برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ، 10 گام

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛ اشتراک گذاری محتوا به صورت آنلاین به شما امکان می دهد یک شخصیت آنلاین بسازید که ارزش های شخصی و مهارت های حرفه ای شما را منعکس کند.

حتی اگر فقط گاهی اوقات از رسانه های اجتماعی استفاده می کنید، آنچه ایجاد می کنید، به اشتراک می گذارید یا به آن واکنش نشان می دهید، به این روایت عمومی می خورد.

نحوه رفتار آنلاین شما در حال حاضر به اندازه رفتار آفلاین شما مهم است، به خصوص در مورد حرفه بازاریابی دیجیتال شما.

ساختن برند شخصی خود در رسانه‌های اجتماعی کمی کار می‌برد (فقط به این فکر کنید که چه چیزی لازم است تا نامشخص شوید!).

اما اگر به درستی انجام شود، می توانید فرصت شغلی بعدی خود را بدست آورید یا به شما در ایجاد ارتباطات ارزشمند کمک کنید. در ادامه بخوانید تا ده مرحله را بیابید که به اطمینان از اینکه برندینگ آنلاین شما برای شما کار می کند، کمک می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  انواع مختلف کمپین های دیجیتال مارکتینگ
برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی
برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی – کالج نوین

10 مرحله برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی

1. حساب های رسانه های اجتماعی خود را به طور کامل به روز کنید

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛تصمیم بگیرید که روی کدام حساب(های) رسانه اجتماعی تمرکز کنید و هر حساب قدیمی را که دیگر استفاده نمی کنید حذف کنید.

برای شبکه هایی که استفاده می کنید، مطمئن شوید که تمام اطلاعات شما کامل و دقیق است. این به شما کمک می کند تا ترافیک را به سمت شبکه هایی هدایت کنید که شما و کارتان را به نمایش می گذارند.

همچنین می‌تواند هر محتوای «سوال‌برانگیز» سال‌های گذشته را که می‌توان آن را دارای لحن نام تجاری خطرناکی دانست و تأثیر مثبتی بر تصویر حرفه‌ای شما نداشته باشد، حذف کرد.

2. حوزه تخصص خود را مشخص کنید

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛هر کسی در چیزی متخصص است – چه نحوه ایجاد و توزیع محتوای عالی یا داشتن دانش دایره المعارفی از برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود.

آیا وقت آن رسیده است که کمی بیشتر آزمایش کنید؟ به این فکر کنید که چه نوع محتوایی ایجاد کرده اید که دنبال کنندگان شما بیشتر به آن پاسخ داده اند؟

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛آیا می‌توانید این را با محتوای مشابه دیگر تکرار کنید یا چیزی را برای تعامل مجدد تغییر دهید؟ هرچه محتوای منحصر به فرد و جذاب تری در مورد موضوع تخصصی انتخابی خود ایجاد کنید، دنبال کنندگان شما بیشتر به شما به عنوان یک رهبر در زمینه انتخابی خود فکر می کنند.

3. پست کردن را با برنامه های رسانه های اجتماعی آسان کنید

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛رمزهای عبور فراموش شده، یک کار روزانه پرمشغله، تولید محتوا و حفظ حضور آنلاین می تواند زمان بر باشد. اما، بسیاری از برنامه های رسانه های اجتماعی در دسترس هستند تا زندگی را آسان تر کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت رسانه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ

Sprout، Buffer و Hootsuite همگی به شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی شما متصل می‌شوند و به شما امکان می‌دهند در شبکه‌های اجتماعی مختلف پست ارسال کنید و محتوا را زمان‌بندی کنید.

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛این امر نیاز به ورود به چندین وب سایت را از بین می برد. اکثر شبکه های اجتماعی بزرگ از جمله توییتر، لینکدین و فیس بوک با این برنامه ها سازگار هستند.

لطفا این مقاله را هم مطالعه بفرمایید. لینکدین و ایجاد شغل و بازاریابی ، 5 ایده قاتل

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی
برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی – کالج نوین

4. به طور منظم محتوا را به اشتراک بگذارید

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛در روزهای اولیه شبکه های اجتماعی، هرچه بیشتر پست می گذاشتید، تعامل بیشتری را افزایش می دادید.

امروزه، اما، ارسال بیش از حد منجر به خستگی و آزار می شود. شما می خواهید خطوط ارتباطی را با مخاطبان خود باز نگه دارید، اما همچنین نمی خواهید آنقدر زیاد به اشتراک بگذارید که ناامید به نظر برسید. نقطه شیرین حدود 3-4 بار در هفته برای افراد ارسال می شود.

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛همانطور که مایکل نویس، بنیانگذار Entrepreneur Coach، توضیح می‌دهد، «یک پست در هفته یک بار در توییتر یا یک عکس ماهانه اینستاگرام، اگر چیزی باشد، دستاورد زیادی نخواهد داشت.

به همین دلیل، بهتر است روی دو یا سه شبکه اجتماعی که با دقت انتخاب شده‌اند تمرکز کنید و سعی کنید در آن‌ها فعال باشید، نه اینکه به‌طور پراکنده تا حدود یک دوجین پست کنید.»

روزهایی وجود خواهد داشت که پست نگذارید، و این کاملاً خوب است.

بهترین معیارهای رسانه های اجتماعی را برای تمرکز بر روی آنها شناسایی کنید، داده های مرتبط با پست های خود را تجزیه و تحلیل کنید و الگوی کارآمد را شناسایی کنید.

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛اگر در یافتن محتوایی برای اشتراک‌گذاری مشکل دارید و می‌خواهید بینش بیشتری در مورد آنچه که محبوب است، جستجو کنید، از طریق هشتگ‌های رسانه‌های اجتماعی جستجو کنید، از سایت‌های جمع‌آوری اخبار مانند Feedly استفاده کنید یا در Google Alerts ثبت‌نام کنید.

5. مخاطبین خود را وارد کنید

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛ممکن است از دیدن تعداد افرادی که قبلاً در شبکه های رسانه اجتماعی استفاده می کنید شگفت زده شوید.

ممکن است ده ها یا حتی صدها نفر وجود داشته باشند که شما هنوز با آنها ارتباط برقرار نکرده اید.

مخاطبین ایمیل خود را از Gmail یا Outlook یا مخاطبین را از دفترچه تلفن خود به شبکه های اجتماعی خود وارد کنید تا متوجه شوید چه تعداد از اتصالات را از دست داده اید.

لینکدین، اینستاگرام، فیس بوک و توییتر همگی امکان واردات رایگان تعداد معینی از مخاطبین را فراهم می کنند.

6. پست های اجتماعی را مثبت و جذاب نگه دارید

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛هدف شما ایجاد یک برند آنلاین شخصی غیرقابل توقف است، اما باید مطمئن شوید که این برند شما را منعکس می کند.

در حالی که اکنون برخی از کارهایی را که باید در رسانه‌های اجتماعی انجام دهید، می‌دانید، آیا می‌دانید چه کارهایی را نباید انجام دهید تا برداشت اجتماعی خود را مثبت نگه دارید؟

به تعاملات و محتوای خود به عنوان رزومه کاری خود و بازتابی از نگرش حرفه ای و شخصیت کلی خود فکر کنید.

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛بازنشر محتوای دیگران (یا تهیه محتوای اجتماعی) کار هوشمندانه ای است، اما این همه کاری نیست که باید انجام دهید. همچنین برای نشان دادن تخصص در صنعت، باید محتوایی را که نوشته اید به اشتراک بگذارید.

ایجاد محتوای جذاب به معنای اتخاذ رویکردی تازه برای انواع به روز رسانی هایی است که با شبکه خود به اشتراک می گذارید.

از صحبت در مورد دستاوردهای خود و یا اضافه کردن نکات جالب در مورد زندگی شخصی خود نترسید (مثلاً مسافرت و سرگرمی ها مناسب هستند). به هر حال، رسانه‌های اجتماعی ابتدا در مورد افراد هستند.

اگر نگرانی دارید که نمی توانید نظرات خود را در حدی که می خواهید بیان کنید، ایجاد دو مجموعه از حساب های رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرید: یکی برای استفاده خصوصی (هرچه می خواهید بگویید) و دیگری برای استفاده شخصی (که در آن پاسخ ها و اشتراک گذاری های شما انجام می شود.

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛صفحات شخصی خود را برای دوستان نزدیک و خانواده خصوصی نگه دارید و از حساب های حرفه ای خود برای ایجاد ارتباطات جدید و فرصت های شغلی استفاده کنید.

و اگر می خواهید در مورد کارفرمای خود به صورت آنلاین صحبت کنید، مطمئن شوید که قبل از انجام این کار، دستورالعمل های رسانه های اجتماعی شرکت خود را مطالعه کرده اید.

7. پیدا کردن و عضویت در گروه ها

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛فیس بوک و لینکدین  هر دو هزاران فرصت برای پیوستن به گروه های متمرکز بر صنایع یا موضوعات خاص ارائه می دهند.

فقط از نوار جستجو در هر شبکه استفاده کنید تا گروه‌هایی را پیدا کنید که به حوزه تخصصی خاص شما مرتبط هستند. سپس می‌توانید بینش‌های خود را به اشتراک بگذارید و اعتباری را در مورد برند شخصی خود ایجاد کنید.

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛به خاطر داشته باشید که گروه‌های صنعتی ممکن است مملو از رقبا باشند، بنابراین گروه‌های کوچک‌تر و مبتنی بر موضوع ممکن است از نظر دسترسی به مخاطبان شما مفیدتر باشند. گروه‌های رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به شما کمک کنند:

خود را به چالش بکشید و انگیزه دهید
شما را برای رسیدن به اهدافتان سوق دهد
شما را مسئول نگه دارید
برای بازاریابی خود ایده ایجاد کنید
بازخورد دریافت کنید
اعتماد به نفس به دست آورید
مهارت های خود را گسترش دهید
دانشتان را امتحان کنید
مهارت های رهبری را توسعه دهید
به دیگران کمک کن
انجام برخی از خوب
دوست شدن
فرصت های جدید را کشف کنید
برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛هنگامی که عضو گروه های رسانه های اجتماعی ترجیحی خود شدید، از وارد شدن به بحث و افزودن بینش منحصر به فرد خود نترسید. به خاطر سپردن این موضوع که رسانه های اجتماعی دقیقاً در مورد آن هستند، می تواند دشوار باشد!

پس از گفتگو نترسید. اگر به سادگی به یک گروه بپیوندید و شرکت نکنید، هیچ یک از مزایای ذکر شده در بالا را به دست نخواهید آورد. علاوه بر این، نشان دادن پاسخگو بودن شما به شما کمک می کند تا برند شخصی خود را در جوامع بزرگتر بسازید.

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی
برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی – کالج نوین

8. صدا، تصویر و لحن برند خود را ثابت نگه دارید

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛احتمالاً قبلاً متوجه شده اید که پایبندی به شخصیت تعریف شده خود مهم است.

اگر یک مفسر سیاسی محبوب به طور ناگهانی و رادیکال احزاب را تغییر می داد، بدون شک یک شبه طرفداران زیادی را از دست می داد. شما همچنین باید با ایده‌های خود و روش‌هایی که آنها را ارائه می‌دهید سازگار بمانید تا به یاد ماندنی و قابل اعتماد باشید.

خوردن لحن صدایی که برای برند شما بهترین کار را دارد ممکن است مستلزم آزمون و خطا باشد، اما راهنماهای برندسازی شخصی وجود دارد که می توانید برای تعیین بهترین مناسب برای خود استفاده کنید.

به آسانی گفتن «می‌خواهم خنده‌دار باشم» نیست، باید ایده‌های خود را برای حمایت از رویکردتان توسعه دهید.

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛پیروی از دستورالعمل های برند شما به کنترل ادراک افراد کمک می کند. اگر یکی از نمایه های شما با محتوا یا تصاویری که با صدای برند شما مطابقت ندارد نشان داده شود، می توانید به شهرت بی عیب و نقصی آسیب وارد کنید.

اگر متوجه هستید که مخاطبان خود چه کسانی هستند و چگونه با آنها صحبت کنید، از یک الگوی پرسونای بازاریابی استفاده کنید.

9. اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی را مطالعه کنید

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛ارتباط با اینفلوئنسرها و همکاری با آنها یک راه عالی برای شناخته شدن نام تجاری شما است، اما مدتی طول می کشد.

قبل از اینکه آنها شما را به عنوان یک متخصص ببینند، باید زمانی را صرف توسعه روابط با اینفلوئنسرها کنید.

لینکدین مکانی عالی برای یافتن و تعامل با متخصصان دیگر در صنعت شما است، همانطور که چندین ابزار برتر بازاریابی تأثیرگذار نیز وجود دارد.

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛هنگامی که تأثیرگذاران اصلی در منطقه خود را پیدا کردید، شبکه های آنها را تجزیه و تحلیل کنید، عادات و مطالب پست را برای تعیین اینکه چه کاری می توانید بهتر انجام دهید.

توجه داشته باشید که چگونه فالوورهای آنها به مطالبی که پست می‌کنند پاسخ می‌دهند و بهترین روش‌ها را از استراتژی‌های برندسازی شخصی و اجرای آن‌ها یاد بگیرید.

10. با گذراندن دوره آموزشی رسانه های اجتماعی و بازاریابی، نام تجاری خود را بسازید

برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ؛بهترین راه برای ایجاد برند شخصی در رسانه های اجتماعی، درک اصول است.

بیاموزید که چگونه برای درک مخاطبان خود تحقیقات اجتماعی انجام دهید، فرمت های محتوا و اینکه چه مواردی برای شما مفید است را بیاموزید و بدانید که چگونه یک استراتژی ایجاد کنید – مهم نیست چقدر کوچک باشد – تا بدانید به کجا می خواهید بروید و چگونه به آنجا برسید.

همچنین باید نکات هر پلتفرم رسانه های اجتماعی و آنچه را که می توانید برای هدایت پیام منحصر به فرد خود انجام دهید را درک کنید.

با کمی تمرین، به زودی خواهید آموخت که کدام کانال بهترین کار را انجام می دهد و چگونه موفقیت را اندازه گیری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟