رفتار مصرف کننده

رفتار مصرف کننده

رفتار مصرف کننده فعالیت مشاهده ای است که برای مطالعه رفتار مصرف کنندگان در بازار از زمان ورود به بازار و شروع تصمیم خرید تا خرید نهایی انجام می شود.

به عبارت دیگر، رفتار مصرف کننده مطالعه این است که چگونه مصرف کنندگان، تصمیمات خرید را اتخاذ می کنند و چه عواملی بر چنین تصمیماتی تأثیر می گذارند.

بازاریابان بر این باورند که با درک اینکه چه چیزی یک فرد را مجبور به خرید یک محصول یا خدمات خاص نسبت به دیگری می کند، به راحتی می توان تشخیص داد که کدام محصول نیاز دارد و کدام که منسوخ شده است و بر این اساس می توان استراتژی های بازاریابی را طراحی کرد.

اهمیت رفتار مصرف کننده
برای بازاریاب مطالعه رفتار مصرف کنندگان به منظور اتخاذ تصمیمات استراتژیک بازاریابی ضروری است. اگر بازاریاب اطلاعات کاملی در مورد علاقه یا عدم علاقه مصرف کننده داشته باشد، می تواند واکنش مشتریان بالقوه را نسبت به پیشنهادات خود پیش بینی کند. بنابراین، با مطالعه رفتار مصرف کننده قبل و حین خرید، به برنامه ریزی تولید، طراحی، قیمت گذاری، موقعیت یابی، تقسیم بندی کمک می کند. ، تبلیغات و سایر فعالیت های تبلیغاتی.
مطالعه رفتار مصرف‌کننده برای سازمان‌های غیرانتفاعی مانند سازمان‌های دولتی، بیمارستان‌ها، سازمان‌های غیردولتی، سازمان‌های خیریه به همان اندازه مهم است. به عنوان مثال، کمپین های فلج اطفال را می توان برای اقشار آسیب پذیر جامعه طراحی کرد که توانایی تامین معاش اولیه را ندارند.
دولت همچنین رفتار مصرف کنندگان را مطالعه می کند تا کالاها و خدمات لازم را به آنها ارائه دهد، مشکلات احتمالی آینده را درک کند، مانند آلودگی، ضد پلاستیک، Swacch Bharat Abhiyan، ترافیک و غیره.
برای قانون‌گذاری، درک رفتار مصرف‌کننده دوباره ضروری است، در این صورت فقط می‌توان اقدامات حفاظتی در برابر استثمار مصرف‌کننده انجام داد. مانند اطلاعات اجباری بسته بندی مربوط به تاریخ ساخت، تاریخ انقضا، شرایط استفاده و غیره.
قبل از شروع برنامه های بازاریابی زدایی، درک رفتار مصرف کننده ضروری است. به عنوان مثال، انگیزه، نگرش، رفتار مشتریان پشت خرید محصولات زیان آور است. سیگار، تنباکو و غیره را باید به درستی درک کرد.
7 چارچوب O برای رفتار مصرف کننده
چارچوب 7 O برای درک رفتار مصرف کننده در زیر مورد بحث قرار می گیرد: 7’Os Framework-of-Consumer-Behaviour

این مقاله را مطالعه کنید  6 نکته برای ایجاد یک برنامه بازاریابی تجاری عالی

ساکنان – مصرف کننده کیست؟: این سؤال شناخت مشخصات کلی مصرف کننده را در رابطه با عوامل جغرافیایی، روانشناختی، جمعیتی آسان تر می کند. عوامل جغرافیایی منطقه خاصی را که مصرف کننده به آن تعلق دارد، بیان می کند، در حالی که عوامل روانشناختی منجر به درک می شود. سبک زندگی مصرف کننده اغلب در علاقه، فعالیت ها و نظر آنها منعکس می شود.
به طور مشابه، عوامل جمعیت شناختی درک سن، درآمد، جنس، تحصیلات و شغل مصرف کنندگان را قادر می سازد.

هدف – مصرف کننده چه چیزی می خرد؟: پیشنهاد محصولی را که مصرف کننده خریداری می کند، یعنی برند، محصول یا شکل محصول را تعیین می کند. علاوه بر این، مشخصات، رنگ، اندازه، نوع، نوع و غیره که مشتری به دنبال خرید آن است را نیز مشخص می کند.
هدف – چرا خرید مصرف کننده است؟: دلیلی برای خرید محصول توسط مشتری، بر حسب نیازهای ارضا شده یا منافع مورد انتظار از محصول ارائه می کند.
برای مثال انتظار می رود Complan قد کودک را افزایش دهد.
مناسبت- چه زمانی می خرند؟: دفعات خرید (هر چند وقت یکبار) و موقعیتی که مشتری تمایل به خرید محصول یا خدمات دارد را مشخص می کند.
به عنوان مثال، کالاهایی که اندازه بلیط آنها زیاد است، مانند تلویزیون، کولر، در ایام دیوالی یا سال نو خریداری می شوند.
Outlet – از کجا می خرند؟: این مرکز فروش را مشخص می کند، خواه یک فروشگاه خرده فروشی، یک پلتفرم آنلاین مانند برنامه یا وب سایت، فروشگاه دپارتمان یا هر مکان دیگری که مشتری از آنجا تصمیم خرید می گیرد.
به عنوان مثال: آیا مشتریان تلفن همراه را از یک فروشگاه خرده فروشی یا آنلاین از طریق آمازون یا فلیپ کارت خریداری می کنند؟
عملیات – چگونه می‌خرند؟: اطلاعات پس‌زمینه‌ای را که مصرف‌کننده قبل از خرید از منابع مختلف جمع‌آوری می‌کند، تعیین می‌کند.
به عنوان مثال: مصرف کنندگان قبل از خرید لپ تاپ اغلب به دنبال بررسی جدیدترین لپ تاپ ها هستند و همچنین سوالات مختلفی را از نمایندگان شرکت می پرسند تا از کیفیت محصول اطمینان حاصل کنند.
سازمان – چه کسی درگیر است؟: مدیریت منابع اطلاعاتی را که بر تصمیم خرید مصرف کننده تأثیر می گذارد، تعیین می کند.
بنابراین، بازاریابان سعی می کنند روانشناسی مصرف کننده را با توجه به تصمیمات خرید خود درک کنند و عوامل مؤثر بر رفتار مصرف کننده را شناسایی کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  توسعه شغلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟