مراحل شغلی - کالج نوین

مراحل شغلی

مراحل شغلی به مراحلی از پیشرفت شغلی اشاره دارد که یک فرد از آن عبور می کند. اصولاً 5 مرحله شغلی وجود دارد که یک فرد باید در طول زندگی خود آن را طی کند.

مراحل شغلی
مراحل شغلی – کالج نوین

مراحل شغلی

کاوش: مرحله اکتشاف، مرحله پیش از استخدام است که در آن افراد در اواسط بیست سالگی هستند و از زندگی دانشگاهی خود وارد محیط کار می شوند. افراد ترجیحات کاری خود را بر اساس رهنمودهایی که والدین، دوستان، خانواده و معلمانشان نشان می دهند، محدود می کنند.
در این مرحله، انتظارات متعددی در مورد کار ایجاد می شود که ممکن است تخیلات یا باورهای غیر واقعی در مورد کار، بسیار قبل از ورود به شرکت باشد. این مقاله را مطالعه کنید: آمار

استقرار: در این مرحله فرد در واقع فرهنگ کار را در اولین شغل خود تجربه می کند. اینجا تمام انتظارات و خیالات به پایان می رسد و باید با واقعیت زندگی روبرو شد. این مرحله از 25 سالگی حدود 10 سال را شامل می شود.
همچنین به عنوان مرحله یادگیری نامیده می شود. که در آن فرد تازه کار تحت هدایت یک مربی یاد می گیرد. در این مرحله فرد تازه وارد اشتباهات زیادی را مرتکب می شود و سعی می کند از آنها درس بگیرد و از این طریق در جامعه جایگاهی پیدا کند و برای پیشرفت شغلی خود تلاش کند.

اواسط شغلی: این مرحله دوره سنی 35 تا 45 سال را در بر می گیرد. در این مرحله دیگر فرد تازه‌تر به حساب نمی‌آید و اشتباهات او توسط مدیریت ارشد جدی گرفته می‌شود.
در اینجا، کارمند باید موقعیت شغلی فعلی خود را ارزیابی کند، یعنی اینکه آیا در حال پیشرفت است، یا تثبیت شده است یا شروع به افول کرده است و به دنبال چشم انداز شغلی آینده باشد. در این مرحله فرد باید تعادلی بین شغل و زندگی شخصی خود یعنی همسر و فرزندان حفظ کند.

این مقاله را مطالعه کنید  سیاست مالی

اواخر شغل: در این مرحله، فرد بر اساس نمودار شغلی خود به موقعیت خاصی در سلسله مراتب سازمانی می رسد که با رشد یا رکود مشخص می شود.
اگر فردی حتی پس از اواسط شغلی (یعنی 20 سال پس از اواسط دهه چهل) رشد کند، در این صورت در نظر گرفته می شود که تجربه خوشایندی از کار را داشته باشد. در اینجا، یک فرد مربی می شود و دیگران را از طریق تجربیات خود راهنمایی می کند.

افول: این آخرین مرحله پیشرفت شغلی است. در این مرحله فرد باید از کار خارج شود یا از تعهدات رسمی خود بازنشسته شود. این یکی از مراحل دشوار به حساب می آید، زیرا برای کارکنانی که حتی پس از پایان کار خود بسیار عالی عمل می کنند، ترک شرکت بسیار سخت است.
بنابراین، هر فردی در طول چرخه زندگی خود از این پنج مرحله توسعه شغلی عبور می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟