راهنمای مبتدیان برای سئو ، 11 چک لیست

راهنمای مبتدیان برای سئو ، 11 چک لیست

راهنمای مبتدیان برای سئو ، شما وب‌سایت جدید خود را ساخته و راه‌اندازی کرده‌اید، و اکنون زمان آن رسیده که مردم را وادار به بازدید از آن کنید. برای اکثر وب سایت ها، عمده ترافیک شما از موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو یا بینگ می آید. بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو تمرینی است که در آن وب سایت خود را تنظیم می کنید تا به احتمال زیاد در نتایج جستجو برای موضوعاتی که برای شما مهم هستند نشان داده شود.

راهنمای مبتدیان برای سئو ، ممکن است در ابتدا کمی مرموز به نظر برسد، اما خبر خوب این است که حتی افراد مبتدی نیز می توانند سئو را انجام دهند.

راهنمای مبتدیان برای سئو ، در این مقاله، شما را با اصول سئو آشنا می‌کنیم و به شما نشان می‌دهیم که از کجا با وب‌سایت خود شروع کنید:

. چرا بهینه سازی موتور جستجو ارزش وقت شما را دارد؟
. توضیح مختصر و بدون فناوری درباره نحوه کار موتورهای جستجو
. چگونه موتورهای جستجو صفحات مختلف را ارزیابی و رتبه بندی می کنند
. کارهایی که می توانید انجام دهید و موتورهای جستجو دوست دارند … و دوست ندارند
. چک لیست: چگونه با سئو شروع کنیم

این مقاله را مطالعه کنید  بهینه سازی محتوا ، 12 چک لیست
راهنمای مبتدیان برای سئو ، 11 چک لیست - کالج نوین
راهنمای مبتدیان برای سئو ، 11 چک لیست – کالج نوین

چرا بهینه سازی موتور جستجو مهم است؟- راهنمای مبتدیان برای سئو

سئو مهم است زیرا اگر وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر شود، بازدیدکنندگان بیشتری خواهید داشت. همچنین مهم است زیرا SEO خوب می تواند بازدیدکنندگان مناسب را برای شما به ارمغان بیاورد – افرادی که در حال جستجو برای چیزی هستند که شما ارائه می دهید.

اکثر مردم در صفحه اول نتایج جستجو بر روی وب سایت ها کلیک می کنند. بنابراین اگر بتوانید وب سایت خود را در آنجا نشان دهید، در تجارت هستید! حتی ممکن است در یک قطعه Google Featured یا جعبه پاسخ ظاهر شوید (در اینجا نحوه انجام آن آمده است).

راهنمای مبتدیان برای سئو ، نکته خوب این است که موتورهای جستجو لزوماً این افتخار را به وب سایتی که بزرگترین، زیباترین یا گران ترین است، نمی دهند. آنها به طور ایده‌آل آن را به وب‌سایتی می‌دهند که بهترین پاسخ‌ها را برای سؤال جستجوی افراد دارد.

نکته آخر: ترفند سئو این است که 1) با محتوای خوب وب سایت شروع کنید که به وضوح به سؤالات مردم پاسخ می دهد، و 2) مطمئن شوید که این محتوا برای موتورهای جستجو نیز “خوانا” و قابل درک است.

موتورهای جستجو مانند گوگل چگونه کار می کنند؟

راهنمای مبتدیان برای سئو ، موتور جستجو لیست یا فهرستی از صفحات وب است که دائماً به روز می شود.

موتورهای جستجو از خزنده های وب (که گاهی اوقات “عنکبوت” نامیده می شود) استفاده می کنند که در سراسر وب به دنبال صفحات جدید سفر می کنند.

شاید بهترین راه برای درک آن این باشد که عنکبوت را در حال خزیدن در قسمت های نامرئی کد وب، در تمام طول روز، هر روز به تصویر بکشیم. خزنده ها با صفحات محبوب شروع می کنند و پیوندهای آنها را به صفحات دیگر دنبال می کنند و یک شبکه بزرگتر ایجاد می کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  10 نکته سئو برای مشاغل کوچک

راهنمای مبتدیان برای سئو ، هنگامی که خزنده ها یک صفحه وب جدید را پیدا می کنند، آن را به لیست صفحات خود اضافه می کنند تا فهرست شوند و سپس سعی می کنند درک کنند که در مورد آن چیست. آنها به متن، تصاویر، عناوین، پیوندها و موارد دیگر نگاه می کنند تا بفهمند چه اطلاعاتی ارائه می دهد.

هنگامی که آنها این اطلاعات را پیدا کردند و جمع آوری کردند، موتور جستجو از یک الگوریتم جستجو برای رتبه بندی صفحه برای کلمات کلیدی و عبارات مختلف استفاده می کند.

راهنمای مبتدیان برای سئو ، هنگامی که وب سایت خود را منتشر می کنید، خزنده های موتورهای جستجو در نهایت آن را پیدا می کنند. برای سرعت بخشیدن به این فرآیند، ایده خوبی است که وب سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل ارسال کنید.

راهنمای مبتدیان برای سئو ، 11 چک لیست - کالج نوین
راهنمای مبتدیان برای سئو ، 11 چک لیست – کالج نوین

چگونه یک الگوریتم موتور جستجو صفحات مختلف را رتبه بندی می کند؟

راهنمای مبتدیان برای سئو ، موتورهای جستجو الگوریتم های دقیق خود را به اشتراک نمی گذارند زیرا نمی خواهند مردم بتوانند با سیستم بازی کنند. اما واضح است که عوامل خاصی – به عنوان مثال. متن واضح، عنوان، متن جایگزین، کلمات کلیدی و لینک های ورودی بسیار مهم هستند.

موتورهای جستجو همچنین به عواملی پاداش می‌دهند که استفاده از وب‌سایت را آسان‌تر یا ایمن‌تر می‌کنند، مانند سازگاری با موبایل و امنیت HTTPS (که هر دو به صورت خودکار ارائه می‌شوند).

راهنمای مبتدیان برای سئو ، در واقع، بیش از 200 “عامل رتبه بندی” وجود دارد که افراد معتقدند در میزان علاقه یک موتور جستجو به وب سایت شما تفاوت ایجاد می کنند. برخی کاملاً قطعی هستند، برخی دیگر حدس و گمان هستند.

با نگاهی به لیست، می توانید متوجه شوید که چرا یک عنصر رمز و راز در سئو وجود دارد. این همچنین توضیح می‌دهد که چرا وقتی گوگل الگوریتم‌های خود را به‌روزرسانی می‌کند، اغلب کمی سر و صدا به وجود می‌آید، زیرا مردم در تلاش برای یافتن راه‌های جدیدی برای دستیابی به برتری هستند.

راهنمای مبتدیان برای سئو ، همچنین دلیلی برای شک و تردید نسبت به هر “متخصص” سئو است که ادعا می کند می تواند ترافیک بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. در بسیاری از موارد آنها فقط می توانند روغن مار بفروشند.

ادامه را بخوانید، زیرا در بخش بعدی بر روی عواملی تمرکز خواهیم کرد که به راحتی قابل تنظیم هستند و ثابت شده است که تفاوت ایجاد می کنند.

چه بخش هایی از سئو را می توانم خودم انجام دهم؟

راهنمای مبتدیان برای سئو ، هنگامی که بدانید موتورهای جستجو چگونه کار می کنند، می توانید وب سایت و محتوای خود را سفارشی کنید تا به بیشترین تعداد کاربران گوگل دسترسی پیدا کنید.

این فهرست جامع نیست، اما مکانی عالی برای شروع است. و با توجه به اینکه بسیاری از افراد هرگز تنظیمات سئوی خود را باز نمی‌کنند، اگر این کار را انجام دهید، می‌توانید به رقابت خود دست پیدا کنید.

برخی از چیزهایی که موتورهای جستجو دوست دارند ببینند:

. محتوای منحصر به فرد، ارزشمند و جذابی که برای انسان نوشته شده است، نه برای موتورهای جستجو

. کلمات کلیدی و عباراتی که به طور طبیعی استفاده می شوند. با استفاده از کلمات کلیدی در متن خود که کاربران معمولاً در جستارهای جستجوی خود در گوگل تایپ می کنند، احتمال پیدا شدن شما بیشتر می شود. افسانه های زیادی در مورد کلمات کلیدی وجود دارد، بنابراین حتما راهنمای کلمات کلیدی ما را در مورد نحوه شروع بررسی کنید.

. محتوای ساختار یافته. 1 عنوان بزرگ (برچسب H1) را در بالای هر صفحه قرار دهید، با عناوین متوسط ​​و کوچک پایین تر تا محتوا را به بخش های قابل فهم تقسیم کنید.

. پر کردن عنوان سایت و عنوان صفحه در تنظیمات سئو. اینها نحوه نمایش سایت شما در نتایج جستجو را تعیین می کنند.

. لینک های ورودی از سایر وب سایت های معتبر. پیوند ورودی پیوندی از وب سایت شخص دیگری به وب سایت شما است. وقتی شخصی به شما لینک می‌دهد، به نوعی به شما ضمانت می‌کند و می‌گوید که محتوای شما را به اندازه‌ای دوست دارد که بازدیدکنندگان خود را بفرستد – و این باعث می‌شود سایت شما برای Google جذاب‌تر شود.

. لینک های داخلی و خارجی. پیوند به صفحات دیگر در وب سایت شما (داخلی) یا سایر وب سایت ها (خارجی) به خزنده های موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند محتوای شما چگونه با یکدیگر مطابقت دارد. هیچ وب سایت یا صفحه وب نباید جزیره ای باشد.

. متن جایگزین برای توصیف آنچه در تصاویر شما وجود دارد.

. وب سایت های سازگار با موبایل که از عادات خوب طراحی موبایل پیروی می کنند.

. منوهای ناوبری را که به راحتی قابل پیگیری و درک هستند پاک کنید.

. محتوای به روزی که مرتباً آن را به روز می کنید. این به موتورهای جستجو نشان می دهد که وب سایت شما به روز و دقیق است.

راهنمای مبتدیان برای سئو ، 11 چک لیست - کالج نوین
راهنمای مبتدیان برای سئو ، 11 چک لیست – کالج نوین

تاکتیک های سئو برای جلوگیری از:

راهنمای مبتدیان برای سئو ، برخی از خرد مرسوم سئوی چند سال پیش دیگر به روز نیستند. در طول سال‌ها، گوگل تفاوت‌های ظریف بیشتری را به فاکتورهای رتبه‌بندی خود اضافه کرده است، که به طور کلی جستجو را بهبود بخشیده و فریب دادن آن را سخت‌تر کرده است.

به عنوان مثال، مردم متن خود را با کلمات کلیدی پر می کردند تا به “چگالی کلمه کلیدی” خاصی دست یابند، فکر می کردند که این به آنها کمک می کند رتبه بالاتری کسب کنند.

امروزه گوگل به زبان طبیعی پاداش می دهد و در واقع صفحاتی را که جعلی به نظر می رسند جریمه می کند زیرا پر از کلمات کلیدی تکراری هستند.

راهنمای مبتدیان برای سئو ، بنابراین ممکن است بشنوید که برخی از این تاکتیک‌های قدیمی را توصیه می‌کنند، اما بهتر است از آنها صرفنظر کنید تا جریمه نشوید.

. پر کردن کلمات کلیدی
. استفاده از کلمات کلیدی نامربوط
. صفحاتی با محتوای کم یا بدون محتوا
. صفحاتی با محتوای تکراری
. شرکت در طرح های پیوند
. متن یا لینک های مخفی

Jimdo چه ابزارهای SEO ارائه می دهد؟

راهنمای مبتدیان برای سئو ، Jimdo از طریق کدگذاری برای موتورهای جستجو بهینه شده است، اما ما همچنین ابزارهای زیادی را در نظر گرفته‌ایم تا بتوانید وب‌سایت خود را سفارشی کنید و سایت خود را تا حد ممکن در نتایج جستجو نشان دهید.

راهنمای مبتدیان برای سئو ، برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه استفاده از ابزارهای SEO، مراکز راهنمایی ما را برای Jimdo Creator و Jimdo Dolphin بررسی کنید.

چک لیست سئو: شروع به کار

راهنمای مبتدیان برای سئو ، فوو، شما تا اینجا پیشرفت کرده اید و اصول اولیه کاری را که می خواهید انجام دهید را درک می کنید. اکنون زمان آن است که لیست را بررسی کنید، پیوندهای هر منبع را دنبال کنید و شروع به کار در آن کنید.

لازم نیست همه این تغییرات را یکجا انجام دهید. فقط با گذشت زمان روی آنها کار کنید و شاهد بهبود نتایج و افزایش ترافیک خود خواهید بود.

1. دامنه سفارشی خود را متصل کنید (آدرس وب سایت)
2. مطمئن شوید که سایت شما ایندکس شده است
3. با تحقیق در مورد کلمات کلیدی شروع کنید
4. تصاویر خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید
5. یک صفحه پرسش و پاسخ اضافه کنید
6. سایت خود را برای موبایل‌پسندتر کنید
7. درباره دریافت Google Answer Box بیشتر بدانید
8. این اصلاحات 5 دقیقه ای سئو را امتحان کنید
9. درباره سئوی محلی بیشتر بدانید
10. با ساخت لینک شروع کنید
11. فهرست کسب و کار من در Google را به روز کنید و ویژگی لیست های کسب و کار Jimdo را امتحان کنید.

سئو چقدر طول می کشد تا کار کند؟

راهنمای مبتدیان برای سئو ، سئو نتایج فوری ارائه نمی دهد. در عوض، این یک راه طولانی مدت برای دریافت ترافیک رایگان به وب سایت شما است.

شما باید نتایج را به طور منظم بررسی کنید و وب سایت خود را بر اساس آن به روز کنید. با گذشت زمان شما یک موقعیت جستجوی قوی ایجاد خواهید کرد که به سختی می توان آن را از بین برد.

راهنمای مبتدیان برای سئو ، به این فکر کنید که وب سایت شما را به “ستون جامعه” تبدیل می کند. شما در یک بعد از ظهر سه شنبه به آن نمی رسید. تلاش اختصاصی می خواهد، اما ارزشش را دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 10 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟