داوری - کالج نوین

داوری

داوری نوعی حل و فصل اختلاف جایگزین (ADR) است. این فرآیندی است که در آن یک یا چند شخص ثالث مستقل، اختلاف را به طور کامل تجزیه و تحلیل می‌کند، علت اختلاف را مشخص می‌کند، به حرف‌های طرفین یعنی کارفرما و کارمند گوش می‌دهد، حقایق و اطلاعات مربوطه را جمع‌آوری می‌کند تا بر این اساس توصیه‌هایی را ارائه دهد که الزام آور باشد. این مفاله را مطالعه کنید: آموزش خارج از محل کار

داوری
داوری – کالج نوین

ویژگی های آن
داور: باید دارای سمتی برابر با قاضی دادگاه است که توسط خود طرفین انتخاب می شود. اوست که بی طرف است و پس از شنیدن هر دو طرف و در نظر گرفتن همه حقایق، تصمیم قطعی و الزام آور دعوا را می گیرد. همچنین به عنوان دادگاه  نیز شناخته می شود.
توافقنامه آن: داوری بدون رضایت آزادانه طرف های ذینفع امکان پذیر نیست. از این رو باید توافق نامه ای کتبی بین کارفرما و کارمند وجود داشته باشد که در سندی به نام توافقنامه  درج شود. در این سند آمده است که طرفین می خواهند اختلاف خود را از طریق فرآیند آن حل کنند.
قرارداد  را می توان با رضایت طرفین، فوت هر یک از طرفین آن یا حتی در صورت فسخ قرارداد اصلی بین طرفین، فسخ کرد.

رای داوری: تصمیمی که داور یا دیواندر مورد اختلاف اتخاذ می کند، به عنوان رای آن شناخته می شود.
محرمانه بودن: رازداری یکی از ویژگی های مهم آن است. حریم خصوصی مطلق در این فرآیند حفظ می شود، یعنی به غیر از طرفین و داور، هیچ کس هیچ تصوری از اتفاقات این فرآیند ندارد. علاوه بر این، به اشتراک گذاری هر گونه اطلاعات یا سند با هر شخص ثالث کاملاً ممنوع است.
رأی، یعنی رأی داوری ماهیت قطعی دارد و نمی‌توان علیه آن تجدیدنظرخواهی کرد، مگر در صورت ناتوانی طرفین، رویه ناعادلانه، قرارداد داوری باطل و تعصبات داور.

این مقاله را مطالعه کنید  اقتصاد مقیاس

فرآیند داوری
به طور کلی این اتحادیه کارگری است که فرآیند آن را آغاز می کند و سپس آن را به مدیریت شرکت ابلاغ می کند. پس از آن، شرکت و اتحادیه به طور مشترک یک داور را برای فرآیند انتخاب می کنند. زمانی که وی رضایت خود را اعلام کرد، زمان و محل برگزاری آن مشخص می شود و فرآیند شروع می شود.
فرآیند آن موضوع مورد بررسی در یک سند در برابر داور یا هیئت داوران حسب مورد ارائه می شود. هر دو طرف استدلال خود را در زمان جلسه ارائه می کنند. جلسه دادرسی همان دادرسی است که شامل شهود، وکیل حقوقی، شواهد و بازجویی متقابل می شود.

پس از اتمام جلسه، این شخص کلیه اطلاعات و مدارک مربوطه را تجزیه و تحلیل می کند و در 30 تا 60 روز تصمیم می گیرد و همچنین دلایل تصمیم را در یک سند کتبی بیان می کند.

محدودیت های داوری
این یک فرآیند گران است. طرف های درگیر باید هزینه های مربوط به این فرآیند را به اشتراک بگذارند.
اگر داور اشتباهی برای فرآیند انتخاب شود، آنگاه قضاوت می تواند تصادفی باشد.
برای روابط صنعتی بهتر، باید از داوری بیش از حد اجتناب شود.
آن یک سازوکار حقوقی خصوصی برای رسیدگی به اختلافات است که توسط طرفین مربوط تنظیم می شود و تصمیم شخص ثالث بی طرف برای هر دو طرف قطعی و قابل قبول است. علاوه بر این، این یک فرآیند فوری است که در آن تاخیرها کاهش می یابد و تسویه حساب تسریع می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟