یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع ، آیا برای انجام تجارت تازه کار هستید؟ آیا شرکت شما یک استارت آپ جدید است؟ یا آیا شما یک تجارت از قبل تاسیس شده اید که به دنبال افزایش تعداد مصرف کنندگان خود هستید؟ در هر صورت، شما نیاز مبرمی به دید و دسترسی بیشتر به بازار دارید. تنها با به کارگیری استراتژی های بازاریابی (و تبلیغات یکی از آنهاست) می توان آگاهی از برند، محصولات و خدمات آنها را در میان عموم مردم افزایش داد. این بدان معناست که باید تلاش کرد تا آنچه را که ارائه می‌دهید یا به بازار می‌فروشید به نمایش بگذارید. به طور خلاصه، به این معنی است که شما به بازاریابی نیاز دارید.

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع
یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع – کالج نوین

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟- یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع

یکی از مهم ترین نوآوری های بشر در قرن بیست و یکم، ترکیب عظیم اینترنت و دیجیتالی شدن است. این امر باعث می‌شود که همه کسب‌ و کارها یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ دقیق داشته باشند. استراتژی بازاریابی دیجیتال به مجموعه ای از اقدامات جهت دستیابی به اهداف بازاریابی از طریق کانال های آنلاین اشاره دارد. استراتژی های دیجیتال مارکتینگ به کسب و کارها کمک می کند تا فرصت های رشد را غنیمت بشمارند و درآمد خود را افزایش دهند. ماهیت کانال دیجیتالی که بازاریابی از طریق آن انجام می شود ممکن است پولی، مالکیت یا کسب درآمد باشد. به زبان ساده، بازاریابی دیجیتال شامل تبلیغ محصول یا خدمات و انجام تحقیقات بازاریابی از طریق اشکال مختلف رسانه های آنلاین مانند وبلاگ ها، حساب های رسانه های اجتماعی، وب سایت ها و بهینه سازی موتورهای جستجو است.

این مقاله را مطالعه کنید  مزایا و چالش های دیجیتال مارکتینگ

چگونه یک استراتژی جامع دیجیتال مارکتینگ ایجاد کنیم؟

از این رو، ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما بسیار سودمند است. اما این سوال باقی می ماند: چگونه؟ می توان به راحتی یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر در چهار مرحله مختصر و سازمان یافته ایجاد کرد.

1. دانستن اینکه برای چه کسی بازاریابی می کنید

مهمترین جنبه بازاریابی این است که بدانید مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند. هسته اصلی هر کسب و کاری مشتریان آن هستند. بدون مشتریان، تجارت از بین می رود. از این رو، انجام مؤثر تحقیق، نظرسنجی و مصاحبه برای شناسایی و تثبیت مخاطبان هدف ضروری است. این مرحله است که به کسب و کار فرد جهت می دهد.

2. شناسایی اهداف بازاریابی و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ لازم

هدف گذاری یک جنبه اساسی از مسیر موفقیت است. تعیین اهداف اندازه گیری موفقیت را آسان تر می کند. هنگامی که فرد در مورد اهدافی که قصد دستیابی به آنها را مشخص می کند، گام بعدی شناسایی ابزارهایی است که احساس می کنند برای کمک به آنها در دستیابی به اهداف تعیین شده ضروری هستند.

3. بررسی کانال ها و دارایی های دیجیتال موجود

بررسی قابلیت اطمینان و اعتبار کانال‌های دیجیتالی که قبلاً در اختیار دارید، ضروری است تا تصمیم بگیرید کدام یک را می‌توانید در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود بگنجانید.

4. حسابرسی و برنامه ریزی رسانه های دارای مالکیت، کسب درآمد و پولی خود

بررسی کانال‌ها و دارایی‌های رسانه دیجیتال موجود می‌تواند با دسته‌بندی آن‌ها بر اساس رسانه‌های متعلق به، رسانه‌های کسب‌شده و رسانه‌های پولی انجام شود. این کمک می کند تا تعیین کنید که چگونه می خواهید از آنها در تسهیل بازاریابی دیجیتال برای تجارت خود استفاده کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  10 نوع دیجیتال مارکتینگ که باید بدانید
یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع
یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع – کالج نوین

6 استراتژی برتر بازاریابی دیجیتال- یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع

قبل از اجرای استراتژی های دیجیتال مارکتینگ، درک استراتژی های مختلف بازاریابی دیجیتال موجود و نحوه عملکرد آنها ضروری است.
در اینجا شش استراتژی برتر بازاریابی دیجیتال وجود دارد که تضمین شده برای افزایش آگاهی از برند و افزایش بازدیدکنندگان وب سایت تجاری یا حساب رسانه های اجتماعی تجاری شما هستند.

1. بهینه سازی موتور جستجو

یکی از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، بهینه سازی موتورهای جستجو است. بهینه سازی موتورهای جستجو شامل افزایش رتبه وب سایت در نتایج موتورهای جستجو است. این استراتژی را می توان به صورت ارگانیک و از طریق رتبه بندی پولی انجام داد. بهینه سازی برای موتورهای جستجو به این معنی است که وب سایت کسب و کار شما هر زمان که یک محصول مرتبط با کسب و کار شما را جستجو می کند در نتایج جستجو ظاهر می شود و ترافیک وب سایت و دیده شدن برند را افزایش می دهد.

2. بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قدیمی و در عین حال موثر است. برای حفظ مشتریان فعلی با یادآوری کسب و کار از طریق ایمیل مفید است. این ایمیل ها می توانند نکات یا یادآوری فروش یا پیشنهادات ویژه یا محصولات و خدمات جدید را ارائه دهند. این به این صورت عمل می کند که مشتریان با شناسه ایمیل خود در کسب و کار خاصی مشترک شوند. از آن زمان به بعد، کسب و کار ایمیل های مرتبط با کسب و کار را برای مشتریان ارسال می کند.

3. بازاریابی رسانه های اجتماعی

یکی دیگر از استراتژی های برجسته بازاریابی دیجیتال، بازاریابی رسانه های اجتماعی است. بازاریابی رسانه های اجتماعی شامل استفاده از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ برند، محصولات و خدمات یا وب سایت شخص است. حساب‌های رسانه‌های اجتماعی کسب‌وکار به کسب‌وکارها اجازه می‌دهند تا با مشتریان در تماس باشند و به طور مؤثر با آنها تعامل داشته باشند.

این مقاله را مطالعه کنید  اصول طراحی وب

4. بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یک استراتژی ضروری است که به کسب و کارها اجازه می دهد از طریق محتوای منحصر به فرد به مشتریان دسترسی پیدا کنند، درگیر شوند و با آنها ارتباط برقرار کنند. این به طور کلی شامل ایجاد محتوای هیجان انگیز و منحصر به فرد در قالب پست های وبلاگ، ویدئو و اینفوگرافیک است. هدف استفاده از کلمات کلیدی است که به خاطر مشتری جذاب باشد یا به آن بچسبد، بنابراین آنها را تشویق می کند که محصول یا خدمات شما را در نظر بگیرند.

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع
یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع – کالج نوین

5. تبلیغات به ازای هر کلیک

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بسیار موثر است. این شامل تبلیغات پولی است که در آن کسب و کار برای کلمات کلیدی خاصی پول می پردازد، به طوری که وقتی شخصی با استفاده از آن کلمات کلیدی جستجو می کند، سایت تجاری خاص ظاهر می شود.

6. بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی به استفاده استراتژیک از ویدئوهای بازاریابی دیجیتال برای افزایش آگاهی از برند، نرخ تبدیل و درآمد شرکت اشاره دارد. این کار را با ایجاد محتوای ویدیویی منحصربه‌فرد انجام می‌دهد که ممکن است نوعی اعلامیه، ویدیوی پشت صحنه، ویدیوی مبتنی بر رویداد یا حتی یک تبلیغ جدید عجیب و غریب باشد.

قبل از اینکه وارد فعالیت های بازاریابی دیجیتال شوید، کمی تحقیق کنید. ببینید چه پلتفرم ها و کانال هایی برای شما مناسب تر است. متغیرهای زیادی برای بحث طولانی در اینجا وجود دارد. همیشه بهتر است به عمق یک یا دو کانال بروید تا اینکه خیلی نازک در بسیاری از کانال ها پخش شوید و تمرکز خود را از دست بدهید. برای استراتژی درست با یک متخصص مشورت کنید. وقتی این کار به خوبی انجام شود، اجرا آسان تر و پربارتر خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − نه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟