نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی

نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی ، 4 نمونه

نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی ؛ پذیرش گسترده هوش مصنوعی (AI) زمانی تصوری دور از ذهن در نظر گرفته می شد که در داستان های علمی تخیلی رویای آن دیده می شد، اما اکنون بخشی زنده و نفس گیر از واقعیت روزمره ما است.

انتظار می رود ارزش بازار هوش مصنوعی تا سال 2025 به 36.8 میلیارد دلار برسد و از آنجایی که این شاخه مستقل از فناوری دیجیتال به تکامل خود ادامه می دهد، انتظار می رود شاهد ظهور مجموعه ای از تحولات باورنکردنی در آینده نه چندان دور – به ویژه در این عصر نوظهور باشیم.

در حالی که ثابت شده است که هوش مصنوعی زندگی روزمره مصرف کنندگان ما را بهبود می بخشد – با پذیرش فناوری وسایل نقلیه خودران، دستگاه های تناسب اندام، دستیارهای صوتی و تلفن های هوشمند – همچنین به بهبود تلاش های بازاریابی دیجیتال مشاغل در بسیاری از صنایع کمک کرده است.

نه تنها ثابت شده است که هوش مصنوعی بهره وری شرکت را تا 40 درصد افزایش می دهد، بلکه اگر به صورت استراتژیک از آن استفاده شود، فناوری مستقل می تواند به برندها کمک کند:

برای ارائه کمپین های بازاریابی موثرتر، گردش کار آنها را ساده کنید

انتظارات مشتریان خود را در هر مرحله از سفر خود برآورده کنید

افزایش تبدیل و فروش سریع در بسیاری از کانال ها و نقاط تماس

نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی ؛در واقع، اگر از نظر تاکتیکی و خلاقانه استفاده شود، فناوری هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که به شما کمک کند تا با مخاطبان خود در سطحی عمیق تر از همیشه ارتباط برقرار کنید و در نتیجه رشد کسب و کار مستمری داشته باشید.

این مقاله را مطالعه کنید  کار با آژانس دیجیتال مارکتینگ

برای در نظر گرفتن این مفهوم، در اینجا ما برخی از کاربردهای کاملا متفاوت اما به همان اندازه الهام‌بخش هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال را بررسی می‌کنیم.

اولین نمونه هوش مصنوعی الهام بخش ما در نمونه های بازاریابی دیجیتال از Sephora می آید. با درک قدرت هوش مصنوعی، برند پررونق لوازم آرایشی Sephora از فناوری چت بات برای ارائه شخصی‌ترین و اطلاعاتی‌ترین تجربه مشتری ممکن به مخاطبان خود استفاده کرده است.

نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی ؛پس از انجام برخی تحقیقات گسترده در مورد مصرف کنندگان، این برند متوجه شد که بسیاری از مشتریان انتخاب گسترده محصولات Sephora را بی‌نظیر می‌دانستند و مجبور بودند صفحات زیادی را برای یافتن چیزی مناسب در دسته‌های خاص مرور کنند.

نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی
نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی – کالج نوین

نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی ؛در پاسخ به این موضوع، Sephora یک مسابقه تعاملی راه اندازی کرد تا به کاربران خود در فرآیند خرید کمک کند، که توسط چت بات ها هدایت می شود که نکات و پیشنهادات متناسب را بر اساس پاسخ ها یا پاسخ های خاص ارائه می دهد. با توجه به موفقیت این ابتکار، سفورا اکنون خدمات خرید خود را با استفاده از چت بات از طریق مسنجر فیس‌بوک ارائه می‌کند، زیرا همچنان قوی‌تر به کار خود ادامه می‌دهد.

این سرویس پیام‌رسان فوق‌شخصی مبتنی بر هوش مصنوعی شامل یک دستیار تطبیق رنگ مجازی، یک دستیار رزرو و حتی KitBot می‌شود: یک متخصص مشاوره و نکات آرایشی و مشاوره‌ای. لطفا این مقاله را هم مطالعه کنید. اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی

نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی ؛برندی آینده نگر که تجربه خرید در فروشگاه خود را با موفقیت غنی کرده است، Lowe’s توسعه هوش مصنوعی خود را – LoweBot – معرفی کرده است تا به مشتریان خود پیشنهادات شخصی و اطلاعات متناسب را در حین مرور فروشگاه های عظیم خود در ایالات متحده ارائه دهد.

نه تنها فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی به مشتریانش کمک می‌کند تا یک تجربه خرید بی‌نقص را به مشتریان خود ارائه دهند، بلکه با ردیابی خودکار موجودی و موجودی در زمان واقعی، کیوسک‌های متحرک فروشگاه، بینش ارزشمندی را در مورد روند خرید مصرف‌کننده به بازاریابان ارائه می‌دهند.

نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی ؛جاش شابتای، مدیر تولیدات آزمایشگاهی در آزمایشگاه‌های نوآوری Lowe، در مورد پیروزی تکنولوژیکی این برند توضیح داد: «ما از فروشگاه‌های خود به‌عنوان آزمایشگاه‌های زنده برای آزمایش سریع نمونه‌های اولیه‌مان و جمع‌آوری بازخوردهای دنیای واقعی در مورد تجربیات جدیدی که ارائه می‌دهیم برای رفع ابهام استفاده می‌کنیم.

نتفلیکس و هوش مصنوعی

نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی ؛ Netflix، پیشروترین سرویس پخش محتوای SVoD در جهان، نیاز به معرفی کمی دارد. با این حال، بسیاری از مردم نمی دانند که می توان بخش زیادی از موفقیت غیرقابل توقف نتفلیکس را به رویکرد پیشرفته آن نسبت به هوش مصنوعی نسبت داد.

همانطور که می دانیم، تجربه کاربری (UX) برای موفقیت مداوم هر کسب و کاری، صرف نظر از صنعت آن، مهم است – و زمانی که مشتری تجربه مثبتی با یک برند داشته باشد، احتمالاً آن را با همتایان خود به صورت آنلاین به اشتراک می گذارد.

نتفلیکس برای بهبود UX کلی خود و تطبیق خدمات خود برای هر کاربر، از فناوری یادگیری ماشین مبتنی بر هوش مصنوعی برای ارائه توصیه‌های محتوای شخصی‌شده بر اساس ترجیحات کاربر و همچنین آنچه در گذشته از آن لذت می‌برد، استفاده می‌کند. علاوه بر این، نتفلیکس از توسعه هوش مصنوعی برای بهینه سازی خودکار کیفیت پخش و جلوگیری از هرگونه مشکل کیفیت یا بافر استفاده می کند.

بیش از 80 درصد از برنامه‌هایی که مردم در نتفلیکس تماشا می‌کنند اکنون بر اساس پلتفرم توصیه‌های شخصی آن است – گواهی بر قدرت آن در زمانی که مردم ارزش بیشتری از هر زمان دیگری از برندهایی که مایل به سرمایه‌گذاری در آن هستند می‌خواهند.

نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی
نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی – کالج نوین

استارباکس و هوش مصنوعی

نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی ؛اکنون حدود 60 میلیون بزرگسال حداقل یک بار در روز از جستجوی صوتی استفاده می کنند. علاوه بر این، 72 درصد از آمریکایی ها در حال حاضر دارای یک بلندگوی هوشمند (مانند سیری یا الکسا) با انواع مختلف هستند.

فناوری صدا در حال افزایش است و کسانی که از امکانات آن استقبال می کنند، پاداش های بزرگی را دریافت خواهند کرد. استارباکس نیز از این قاعده مستثنی نیست.

قهوه عظیم برای ارائه یک لایه اضافی از ارزش مصرف کننده به مخاطبان خود، یکی از برنامه های مشترک خود را با فناوری الکسای آمازون ادغام کرد. با انجام این کار، مشتریان آن اکنون می‌توانند از سرویس «My Starbucks Barista» برای سفارش‌دادن و تغییر سفارش‌ها و همچنین تأیید مکان تحویل برای حداکثر راحتی استفاده کنند – ترکیبی یکپارچه از نوآوری‌های صوتی و ربات چت در عمل.

با توجه به موفقیت اپلیکیشن My Starbucks Barista، این برند نوآوری‌های هوش مصنوعی خود را با افزودن اسپرسوسازهای مبتنی بر هوش مصنوعی Mastrena II (دستگاه‌هایی که اساساً قابلیت‌های پیش‌سفارش برنامه را تکمیل می‌کنند) به هزاران فروشگاه خود برای ارائه گسترش داده است. یک تجربه سازگارتر و ساده تر از قهوه سازی برای مشتریان خود.

با داشتن 31.2 میلیون مشتری تلفن همراه تا به امروز، واضح است که ابتکاراتی مانند این سطوح باورنکردنی از رشد و تعامل را در سراسر جهان ایجاد می کند.

اکونومیست و هوش مصنوعی

نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی ؛اکونومیست یک نشریه دیجیتالی بسیار معتبر است، اما در حدود سال‌های 2016/2017، مخاطبان آن شروع به کاهش کردند.

این نشریه از فرآیند تبلیغات برنامه‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی به نفع خود استفاده کرد و به صورت مستقل اقدام به خرید و فروش آگهی‌های هدفمند کرد. با استفاده از این فرآیند برای جمع‌آوری داده‌ها و تجزیه و تحلیل داده‌های مصرف‌کننده با جزئیات، اکونومیست توانست بخشی از مخاطبان خود را که خوانندگان بی‌میل می‌دانستند شناسایی کند.

آنها با تجزیه و تحلیل استفاده از وب و برنامه به طور مستقل، عادات یا ترجیحات خاص خواندن را بررسی کردند و در نتیجه راه های بهتری برای نزدیک شدن به مشتریان بالقوه خود به صورت آنلاین پیدا کردند. همچنین، با تمرکز بر تطبیق کوکی‌ها، مشترکین و مجموعه‌های داده اضافی برای کشف بخش‌های جدید و ایجاد مخاطبین مشابه، این نشریه موفق شد نتایج مثبتی را به دست آورد که بار دیگر سطح خوانندگان آن را افزایش داد.

به طور خلاصه، این کمپین آینده نگر، 3.6 میلیون خواننده جدید را تشویق کرد تا با این نشریه تعامل داشته باشند، و به بازده کلی سرمایه گذاری 10:1 از موج اولیه درآمد حاصل از این چشم اندازها دست یافتند. این شاهکار کوچکی در یک محیط دیجیتال فوق رقابتی نیست.

این مدل کسب‌وکار مبتنی بر داده‌محور و مبتنی بر هوش مصنوعی، از سال 2017، با افزایش 9 درصدی (90000 مشترک جدید وفادار) تنها طی سال‌های 2020 تا 2021، رشد مستمر مشترکین را تثبیت کرده است – یک شاهکار چشمگیر در زمان‌های چالش برانگیز.

نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی
نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی – کالج نوین

نستله و هوش مصنوعی

نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی ؛آخرین، اما مطمئناً نه کم اهمیت ترین، در خلاصه ما از هوش مصنوعی در نمونه های بازاریابی، نوآوری مستقل نستله است. به عنوان یک برند مدرن، تمرکز بر تولید محتوا در مقیاس مهم است. اما، اگر چیزی که تولید می کنید نتواند ارزش شخصی را ارائه دهد، بودجه شما را تخلیه می کند در حالی که بازگشت سرمایه (ROI) کمی را ارائه می دهد.

نستله، غول جهانی غذا و نوشیدنی، برای تقویت تلاش‌های بازاریابی محتوای خود و ایجاد ارتباطات شخصی‌سازی شده برای مخاطبان خود، از فناوری پردازش زبان طبیعی (NLP) برای تولید محتوای هدفمند برای بخش‌های مختلف مخاطبان خود استفاده کرد.

علاوه بر این نوآوری محتوا محور، نستله همچنین از پلتفرم‌های پردازش داده مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا به خوبی و واقعی زیر پوست مشتریان خود قرار گیرد (که منجر به نوآوری‌های جدید از جمله دستیاران مجازی و ربات‌های چت می‌شود) – که به طور مداوم بینش را به عمل تبدیل می‌کند – یک تغییر دیجیتال. که در سال های اخیر فروش بالایی داشته است.

افکاری در مورد جایگاه هوش مصنوعی در بازاریابی

نمونه های هوش مصنوعی در بازاریابی ؛اگر خلاقانه و با توجه به خواسته‌ها، نیازها و خواسته‌های مصرف‌کننده مورد استفاده قرار گیرد، استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی پاداش‌های باورنکردنی از نظر رشد، تکامل، توسعه و موفقیت مداوم در یک چشم‌انداز دیجیتالی رقابتی فزاینده ارائه می‌کند.

این شش کاربرد الهام‌بخش هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال، بینشی از حوزه فناوری مستقل در جامعه مدرن ارائه می‌کند و با پیشرفت فناوری‌ها، این نمونه‌ها احتمالاً تنها نوک کوه یخ هستند.

امروز هوش مصنوعی را در آغوش بگیرید و فردا و مدت‌ها در آینده از جوایز بزرگی برخوردار خواهید شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 17 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟