چک لیست مقاله نویسی

چک لیست مقاله نویسی

چک لیست مقاله نویسی ، شما نمی توانید فقط مقداری محتوا را در وبلاگ خود قرار دهید و آن را یک روز صدا کنید. شما باید به چیزی که می خواهید در انجام مقاله پست کنید دقت کنید.

چک لیست مقاله نویسی ،قبل از اینکه چیزهای خود را به فضای سایبری بفرستید، باید چند نکته را در نظر بگیرید. در اینجا چک لیست مقاله نویسی است. مطمئن شوید که همه این کارها را قبل از ارسال پست انجام داده اید.

چک لیست چیست؟

چک لیست مقاله نویسی ، چک لیست یک اصطلاح انگلیسی بوده که معادل فارسی آن به معنی «فهرست بررسی» است. اگر بخواهیم یک تعریف عمومی از چک لیست یا فهرست بررسی ارائه کنیم می‌توانیم بگوییم: چک لیست، فهرستی از کارهایی است که قرار است برای انجام آن‌ها برنامه‌ریزی کرده و پس از طی‌کردن مراحلی، در نهایت هرکدام را به سرانجام برسانیم.

چک لیست مقاله نویسی ،اگر بخواهیم خیلی شفاف و روشن درباره هدف استفاده از چک لیست صحبت کنیم، باید گفت که هدف از ایجاد چک لیست این است که اطمینان پیدا کنیم هیچ‌کدام از جزئیات یک فعالیت، فراموش نخواهد شد و به شکلی استاندارد و با ترتیب منطقی به انجام خواهد رسید.

چک لیست مقاله نویسی ، معمولا چک لیست‌ها برای کارهای نظارتی، بازرسی و ممیزی کاربرد فراوانی دارند. توصیه‌ای که به شما می‌توانیم داشته باشیم این است که برای داشتن یک چک لیست کامل، از کار تیمی بهره ببرید.

این مقاله را مطالعه کنید  تحقیق تبیینی

چک لیست مقاله نویسی ، بهتر است اهداف و برنامه‌های خود را با افراد تیم در میان بگذارید تا بهتر بتوانند به شما در تهیه یک چک لیست کامل و منطقی کمک کنند.

چک لیست مقاله نویسی - کالج نوین
چک لیست مقاله نویسی – کالج نوین

چک لیست مقاله نویسی

1. آنچه نوشتید را بخوانید

چک لیست مقاله نویسی ،این احتمالاً به نظر بی‌معنی است، اما باید به آن اشاره کنیم. پس از همه، شما فقط پست را نوشتید. دقیقا میدونی چی میگه با این حال، اکثر مردم به آن سرعتی که فکر می کنند تایپ نمی کنند. بنابراین، احتمال قوی وجود دارد که شما حداقل چند چیز را به هم ریخته باشید.

چک لیست مقاله نویسی ،محتوای خود را بخوانید تا مطمئن شوید که آیا خوب جریان دارد یا خیر. آیا نیاز به تنظیم مجدد هر یک از جملات یا پاراگراف ها دارید؟ آیا پرونده خود را به طور مؤثر بیان کردید؟ آیا برای کاملتر کردن موضوع خاصی نیاز به توضیح دارید؟

چک لیست مقاله نویسی ،پس از اینکه محتوای مقاله را دوباره بررسی کردید، متن را برای اثبات آن بخوانید. اشتباهات املایی، غلط املایی و دستور زبان را بررسی کنید. برای بهترین نتیجه، سعی کنید آن را با صدای بلند بخوانید. این به شما کمک می کند تا روی هر کلمه جداگانه تمرکز کنید.

2. کلمات کلیدی را بررسی کنید

. آیا عنوان شما به محتوا و کلمه کلیدی شما مرتبط است؟

. رآیا کلمات کلیدی طبیعی (نه اجباری) در سرفصل های خود دارید؟

. آیا متن اصلی تعادل خوبی بین محتوای آسان و کلمات کلیدی مرتبط با موضوع دارد؟

. آیا نام فایل تصویری و تگ‌های alt تصویر را به درستی توصیف می‌کنند، اما در صورت امکان کلمات کلیدی را شامل می‌شوند؟

این مقاله را مطالعه کنید  سوالات بسته

3. خوانایی را افزایش دهید

خوانایی موثر به دو دلیل مهم است. اول، شما بدیهی است که می خواهید بازدیدکنندگان شما بتوانند آنچه را که نوشته اید بخوانند. دوم، شما نمی خواهید مانع کاری که می خواهید خوانندگان خود انجام دهند

(از طریق سایت خود کلیک کنید، در لیست ایمیل خود مشترک شوید، محتوا را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و غیره) ایجاد کنید. بررسی کنید تا مطمئن شوید این موارد مرتب هستند:

. آیا از طرح رنگی استفاده می کنید که خوانایی را افزایش می دهد؟ آیا از فونت سیاه (یا تیره) روی پس زمینه سفید (یا روشن) برای متن خود استفاده می کنید؟

. آیا از حروف sans serif برای کپی بدنه استفاده کردید؟

. آیا خود را به سه نوع قلم/اندازه مختلف محدود کردید (یکی برای عنوان، یکی برای عنوان فرعی و دیگری برای کپی بدنه)؟

. آیا از ویژگی هایی مانند پررنگ و کج به قدری کم استفاده کردید؟

. آیا کپی بدن شما تراز چپ است؟

. آیا سرفصل ها و عنوان های فرعی شما تشریحی هستند؟ آیا آن ها به طور طبیعی از ابتدا تا انتها جریان دارند؟

. آیا از پاراگراف های بزرگ و دلهره آور اجتناب کردید و به جای آن از پاراگراف های کوچک و آسان برای اسکن استفاده کردید؟

چک لیست مقاله نویسی - کالج نوین
چک لیست مقاله نویسی – کالج نوین

. آیا دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی را در پست قرار داده اید؟

4. لینک ها را در نظر بگیرید

هر پستی که می نویسید باید به یک یا چند پست قدیمی شما پیوند داده شود. چرا؟ پیوندهای مرتبط هم برای انسان ها و هم برای ربات ها مفید هستند.

انسان ها می توانند بایگانی های شما را کاوش کنند و اطلاعات مفیدتری را جمع آوری کنند. ربات ها سایت شما را به طور موثرتری می خزند زیرا متن لنگر پیوند به آن ها در مورد محتوای سایت شما می گوید.

چک لیست مقاله نویسی ،هر پست همچنین باید به منابع خارجی مفید و مرتبط نیز مرتبط باشد. به عنوان مثال، اگر یکی از ابزارهای گوگل را ذکر کردید، به سایت لینک دهید. اگر اصطلاحی را ذکر می‌کنید که ممکن است خوانندگان با آن آشنا نباشند، به مدخل ویکی‌پدیا پیوند دهید.

چک لیست مقاله نویسی ،مهمتر از همه، قبل از زدن دکمه انتشار، مطمئن شوید که همه پیوندهای پست شما به درستی کار می کنند. این یکی از ساده ترین اشتباهات است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که فراموش کنید یک حرف یا نقطه اضافه کنید و پیوند کار نخواهد کرد.

پیوندهای مرده نیز یکی از آزاردهنده ترین اشتباهاتی است که خواننده با آن مواجه می شود. قبل از ارسال مقاله خود، آن را پیش نمایش کنید. روی هر لینک کلیک کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند.

5. شامل Visuals

چک لیست مقاله نویسی ، تصاویر، عکس‌ها، نمودارها، اسکرین‌شات‌ها و ویدیوها واقعاً یک مقاله را تقویت می‌کنند. آن ها می توانند توجه خوانندگان را به خود جلب کنند و آن ها را به پست جلب کنند.

به علاوه، یک تصویر با عنوان و برچسب گذاری مناسب می تواند ترافیک را از جستجوی تصویر گوگل به ارمغان بیاورد. و مقالاتی که ویدیو دارند بیشتر از مقالات غیر ویدئویی در صفحه نتایج جستجو انتخاب می شوند.

چک لیست مقاله نویسی - کالج نوین
چک لیست مقاله نویسی – کالج نوین

6. درگیر شوید

شما همیشه می خواهید سعی کنید خوانندگان را جذب کنید. یکی از کارکردهای اصلی یک وبلاگ، ایجاد یک انجمن است. برای این کار در انتهای پست خود یک سوال بپرسید.

خوانندگان را تشویق به اظهار نظر کنید. یا یک ویژگی نظرسنجی اضافه کنید. همچنین ممکن است بخواهید اضافه کردن یک فراخوان برای اقدام را در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، اگر پستی در مورد مزایای سئو نوشتید و اتفاقاً یک کتاب الکترونیکی برای فروش دارید که اطلاعات بیشتری را ارائه می دهد، خوانندگان خود را تشویق کنید تا آن را بررسی کنند.

7. با ترافیک خود مشورت کنید

چک لیست مقاله نویسی ، مقاله آموزنده و جذابی نوشتید. شما تمام نکات بالا را رعایت کردید. مقاله شما آماده است. هنوز نباید انتشار را بزنید. با شماره های ترافیک خود مشورت کنید.

کدام روز بیشترین بازدید کننده را دارید؟ اگر شاهکار خود را ساعت 2 بعدازظهر شنبه به پایان می رسانید، لزوماً نباید آن را ساعت 2:01 بعد از ظهر پست کنید. اگر در حال حاضر یک برنامه زمان بندی ارسال پست ندارید، آن را در نظر بگیرید.

این مقاله را بررسی کنید تا در مورد بهترین روزها و زمان ها برای ارسال مقاله خیره کننده خود بیشتر بدانید.

هر بار که مقاله ای می نویسید، با این چک لیست مشورت کنید. ممکن است احساس کنید که مقاله نویسی در حال حاضر کلاه قدیمی است. اما لحظه ای که توجه خود را به جزئیات راحت کنید، مرتکب اشتباه بزرگی خواهید شد که می تواند بر نتیجه وبلاگ شما تأثیر بگذارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟