ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ

ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ

ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ ، ما رتبه‌بندی خود را، از مهم‌ترین تا کم‌اهمیت‌ترین، برای ۹ جنبه مختلف دیجیتال مارکتینگ بررسی می‌کنیم.

اولویت های. مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، همیشه کاری مهم تر وجود دارد که باید انجام شود. البته مگر اینکه از ابتدا ترتیب اهمیت را بدانید.

اکنون، ما واقعاً نمی‌توانیم به شما در مورد غذاهای شما در مقابل معضل نتفلیکس کمک کنیم، اما ما در بازاریابی دیجیتال تخصص ویژه‌ای داریم. این کاری است که ما انجام می دهیم. و ما نظم خاصی داریم که در آن به چیزها و نحوه وزن دهی آن چیزها نگاه می کنیم. ما رتبه بندی خود را، از مهم ترین تا کم اهمیت ترین، برای ده جنبه مختلف بازاریابی دیجیتال و ترتیب اهمیت آنها بررسی خواهیم کرد.

ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ
ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ

1- مدیریت شهرت

مهم است که فقط یک لحظه وقت بگذارید و بر این لیست تأکید کنید: رتبه بندی اولویت ها برای تلاش های بازاریابی دیجیتال شما. کسب و کار شما ممکن است اولویت های دیگری داشته باشد که به طور کلی رتبه بالاتری دارند. برای مثال، اگر یک رستوران دارید، ممکن است کیفیت یا تمیزی غذا را بالاترین اولویت خود در نظر بگیرید. اگر کسب و کار شما یک شرکت تاکسی است، یکی از مهم ترین ملاحظات شما، عملیاتی نگه داشتن خودروها خواهد بود. اگر پزشک هستید، سلامتی بیماران شماست.

با این حال، در مورد بازاریابی دیجیتال، مهمترین مورد شما شهرت و نحوه مدیریت آن است. این برای هر کسب و کاری که بازاریابی دیجیتال را دنبال می کند صادق است (بنابراین تقریباً همه).

مدیریت شهرت آنقدر حیاتی است که وقتی مشتری جدیدی انتخاب می کنیم، اولین چیزی است که به آن نگاه می کنیم. برای موفقیت یک شرکت در چشم انداز کسب و کار امروزی بسیار مهم است که ما در واقع یک سرویس تخصصی کاملاً جدید پیرامون آن ایجاد کردیم.

و قبل از اینکه دلیلش را بپرسید، لحظه ای در نظر بگیرید:

. وقتی می خواهید پاسخ یک سوال را بدانید چه کار می کنید؟
. وقتی به فکر امتحان کردن رستوران جدید در خیابان هستید، چه می کنید؟
. وقتی به کسی نیاز دارید که علف هایتان را برایتان کوتاه کند، چه می کنید؟
. وقتی برای درب خشک کن خود به یک قفل جدید نیاز دارید چطور؟

2- بازاریابی محتوا و سئو- ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا یکی از جنبه‌های مهم برنامه‌های موفق بلندمدت بازاریابی دیجیتال است. هدف نهایی بازاریابی محتوا جذب مشتریان (یا کاربران یا خوانندگان یا بیماران) به صورت ارگانیک، در طول زمان و با کمترین تلاش ممکن است.

این معمولاً حول محور SEO (بهینه سازی موتور جستجو) و ایجاد محتوا می چرخد ​​که به تأکید ما بر اهمیت Google در بالا مربوط می شود.

پایگاه مشتری بالقوه شما فقط از Google برای جستجوی آنچه دیگران درباره محصولات یا خدمات شما می گویند استفاده نمی کند. آنها همچنین از گوگل برای یافتن راه حل برای مشکلات خود و پاسخ به سوالات خود استفاده می کنند. بنابراین، اگر بتوانید سایت یا محتوای خود را طوری قرار دهید که جستجوهای آنها مستقیماً به محصول یا خدمات شما منتهی شود، پس فروش آسانی را انتخاب می کنید. آنها به صورت ارگانیک به سراغ شما می آیند، بدون اینکه مجبور باشید تبلیغاتی را حذف کنید تا آنها را متقاعد کنید که به شما کمک کنند.

صرف نظر از روش تبلیغاتی ترجیحی شما – بیلبوردها، تلویزیون، رادیو یا آنلاین – اگر استراتژی بازاریابی محتوای شما درست باشد، در نهایت برای هر مشتری هزینه کمتری برای تبلیغات می کنید. در بسیاری از مواقع، این شامل ایجاد محتوا است، مانند یک وبلاگ، که خوانندگانی را جذب می کند که فعالانه به دنبال راه حل یا پاسخی هستند که شما می توانید به هر طریقی به آن کمک کنید.

هر محتوایی که برای این منظور ایجاد می شود نه تنها باید توسط افرادی که در جستجوی محصول یا خدمات شما هستند به راحتی پیدا شود، بلکه باید جالب، خواندنی و قابل اشتراک گذاری باشد. اگر این معیارها را برآورده نکند، توجه مخاطبان شما را جلب نخواهد کرد، به این معنی که تلاشی بیهوده است.

این مقاله را مطالعه کنید  روش های دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل

3 – بهینه سازی نرخ تبدیل- ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ

هنگامی که شخصی راه خود را به وب سایت شما پیدا می کند، ممکن است هنوز لازم باشد قبل از اینکه او ماشه را انجام دهد و خرید یا مشترک شدن را انجام دهد کمی متقاعد کنید. با این حال، این مشتریان بالقوه بلافاصله مشتری نمی شوند. مهم نیست که چقدر متقاعد شده اند که به چیزی که شما ارائه می دهید نیاز دارند، تا زمانی که ثبت نام را تکمیل نکرده و پرداخت را انجام ندهند، آنها را ندارید.

و اگر سایت شما به گونه ای طراحی نشده است که فرآیند را واضح و ساده کند، ممکن است حتی پس از متقاعد کردن آنها، آنها را از دست بدهید. این نشان دهنده مشکل در نرخ تبدیل شما است.

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) یک مشکل طراحی UX (تجربه کاربر) است. اگر پیدا کردن دکمه اولیه برای شروع ثبت نام بسیار دشوار است یا اگر مراحل زیادی برای طی کردن وجود دارد یا اگر پنجره های بازشوی زیادی در راه وجود دارد … همه این موارد می توانند مشتریان بالقوه را ناامید کرده و در واقع آنها را بترسانند.

برای رفع CRO نیاز به داشتن یک طراح UX برای بررسی سایت و عناصر مختلف آن دارد. طراح فهرستی از پیشنهادات برای بهبود و دلایل هر کدام را ارائه خواهد کرد. آنها ممکن است برای بهبودهای خارج از کانال پرداخت شما توصیه کنند، و این خوب است. هنگامی که کل سایت بهینه شود، CRO بیشترین تأثیر را خواهد داشت – مناطقی از سایت دور از قسمتی که کاربران در آن مشترک می شوند یا خرید می کنند، همچنان می توانند برای متقاعد کردن بیشتر کاربران حیاتی باشند.

نکته حرفه ای: زمانی که روی CRO خود کار می کنید، مطمئن شوید که یکی از پیاده سازی های انجام شده در سایت شامل استفاده از آهنرباهای سرب است. اینها فرصت‌هایی برای جمع‌آوری ایمیل‌های کاربران است – چه کسانی که فعالانه ثبت‌نام می‌کنند و چه کسانی که در چرخه خرید عقب‌تر هستند. این به ایجاد لیست ایمیل شما کمک می کند (که برای مورد شماره 4 در این لیست به آن نیاز دارید) و به شما فرصتی می دهد که مستقیماً برای مشتریان بالقوه ای که هنوز در حصار هستند بازاریابی کنید.

مانند SEO، CRO نیز ممکن است کمی طول بکشد. این به این دلیل است که شما باید کسی را پیدا کنید تا سایت را بررسی کند (اگر یک طراح UX داخلی ندارید – احتمالاً ندارید)، پاسخ آنها را تجزیه و تحلیل کنید، و سپس باید در واقع تغییرات را اعمال کنید، که زمان می برد. . زیرا کدنویسی زمان می برد. به همین دلیل، مهم است که این کار را در اسرع وقت انجام دهید، درست مانند SEO.

زمانی که تلاش‌های بازاریابی محتوای شما به ثمر می‌رسد، مرحله CRO باید تکمیل شود، به این معنی که هیچ درآمدی را به دلیل سردرگمی یا ناامیدی قابل پیشگیری از دست نخواهید داد.

ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ
ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

4- بازاریابی ایمیلی- ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ

اگر از قبل یک لیست ایمیل دارید، در اینجا جلوتر از منحنی هستید. شما یک منبع ارزشمند دارید – اگر از آن استفاده نمی کنید، باید فوراً شروع به اجرای آن کنید.

اگر یکی ندارید، باید شروع به کامپایل کنید.

حتی اگر شما فقط پنجاه یا صد مخاطب در لیست داشته باشید، باز هم پنجاه تا صد نفر هدفمند هستند که از قبل به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند. در زمان مناسب به آنها انگیزه بدهید و این یک فروش است.

یافتن تبلیغات مناسب برای ارائه می تواند دشوار باشد – به خصوص زمانی که لیست تماس به ده ها هزار نفر برسد. به همین دلیل، طراحی محتوای خود و مگنت های اصلی به گونه ای که به شما امکان می دهد لیست ایمیل خود را بر اساس تقسیم بندی کنید، می تواند مفید باشد:

. کاربر بیشتر به کدام عناصر از جایگاه شما علاقه دارد
. کاربر در کدام بخش از فرآیند خرید قرار دارد

این مقاله را مطالعه کنید  اصول طراحی وب

این تقسیم‌بندی می‌تواند به شما کمک کند تا مخاطبین خود را بهتر هدف قرار دهید و به شما کمک می‌کند تا تلاش‌های خود را به طور مؤثرتری به درآمد تبدیل کنید.

نکته حرفه‌ای: می‌خواهید حداقل به صورت دوره‌ای از خدمات تأیید ایمیل (مانند Mautic، Never Bounce یا Bulk Mail Checker) استفاده کنید تا مطمئن شوید که مخاطبین لیست شما «فعال» هستند. اگر شخصی یک آدرس ایمیل نامفهوم را وارد کند یا اگر یک تماس قانونی منقضی شود، مانند یک ایمیل تجاری که هنگام خروج کارمند پاک شود، اینها به عنوان “پرش” به حساب می آیند. نرخ پرش بالا باعث می شود دامنه یا IP شما به عنوان هرزنامه برای سرویس های ایمیل مختلف ثبت شود. این باعث می‌شود که ایمیل‌های شما به مخاطب مورد نظر نرسد زیرا فیلترهای هرزنامه آن‌ها را در سطل اسپم دسته‌بندی می‌کنند.

به عنوان یک امتیاز، از این لیست های ایمیل می توان برای پیشبرد سایر عناصر استراتژی بازاریابی دیجیتال شما نیز استفاده کرد. به عنوان مثال، ایمیل‌های خودکار می‌توانند برای کمک به ارائه پشتیبانی بیشتر از تلاش‌های مدیریت شهرت شما با درخواست بررسی در سایت‌هایی که نظارت می‌کنید، استفاده شوند.

5- اینفلوئنسر مارکتینگ- ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ

اینفلوئنسرها “روند تعیین کننده” بازاریابی هستند. اگر قبلاً خود را در جایگاه خود قرار داده اید، احتمالاً از قبل می دانید که تأثیرگذاران جایگاه شما چه کسانی هستند (اگر هنوز آن تحقیق را انجام نداده اید، وقت آن است که شروع کنید). این نقطه ای است که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید، اکنون که دارید:

. درک شهرت و مدیریت آن
. برخی از محتوای قانع کننده برای ارائه
. بهینه سازی کلمات کلیدی برای محتوا و سایت شما
. بهینه سازی سایت شما برای سهولت کاربران برای تشویق به تبدیل
. یک لیست ایمیل قوی و کمپین

اگر بتوانید چیزی به اندازه کافی قانع‌کننده به اینفلوئنسر ارائه کنید، آن‌ها با خوشحالی آن را با فالوورهای خود به اشتراک می‌گذارند و تعداد زیادی تبدیل آسان را برای شما فراهم می‌کنند.

نکته طرفدار: هر جایگاهی دارای تأثیرگذاران مختلفی خواهد بود و هر اینفلوئنسر مخاطبان متفاوتی خواهد داشت. به عنوان مثال، برای صنعت مراقبت‌های بهداشتی، اگر هدف شما پزشکان دیگر باشند، برای دکتر اوز مطالبی ارائه نمی‌دهید تا به اشتراک بگذارد. دکتر اوز بر مردم تأثیر می گذارد. صداهای دیگری نیز وجود دارد که با وضوح بیشتری در جامعه پزشکی شنیده می شود

6 – تبلیغات PPC

برخی ممکن است ادعا کنند که تبلیغات پرداخت به ازای کلیک باید در این لیست بالاتر باشد. و – برای برخی از مشاغل، برخی از جایگاه ها، برخی از وب سایت ها – ممکن است درست باشد. با این حال، در بیشتر شرایط، سئوی خوب ارزش بلندمدت بیشتری دارد. این بدان معنا نیست که PPC با ارزش نیست، اما تکیه بیش از حد به PPC می تواند تأثیر شدیدی بر سود شما داشته باشد.

نکته حرفه ای: Google Adwords به شما امکان می دهد کلمات کلیدی خاصی را هدف قرار دهید، دقیقاً مانند بهینه سازی موتور جستجو به صورت ارگانیک. با این حال، گوگل همچنین بر نحوه تعامل کاربران با محتوای شما نظارت می کند. اگر کاربران معمولاً محتوای تبلیغاتی شما را به سرعت ترک می‌کنند (فرض می‌رود که محتوای شما نیازهای آنها را برآورده نمی‌کند)، گوگل قیمت آن‌ها را برای تلاش‌های PPC شما برای آن کلمه کلیدی افزایش می‌دهد. مطمئن شوید که صفحه فرود آگهی به اندازه کافی جذاب است که حداقل یک دقیقه علاقه کاربران را به خود جلب کند. این یکی دیگر از دلایلی است که چرا محتوا و سئو در ابتدا اهمیت بیشتری دارند.

7 – مدیریت رسانه های اجتماعی

اگر در رسانه‌های اجتماعی حضور دارید، هر کسی که در حال تحقیق در مورد محصولات یا خدمات کسب‌وکار شما است، شواهدی را می‌خواهد که نشان دهد کسب‌وکار شما زنده است و شروع به کار می‌کند. اطمینان بخش است

زیرا اگر آخرین پست در صفحه فیس بوک یا وبلاگ یک شرکت بیش از یک سال از تاریخ گذشته باشد، به عنوان یک مشتری یا مشتری بالقوه تعجب می کنید که آیا اتفاقی افتاده است و آنها دیگر در تجارت نیستند. شما تعجب می کنید که آیا آنها قابل اعتماد هستند یا خیر. اگر آنها نتوانند با مواد بازاریابی (رایگان) خودشان همراهی کنند، چقدر احتمال دارد که بتوانند با خدماتی که بر شما تأثیر می گذارد همگام باشند؟

این مقاله را مطالعه کنید  اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ

اگر می خواهید در رسانه های اجتماعی حضور داشته باشید، باید به آن متعهد باشید. حتی مشتریانی که شما را از طریق آن کانال پیدا نمی‌کنند، اغلب صفحات فیس‌بوک یا اینستاگرام شما را در حین انجام تحقیقات خود در مورد اینکه آیا می‌خواهند با خدمات شما یا یک رقیب همراه باشند، پیدا می‌کنند.

این ارتباط نزدیکی با مدیریت مستمر شهرت شما دارد، بنابراین اجازه ندهید که از بین برود.

ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ
ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

8 – اتوماسیون بازاریابی

خودکارسازی استراتژی بازاریابی شما می تواند منجر به تبدیل های بی دردسر شود. با این حال، قبل از اینکه بتوانید خودکار کنید، به یک پایه نیاز دارید – در نهایت نمی توانید فرآیندی را که وجود ندارد، خودکار کنید.

هنگامی که به نقطه ای رسیدید که این امکان پذیر شد، می خواهید با خودکارسازی ایمیل ها شروع کنید، و ترجیحاً با استفاده از بخش بندی برای به حداکثر رساندن اثربخشی با انواع مختلف سرنخ ها، شروع کنید. عناصر دیگری که می خواهید شروع به ترکیب کنید عبارتند از:

. امتیاز دهی پیشرو
. سرنخ های واجد شرایط بازاریابی (MQL)
. سرنخ های واجد شرایط فروش (SQL)

اما، باز هم، همانطور که اتوماسیون می تواند برای نتیجه شما فوق العاده باشد، بدون دستیابی به هر چیز دیگری که ابتدا پوشش داده ایم، هیچ هدفی ندارد. این نزدیک به انتهای لیست است زیرا بدون آن پایه، وقت تلف کردن است.

9 – تجزیه و تحلیل

تجزیه و تحلیل خوب می تواند به هدایت کسب و کار شما به سمت موفقیت کمک کند. برای آن، به ابزارهای تجزیه و تحلیل خوب نیاز دارید. برخی از عناصر استراتژی بازاریابی دیجیتال شما همراه با تجزیه و تحلیل های خاص خود هستند، مانند ابزارهای تجزیه و تحلیل گوگل که بینش باورنکردنی را در مورد تلاش های SEO و PPC شما ارائه می دهد. به همین دلیل، اگر می خواهید داشبورد تجزیه و تحلیل خود را ایجاد کنید، باید آخرین کاری باشد که انجام می دهید.

حتی اگر ابزارهای تجزیه و تحلیل پیش فرض برای نیازهای شما بهینه نباشند، حداقل یک مکان نگهدار هستند. و تجزیه و تحلیل به دلیلی در انتهای لیست قرار دارد: شما نمی توانید داده هایی را که ندارید تجزیه و تحلیل کنید.

. اگر می‌خواهید استراتژی بهینه‌سازی موتور جستجو خود را بهبود ببخشید، باید چیزی را قبلاً امتحان کرده باشید تا ببینید چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند.
. اگر می‌خواهید هزینه‌های PPC خود را مجدداً متمرکز کنید، باید اطلاعاتی را در اختیار داشته باشید تا بدانید که در کجا هزینه‌های تبلیغاتی شما کاملاً آن را کاهش نمی‌دهد.
. اگر از نحوه کمپین رسانه های اجتماعی خود راضی نیستید، تا زمانی که آن را امتحان نکنید، هنوز نمی توانید متوجه شوید که باید آن را برای بهبود تجزیه و تحلیل کنید.

تجزیه و تحلیل خوب می تواند به هدایت کسب و کار شما به سمت موفقیت کمک کند. برای آن، به ابزارهای تجزیه و تحلیل خوب نیاز دارید. برخی از عناصر استراتژی بازاریابی دیجیتال شما همراه با تجزیه و تحلیل های خاص خود هستند، مانند ابزارهای تجزیه و تحلیل گوگل که بینش باورنکردنی را در مورد تلاش های SEO و PPC شما ارائه می دهد. به همین دلیل، اگر می خواهید داشبورد تجزیه و تحلیل خود را ایجاد کنید، باید آخرین کاری باشد که انجام می دهید.

حتی اگر ابزارهای تجزیه و تحلیل پیش فرض برای نیازهای شما بهینه نباشند، حداقل یک مکان نگهدار هستند. و تجزیه و تحلیل به دلیلی در انتهای لیست قرار دارد: شما نمی توانید داده هایی را که ندارید تجزیه و تحلیل کنید.

. اگر می‌خواهید استراتژی بهینه‌سازی موتور جستجو خود را بهبود ببخشید، باید چیزی را قبلاً امتحان کرده باشید تا ببینید چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند.
. اگر می‌خواهید هزینه‌های PPC خود را مجدداً متمرکز کنید، باید اطلاعاتی را در اختیار داشته باشید تا بدانید که در کجا هزینه‌های تبلیغاتی شما کاملاً آن را کاهش نمی‌دهد.
. اگر از نحوه کمپین رسانه های اجتماعی خود راضی نیستید، تا زمانی که آن را امتحان نکنید، هنوز نمی توانید متوجه شوید که باید آن را برای بهبود تجزیه و تحلیل کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 6 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟