نکات متمایز کردن وبلاگ

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛ 6 نکته کلیدی

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛ آیا می خواهید یک وبلاگ راه اندازی کنید اما نگران این هستید که وبلاگ نویسی یک بازار بیش از حد اشباع شده است؟ ممکن است تعجب کنید که چگونه وبلاگ شما در میان چندین وبلاگ در همان صنعت متمایز خواهد شد.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛ ممکن است ترس داشته باشید که وبلاگ شما موفق نباشد زیرا مطمئن نیستید که چگونه یک استراتژی وبلاگ نویسی ایجاد کنید که شما را متمایز کند.

حتی ممکن است وبلاگ خود را راه اندازی کرده باشید و از اینکه نتایج مورد نظر خود را نمی بینید ناامید شده اید.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛ در این مقاله، ما قصد داریم آنچه را که باید در مورد راه‌اندازی یک وبلاگ در نظر بگیرید، نحوه تشخیص اینکه آیا بازار بیش از حد رقابتی است و راه‌های دیگر برای متمایز کردن وبلاگ خود را بررسی می‌کنیم.

نکات متمایز کردن وبلاگ
نکات متمایز کردن وبلاگ – کالج نوین

ملاحظات راه اندازی وبلاگ

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛راه اندازی یک وبلاگ ممکن است به نظر یک کار دلهره آور باشد. سوالات زیادی در مورد اینکه آیا وبلاگ شما ترافیک جذب می کند و چگونه محتوای خود را در مقابل مخاطبان مورد نظر خود قرار دهید، وجود دارد.

با این حال، مزایای وبلاگ نویسی یک بازی طولانی مدت است. ارسال مداوم به وبلاگ خود اولین قدم اساسی است. مرحله دوم این است که وبلاگ خود را حول یک موضوع یا عنوان خاص متمرکز کنید.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛با توجه به راه اندازی وب سایت، تعداد وبلاگ ها در اینترنت به بیش از 600 میلیون رسیده است. اگر به دنبال راه اندازی یک وبلاگ هستید و نگران این هستید که این عدد نشان می دهد که بازار وبلاگ نویسی بیش از حد اشباع شده است، نترسید.

در حالی که وبلاگ نویسی ممکن است رقابتی باشد، زمینه های زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد که می تواند به شما مزیت بدهد. همه چیز بستگی به این دارد که وارد کدام جایگاه شوید. در حالی که بیشتر وبلاگ ها در یک صنعت خاص قرار دارند، هر وبلاگ دیدگاه خاصی در آن صنعت دارد.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛به عنوان مثال، اگر یک وبلاگ سلامتی دارید که بر تغذیه سالم و ورزش تمرکز دارد، این دیدگاه می تواند از جانب فردی باشد که با بیماری خاصی دست و پنجه نرم می کند یا تحصیلات پیشرفته ای در مورد تغذیه دارد.

این دیدگاه خاص، پیشنهاد ارزش منحصر به فرد شماست.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛مخاطبی که ممکن است به دنبال اطلاعات خاص و ویژه باشد، توجه و ترافیک را به خود جلب می کند زیرا دیدگاه خاص شما ارزشی ایجاد می کند که نادر است.

با گذشت زمان، مخاطبان شما متوجه خواهند شد که نمی توانند آن اطلاعات با این ارزش منحصر به فرد را در هیچ جای دیگری بیابند. دیدگاه وبلاگ شما چیزی است که آن را از دیگران متمایز می کند. تمرکز بر این ارزش خاص شما را برای موفقیت بلندمدت آماده می کند.

چگونه تشخیص دهیم که یک موضوع خیلی رقابتی است؟

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛اکنون که فهمیدیم وبلاگ شما باید دیدگاه منحصر به فردی داشته باشد که برای صنعت شما ارزش به ارمغان می آورد، می خواهیم توضیح دهیم که چگونه یک موضوع وبلاگ را بیش از حد رقابتی تشخیص دهیم.

راه‌های زیادی برای تعیین میزان رقابتی بودن جایگاه شما وجود دارد، اما ما آن را به ساده‌ترین آنها حفظ می‌کنیم:

حجم کلمه کلیدی (MSV)
مشکل کلمه کلیدی (KD)

برای تعیین هر یک از اینها، باید تحقیقاتی را در مورد چشم انداز کلمه کلیدی برای موضوع اصلی مورد نظر خود انجام دهید.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛به عنوان مثال، اگر می‌خواهید درباره پخت کوکی‌ها وبلاگ بنویسید، برای شروع، می‌توانید کلیدواژه چشم‌انداز را برای پرسش‌هایی مانند پخت در خانه، ایده‌های پخت کوکی، پخت دسر بررسی کنید.

ابزارهای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) مانند Google Trends، Ubersuggest، Moz یا Semrush ابزارهای تحقیقاتی عالی برای کلمات کلیدی هستند که می توانند MSV و KD را برای هر درخواستی که به آن علاقه دارید به شما نشان دهند.

نکات متمایز کردن وبلاگ
نکات متمایز کردن وبلاگ – کالج نوین

حجم کلمه کلیدی

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛حجم کلمه کلیدی به شما می گوید چند بار یک کلمه کلیدی خاص در هر ماه جستجو می شود ،در غیر این صورت به عنوان حجم جستجوی ماهانه (MSV) شناخته می شود.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛حجم کلمه کلیدی می تواند نشان دهنده تعداد مخاطبان برای یک موضوع خاص باشد و بنابراین نشان می دهد که چه میزان ترافیک بالقوه در چشم انداز این کلمه کلیدی در دسترس شما است.

هرچه حجم بالاتر باشد، فرصت بیشتری برای ترافیک از این کلمه کلیدی وجود دارد. اکنون، نمی‌توانید تمام ترافیک موجود را ضبط کنید. فرصت شما به شدت به عامل دیگری بستگی دارد – دشواری کلمه کلیدی.

مشکل کلمه کلیدی (KD)

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛دشواری کلمه کلیدی به شما ایده ای از احتمال رتبه بندی محتوای شما در موتورهای جستجو برای آن کلمه کلیدی می دهد، با بیان اینکه رتبه بندی برای آن کلمه کلیدی چقدر دشوار است.

وبلاگ های دیگر نیز برای این کلمه کلیدی با هم رقابت می کنند، بنابراین KD به شما احساس رقابت شما را می دهد.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛ابزارهای مختلف سئو فاکتورهای مختلفی را برای محاسبه دشواری رتبه بندی در نظر می گیرند، به عنوان مثال، تعداد بک لینک ها و حجم جستجو. به طور کلی، دشواری کلمه کلیدی روشی مفید برای تشخیص رقابتی بودن بازار است.

نکاتی برای وبلاگ نویسی در بازار رقابتی

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛اگر متوجه شدید که موضوع تخصصی شما مشکل کلمه کلیدی بالایی دارد، نگران نباشید. تعدادی گام عملی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از اینکه همچنان می توانید رتبه بندی کنید و ترافیک دریافت کنید، انجام دهید.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛راه‌هایی برای بهینه‌سازی وبلاگ شما وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که مخاطبان مناسب را هدف قرار می‌دهید، در موتورهای جستجو رتبه‌بندی می‌کنید و بینندگان را باز می‌گردانید. اکنون آنها را پوشش می دهیم:

1. مخاطبان خود را بشناسید.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛داشتن درک اساسی از هدف و هدف وبلاگ شما برای برجسته شدن در بازار رقابتی اساسی است. و دانستن اینکه مخاطب شما چه کسی است و چه چیزی می خواهد بخواند، درست قبل از آن است.

می توانید با ساختن شخصیتی برای هدف گذاری با محتوای خود شروع کنید. به این ترتیب، درک دقیقی از اینکه مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند خواهید داشت و می‌توانید به آنها خدمت کنید.

برای اینکه مخاطب خود را بشناسید، باید سوالات زیر را از خود بپرسید:

چرا این اطلاعات را وبلاگ می گذارید؟
امیدوارید چه تاثیری با وبلاگ خود داشته باشید؟
مخاطب شما چه چیزی را باید یاد بگیرد؟
مخاطبان شما دوست دارند اطلاعات را چگونه مصرف کنند؟
چه ویژگی های جمعیتی مخاطب شما را مشخص می کند؟

2. دستورالعمل های سئو را بگنجانید.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) کلید ارائه وبلاگ شما به مخاطبان گسترده تر است. اساساً، شما می خواهید محتوای وبلاگ خود را بر روی چند کلمه کلیدی اصلی متمرکز کنید که با آنچه مخاطبان شما علاقه مند به یادگیری هستند، همسو باشد.

قبلاً در بالا درباره نحوه تعیین MSV و KD برای کلمات کلیدی هدف بحث کردیم، اما SEO چیزهای بیشتری وجود دارد. محتوای وبلاگ شما باید حول کلمه کلیدی اصلی شما متمرکز شود. این کلمات کلیدی باید در سراسر محتوای شما نشان داده شوند.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛به عنوان مثال، اگر وبلاگ شما در مورد ماهیگیری است، موضوع اصلی کلمه کلیدی شما در نظر گرفته می شود. کلمات کلیدی مرتبطی که در سرتاسر وبلاگ شما ظاهر می شوند عبارتند از: نحوه ماهیگیری، دستورالعمل های ماهیگیری و نحوه آماده شدن برای یک سفر ماهیگیری.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛هرچه کلمات کلیدی مرتبط تری در وبلاگ شما ظاهر شوند، بیشتر به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند وبلاگ شما در مورد چیست.

محتوای خود را با کلمات کلیدی خود صرفاً برای رتبه بندی پر نکنید. به این کار پر کردن کلمات کلیدی می گویند و این یک تمرین سئو کلاه سیاه است.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛تمرکز باید بر ایجاد محتوای با کیفیتی باشد که به کاربران کمک کند. اگر محتوایی ایجاد می کنید که اطلاعاتی را ارائه می دهد که به نیازهای مخاطبان شما پاسخ می دهد، احتمالاً آنها برای مطالب بیشتر به وبلاگ شما باز خواهند گشت.

نکات متمایز کردن وبلاگ
نکات متمایز کردن وبلاگ – کالج نوین

3. ایجاد روابط.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛شبکه‌سازی برای بازاریابی آنلاین نیز کاربرد دارد. سعی کنید با رهبران آنلاین در صنعت خود یا کسانی که مخاطبان موازی دارند روابط برقرار کنید.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛با ساختن یک شبکه، می‌توانید فرصت‌هایی برای بک لینک‌ها به محتوای خود ایجاد کنید، که برای ایجاد اعتبار مفید است. بک لینک ها به افزایش ترافیک به وبلاگ شما کمک می کنند زیرا مخاطبان یک وبلاگ به وبلاگ شما هدایت می شوند.

این در طول زمان به شما کمک می کند تا دید خود را در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) بهینه کنید.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛بک لینک ها می توانند به صورت یک پست مهمان باشند. به عنوان مثال، اگر یک وبلاگ آشپزی دارید و یک پست مهمان در Food Network دارید، این یک بک لینک ایجاد می کند.

آنها همچنین می توانند از پیوندهای ارجاعی از سایت های دیگر که ممکن است نام بزرگ تری در صنعت شما داشته باشند، بیایند. به عنوان مثال، اگر Entrepreneur.com به مقاله شما در مورد استارت آپ ها لینک دهد، این نیز یک بک لینک در نظر گرفته می شود.

4. کمک کننده باشید.

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛اگر وبلاگ شما صرفاً محصول یا خدمات شما را تبلیغ می کند، ممکن است بیش از حد تبلیغاتی باشد. دریابید که مخاطبان هدف شما واقعاً به چه چیزهایی علاقه دارند و آن موضوعات را دنبال کنید – همیشه مفید بودن بهتر از تبلیغاتی است. وبلاگ نویسان موفق نیازهای جامعه خود را بر منافع مالی خود مقدم می دارند.

گرگ سوئال، مشاور مستقیم به مصرف کننده، می نویسد: «ارائه اطلاعات دقیق و مفید که به شیوه ای غیر خود تبلیغی اطلاع رسانی می کند، اعتبار پیدا می کند.

5. درباره تخصص خود، وبلاگ بنویسید

نکات متمایز کردن وبلاگ ؛در مورد جنبه های کسب و کار خود که به آن علاقه دارید وبلاگ بنویسید. استیو ارلی پیشنهاد می‌کند: «خودتان باشید و درباره چیزهایی که برایتان هیجان‌انگیز و جالب هستند (البته بدون اینکه شبیه تبلیغات به نظر برسد) وبلاگ بنویسید و خوب خواهید شد.

وقتی با اشتیاق می نویسید و ارزش واقعی ارائه می دهید، به احتمال زیاد مخاطبان بیشتری را جذب خواهید کرد. با تمام اطلاعاتی که در دست داریم، خوانندگان می توانند صحت آن را احساس کنند.

هدف شما باید ایجاد محتوا برای افرادی باشد که کنجکاو هستند و به دنبال اطلاعات مفید و منحصر به فرد هستند. سعی کنید خوانندگان خود را به همان اندازه که هستید نسبت به موضوع خود مشتاق کنید.

6. معتبر باشید.

اگر واقعاً معتبر باشید، از سر و صدا و ازدحام وبلاگ نویسان متمایز خواهید شد. شفافیت می تواند اعتبار شما را در حوزه وبلاگ کسب کند. علاوه بر این، عنصر شخصی تری به سبک نوشتاری شما اضافه می کند. معتبر باشید و اجازه دهید خوانندگان شما را به وضوح ببینند و پیام شما را شناسایی کنند.

یک وبلاگ موفق به زمان، استراتژی و تحقیق نیاز دارد

ساختن یک وبلاگ سودآور و موفق هیچ میانبر ندارد. اگر تحقیقات بازار و کلمات کلیدی را انجام دهید، متوجه خواهید شد که نیازهای مخاطبان شما چیست و آنها می خواهند ببینند.

هنگامی که بدانید مخاطبان شما چه می خواهند، ارزش منحصر به فرد وبلاگ خود را درک کنید و استراتژی های سئو را بکار ببرید، طول عمر و موفقیت کلی وبلاگ خود را تضمین خواهید کرد.

شروع یک وبلاگ موفق در یک بازار اشباع شده لزوماً به معنای شکست نیست. با این حال، برای موفقیت نیاز به تلاش مداوم، تمرکز و فداکاری دارد. از همین امروز برنامه ریزی استراتژی وبلاگ خود را شروع کنید و شاهد رشد مخاطبان خود باشید.

این مقاله را مطالعه کنید  نقش دیجیتال مارکتینگ در توسعه فروش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟