عارضه یابی کسب و کار - کالج نوین

عارضه یابی کسب و کار

عارضه یابی کسب و کار اغلب به عنوان حساس ترین جزء استقرار یک طرح بهبود سازمان تلقی می گردد. [شماره تماس: 09112405438 و همچنین شماره واتساپ : 09022486492]می توانید ثبت درخواست را انجام دهید.

یکی از مهم ترین کارهایی که سازمان های موفق برای ارتقایی اثربخشی خود انجام می دهند. عارضه یابی صحیح و به موقع است که این امکان را به مدیران می دهد که همواره از مشکلات و مسایل جاری سازمان خود مطلع باشند و از بحرانی شدن آن جلوگیری نمایند.

یکی از استعاره های معروفی که در دنیا در خصوص سازمانها وجود دارد، تشبیه سازمان به موجود زنده مثل انسان است : دارای نیازها، توانمندیها، ارتباطات متنوع با محیط و … .

هر سازمانی با در نظر گرفتن اهدافی متولد می شود و شروع به رشد می کند.هر چقدر که سازمان در مسیر حرکت خود به اهداف مدیران و مالکان خود نزدیک تر شود، می توانیم بگوییم که از سلامت مناسبی برخوردار است.

عوامل و مسائل بسیاری هستند که سلامت یک سازمان را می توانند تهدید کنند و یا به خطر بیندازند.

برخی از این عوامل در داخل خود سازمان هستند و برخی عواملی در محیط و خارج از سازمان.زمانیکه عامل یا عواملی سازمان را دچار اختلال می کنند، پیش از آنکه مدیران پی به وجود مشکلات ببرنند، می توانند نشانه هایی را در خصوص اختلال به وجودآمده مشاهده نمایند.

این امر مستلزم رصد کردن پیوسته سازمان توسط مدیران ارشد سازمان است.

عارضه یابی کسب و کار
عارضه یابی کسب و کار – کالج نوین

عارضه یابی بازاریابی و فروش و توسعه کسب و کار

شرکت هایی که در روند فعالیتهای خود احساس می کنند نیاز به بررسی کلی شرایط و وضعیت فعلی واحدهای مختلف و تعیین نقاط قابل بهبود اصلی موجود در نحوه اجرای فعالیت های مجموعه دارند می توانند در ابتدا از مشاوره‌های استراتژی و مدیریت استفاده نمایند و سپس در صورت نیاز از برنامه های ارزیابی و تدوین برنامه های بهبود استفاده کنند.

1- مشاوره استراتژی و توسعه کسب و کار

مشاوره استراتژی و توسعه کسب و کار در زمینه‌های مرتبط با تصمیم‌گیری‌های مدیریتی، انتخاب و طراحی مدل‌های مناسب کسب و کار، برنامه‌ریزی استراتژیک جهت توسعه کسب و کار و موارد از اینگونه به شرکت ها و متقاضیان ارائه می‌گردد.

2- مشاوره مدیریت و ساختار سازمانی

مشاوره مدیریت و ساختار سازمانی در زمینه شناخت انواع ساختارهای سازمانی و الزامات استفاده از هر یک، طراحی و ایجاد ساختار سازمانی مناسب، مدیریت و نحوه نظارت و ارزیابی بر خط تولید، کنترل کیفیت، انبارداری، حل چالش‌های مدیریتی مدیران و مشاوره در تصمیمات مدیریتی و … ارائه می گردد.

3- عارضه یابی بازاریابی و فروش

عارضه‌یابی شرکت‌ها یکی از مهم‌ترین عوامل شناخت عوامل تاثیرگذار در موفقیت کسب و کارهار می‌باشد.
این در حالیست که معمولا تحلیل معیارهای مورد توجه در بازاریابی و شناخت عارضه ها کمتر مورد توجه و تمرکز فناوران و صاحبان شرکت‌های دانش بنیان و خلاق بوده و عموما در این بخش دچار چالش و ضعف هستند.

4- خرید نرم افزار های اداری ، مالی و حسابداری

عارضه یابی کسب و کار - کالج نوین
عارضه یابی کسب و کار – کالج نوین

عارضه یابی کسب و کار شما در کالج نوین

۱. فرآیند عارضه ­یابی: کارشناسان کالج نوین با جمع ­آوری داده از بخشهای مختلف و با کمک گزارشی که مدیران ارشد از وضعیت سابق و فعلی کسب و کار ارائه می­کنند به شناسایی عارضه می­پردازند. پرسشنامه‌های فنی تخصصی هر بخش برای مدیران و سرپرستان مربوطه ارسال و پاسخ‌ها توسط کارشناسان کالج نوین آنالیزه شده و جلسات مصاحبه برگزار می گردد.

در نهایت گزارشی مفصل از عارضه های یافت شده به مدیران ارشد ارائه می گردد.

۲. فرآیند ارائه و اجرای راهکار: در جهت رفع عارضه برای هر بخش، یک طرح تدوین شده و سپس به اجرا در می­ آید.

درنهایت، نحوه اجرای طرح به تیم شرکت خدمات­گیرنده آموزش داده می‌شود. اصلاح مهمترین وتاثیرگذارترین عارضه برای کالج نوین الویت دارد.

۳. فرآیند نظارت و کنترل: در صورت درخواست شرکت، نظارت‌ها و کنترل‌ها برای اصلاح و بروزرسانی طرح‌ها و جلوگیری از انحراف تیم از شاخص های در نظر گرفته شده، انجام می گیرد.

خدمات عارضه یابی کالج نوین

عارضه یابی حوزه تولید :

در حوزه  تولید برنامه ریزی، تامین، تولید، نگهداری، تعمیرات و انبار بررسی می­شود.

عارضه یابی حوزه مدیریت:

حوزه مدیریت یکی از مهمترین بخشها در شناسایی و رفع عارضه است چون نوع نگرش مدیران ارشد به یک کسب و کار جهت می­دهد.

عارضه یابی حوزه منابع انسانی:

منابع انسانی سرمایۀ اصلی یک سازمان و کسب و کار است و کالج نوین به برنامه ریزی منابع انسانی، تعریف شغل، استخدام و پاداش می­پردازد.

عارضه یابی حوزه بازاریابی و فروش: 

بخش بازاریابی و فروش برای  رشد و توسعه کسب و کار اهمیت دارد و باید برنامۀ مناسبی برای آن در بخشهای مختلف مانند  تدوین بوم کسب و کار، تحقیقات بازاریابی و…تهیه شود.

عارضه یابی در حوزه مشکلات سیستمی و ساختاری:

عارضه­ های موجود در بخش سیستمی و ساختاری مانند طراحی برنامه مالی و تدوین چارت و ساختار سازمانی و بخشهای دیگر نیز بسیار مهم است و کالج نوین به رفع آن می­پردازد.

عارضه یابی در حوزه دیجیتال مارکتینگ:

 استفاده از وبسایت و شبکه های اجتماعی و ابزارهای دیگر باعث جذب مشتری و افزایش فروش است و حوزه دیجیتال ویترین کسب و کار شما به حساب می­آید. هر مشکل و عارضه در این بخش موجب ضرر مالی به کسب و کار است. کالج نوین با لحاظ اهمیت این بخش به رفع عارضه می­پردازد.

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟