریابی استفاده کنید
آیا مشتری هدف شما فقط از برندهای معتبر خرید می کند؟ آیا آنها از برند شما آگاه هستند؟ آیا برای خرید به آن اعتماد دارند یا آشنایی کافی با آن دارند؟

اگر آگاهی از برند اولویت اصلی کسب و کار شما است، بازاریابی نمایشی ممکن است قوی ترین کانال بازاریابی برای شما باشد. بازاریابی نمایشی به شما این امکان را می دهد که برند خود را در یک جمعیت هدفمند تا حد امکان به افراد بیشتری نشان دهید و به آنها امکان می دهد با محتوای شما درگیر شوند تا آشنایی و اعتماد ایجاد کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  8 ابزار برای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ

اندازه گیری ROI دشوار است، زیرا هدف اصلی کمپین افزایش آگاهی است. با این حال، این آگاهی است که می تواند پایه و اساس یک پایگاه مشتری بزرگتر را بسازد.

گزینه‌های دیگر بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا هستند، زیرا می‌توانند شما را در مقابل مشتریان بالقوه‌تان قرار دهند، حتی اگر به‌طور خاص برند شما را جستجو نکنند.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب
استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب – کالج نوین

اگر هدف شما افزایش آگاهی مصرف کننده از راه حلی است که محصول/خدمت شما ارائه می دهد، باید از استراتژی های بازاریابی استفاده کنید
گاهی اوقات، مصرف کنندگان شرکت شما را جستجو نمی کنند، نه به این دلیل که شما را پیدا نمی کنید، بلکه به این دلیل که از مشکل خود و راه حلی که شما ارائه می دهید آگاه نیستند. آنها ممکن است هرگز متوجه نشده باشند که چگونه محصول یا خدمات شما می تواند زندگی آنها را بهبود بخشد. این ممکن است در حجم کم جستجو برای کلمات کلیدی هدف شما منعکس شود.

اگر مشکل اصلی عدم فروش یا ترافیک، عدم آگاهی از آنچه کسب و کار شما برای ارائه دارد، باشد، پس یک هدف اساسی برای استراتژی بازاریابی دیجیتال شما این است که به مشتریان بالقوه در مورد مشکل خاصی که با آن برخورد می کنند آموزش دهید و سپس راه حل خود را ارائه دهید. .

بسیاری از برندها با موفقیت از بازاریابی محتوا و بازاریابی رسانه های اجتماعی به عنوان ابزاری برای آموزش مشتریان بالقوه استفاده کرده اند. نمونه ای از این رویکرد سامسونگ و اپل در بازاریابی محتوا و بازاریابی رسانه های اجتماعی است. به همان اندازه که برند سامسونگ بزرگ است، این شرکت کمپین های متعددی را برای سوق دادن مصرف کنندگان از اپل به سامسونگ راه اندازی کرده است.

گاهی اوقات ایمان به برند کافی نیست. مشتریان باید در مورد کارهایی که انجام می دهید، مزایای محصولات یا خدمات شما و اینکه چرا بهتر از آنچه در حال حاضر استفاده می کنند، آموزش ببینند.

اگر هدف شما افزایش ترافیک است، از استراتژی های بازاریابی استفاده کنید
ترافیک همیشه یکی از مهمترین شاخص های عملکردی بوده است. با ترافیک با کیفیت بالاتر، نتیجه معمولاً سرنخ ها و فروش بیشتر است، بنابراین منطقی است که اکثر صاحبان مشاغل این موضوع را در اولویت قرار دهند.

همان‌قدر که محتوای ویروسی می‌تواند برای ترافیک شما شگفت‌انگیز باشد، کاملاً در کنترل شما نیست و حتی موفق‌ترین و پرکارترین تولیدکنندگان محتوای ویروسی نیز نمی‌توانند پیش‌بینی کنند که کدام یک از محتوای پیشنهادی آنها ویروسی می‌شود. اگر هدف اصلی شما ترافیک است، پس PPC و SEO ممکن است بهترین کانال های بازاریابی آنلاین برای تمرکز شما باشند.

PPC به شما این امکان را می دهد که میزان ترافیکی که به وب سایت شما وارد می شود بسته به بودجه خود کنترل کنید و سناریوی عالی یک کمپین PPC با بازگشت سرمایه خوب است.

جایگزین PPC سئو است. برخلاف PPC، سئو یک سرمایه گذاری بلند مدت است. شما باید حداقل شش تا نه ماه صبر کنید تا بازدهی مثبت سرمایه خود را مشاهده کنید. شرکت ها می توانند سئو داخلی را انجام دهند یا یک آژانس استخدام کنند. مزیت SEO هزینه کمتر درک شده، تکرار ترافیک ارگانیک “رایگان” و تمام مزایای دیگری است که با قرار گرفتن در صدر یک SERP گوگل همراه است. به گفته MarketingTech، سئو در کنار بازاریابی ایمیلی یکی از بالاترین بازگشت سرمایه را دارد.

اگر هدف شما افزایش فروش است، از استراتژی های بازاریابی استفاده کنید
فروش محصول یا خدمات آنها نتیجه نهایی است که اکثر مشاغل می خواهند. اگر کسب و کار شما تقاضای واضحی برای فروش آنلاین دارد، احتمالاً به ترکیبی از ترافیک، بازاریابی ایمیلی و CRO نیاز دارید.

باز هم، بازاریابی ایمیلی یکی از بالاترین بالقوه بازگشت سرمایه را دارد. می توانید یک کمپین ایمیل سرد راه اندازی کنید یا یک کمپین بازاریابی ایمیلی برای سرنخ ها و ثبت نام های گرمی که جمع آوری کرده اید راه اندازی کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  متخصص دیجیتال مارکتینگ

همچنین می توانید با ترکیبی از ترافیک بیشتر و افزایش CRO، فروش بیشتری ایجاد کنید. PPC یا SEO می تواند ترافیک وب سایت شما را ایجاد کند، و یک کمپین متمرکز بر CRO به شما این امکان را می دهد که بیشتر از آن ترافیک را به فروش تبدیل کنید.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را بر اساس اهداف اولیه خود انتخاب کنید.
ابزارهای بازاریابی مختلفی وجود دارد که هر کدام مزیت ها و اهداف خاص خود را دارند. قالب‌های تقویم بازاریابی محتوا، شبکه‌های اجتماعی، نرم‌افزار ایمیل مارکتینگ و غیره وجود دارد.

پرنتیس گفت: “هر کسب و کاری نیاز متفاوتی دارد یا چیزی که در آن کم است.” “این ممکن است کمبود نقد باشد، آنها در گوگل رتبه ضعیفی دارند، یا وب سایت آنها واقعا نیاز به طراحی مجدد دارد. نیازهای کسب و کار هر چه که باشد، همیشه به ابزار متفاوتی نیاز دارند.»

اهداف خود را اولویت بندی کنید و بودجه خود را بررسی کنید تا مشخص کنید در چه ابزارهایی باید سرمایه گذاری کنید.

استراتژی فعلی خود را حسابرسی کنید.
ریلی توصیه کرد که صاحبان مشاغل از خود بپرسند که هر کانال بازاریابی در فصول گذشته چقدر “بالا” ارائه کرده است. او گفت: «با استفاده از ترکیبی از داده‌های خرید مشتری، داده‌های ردیابی دیجیتال و هرگونه خرید رسانه‌ای سنتی که دارید، می‌توانید در داده‌ها غوطه‌ور شوید تا کشف کنید که بازگشت سرمایه واقعی شما در گذشته چه بوده و فرصت‌هایی برای رشد در آینده وجود دارد.

قبل از شروع زنده با استراتژی جدید خود، آن را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی ممکن است موثر باشد و چه چیزی نه.

کرنز اضافه کرد: «به دنبال چیزهایی باشید که بتوانید در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود اصلاح یا بهبود دهید. “مطمئن شوید که همه چیز را پوشش داده اید و پس از پخش زنده همه چیز در بهترین حالت خود قرار دارد.”

علاوه بر این، پرنتیس توصیه کرد که پیشرفت خود را زیر نظر داشته باشید تا مشخص شود چه چیزی ممکن است نیاز به تغییر داشته باشد.

او گفت: «ما یادآوری‌های روزانه، هفتگی و گاهی حتی ماهانه را برای بررسی پیشرفت‌هایمان تنظیم می‌کنیم. بررسی‌های روزانه و هفتگی در مورد آنچه ایجاد کرده‌ایم در ابتدا بسیار مهم است تا بتوانیم کاری را که انجام می‌دهیم تنظیم کنیم. این واقعاً موفقیت کمپین را تضمین می کند.”

بودجه و منابع دیجیتال مارکتینگ- استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب

جدای از اهداف تجاری شما، بودجه، منابع و زمان در دسترس شما نیز تعیین می کند که از چه استراتژی استفاده کنید. PPC، تبلیغات نمایشی و تبلیغات رسانه های اجتماعی به شما این امکان را می دهند که تقریباً بلافاصله ترافیک و آگاهی از برند خود ایجاد کنید. با این حال، این گزینه‌ها می‌توانند بسیار پرهزینه باشند و اگر هزینه بیشتر از بازگشت سرمایه باشد، ممکن است بهترین انتخاب نباشند.

اگر یک تجارت کوچک با منابع محدود هستید، استراتژی شما به استعداد و منابعی که در دسترس دارید نیز بستگی دارد. هنگام انتخاب استراتژی بازاریابی خود از استعدادهای موجود بهترین استفاده را ببرید. برای مثال، اگر از افراد خلاق و کپی‌نویس استفاده می‌کنید، شاید کمپین‌های بازاریابی ایمیلی و بازاریابی محتوا مؤثرترین باشند.

هیچ یک از اینها تاکتیک مستقل نیستند. شما اغلب باید یک رویکرد جامع را اتخاذ کنید. بهترین کمپین های سئو ممکن است به روابط عمومی خوب، بازاریابی رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا نیاز داشته باشند. خرج کردن پول در PPC در حالی که نرخ تبدیل ضعیفی دارید ممکن است هدر دادن پول باشد. بیشتر تاکتیک ها زمانی که همراه با رویکردهای مکمل استفاده می شوند، ROI برتری را ارائه می دهند.

با بازگشت به دور کامل، مهم است که همه راه های بازاریابی را کشف کنید. اطلاعات فوق به هیچ وجه یک راهنمای جامع نیست. وقتی تصمیم می گیرید از کدام استراتژی بازاریابی استفاده کنید، متغیرهای بسیار بیشتری وارد عمل می شوند.

همانطور که عبارت می گوید: “انرژی در جایی که توجه می رود جریان می یابد.” قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام کانال های بازاریابی برای دستیابی به اهداف شما موثرتر هستند، اهداف کسب و کار خود را روشن کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 15 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟