چک لیست کامل دیجیتال مارکتینگ

چک لیست کامل دیجیتال مارکتینگ

چک لیست کامل دیجیتال مارکتینگ ، چشم انداز دیجیتال مارکتینگ دائما در حال تغییر است. در عصری که ابزارها، ترفندها و نکات جدید هر روز ظاهر می شوند، به راحتی می توان از میزان دانشی که برای موفقیت در بازاریابی نیاز دارید غرق شد. اما نیازی نیست که غرق شوید یا حتی غرق شوید. چرا؟ چون ما اینجا هستیم تا کمک کنیم. ما چک لیست کامل بازاریابی دیجیتال را ایجاد کردیم تا به شما کمک کنیم تا در عین کنار گذاشتن تمام مشکلات و حواس‌پرتی‌ها، توجه خود را روی مهم‌ترین جنبه‌های بازاریابی متمرکز کنید. مهارت در بازاریابی دیجیتال با درک مبانی کلیدی دنیای دیجیتال آغاز می شود. چک لیست بازاریابی دیجیتال ما بر عناصر بازاریابی ضروری برای وب سایت، ایمیل و رسانه های اجتماعی شرکت شما متمرکز است. به اینها مسلط شوید و در مسیر پیشرفت در موفقیت بازاریابی خود هستید.

چک لیست کامل دیجیتال مارکتینگ
چک لیست کامل دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مطمئن شوید که Google Analytics را در وب سایت خود دارید- چک لیست کامل دیجیتال مارکتینگ

چک لیست بازاریابی دیجیتال ما با مهمترین مورد در مجموعه ابزار شما – داده ها – شروع می شود. این یکی از اولین چیزهایی است که در رویکردمان برای کمک به شرکت‌ها در بازاریابی دیجیتالشان ارزیابی می‌کنیم. به‌عنوان یک شریک معتبر Google Analytics، ما فواید فوق‌العاده اطمینان از راه‌اندازی گوگل آنالیتیکس در وب‌سایت شما را مشاهده کرده‌ایم. داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Google Analytics به شما کمک می‌کند تا نحوه عملکرد وب‌سایت و کاربرانتان را بهتر درک کنید. مزایای کلیدی اتصال به گوگل در اینجا آمده است:

. کاربران را ردیابی کنید: رفتار جستجو و موقعیت مکانی بازدیدکنندگان وب سایت خود را درک کنید.
. کانال های بازاریابی خود را ردیابی کنید: نحوه عملکرد هر کانال بازاریابی را مشخص کنید. کدام تلاش ها بیشترین ترافیک را جذب و تبدیل می کنند؟
. ترافیک داخلی را فیلتر کنید: ترافیک شرکتی را از آسیب رساندن به داده های شما جلوگیری کنید. در عوض، دسترسی ارگانیک و ترافیک بازاریابی را مشاهده کنید.

چک لیست کامل دیجیتال مارکتینگ

روی سئوی محلی تمرکز کنید

وقتی صحبت از سئو به میان می‌آید، به راحتی می‌توان روی محتوا، کلمات کلیدی تأکید کرد و هرگز چشم‌مان را از وب‌سایت شخصی خود دور نکرد. با این حال، اگر نتوانید روی سئوی محلی تمرکز کنید، فرصت های کلیدی برای ارتباط با مشتریان را از دست می دهید.

. Google My Business & Bing Places for Business: اولین قدم برای سئوی محلی ادعا و بهینه سازی صفحه کسب و کار شما در این دو پلتفرم است. بسیاری از کسب و کارها این بی ادعا را رها می کنند و فرصت های تجاری بی شماری را از دست می دهند.
. Yelp، Yellow Pages و سایر فهرست‌های محلی: یک نمایه یا فهرست کسب‌وکار در هر صفحه جستجوی محلی ایجاد کنید تا اطمینان حاصل کنید که مشتریان اطراف می‌دانند که شما در گردنه آنها هستید.
. ساخت محتوای محلی: نگاهی به برخی از مطالعات موردی اخیر ارزش محتوای محلی را نشان خواهد داد. محتوای محلی چیست؟ همه چیز، از صفحات فرود مخصوص شهر گرفته تا پست های وبلاگی که بر شهر شما تمرکز دارند و نه فقط محصول شما. شرکت شما از چه رویدادهای محلی پشتیبانی می کند؟ مشتریان شما به چه مسائل محلی/کسب و کار/حضور کمک مالی اهمیت می دهند؟ روی آن و یک جستجوی ساده کلمه کلیدی تمرکز کنید و در راه ایجاد محتوای محلی غنی از SEO هستید.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ بر مشتریان بالقوه

طرحواره را به وب سایت خود اضافه کنید- چک لیست کامل دیجیتال مارکتینگ

استفاده از طرحواره، معروف به سئوی معنایی، برای بازاریابی دیجیتال ضروری است. همچنین هنوز تا حد زیادی نادیده گرفته می شود، حتی توسط شرکت های معروف. Schema یک نشانه گذاری داده های ساختار یافته است که به گوگل، بینگ و هر موتور جستجوی دیگری کمک می کند تا محتوای وب سایت شما را بخواند و درک کند. این طرحی است که به گوگل اجازه می دهد تا آن تکه های کوچک و زیبا را در نتایج موتور جستجوی شما بیاورد. طرحواره همچنین به گوگل کمک می کند تا وب سایت ها را با استفاده از لیست ها یا رتبه بندی ستاره ها به خط مقدم برساند. امروز طرحواره را در وب سایت خود پیاده کنید. دیروز. در اسرع وقت. آنقدر مهم است.

مطمئن شوید که وب سایت شما برای موبایل مناسب است

داشتن یک وب سایت واکنش گرا می تواند تفاوت بین افزایش فروش یا از دست دادن مشتریان باشد. شما می توانید رتبه یک را در گوگل کسب کنید، اما اگر سایت شما برای دستگاه های تلفن همراه بهینه نشده باشد، مشتریان قبل از بارگیری کامل صفحه از بین خواهند رفت. سایت‌های سازگار با موبایل باید بیش از اندازه‌های مختلف صفحه نمایش انجام دهند. بهینه سازی سایت شما برای موبایل شامل این عناصر نیز می شود:

. سرعت سایت را بالا نگه دارید: گوگل انتظار دارد صفحه سازگار با موبایل شما در 1 ثانیه بارگیری شود. سرعت سایت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همتراز است و داده ها به اندازه کافی سریع ارائه می شود تا بازدیدکنندگان شما را جذب کند.
. CSS، جاوا اسکریپت یا تصاویر را مسدود نکنید: مسدود کردن باعث می‌شود گوگل نتواند تشخیص دهد که وب‌سایت شما به درستی کار می‌کند یا خیر، که می‌تواند منجر به رتبه‌بندی ضعیف شود.
. از فلش استفاده نکنید: استفاده از فلش مستلزم داشتن یک فلش پلیر برای بازدیدکنندگان است. این و این واقعیت که در دستگاه های اپل کار نمی کند باید به اندازه کافی شما را متقاعد کند که از آن استفاده نکنید.
. بهینه سازی برای محلی: افراد هر روز بیشتر و بیشتر از تلفن های خود برای جستجو در وب استفاده می کنند و این احتمال وجود دارد که آنها به دنبال چیزی محلی باشند. به‌عنوان یک کسب‌وکار محلی، می‌خواهید هر کاری که ممکن است انجام دهید تا به این افراد کمک کنید تا شما را پیدا کنند.

چک لیست کامل دیجیتال مارکتینگ
چک لیست کامل دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

به وب سایت خود یک حسابرسی کامل سئو بدهید- چک لیست کامل دیجیتال مارکتینگ

در مرحله بعدی در چک لیست بازاریابی دیجیتال ما، همانطور که قبلا ذکر کردیم، رتبه بندی جستجو به چیزی بیشتر از داشتن کلمات کلیدی مناسب بستگی دارد. همه چیز از بارگذاری کند صفحه گرفته تا لینک های شکسته می تواند بر رتبه شما تأثیر بگذارد. به طور منظم ممیزی سئو را در وب سایت خود انجام دهید تا مطمئن شوید که با بهترین شیوه های سئو توسط متخصص سئو یا افراد واجد شرایط همراه هستید.

این مقاله را مطالعه کنید  10 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

. سایت خود را برای خطاها آزمایش کنید: بررسی کنید که تمام صفحات، دکمه ها و بک لینک های شما به درستی کار می کنند.
. بهینه سازی تگ های عنوان / توضیحات متا / پیوندهای داخلی: برچسب های عنوان را 50-60 کاراکتر و توضیحات متا را در 155-160 کاراکتر نگه دارید. همچنین مطمئن شوید که هر پیوند داخلی بازدیدکننده شما را به صفحه صحیح می فرستد.
. مطمئن شوید که سئوی محلی شما قفل است: در این مرحله، می دانید که سئوی محلی بسیار مهم است. انجام دهید. همین الان انجامش بده

عناصر شخصی سازی را به وب سایت خود اضافه کنید

شخصی‌سازی وب‌سایت عبارت است از ارائه محتوا به کاربران بر اساس رفتارها و اقدامات آنها در زمانی که قبلاً از وب سایت شما بازدید کرده‌اند. با غواصی عمیق‌تر در داده‌های بهینه‌سازی نرخ تبدیل، شخصی‌سازی کلیک‌ها، اقدامات، مکان و هر عنصر دیگری از رفتار وب‌سایت را که می‌توان ردیابی کرد تا از تجربه‌ای منحصربه‌فرد برای هر فردی که بر روی وب‌سایت شما کلیک می‌کند اطمینان حاصل کرد، از نزدیک بررسی می‌کند. وقتی وب‌سایت‌ها اطلاعات یا تجربه‌ای را که به دنبال آن هستند نمی‌دهند، کاربران شروع به احساس ناامیدی می‌کنند و 59 درصد از خریداران می‌گویند که تحت تأثیر شخصی‌سازی قرار گرفته‌اند. قطعا وقت آن رسیده که شخصی شوید.

تست وب سایت که به عنوان بهینه سازی نرخ تبدیل شناخته می شود، مانند ویرایش یک کتاب است. بررسی هر خط، نقطه، کاما و غیره بسیار مهم است. با این حال، برخلاف ویرایش کتاب، آزمایش وب سایت نباید فقط قبل از شروع به کار وب سایت انجام شود. وب سایت ها زنده هستند و دائماً در حال تغییر هستند و بنابراین نیاز به آزمایش منظم دارند. در اینجا چیزی است که باید مراقب آن بود:

. محتوای تست: خطاها را بررسی کنید. چگونه برای کاربر ظاهر می شود؟ آیا فونت ها درست است؟ آیا به روز است؟
. طرح‌بندی‌های آزمایشی: آیا طرح‌بندی‌های شما سازگار با موبایل هستند؟ آیا آنها چشم نواز هستند؟
. فراخوان‌ها را آزمایش کنید: آیا آنها توجه کاربر را به خود جلب می‌کنند؟ آیا آنها ترافیک را هدایت می کنند؟ آیا دکمه ها کار می کنند؟
. عناوین / بنرهای آزمایشی: چگونه در همه دستگاه ها نشان داده می شوند؟ آیا آنها کار خود را انجام می دهند؟
. صفحات فرود آزمایشی: آیا همه محتوا همان جایی است که باید باشد؟ لینک ها کار می کنند؟ صفحه بهینه شده است؟

Heatmap، Scrollmap، فیلم های کاربر، و ردیابی کاربر را در وب سایت خود نصب کنید

وقتی نوبت به بهینه سازی وب سایت شما می رسد، داشتن ابزار مناسب می تواند بسیار ارزشمند باشد. استفاده از ابزارهایی مانند نقشه های حرارتی و اسکرول مپ برای ردیابی داده های کاربر به شما این امکان را می دهد که کاربران خود را درک کنید و کمپین های بازاریابی خود را بر روی مخاطبان صحیح متمرکز کنید. بدون آن داده‌ها، نمی‌دانیم چگونه می‌توان کاربران را به بهترین نحو جذب کرد، شخصی‌ترین تجربه محتوایی را به آن‌ها داد و توجه آن‌ها را با یک فراخوان متمرکز جلب کرد.

این مقاله را مطالعه کنید  کارآمد محتوای دیجیتال مارکتینگ

یک استراتژی بازاریابی ایمیلی و اتوماسیون بازاریابی ایجاد کنید

به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خارج از سایت شما، کمپین های ایمیلی همچنان در اولویت هستند. در حالی که افراد ممکن است از طریق تلفن خود در حال مرور وب باشند، همچنان در حال بررسی ایمیل از تلفن خود نیز هستند. توسعه یک استراتژی بازاریابی و تقویم (در ادامه در مورد آن بیشتر خواهد شد) به شما امکان می دهد ایمیل های خودکاری را تنظیم کنید که مخاطبان خود را در زمان های کلیدی روز و روزهای هفته هدف قرار دهند. در اینجا مواردی وجود دارد که باید در بازاریابی ایمیلی خود روی آنها تمرکز کنید:

. محتوای جدید را از طریق ایمیل خود توزیع کنید: قرار نیست همه مستقیماً به وبلاگ شما بیایند، بنابراین وبلاگ خود را به آنها بیاورید.
. مخاطبان خود را تقسیم بندی کنید و محتوا را بر اساس آن بخش ها توزیع کنید: این رویکرد هدفمند به کاربر شما تجربه شخصی تر از برند و وب سایت شما می دهد.
. در ارسال محتوا ثابت قدم باشید: اینجاست که یک تقویم سرمقاله مفید است. ادامه مطلب

چک لیست کامل دیجیتال مارکتینگ
چک لیست کامل دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

توسعه یک استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی

یکی دیگر از جنبه های استراتژی بازاریابی خارج از سایت شما، رسانه های اجتماعی باید بخشی از برنامه بازاریابی شما باشد. مردم بیش از یک ساعت در روز را در شبکه های اجتماعی سپری می کنند و افراد 16-24 ساله؟ 3 ساعت! مخاطبان شما در حال حاضر آنجا هستند. وقت آن است که آنها را در جایی که هستند ملاقات کنیم. در اینجا 5 کاری وجود دارد که در مورد بازاریابی رسانه های اجتماعی باید انجام دهید:

. پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را ادعا کنید: به اندازه کافی ساده است. کسب و کار، نام تجاری، صفحه شخصی خود، همه موارد فوق را ادعا کنید.
. بهینه سازی با اطلاعات صحیح کسب و کار: برای صفحات تجاری، مطمئن شوید که تمام اطلاعات صحیح، مفید و برای مشتری مفید است.
. به طور فعال با جوامع خود درگیر شوید: شروع به اشتراک گذاری محتوا کنید. مشتریان شما به چه چیزی اهمیت می دهند؟ شروع به درگیر کردن آنها با چیزهایی کنید که بیشترین اهمیت را دارند.
. پاسخ به نظرات: نظرات را معلق نگذارید. مردم آنها را می خوانند و می خواهند بدانند که شما در مورد آن چه می گویید. از مردم برای نظرات عالی تشکر کنید، با برخی از نظرات نه چندان عالی تعامل کنید.
. محتوای خود را توزیع کنید: آیا وبلاگ جدیدی ارسال کردید؟ آن را همراه با هر محتوای دیگری که مشتریان شما مایل به دیدن آن هستند در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

یک تقویم تحریریه بسازید

تقویم سرمقاله بسیار مهم این یک نابغه کوچک (یا بزرگ؟) به شما کمک زیادی در استراتژی بازاریابی شما خواهد کرد. با ایجاد یک تقویم و سازماندهی محتوا و کمپین های بازاریابی خود، می توانید به راحتی از ضرب الاجل ها مطلع شوید، جریان محتوا را حفظ کنید و اثربخشی هر قطعه جدید از محتوا یا کمپین را پیگیری کنید. اصول یک تقویم سرمقاله عالی چیست؟

. به ساختن محتوا ادامه دهید
. پیگیری تلاش ها و توزیع محتوا
. اطمینان حاصل کنید که اعضای تیم مسئولیت ها و ضرب الاجل های خود را می دانند.
. مطالب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 8 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟