ساخت یک استراتژی سئو برنده، 9 گام اساسی

ساخت یک استراتژی سئو برنده، 9 گام اساسی

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، همه چیزهایی را که برای ساختن یک استراتژی سئو باید بدانید که موتورهای جستجوگر شما را پیدا کرده و ترافیک ارگانیک را افزایش می دهد، بیابید.

خرید آنلاین دنیا را فرا گرفته است. در حالی که مردم هنوز برای برداشتن وسایل به فروشگاه می دوند، جذابیت خرید تقریباً هر چیزی از راحتی خانه شما غیرقابل توقف است.

از وسایل لوله کشی گرفته تا رول های پیتزا، اگر بخواهید، می توانید آن را با فشار دادن یک برنامه – بدون خروج از خانه تحویل بگیرید. و حتی اگر کسب‌وکار شما به جای محصولات، خدمات می‌فروشد، احتمال باورنکردنی وجود دارد که اکثر مردم آن را آنلاین خرید کنند.

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، این بدان معناست که تجارت الکترونیک باید تمرکزی برای هر شرکتی باشد که چیزی می فروشد. و این بدان معناست که شما نیاز به تمرکز بیشتر روی ترافیک وب دارید.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، 3 استراتژی

به هر حال، شما می‌توانید بهترین وب‌سایت جهان را داشته باشید، با طراحی پیشرفته، بهینه‌سازی شده برای تجربه‌های کاربری ایده‌آل، و کپی‌برداری که باعث می‌شود دیوید اوگیلوی دندان‌هایش را از حسادت به هم بفشرد، اما اگر هیچ‌کس آن را نبیند، این کار شما را انجام نمی‌دهد. یک اونس از خوبی

باید پیدا کنی و البته به همین دلیل است که سئو بخش مهمی از هر طرح بازاریابی مدرن است. شما می خواهید در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) رتبه بالایی کسب کنید، بنابراین به طور ارگانیک توسط اهداف خود پیدا می شوید.

با این حال، گفتن این کار بسیار ساده تر از انجام آن است. اما نگران نباشید، ما اینجا هستیم تا کمک کنیم.

چه یک حرفه‌ای با تجربه باشید که به دنبال یادگیری اصول اولیه برای یک مشتری هستید یا یک تازه‌کار که سعی می‌کند بفهمید این سئو برای کسب و کار شما چگونه کار می‌کند، در جای درستی هستید.

در اینجا، مراحل ایجاد، پیاده‌سازی و بهینه‌سازی یک کمپین سئو را به شما آموزش می‌دهیم که باعث می‌شود سایت شما در کمترین زمان به رتبه‌بندی برسد.

ساخت یک استراتژی سئو برنده، 9 گام اساسی  - کالج نوین
ساخت یک استراتژی سئو برنده، 9 گام اساسی – کالج نوین

استراتژی سئو چیست؟

احتمالاً قبلاً متوجه شده اید که استراتژی SEO برنامه شما برای جذاب تر کردن وب سایت یا صفحه فرود برای گوگل و سایر موتورهای جستجو است.

هدف در اینجا رتبه‌بندی بالاتر و هدایت ترافیک ارگانیک (و امیدواریم تبدیل‌ها) بیشتر است. به اندازه کافی ساده به نظر می رسد، اما یک نکته مهم وجود دارد: الگوریتم های جستجو همیشه در حال تغییر هستند.

از آنجایی که گوگل به دنبال افزایش کیفیت جستجوهای خود و ارائه راه حل های بهتر به کاربران برای پرس و جوها است، الگوریتم های آن چندین بار در سال به روز می شوند.

معنای آن برای سئو این است که شما نمی توانید آن را تنظیم کنید و فراموش کنید. هر بهینه سازی موتور جستجو نیاز به تکرار دارد.

شما باید به طور منظم تجزیه و تحلیل و دوره را اصلاح کنید تا مطمئن شوید که از آخرین بهترین شیوه ها و استراتژی ها استفاده می کنید.

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، این برای متخصصان سئو خوب است – در غیر این صورت، ما به سرعت بیکار می شویم، اما این به معنای کمی تعهد برای شماست.

برای به‌روز ماندن از آخرین پیشرفت‌ها در دنیای جستجو، باید مرتباً با منابع معتبر (مانند این منبع) مشورت کنید.

خوشبختانه، منابع زیادی وجود دارد که می توانید برای اطلاعات با کیفیت استخراج کنید. چه مقالات، وبینارها یا پادکست ها را ترجیح دهید، محتوای سئو برای شما در دسترس است.

آیا واقعاً به سئو نیاز دارید؟- 9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده

در حال حاضر، برخی از شما مخالفان، به صفحه نمایش خود تمسخر می کنند و می پرسند که آیا واقعاً برای یافتن مشتری به SEO نیاز دارید یا خیر.

شما شخصی را دارید که جستجوی پولی یا بازاریابی وابسته را برای شما مدیریت می کند، بنابراین مطمئن نیستید که سرمایه گذاری در این مدت در جستجوی ارگانیک فایده زیادی دارد. در آن دام نیفتید

جستجوی ارگانیک چیزی است که بیش از نیمی از بازدیدهای وب‌سایت را هدایت می‌کند و باید بخش مهمی از استراتژی بازاریابی دیجیتال هر سازمانی باشد، خواه یک شرکت بزرگ چندملیتی باشید یا یک فروشگاه مادر و پاپ.

و به ویژه برای سایت های مستقیم به مصرف کننده مهم است. با ارائه محتوای مفید، نه تنها اعتماد ایجاد می کنید، بلکه وب سایت خود را با هدف مشتری تطبیق می دهید، که به معنای کیفیت بالاتر سرنخ است.

و حتی بهتر از آن، شما برای هر کلیک پولی پرداخت نمی کنید، که به معنای هزینه کمتر به ازای هر تبدیل است.

بنابراین، حتی اگر بهترین کمپین‌های پرداخت به ازای کلیک (PPC) و بازاریابی وابسته در جهان را داشته باشید که به طور معمول مشتریان با انگیزه را به سمت سایت خود هدایت می‌کنند، با نادیده گرفتن جستجوی ارگانیک فقط نیمی از مبارزه را انجام می‌دهید.

ساخت یک استراتژی سئو برنده، 9 گام اساسی  - کالج نوین
ساخت یک استراتژی سئو برنده، 9 گام اساسی – کالج نوین

ایجاد یک استراتژی سئو موثر: 9 مرحله اساسی- 9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده

اگرچه سئو به یک استراتژی جامع نیاز دارد، اما می توانید آن را به چندین مرحله قابل مدیریت تقسیم کنید.

1. سئو را با اهداف تجاری هماهنگ کنید و KPI را تعریف کنید

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، اول از همه، باید بدانید در حال حاضر کجا ایستاده‌اید، کجا می‌خواهید بروید و چگونه موفقیت را در این راه اندازه‌گیری خواهید کرد.

شما می خواهید با انجام ممیزی SEO شروع کنید.

این نقشه راهی است که شما را در کل فرآیند بهینه سازی راهنمایی می کند و به شما امکان می دهد در مقابل سایت فعلی خود معیار قرار دهید.

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، شما باید جنبه های مختلفی را بررسی کنید، از جمله:

. نام دامنه، سن، سابقه و غیره

. عوامل صفحه مانند سرفصل ها، کلیدواژه و هدف گذاری موضوعی و تعامل کاربر.

. سازماندهی محتوا، کیفیت محتوا و کیفیت تصاویر شما (هیچکس به عکاسی استوک اعتماد ندارد).

. محتوای تکراری

. عوامل وب سایت مانند معماری، طرحواره، نشانه گذاری. و نرخ کلیک (CTR).

. به روز رسانی های قبلی و آتی وب سایت.

. کیفیت لینک های ورودی

. عوامل درون سایت مانند نقشه سایت، بهینه سازی تصویر. و robots.txt.

برای راهنمایی گام به گام در مورد نحوه انجام این ممیزی، ما یک سری عالی داریم که شما را از طریق آن راهنمایی می کند.

هنگامی که می دانید از کجا شروع می کنید، زمان آن است که چارچوب زمانی و بودجه و منابع اختصاص داده شده خود را برنامه ریزی کنید.

این حوزه دیگری از زندگی است که در آن چیزی را که برای آن هزینه می کنید، دریافت می کنید. اگر به دنبال سریع و ارزان هستید، با صرف زمان و پول بیشتر به نتایجی که می رسید نخواهید رسید.

بدیهی است که بودجه و بازه زمانی شما به موقعیت منحصر به فرد شرکت شما بستگی دارد، اما اگر می خواهید نتایج خوبی داشته باشید، آماده پرداخت هزینه آن باشید.

برای اینکه بفهمید چقدر باید هزینه کنید، با این مقاله مشورت کنید. در طول این مرحله از فرآیند سئو، شما همچنین می خواهید شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) خود را تعریف کنید.

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، به این ترتیب موفقیت پیاده سازی های جدید خود را اندازه گیری می کنید و متوجه می شوید که چه چیزی برای شما کار می کند و کجا باید تنظیمات را انجام دهید.

برخی از KPIهایی که باید ردیابی کنید عبارتند از:

. جلسات ارگانیک

. رتبه کلمات کلیدی افزایش می یابد.

. سرنخ ها و تبدیل ها.

. نرخ پرش (به خاطر داشته باشید که نرخ پرش یک معیار داخلی است و 100٪ به رویدادهایی که در صفحات خود تنظیم کرده اید بستگی دارد و در GA 4 حذف خواهد شد)

. صفحات در هر جلسه

. میانگین مدت جلسه

. زمان بارگذاری صفحه

. صفحات خروجی برتر

. خطاهای خزیدن

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه اینها چیستند و چرا مهم هستند، حتماً این قسمت را در مورد KPIهای برتر SEO بخوانید.

ساخت یک استراتژی سئو برنده، 9 گام اساسی  - کالج نوین
ساخت یک استراتژی سئو برنده، 9 گام اساسی – کالج نوین

2. تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، رتبه بندی موتورهای جستجو توسط الگوریتمی تعیین می شود که فاکتورهای مختلفی را ارزیابی می کند تا تصمیم بگیرد که یک وب سایت تا چه اندازه به یک جستجوی خاص پاسخ می دهد. و بخش بزرگی از آن استفاده از کلمات کلیدی است.

از تک کلمات گرفته تا عبارات پیچیده، کلمات کلیدی به موتورهای جستجو می گویند که محتوای شما در مورد چیست. اما افزودن کلمات کلیدی به سادگی وصل کردن نام محصول یا خدماتی که می خواهید بفروشید نیست.

برای اطمینان از بهینه سازی کلمات کلیدی باید تحقیق کنید و این به این معنی است که موارد زیر را در نظر بگیرید:

هدف جستجو

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، زیبایی زبان انگلیسی (و آفت سئوکاران) در غنای آن است.

اما کلمات اغلب معانی متعددی دارند، که در نظر گرفتن هدف جستجو بسیار مهم است، بنابراین شما مخاطبانی را که در جستجوی چیز دیگری هستند جذب نکنید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید مشتریان را به مغازه‌های مغازه‌فروشی جذب کنید، رتبه‌بندی بالا برای [بولرها] ممکن است افرادی را جذب کند که می‌خواهند به جای کسانی که به دنبال کلاه جدید هستند، چند فریم را بچرخانند.

کلمات کلیدی مرتبط

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، هنگامی که اهداف خود را شناسایی کردید، باید بفهمید کدام کلمات کلیدی برای آنها مهم است.

معمولاً بهتر است فقط چند کلمه کلیدی را هدف قرار دهید، زیرا هدف گذاری بیش از حد گسترده باعث می شود موتور جستجو تشخیص دهد که صفحات شما در مورد چیست.

عبارات کلیدواژه

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، این عبارات کوتاه متشکل از دو یا چند کلمه هستند که افراد برای یافتن محتوای خاص در موتورهای جستجو تایپ می کنند.

به عنوان مثال، شخصی که به دنبال آموزش رقص است، ممکن است از Google درخواست کند [کلاس های تانگو در نزدیکی من].

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، فرآیند طوفان فکری مکانی عالی برای شروع تحقیقات کلمات کلیدی است، اما برای اطمینان از جذب مخاطب مناسب و اثبات ارزش خود برای موتورهای جستجو، باید از یک ابزار تحقیق استفاده کنید.

اکثر متخصصان سئو از برنامه‌ریز کلمات کلیدی گوگل برای این کار استفاده می‌کنند، اما استفاده از آن می‌تواند کمی خسته‌کننده باشد، بنابراین ممکن است بخواهید گزینه‌های دیگری را در نظر بگیرید.

کلمات کلیدی دم دراز

اینها عبارات جستجوی خاصی هستند که افراد برای یافتن یک تطابق دقیق برای درخواست خود استفاده می کنند. آنها معمولا طولانی تر هستند و به احتمال زیاد توسط افرادی که به خرید نزدیک تر هستند استفاده می شوند.

نمونه ای از این می تواند [رستوران های گیاهی در سن آنتونیو] باشد، که به احتمال زیاد توسط افرادی که هوس یک وعده غذایی گیاهی دارند استفاده می شود.

حجم جستجو

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، این تعداد جستجوها برای یک کلمه کلیدی خاص را در یک بازه زمانی مشخص به شما می گوید و به شما یک ایده کلی از ارزش و رقابت آن عبارت می دهد.

[چراغ های کریسمس] در نوامبر و دسامبر حجم بسیار بیشتری نسبت به ماه جولای خواهد داشت. بسیاری از اصطلاحات فصلی هستند، این را در نظر داشته باشید.

به همین ترتیب، [خودروهای دست دوم] رقابت بیشتری نسبت به [فولکس واگن پاسانت 2006] خواهد داشت.

کلمات کلیدی قیف

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، اینها کلمات کلیدی هستند که کاربران را در بخش های مختلف قیف فروش هدف قرار می دهند.

افرادی که در بالای قیف هستند به احتمال زیاد با عبارات عمومی تری مانند [تعطیلات کانکون] جذب می شوند، در حالی که کسانی که به خرید نزدیک تر هستند قیمت ها و مارک ها را مقایسه می کنند و به احتمال زیاد با چیزهایی مانند تخفیف یا نام هتل جذب می شوند.

کلمات کلیدی به همان اندازه که محتوای شما را شامل می شود، به مخاطبان شما نیز مربوط می شود. برای توضیح دقیق تر هر بخش از تحقیق و بهینه سازی کلمات کلیدی، یک کتاب الکترونیکی مفصل در مورد این موضوع داریم.

3. با ارزش ترین صفحات خود را تعریف کنید

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، هر تیمی به یک MVP نیاز دارد، و در مورد وب سایت شما، این صفحات با ارزش ترین شما هستند. این صفحات آنهایی هستند که عمده کارهای سنگین را برای شما انجام می دهند.

برای سایت‌های غیر تجارت الکترونیک، اینها معمولاً مواردی مانند صفحه اصلی، صفحات خدمات شما یا هر صفحه دارای دمو یا پیشنهادات دیگر هستند.

این صفحات همچنین به احتمال زیاد MVP برای سایت های تجارت الکترونیک هستند، اما بر اساس صفحات دسته بندی و/یا سطح محصول نیز به آنها ملحق می شوند.

برای اینکه بفهمید کدام صفحات مهم ترین صفحات سایت شما هستند، باید در نظر بگیرید که سازمان شما به چه چیزی معروف است.

در چه رشته‌هایی رقابت می‌کنید؟ چه نقاط دردناکی را حل می کنید؟ اینها را تعریف کنید یا بر اساس کلمات کلیدی سطح بالایی که در مرحله قبل به دست آوردید، موارد بیشتری را اضافه کنید.

هنگامی که صفحه‌های دسته‌بندی و محصولی را که بیشترین بازدیدکننده را جذب می‌کنند شناسایی کردید، می‌توانید استراتژی خود را بر بهبود آنها و افزایش ترافیک ارگانیک خود متمرکز کنید.

4. یک تحلیل رقابتی انجام دهید

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، اگر هیچ رقابتی نداشتید، نیازی به سئو نبود. اما تا زمانی که شرکت‌های دیگر در حال تولید یخچال هستند، Frigidaire باید راه‌هایی برای متمایز کردن خود بیابد.

شما باید ایده ای از کارهایی که دیگران در صنعت شما انجام می دهند داشته باشید تا بتوانید بهترین نتایج را به دست آورید.

شما باید بفهمید که در چه رتبه‌ای پیشی گرفته‌اید و راه‌هایی برای تغییر جدول پیدا کنید.

شما باید بدانید که کدام کلمات کلیدی رقابتی ترین هستند و کجا فرصت دارید.

شما باید درک درستی از بک لینک و ساختار سایت مخالف داشته باشید، بنابراین می توانید سایت خود را برای بهترین رتبه بندی جستجوی ممکن بهینه کنید.

با مطالعه این بخش، در مورد نحوه انجام این تحلیل و ایجاد یک الگو برای آن بیشتر بدانید.

5. برای تجربه کاربر و SEO فنی برنامه ریزی کنید

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، اهمیت نحوه ساختار سایت شما، چه از نظر فنی و چه از نظر نحوه ارتباط کاربران با آن، نادیده نگیرید.

بهترین استراتژی محتوا و کلمات کلیدی در جهان به یک فروش منجر نمی شود اگر سایت شما دائماً خراب باشد یا استفاده از آن آنقدر خسته کننده باشد که مردم صفحه شما را با انزجار ببندند.

شما باید معماری سایت و تجربیات کاربر را به دقت در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که افراد اقدامات مورد نظر را انجام می دهند.

به همین ترتیب، شما باید هر گونه مشکل فنی مانند لینک های شکسته، زمان بارگذاری کند و طرح بد سایت را پیدا کرده و برطرف کنید. تعدادی ابزار رایگان وجود دارد که می توانید از آنها برای اطمینان از عملکرد بهینه سایت خود استفاده کنید.

6. منابع خود را در نظر بگیرید

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، سئو در خلأ وجود ندارد – بر بسیاری از بخش‌های دیگر سازمان شما از جمله بازاریابی، فروش و فناوری اطلاعات تأثیر می‌گذارد.

اگر به دنبال بودجه ای برای انجام سئو هستید، ممکن است متوجه شوید که برخی از کارمندان شما از قبل واجد شرایط لازم برای کمک هستند. به عنوان مثال، تیم فروش شما احتمالاً می داند که مردم به کدام محصولات بیشتر علاقه مند هستند.

استفاده از آنها در توسعه استراتژی سئو به تولید سرنخ و یافتن اهداف جدیدی که قبلا واجد شرایط هستند کمک می کند.

به طور مشابه، سئو می تواند به تیم بازاریابی شما بگوید که چه نوع محتوایی به بهترین شکل طنین انداز می شود، بنابراین آنها می توانند کمپین های خود را به خوبی تنظیم کنند. و کپی‌رایترها و طراحان گرافیک شما می‌توانند محتوایی را توسعه دهند که به شما کمک می‌کند در رتبه‌بندی بالا بروید.

تیم فناوری اطلاعات شما احتمالاً از قبل بر وب سایت شما کنترل دارد.

استراتژی سئوی شما باید بر اساس تخصص آنها طراحی شود تا اطمینان حاصل شود که طراحی و ساختار وب سایت، چرخه های توسعه، ساختار داده ها و اصول اصلی همسو هستند.

و اینها تنها چند راه هستند که می توانید سئو را در جریان کار فعلی خود ادغام کنید. اگر به دقت نگاه کنید، موارد دیگر وجود دارند و بعید است که لازم باشد کاملاً از ابتدا شروع کنید.

نرم افزار، فناوری و پرسنل موجود خود را ارزیابی کنید، زیرا احتمال زیادی وجود دارد که برخی از قطعات را از قبل آماده کرده باشید. و اگر نیاز به افزایش مقیاس تولید دارید، ممکن است بودجه را در بخش‌های موجود پیدا کنید.

7. استراتژی سئوی خود را با قیف مشتری هماهنگ کنید

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، در پایان، فروش نام بازی است. بدون مشتریان، هیچ درآمدی وجود ندارد، و این به معنای عدم کسب و کار است. برای کمک به فرآیند فروش، استراتژی سئوی شما باید با قیف مشتری شما هماهنگ باشد.

گاهی اوقات به عنوان سفر مشتری توصیف می‌شود، قیف فروش شما خلاصه‌ای از نقاط تماس مشتریان با شرکت شما است که از آگاهی به بعد از خرید می‌روند.

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، سئو به خوبی با هر مرحله از این چرخه مطابقت دارد:

. آگاهی: در دنیای مدرن، بسیاری از مشتریان ابتدا در مورد کسب و کار شما به صورت آنلاین می شنوند. مثلاً از طریق جستجوی گوگل.

. علاقه: اینجاست که مشتریان شروع به تحقیق می کنند. و چه جایی بهتر از وب سایت شما برای انجام تحقیق؟

. تصمیم: مشتری می خواهد خرید کند و بین شما و رقیب تصمیم می گیرد. توضیحات متا شما با ذکر حمل و نقل رایگان می تواند چیزی باشد که آنها را تحت تأثیر قرار می دهد.

. خرید: تجارت الکترونیک به رشد خود ادامه می دهد. داشتن یک نقطه فروش بهینه شده برای موتورهای جستجو، خرید را برای مردم آسان می کند.

. پس از خرید: نظرات مشتریان، چه در وب سایت شما یا در یک سایت شخص ثالث، یک راه عالی برای ایجاد اعتماد و افزایش ارتباط شما با کلمات کلیدی است.

8. گزارش و تنظیم انتظارات واقع بینانه

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، گزارش دهی ضروری است. شما باید بتوانید پیشرفتی را که به دست می آورید به طور موثر اندازه گیری و گزارش دهید. گزارش‌دهی به شما امکان می‌دهد داده‌های منسجم و دقیقی را ایجاد کنید که باعث اعتماد می‌شود.

این به شما کمک می کند تا عوامل پشت رتبه بندی خود را درک کنید و زمینه هایی را که می توانید در آنها پیشرفت کنید شناسایی کنید، و مهمتر از همه، ارزش سئو را برای تصمیم گیرندگان سازمان ثابت می کند.

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که افراد ناآشنا با سئو انجام می دهند انتظار نتایج یک شبه است. و به دلیل متغیرهای مرتبط با رقابت، لینک های ورودی و خود محتوا، ارائه یک بازه زمانی مشخص تقریبا غیرممکن است.

شما باید با درک این موضوع که سئو به زمان نیاز دارد وارد فرآیند شوید و هرچه کلمات کلیدی که دنبال آن هستید رقابتی تر باشد، صعود به بالاترین زمان طولانی تری طول می کشد.

این باید از همان ابتدا به ذینفعان منتقل شود تا از واقعی بودن انتظارات اطمینان حاصل شود. برای راهنمایی در مورد چگونگی ایجاد گزارش‌های تاثیرگذار که بینش‌های با کیفیت ایجاد می‌کنند، راهنمای ما را در اینجا بخوانید.

9. استراتژی خود را اندازه گیری و مستند کنید

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، تبریک می‌گویم که تا اینجا پیش رفتید، اما هنوز تمام نشده‌اید. پس از اینکه گزارش‌هایی درباره نحوه عملکرد استراتژی سئوی خود تهیه کردید، باید معیارها را دنبال کنید و تأثیر آن را ثابت کنید.

برخی از مهمترین معیارهایی که باید در نظر بگیرید شامل جلسات ارگانیک، نرخ پرش، صفحات خروج برتر و خطاهای خزیدن است. با شناسایی همه اینها، ایده بهتری از آنچه مشتریان شما به دنبال آن هستند – و آنچه آنها را از خود دور می کند، به دست خواهید آورد.

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، برای اطلاعات بیشتر، این مقاله را در مورد برترین KPIهای SEO بخوانید.

انواع ابزارهای پولی و رایگان در دسترس هستند که می توانید از آنها برای اندازه گیری و ردیابی تبدیل ها استفاده کنید و آنها را به صورت هفتگی، ماهانه یا بر اساس بازه زمانی دیگری که انتخاب می کنید مقایسه کنید.

به سادگی یکی را پیدا کنید که متناسب با بودجه و نیازهای شما باشد.

نتیجه

9 گام اساسی در ساخت یک استراتژی سئو برنده ، هیچ کس هرگز نگفته است که سئو آسان است، حداقل کسی که این کار را انجام داده است. اما این یک بخش حیاتی از طرح تجاری هر سازمان مدرن است.

با این حال، با یک استراتژی مستحکم، تمایل به یادگیری و کمی گریس آرنج قدیمی، حتی یک مبتدی کاملاً می تواند وب سایت خود را به بالای SERP بفرستد.

در این بخش، ما نه مرحله را به شما ارائه کرده‌ایم که باید استراتژی سئوی خود را پیاده کنید. اما البته این تازه شروع کار است. شما به یک برنامه منحصر به فرد نیاز دارید که برای صنعت و نیازهای شما کارساز باشد. خوشبختانه، ژورنال موتور جستجو نیز می تواند در این مورد کمک کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟