اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ

اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ

اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ ، مارکتینگ یا بازاریابی همیشه در دنیای کسب‌ و کار وجود داشته است؛ اما با ظهور وب ماهیت دیجیتال هم پیدا کرده است که به دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین معروف است؛ یعنی درست مانند دنیای واقعی باید تکنیک‌های تبلیغ و فروش در وب هم اجرا شوند اما با شیوه‌ای که متناسب تغییرات مستمر دنیای دیجیتال است.

امروزه دیجیتال مارکتینگ به‌عنوان یک گروه اصلی در بازاریابی شناخته می‌شود که از رسانه‌های دیجیتال استفاده می‌کند تا با مشتری و مخاطب هدف ارتباط برقرار کند.

مشتری‌ها در طول روز آنلاین هستند و با یکدیگر  و با برندها در کانال‌های مختلف و توسط دیوایس‌های متفاوت تعامل می‌کنند. برای همین، برندها تلاش می‌کنند تا مکالمات شخصی شده با کاربرها داشته باشند و تجربه کاربری را تقویت کنند. به همین دلیل دیجیتال مارکتینگ یک ابزار ضروری برای کسب‌وکارها است.

اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ
اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ

مصرف کنندگان در دستگاه های خود تحقیق، مقایسه و خرید می کنند. برای دستیابی موثر به مصرف کنندگان و دستیابی به اهداف خود، باید بازاریابی دیجیتال را درک کرده و از آن استفاده کنید.

دیجیتال مارکتینگ از کانال های آنلاین استفاده می کند تا داستان برند شما را بیان کند و از طریق محتوای مفید و ارزشمند و تجربیات عالی با مشتریان درگیر شود. این به شما قدرت می‌دهد تا با استفاده از تجربه‌ای که به‌صورت آفلاین ارائه می‌دهید و بازآفرینی آن به صورت آنلاین برای رشد کسب‌وکارتان، روابطی ایجاد کنید.

دو نوع استراتژی بازاریابی در بازاریابی دیجیتال وجود دارد: بازاریابی برونگرا و بازاریابی درونگرا. در زیر به بررسی تفاوت ها می پردازیم.

بازاریابی برون مرزی
بازاریابی برون‌گرا در بازاریابی دیجیتال و همچنین در بازاریابی سنتی استفاده می‌شود. در بازاریابی برون‌گرا، برندها پیامی را به مخاطبان هدف خاص ارسال می‌کنند تا به محصول، خدمات یا برند خود آگاهی بیاورند. بیشتر استراتژی‌های خروجی از یادآوری محصول از طریق دسترسی مخاطب و تکرار استفاده می‌کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  7 مورد از روندهای دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی درونگرا
بازاریابی درونگرا برعکس عمل می کند. بازاریابی درونگرا مخاطبان را به سمت محتوا یا برند شما می کشاند. از طریق این روش، مشتریانی را جذب می کنید که از قبل به محصولات یا خدمات شما علاقه مند هستند.

وبلاگ ها، موتورهای جستجو، اشتراک ایمیل، بررسی های آنلاین و توصیه های دهان به دهان نمونه هایی از استراتژی های بازاریابی ورودی هستند. بازاریابی درونگرا حیاتی ترین جنبه بازاریابی دیجیتال است.

انواع رسانه ها- اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ

شما سه کانال رسانه ای مختلف را در بازاریابی دیجیتال خواهید یافت که هر کدام به طور هماهنگ برای ایجاد یک کمپین بازاریابی دیجیتال موفق و جامع کار می کنند.

رسانه متعلق به

رسانه متعلق به محتوایی است که شما ایجاد و مدیریت می کنید. به پست های وبلاگ و حساب های رسانه های اجتماعی فکر کنید.

از جمله مزایای رسانه های متعلق به

. کارایی هزینه
. انعطاف پذیری
. طول عمر
. اعتبار

رسانه پولی

رسانه پولی رسانه‌ای است که برای افزایش دید، کلیک‌ها و ترافیک برای آن هزینه پرداخت می‌کنید. رسانه پولی به گسترش دامنه دسترسی شما کمک می‌کند و برند شما را به افرادی که فکر می‌کنید کالاها، خدمات و محتوای شما را مرتبط می‌دانند ارائه می‌کند.

نمونه هایی از رسانه های پولی:

. تبلیغات رسانه های اجتماعی
. جستجوی پولی
. نمایش تبلیغات
. اینفلوئنسرهای پولی

رسانه کسب شده

رسانه های به دست آمده هدف نهایی برای بازاریابان دیجیتال است. وقتی محتوایی ایجاد می‌کنید که کاربران با آن تعامل دارند، با آن درگیر می‌شوند و به اشتراک می‌گذارند، رسانه‌ای کسب‌شده در نظر گرفته می‌شود.

رسانه‌های کسب‌شده می‌توانند شامل اشتراک‌گذاری، بررسی، ذکر و ارسال مجدد باشند. این یک راه ارزشمند برای دیجیتال مارکتینگ است زیرا سطح اعتماد ثابتی دارد، چیزی که تبلیغات پولی نمی‌تواند آن را روی میز بیاورد. علاوه بر این، رسانه‌های به‌دست‌آمده، ارگانیک هستند، اعتبار دارند، و معمولاً عمر طولانی‌تری نسبت به رسانه‌های پولی یا دارای مالکیت دارند.

وقتی رسانه‌های متعلق به شما، رسانه‌های پولی و نتایج رسانه‌ای به‌دست‌آمده با هم همگرا می‌شوند، تعامل با ارزشی دریافت می‌کنید.

اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ
اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

کانال های دیجیتال- اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ

تحقیقات مخاطب به شما این امکان را می دهد که تصمیم بگیرید از کدام کانال های دیجیتالی استفاده کنید و در کمپین های بازاریابی خود اولویت بندی کنید. در زیر کانال‌های بازاریابی دیجیتال را که برندهای موفق در کمپین‌های خود استفاده می‌کنند بررسی می‌کنیم.

این مقاله را مطالعه کنید  تحول دیجیتال در مقابل دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی ایمیل و اتوماسیون

ایمیل ها و اتوماسیون هم تبدیل و هم وفاداری را افزایش می دهند. کمپین های ایمیلی به طور استراتژیک با مشتریان درگیر می شوند تا آنها را به یک تصمیم خرید مثبت سوق دهند.

ایمیل ها با قرار دادن نام تجاری، کالاها و خدمات شما به طور مستقیم در صندوق ورودی، علاقه را افزایش می دهند، فروش را تبدیل می کنند و نرخ حفظ مشتری را افزایش می دهند.

جستجوی پولی (PPC)

جستجوی پولی یا پرداخت به ازای کلیک، مشتریانی را که از قبل به برند شما علاقه مند بودند، هدف قرار می دهد. بازاریابی PPC به شما کمک می کند تا ترافیک با ارزشی را از پایگاه مشتریانی که احتمالاً با شما خرج می کنند به دست آورید.

همانطور که کاربر به طور فعال کلمات کلیدی را جستجو می کند، جستجوی پولی به شما کمک می کند تا زمانی که خریداران آماده انجام اقدام هستند، محتوای شما را به بالای SERP ها برساند.

جستجوی ارگانیک (SEO)

هر برندی با حضور آنلاین موفق، بهینه سازی موتورهای جستجو را در اولویت قرار می دهد. سئوی خوب منجر به کشف، آگاهی، علاقه و تبدیل بدون هزینه می شود.

مولفه های زیادی برای یک استراتژی سئو موفق وجود دارد، بدون دو استراتژی یکسان. همکاری با شرکتی مانند Linchpin به شما امکان می دهد یک استراتژی سئو منحصر به فرد و قابل دستیابی متناسب با اهداف خود ایجاد کنید.

بهینه سازی وب سایت

وب سایت شما اغلب اولین – و گاهی اوقات تنها – – برداشت شما برای خریداران بالقوه است. بهینه سازی وب سایت شما یک محیط جذاب و قابل پیمایش ایجاد می کند که بازدیدکنندگان می توانند با محصولات و برند شما درگیر شوند.

ساختن سایتی که به راحتی قابل پیمایش باشد و به کاربران قدرت انجام اقدامات را بدهد، به هدایت این اقدامات کمک می کند و منجر به عملکرد بهتر می شود. بهینه سازی وب سایت خود برای سرعت، پاسخگویی، محتوا و فرآیندهای تبدیل، تجربه ای بدون دردسر و بدون سر و صدا را برای کاربران فراهم می کند و تعامل و فروش را ارتقا می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  5 مزیت بازاریابی ویدئویی برای یک کسب و کار
اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ
اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

نمایش تبلیغات

شما اساساً می توانید تبلیغات نمایشی را با توجه به هر بازدیدکننده سایت با تبلیغات هدفمند سفارشی کنید. تبلیغات نمایشی می تواند علایق مخاطب، سن، جنسیت، سبک زندگی، فرهنگ و موارد دیگر را هدف قرار دهد. تبلیغات بسیار مرتبط با کاربر است، که توجه آنها را به خود جلب می کند و علاقه و ترافیک را افزایش می دهد.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا کلید کارایی بازاریابی دیجیتال شما است. محتوا یک استراتژی بازاریابی درونگرا را هدایت می کند، و همانطور که در بالا توضیح دادیم، بازاریابی درونگرا سنگ بنای بازاریابی دیجیتال است.

محتوای اصلی، جذاب و آموزنده کاربران را به سایت شما می آورد. محتوای شما مستقیماً درک مخاطب از برند شما و سطح کیفیتی که می توانید ارائه دهید را نشان می دهد. محتوا ارزش‌ها، تجربه، اقتدار و قابل اعتماد بودن برند شما را که همگی عناصر حیاتی برای به دست آوردن دیدگاه مثبت مشتری هستند، نشان می‌دهد.

محتوای شما به سوالاتی که مصرف کنندگان می پرسند پاسخ می دهد و به طور پیشگیرانه به سوالاتی که هنوز نپرسیده اند می پردازد. محتوا بر تمام مراحل سفر خریدار تأثیر می گذارد، بنابراین درک چگونگی ایجاد محتوای قانع کننده برای کاربر هدف به موفقیت بازاریابی دیجیتال شما کمک می کند.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

کانال‌های رسانه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهند که با کاربران به روشی شخصی‌تر و صمیمی‌تر ارتباط برقرار کنید. در شبکه های اجتماعی، تبلیغات را می توان با توجه به اهداف شما هدف قرار داده و مجدداً هدف قرار داد.

کانال‌های رسانه‌های اجتماعی شما همچنین اطلاعات و به‌روزرسانی‌هایی را از برند شما در اختیار مشتریان فعلی قرار می‌دهند، که می‌تواند علاقه را دوباره برانگیزد و از استراتژی‌های حفظ مشتری شما حداکثر استفاده را ببرد.

نتیجه

درک بازاریابی دیجیتال برای برند یا تجارت شما غیرقابل مذاکره است. همکاری با Linchpin SEO به شما امکان می دهد به بیست سال تخصص دسترسی داشته باشید و به شما این امکان را می دهد تا اهداف بازاریابی دیجیتال خود را تعیین کنید، به آنها دست یابید و از آنها پیشی بگیرید.

همین امروز با تیم ما تماس بگیرید تا شروع به ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی کنید که نتایجی را که می خواهید به شما می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 8 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟