کمیته ها

کمیته ها

کمیته ها انجمنی از افراد سازمانی هستند که برای تجزیه و تحلیل، بررسی و بحث در مورد موضوعات مورد توجه و رسیدن به نتیجه نهایی گرد هم می آیند. کمیته ها معمولاً در سطوح مختلف سازمان تشکیل می شوند.

اختیارات و اختیارات اعضای کمیته به میزان تفویض شده توسط منصوب کننده محدود می شود. همچنین، حداکثر محدودیتی برای تعداد اعضایی که یک کمیته می‌تواند داشته باشد وجود دارد، زیرا اگر افزایش یابد، ارتباطات متمرکز می‌شود و هر عضو فرصت کافی برای بیان نظر خود را پیدا نمی‌کند.

کمیته ها - کالج نوین
کمیته ها – کالج نوین

کمیته موظف است فقط به مشکلاتی که به آن محول شده رسیدگی کند و نمی تواند به فعالیت هایی که خارج از صلاحیت تعریف شده است اقدام کند. هر عضو این اختیار را دارد که مسئله را عمیقاً بررسی کند و می تواند از طریق قدرت رای دادن به هر یک از آنها استفاده کند.
کمیته ها می توانند در هر سطح سازمانی تشکیل شوند و هر فردی بدون توجه به موقعیتی که در سلسله مراتب دارد می تواند به عضویت آن درآید. بنابراین، چندین نوع کمیته می تواند وجود داشته باشد مانند کمیته مالی، کمیته بودجه، کمیته رفاه، کمیته بازاریابی، کمیته رسیدگی به شکایات و غیره.

هدف اصلی استفاده از کمیته، تجمیع دانش و تجربه هر یک از اعضا به گونه ای است که تصمیم موثری گرفته شود. اما مشکلات خاصی مانند هزینه زیاد برای تشکیل کمیته، کندی تصمیم‌گیری به دلیل درگیری‌های عمده بین اعضا، تقسیم مسئولیت و غیره، روند رسیدگی به کمیته‌ها را با مشکل مواجه می‌کند.

این مقاله را مطالعه کنید  بهره وری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟