نقش بلاک چین در دیجیتال مارکتینگ

نقش بلاک چین در دیجیتال مارکتینگ

نقش بلاک چین در دیجیتال مارکتینگ ، در طول چند سال گذشته، چشم انداز دیجیتال مارکتینگ با جهش و مرزها افزایش یافته است. در مقایسه با روزهای تبلیغات آنالوگ، بازاریابی دیجیتال بینش بیشتری را به برندها ارائه می دهد:

. مشتریان آنها چه کسانی هستند،
. کمپین های آنها چقدر خوب عمل می کنند، و همچنین
. ارزش پولی که از خرج می کنند.

با این حال، توافق بر این است که ناشران – و همچنین شرکت‌های دیجیتال – می‌توانند در مورد نتایجی که برندها از هزینه‌هایشان به دست می‌آورند، علاوه بر نحوه استفاده از داده‌های کاربرانشان برای هدف‌یابی، شفافیت بیشتری انجام دهند.

گسترش پلت‌فرم‌های پیچیده تجارت الکترونیک – علاوه بر اپلیکیشن‌های تلفن همراه – باعث رشد تجارت بین مصرف‌کننده (B2C)، طراحی مجدد ساختارهای سازمانی و اصلاح فرآیندهای ارزش‌آفرینی شده است. در عین حال، فن‌آوری‌های جدید پویایی بازاریابی برند را تغییر داده و دسترسی گسترده‌تر و همچنین هدف‌گیری شخصی‌تر را که با هدف افزایش اعتماد به برند و افزایش وفاداری مشتری انجام می‌شود، ممکن ساخته است.

نقش بلاک چین در بازاریابی دیجیتال چیست؟

اثر اینترنت
امروزه اینترنت به بازاریابان دیجیتال این امکان را می دهد که عمیق تر به بازارهای فعلی خود نفوذ کنند، بازارهای آنلاین جدید ایجاد کنند و تقاضای جدیدی ایجاد کنند. این تعامل پویا در بازار از فناوری های جدید برای هدف قرار دادن مشتریان به طور مؤثرتر استفاده می کند.

به طور خاص، فناوری بلاک چین به عنوان یک نوآوری افزایشی عمل می کند، بنابراین پارادایم مصرف کننده محور را توانمند می کند. علاوه بر این، فناوری بلاک چین باعث کاهش واسطه‌گری می‌شود، به مبارزه با تقلب در کلیک کمک می‌کند، اعتماد و شفافیت را تقویت می‌کند، حفاظت از حریم خصوصی را افزایش می‌دهد، امنیت را تقویت می‌کند و برنامه‌های وفاداری خلاق را فعال می‌کند. ما شش گزاره را ارائه می کنیم که تحقیقات آینده مرتبط با بلاک چین را در زمینه بازاریابی هدایت می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت وبلاگ نویسان در دیجیتال مارکتینگ
نقش بلاک چین در دیجیتال مارکتینگ
نقش بلاک چین در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

فناوری بلاک چین دقیقا چیست؟- نقش بلاک چین در دیجیتال مارکتینگ

بلاک چین یک دفتر کل الکترونیکی توزیع شده است که می تواند به منظور ثبت امن تراکنش ها، قراردادها و همچنین سایر داده ها مورد استفاده قرار گیرد. تعدادی رکورد مختلف از هر تراکنش در رایانه های مختلف مستقل در یک شبکه غیرمتمرکز ذخیره می شود.

از مزایای فناوری بلاک چین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

. شفافیت
هنگامی که تراکنش انجام می شود، سوابق در چندین رایانه در زمان واقعی بازبینی می شوند. بیش از یک طرف برای تأیید یک سابقه قبل از تغییر لازم است. هر تغییر در دفتر کل دارای مهر زمانی است. به عنوان مثال، زمانی که فردی مقداری بیت کوین را به دیگری می فروشد، کپی همه افراد از دفتر کل در زمان واقعی به روز می شود. علاوه بر این، هر دو طرف باید معامله را تأیید کنند.

. تغییرناپذیری
تراکنش ها ممکن است تغییر یا از رکورد بلاک چین حذف نشوند. یکی از طرفین معامله ممکن است انجام معامله را انکار کند یا سعی کند آن را معکوس کند. اگر می خواهید بیت کوین خود را پس از فروش پس بگیرید، خریدار باید با فروش مجدد آن به شما موافقت کند.

. امنیت
بلاک چین از رمزنگاری قوی برای اطمینان از یکپارچگی هر تراکنش استفاده می کند. فقط به گیرنده مورد نظر کلید دسترسی به رکورد یا ارزش مالی ذخیره شده در آن داده می شود.

. قراردادهای هوشمند
کاربرد بلاک چین ممکن است با استفاده از قراردادهای هوشمند گسترش یابد که امکان تسویه تراکنش ها را در صورت تحقق شرایط خاص فراهم می کند. به عنوان مثال، اگر شخصی بلیت کنسرت را به دیگری بفروشد، وجوه ممکن است تنها پس از تأیید اعتبار بلیت در اختیار خریدار قرار گیرد.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت یوتیوب در دیجیتال مارکتینگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟