بهینه سازی محتوا ، 12 چک لیست - کالج نوین

بهینه سازی محتوا ، 12 چک لیست

فهرست مطالب

بهینه سازی محتوا ، بهینه سازی موتورهای جستجو (یا سئو) یک زمینه همیشه در حال تغییر است. اما در طول همه این تغییرات، یک چیز ثابت مانده است و آن اهمیت محتوا برای سئو است.

محتوا و سئو دست به دست هم می دهند. مردم از موتورهای جستجو برای یافتن پاسخ یا راه حل برای سوالات خود استفاده می کنند و موتورهای جستجو مرتبط ترین محتوای موجود را ارائه می دهند.

در حالی که بهترین نتیجه جستجو ممکن است یک پست وبلاگ، یک ویدیوی YouTube یا یک توضیح محصول باشد – همه اینها محتوا است.

رابطه عمیقی بین محتوا و سئو وجود دارد و گاهی اوقات درک ارتباط آن ها با یکدیگر دشوار است.

این راهنما این رابطه را بررسی می‌کند و بینش‌های عملی در مورد اینکه چگونه کسب‌وکارها می‌توانند از محتوا برای حمایت از تلاش‌های SEO خود استفاده کنند، ارائه می‌دهد.

بهینه سازی محتوا ، 12 چک لیست - کالج نوین
بهینه سازی محتوا ، 12 چک لیست – کالج نوین

سئو چیست؟- بهینه سازی محتوا

در تعریف سئو باید گفت معنی سئو یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو. سئو سایت در واقع بالا بردن کیفیت و بهبود عملکرد آن بر اساس معیارهای موتورهای جستجو است.

یک سایت با سئو خوب یعنی وب سایت از نظر موتورهای جستجو رتبه خوبی بگیرد و با توجه به هدف سرچ کاربر در نتایج نمایش داده شود. فاکتورهایی که مد نظر موتور جستجو است شامل متون استفاده شده، سرعت سایت، لینک های وروردی و خروجی، چیدمان مناسب ساختار سایت و … می شود. این شاخص‌ها برای رتبه دهی موتور جستجو به یک سایت موثر است.

رابطه بین سئو و بازاریابی محتوا

بهینه سازی محتوا ، به عبارت ساده، محتوای عالی اساس موفقیت سئو است.

محتوای با کیفیت بالا و اصلی پایه و اساس تمام تلاش های دیگر شما در سئو است. دقیقاً به همین دلیل است که جدول تناوبی موفقیت در سئو با «عناصر» محتوا شروع می شود و کیفیت محتوا به عنوان عنصر اصلی شروع می شود.

محتوای سئو چیست؟- بهینه سازی محتوا

برای درک معنای محتوای سئو، نگاه کردن به این عبارت در دو بخش مفید است:

. بخش اول – “SEO” (بهینه سازی موتور جستجو) – فرآیند بهینه سازی وب سایت و محتوای شما است به طوری که در نتایج موتورهای جستجو برای عبارات جستجوی خاص بالاتر نشان داده شود.

. بخش دوم – “محتوا” – هر اطلاعاتی است که به صورت آنلاین منتشر می کنید و می تواند توسط موتورهای جستجو نمایه شود. این شامل محتوای وب سایت، پست های وبلاگ، تصاویر، گرافیک ها و فیلم ها می شود.

بنابراین، در مجموع، محتوای سئو هر محتوایی است که برای افزایش رتبه موتور جستجو و افزایش ترافیک وب سایت شما ایجاد می شود.

موتورهای جستجو نتایج جستجوی ارگانیک خود را با توجه به ارتباط و اعتبار یک صفحه وب نمایش می دهند.

ارتباط با تعداد دفعات استفاده از کلمات کلیدی و عبارات خاص در محتوای یک صفحه وب تعیین می‌شود، و اعتبار با تعداد بک لینک‌های قابل اعتمادی که به آن صفحه اشاره می‌کنند تعیین می‌شود.

برای اینکه محتوای شما سئو پسندتر شود، محتوای شما باید به طور منطقی سازماندهی شود، حاوی کلمات کلیدی مرتبط باشد و با در نظر گرفتن مخاطبان نوشته شود.

تفاوت بین سئو و بازاریابی محتوا

بهینه سازی محتوا ، به طور کلی، سئو با تمرکز بر طراحی و ساختار وب سایت فنی تر است. این شامل ایجاد یک وب سایت کاربرپسندتر، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، بهینه سازی ابرداده و ایجاد لینک های با کیفیت بالا است.

همه این موارد با هم کار می کنند تا به هر صفحه وب کمک کند در موتورهای جستجو برای عبارات جستجوی خاص رتبه بالاتری داشته باشد.

از سوی دیگر، بازاریابی محتوا شامل انتشار محتوای مفید در وب سایت، وبلاگ و حساب های رسانه های اجتماعی شما برای جذب و حفظ مخاطبان هدف شما و در نهایت ایجاد علاقه به محصولات و خدمات شما است.

بین این دو همپوشانی وجود دارد:

. بهینه سازی محتوای خود برای موتورهای جستجو به رتبه بهتر آن کمک می کند، بنابراین به اهداف بازاریابی محتوای بیشتری دست خواهید یافت.

. انتشار محتوای با کیفیت، اعتبار و ارتباط وب سایت شما را بهبود می بخشد، که قدرت سئو آن را افزایش می دهد.

بهینه سازی محتوای روی صفحه- بهینه سازی محتوا

محتوای خوب و سئو دست به دست هم می دهند. بدون یکی، با دیگری موفقیت چندانی نخواهید داشت. اگر محتوای باکیفیت مورد نظر موتورهای جستجو را ندارید، احتمالاً رتبه بندی سئو و خوانندگان شما پایین خواهد بود.

در عین حال، اگر مخاطبان هدف شما نتوانند وب سایت شما را پیدا کنند، حتی بهترین محتوا هم برای شما مفید نیست.

به همین دلیل مهم است که به طور مداوم محتوای سئو پسند بنویسید که مردم از خواندن آن لذت ببرند. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا چند نکته و بهترین روش برای ایجاد محتوای عالی و بهبود سئوی شما وجود دارد.

روی کلمات کلیدی تمرکز کنید – اما نه خیلی زیاد

بهینه سازی محتوا ، کلمات کلیدی هنوز در استراتژی سئوی شما جایگاهی دارند، فقط مطمئن شوید که از آنها به طور متفکرانه و ارگانیک در محتوای خود استفاده کنید در حالی که سعی می کنید از عبارات کلیدی علاوه بر کلمات کلیدی جداگانه استفاده کنید.

استفاده از یک عبارت کلیدی در عنوان ممکن است هیجان انگیزترین یا شوخ ترین عنوان را ایجاد نکند، اما باعث می شود مقاله شما توسط مخاطب هدف شما بیشتر دیده شود.

بهینه سازی محتوا ، 12 چک لیست - کالج نوین
بهینه سازی محتوا ، 12 چک لیست – کالج نوین

از سرفصل ها به درستی استفاده کنید

بهینه سازی محتوا ، سرفصل ها یک جنبه ضروری اما اغلب نادیده گرفته شده سئو خوب هستند. تگ های سربرگ تگ های HTML هستند که از H1 تا H6 متغیر هستند و برای ایجاد طرح کلی و افزودن ساختار به مقاله یا پست وبلاگ استفاده می شوند.

استفاده هوشمندانه از سرفصل ها می تواند به گوگل کمک کند تا درک بهتری از موضوع اصلی مقالات طولانی تر داشته باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین راه ها برای بهبود سئو سایت ، 15 راه

برای مثال، گنجاندن یک تگ H1 در هر صفحه بسیار مهم است، اما فقط از یک تگ استفاده کنید. چندین تگ H1 می‌تواند موتورهای جستجو را با بیان اینکه محتوا در مورد چندین موضوع اصلی است، سردرگم کند. همچنین، از یک متن در هدر برای هر صفحه استفاده نکنید.

طول پست های خود را بهینه کنید

بهینه سازی محتوا ، گوگل تمایل دارد مقالات طولانی تر را ترجیح دهد. یک مطالعه از HubSpot نشان می دهد که طول ایده آل پست وبلاگ برای یک نتیجه جستجوی صفحه اول در گوگل بین 2100 تا 2400 کلمه است.

اگرچه لازم نیست هر بار که وبلاگ خود را به‌روزرسانی می‌کنید، پستی با این طول ایجاد کنید، اگر به طور کلی تمایل به ایجاد پست‌های طولانی‌تر داشته باشید، احتمالاً شانس بیشتری خواهید داشت.

تقسیم کردن پست‌های طولانی خود به بخش‌های قابل مدیریت برای خوانندگان (با استفاده از نقاط گلوله، عنوان‌های فرعی و فهرست‌ها) می‌تواند به جلوگیری از “دیوار متن” مخوف کمک کند و در عین حال خوانایی را نیز بهبود بخشد.

از عبارات خاص مکان استفاده کنید

بهینه سازی محتوا ، هنگامی که افراد جستجوهای آنلاین انجام می دهند، اغلب به دنبال کسب و کارهای محلی هستند. این به ویژه زمانی که آنها در دستگاه های تلفن همراه خود جستجو می کنند صادق است.

اگر یک شرکت محلی دارید، مطمئن شوید که عبارات جغرافیایی خاص را در عبارات کلیدواژه خود قرار دهید تا مطمئن شوید که محتوای شما به طور برجسته در آن جستجوها نشان داده می شود.

از این عبارات کلیدی خاص مکان در عناوین خود و در تگ های H1 خود استفاده کنید، و خواهید دید که سئوی محلی شما به سرعت بهبود می یابد.

بهینه سازی لینک- بهینه سازی محتوا

لینک های با کیفیت یکی از مهم ترین عناصر یک استراتژی سئوی سالم هستند. آنها به گوگل و سایر موتورهای جستجو کمک می کنند تا ارتباط وب سایت ها را بسنجند و نتایج بهتری را به جستجوگران برگردانند.

اگر می خواهید رتبه بندی خود را در موتورهای جستجو بهبود ببخشید، به لینک های با کیفیت نیاز دارید.

اما ایجاد یک پروفایل لینک قوی به این سادگی نیست. ابتدا باید بدانید که چه چیزی یک لینک خوب را ایجاد می کند، چه چیزی یک لینک بد را ایجاد می کند و چه کاری می توانید برای بهینه سازی وب سایت خود برای نتایج بهتر انجام دهید.

لینک سازی: مبانی

بهینه سازی محتوا ، الگوریتم PageRank توسط گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها در صفحات نتایج موتور جستجو ایجاد شده است.

اساساً با اندازه گیری اهمیت یک وب سایت با شمارش تعداد و کیفیت پیوندهای صفحات آن کار می کند. هر پیوندی از یک صفحه به صفحه دیگر مقداری از PageRank (یا آب پیوند) خود را به صفحه ای که به آن پیوند می دهد منتقل می کند و به آن صفحه رتبه صفحه را افزایش می دهد.

اما با لینک های ورودی، لینک های خروجی، لینک های داخلی و موارد دیگر، ارتباط بین لینک ها و سئو می تواند بسیار گیج کننده باشد. درک رابطه بین انواع مختلف لینک در بهبود استراتژی سئوی شما مفید است.

انواع مختلف لینک

بهینه سازی محتوا ، هر صفحه وب باید دارای پیوندهای داخلی (اشاره به همان صفحه یا صفحه دیگری در همان دامنه) و پیوندهای خروجی (اشاره به دامنه های وب خارجی) باشد.

آنها به کاربران کمک می کنند تا در یک سایت حرکت کنند و اطلاعات مفیدی پیدا کنند. این پیوندها همچنین به موتورهای جستجو کمک می کند تا یک سایت را بفهمند و فهرست کنند. اما همه آنها متفاوت شکل گرفته اند.

. متن های لنگر. اینها اغلب پیوندهای برجسته و قابل کلیک هستند که می توانند به افزایش رتبه جستجو برای کلمات کلیدی خاص کمک کنند.

با این حال، گوگل متن های لنگر تکراری را مجازات می کند، بنابراین از ترکیبی از عبارات نام تجاری غیر تکراری و حاوی کلمات کلیدی استفاده کنید.

. URL های برهنه این زمانی است که URL کامل در پیوند نمایش داده می شود. به طور کلی، آنها به اندازه انکر تکست ها برای سئو قدرتمند نیستند.

. استنادات برند به جای نشان دادن URL کامل یک وب سایت شرکت، پیوند صرفاً نام شرکت است.

. پیوند تصویر می تواند یک ابزار ناوبری عالی باشد، اما فقط زمانی که یک پیوند باشد. (تگ ویژگی alt برای تصویر مانند متن لنگر عمل می کند.)

پیوندهای متقابل. اینها زمانی اتفاق می‌افتند که دو مدیر وب‌سایت توافق می‌کنند که یک لینک به وب‌سایت‌های یکدیگر ارائه کنند. اگر هر دو بازار هدف یکسانی را به اشتراک بگذارند یا خدمات یا محصولاتی را ارائه دهند، پیوند را می توان مرتبط دانست.

در غیر این صورت، پیوندهای متقابل می تواند به رتبه صفحه آسیب برساند.

بهینه سازی محتوا ، همچنین تغییراتی در نحوه عملکرد هر پیوند وجود دارد:

. پیوندهای Do Follow لینک‌های استانداردی هستند که موتورهای جستجو می‌توانند آن‌ها را دنبال کنند و برای رتبه صفحه حساب کنند.

. لینک‌های Nofollow دارای نشانه‌گذاری اضافی در کد هستند که به خزنده‌های Google می‌گوید پیوند را نادیده بگیرند، بنابراین در رتبه صفحه حساب نمی‌شود.

گوگل توصیه می کند از برچسب nofollow برای پیوندهای پولی یا برای پیوندهایی به وب سایت هایی که به آنها اعتماد ندارید استفاده کنید. بسیاری از سایت ها از تگ nofollow برای قسمت نظرات استفاده می کنند تا از لینک های اسپم جلوگیری کنند.

نحوه تجزیه و تحلیل لینک ها- بهینه سازی محتوا

چه چیزی یک پیوند را ارزشمندتر از پیوند دیگر می کند؟ چند فاکتور وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

قدرت

بهینه سازی محتوا ، شما می توانید اعتبار وب سایت را به روش های مختلفی اندازه گیری کنید. نوار ابزار Google PageRank (در برخی از مرورگرها موجود نیست) وجود دارد که رتبه صفحه یک وب سایت را نشان می دهد، اما اغلب به روز نمی شود، بنابراین اطلاعات ممکن است گمراه کننده باشد.

سپس نوار ابزار SEO از Moz، از جمله MozRank و سایر معیارها وجود دارد. نوار ابزار الکسا یکی دیگر از ابزارهای معتبر سئو است که بیشتر بر ترافیک وب متمرکز است.

اگر بتوانید از سایت‌هایی با اعتبار بیشتر پیوند دریافت کنید، این پتانسیل را دارید که در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) از رقبای خود پیشی بگیرید.

ارتباط

بهینه سازی محتوا ، لینک های مرتبط ارزش بیشتری دارند. بهتر است از وب سایتی که به صنعت یا زمینه تخصصی شما مرتبط است پیوند دریافت کنید. پیوندهای خروجی نیز باید با زمینه محتوای شما مرتبط باشد.

لینک های داخلی اگر به کاربران و موتورهای جستجو کمک کنند تا راحت تر در سایت شما حرکت کنند، ارزش بیشتری خواهند داشت.

محل

بهینه سازی محتوا ، هیچ تضمینی در مورد اینکه گوگل و سایر موتورهای جستجو چگونه لینک ها را بر اساس موقعیت مکانی آنها در یک صفحه رتبه بندی می کنند وجود ندارد.

با این حال، اکثر کارشناسان سئو موافق هستند که لینک های درون محتوا از لینک های ناوبری یا لینک های موجود در فوتر صفحه ارزشمندتر هستند.

این عوامل، همراه با نوع پیوند، همگی به ارزش پیوند کمک می کنند. با در نظر گرفتن تمام این جزئیات، می‌توانیم خلاصه کنیم که چه چیزی باعث بهتر شدن برخی پیوندها از دیگران می‌شود.

لینک های خوب عبارتند از:

. بک لینک از وب سایت های با قدرت بیشتر.

. بک لینک از وب سایت های مرتبط

. بک لینک از وب سایت هایی که قبلاً در SERP برای کلمات کلیدی خاص رتبه بالایی دارند.

. پیوندهای متنی مرتبط با محتوایی که بخشی از آن هستند را انکر کنید و به آن پیوند دهید.

لینک های بد عبارتند از:

. پیوندهایی به وب سایت ها یا دایرکتوری هایی که محتوای مفید کمی دارند.

. پیوندهایی به وب سایت هایی که با محتوای وب سایت شما مرتبط نیستند.

. لینک به وب سایت های بی کیفیت

. لینک های خراب

این مقاله را مطالعه کنید  7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما

. کلمات کلیدی تکراری یا عبارات کلیدی با تطابق دقیق در لینک های داخلی.

. لینک های خریداری شده بدون برچسب عدم فالو.

تا زمانی که سعی می کنید به طور طبیعی محتوای سئو ایجاد کنید و از پر کردن صفحات وب خود با لینک های بیش از حد بهینه شده اجتناب کنید، نیازی نیست که در ساخت لینک برای سئو وسواس داشته باشید.

فقط روی ارائه محتوای با کیفیت به خوانندگان خود تمرکز کنید و به آنها کمک کنید اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

این باید به یک پروفایل پیوند متعادل منجر شود که شامل انواع پیوندهای طبیعی است که برای انسان و موتورهای جستجو مفیدتر و معتبرتر هستند.

بهینه سازی موضعی- بهینه سازی محتوا

نحوه گروه بندی و ساختار محتوای خود نیز بر سئو تاثیر می گذارد. بهینه سازی موضعی را وارد کنید.

با بهینه‌سازی موضعی، کسب‌وکارها از بهینه‌سازی برای کلمات کلیدی منفرد دور شده‌اند و در عوض برای موضوعات و عبارات کلیدی بزرگ‌تر (که به عنوان کلمات کلیدی دم بلند نیز شناخته می‌شوند) بهینه‌سازی می‌کنند.

دیگر خبری از کلمات کلیدی منحصر به فرد و رقابتی نیست – ما در مورد آنها صحبت می کنیم. و استفاده از این رویکرد منطقی است، با توجه به اینکه اکثریت قریب به اتفاق بازدیدهای صفحه نتیجه مستقیم کلمات کلیدی طولانی هستند.

مثل یک مشتری فکر کنید

بهینه سازی محتوا ، به این فکر کنید که چگونه چیزی را در وب جستجو می کنید. برای به دست آوردن نتایج خاص تر، تمایل دارید کلمات بیشتری وارد کنید.

به عنوان مثال، یک مصرف کننده ممکن است به دنبال کسی باشد که برند خاصی از کولر گازی را تعمیر کند، نکات تعمیر را خودتان انجام دهید، مشاوره عیب یابی، اطلاعات قیمت برای تعمیرات مختلف، و غیره.

در حالت ایده آل، یک شرکت HVAC صفحات را برای هر یک از موارد بهینه سازی می کند. کلمات کلیدی مرتبط با موضوع تعمیر کولر گازی.

با بهینه سازی موضوعی، شما فقط امیدوار نیستید که برای کلمات کلیدی خاصی رتبه بندی کنید. شما محتوای خود را برای تسلط بر یک موضوع کامل می سازید.

به جای تمرکز بر یک کلمه کلیدی رقابتی، بازاریابان تجاری می توانند محتوای اساسی، طبیعی و مفیدتری برای مصرف کنندگان ایجاد کنند.

این مفهوم SEO تنها اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند، زیرا گوگل و سایر موتورهای جستجو نمایه‌سازی معنایی پیچیده‌تری را اجرا می‌کنند.

تحقیق کلمات کلیدی حیاتی است، اما حتماً به قصد نیز فکر کنید. برخی از کاربران به دنبال اطلاعات عمومی هستند. برخی ممکن است به دنبال یک محصول خاص باشند و برخی دیگر ممکن است محصولات مختلف را با هم مقایسه کنند.

در مثال قبلی ما، اهداف متفاوتی برای عبارت کلیدی ساده «تعمیر کولر گازی» وجود داشت – به همین دلیل ضروری بود که برای همه کلمات کلیدی مختلف مرتبط با آن موضوع بهینه سازی شود.

چرا برای تجارت خوب است؟

بهینه سازی محتوا ، بنابراین، چگونه بهینه سازی موضعی به رتبه بندی SEO شما کمک می کند؟

. کلمات یا عبارات کلیدی دم بلند معمولاً رقابت کمتری دارند و شما را در صفحه اول نتایج جستجو قرار می دهند و احتمال “برنده شدن کلیک” بیشتر است.

. اکثر مردم کلمات کلیدی طولانی را جستجو می کنند، بنابراین با پاسخ دادن به سؤالات یا ارائه اطلاعات طبیعی تر، می توانید کار بهتری برای مطابقت با هدف جستجوگر انجام دهید.

. رتبه بندی کلمات کلیدی طولانی تر از عبارات کلیدی تک یا دوگانه خاص تر آسان تر است. بنابراین، موتورهای جستجو به سایت هایی که از این تاکتیک استفاده می کنند، امتیاز بیشتری می دهند.

. هر چه جستجو خاص تر باشد، میزان علاقه جستجوگر را بیشتر نشان می دهد. این برابر با تبدیل های فروش بیشتر است.

. با نشان دادن تفکر و بینش، می توانید قدرت خود را افزایش دهید و تجربه کاربری برتری را برای مشتریان بالقوه ارائه دهید.

بهینه سازی محتوا ، 12 چک لیست
بهینه سازی محتوا ، 12 چک لیست – کالج نوین

همه چیز درباره مردم است

بهینه سازی محتوا ، از آنجایی که چشم انداز سئو همیشه در حال تغییر است، باید به طور مستمر محتوا و تکنیک های بهینه سازی خود را برای کار با آخرین الگوریتم های گوگل تطبیق دهید.

بهینه سازی موضعی نه تنها یک راه موثر برای رتبه بندی بالاتر در نتایج جستجو است، بلکه یک استراتژی بازاریابی محتوای هوشمند است. به هر حال، این افراد واقعی هستند که چیزها را جستجو می کنند، نه ربات های موتور جستجو!

بنابراین، آیا تحقیق کلمات کلیدی مرده است؟ به هیچ وجه. بهینه سازی موضوعی انحراف کامل از کلمات کلیدی نیست. این فقط یک روش متفاوت برای استفاده از آنها است.

و هنگامی که محتوایی ایجاد می کنید که آنچه جستجوگران به دنبال آن هستند را ارائه می دهد، همه برنده می شوند.

چک لیست بهینه سازی محتوای سئو- بهینه سازی محتوا

هنگام ایجاد محتوای سئو باید به چیزهای زیادی فکر کرد. هنگام انتشار محتوای بعدی خود از این چک لیست استفاده کنید تا مطمئن شوید که ضروری ترین عناصر سئو را پوشش داده اید.

1. در مورد کلمات کلیدی بهینه تحقیق کنید

بهینه سازی محتوا ، از Google Adwords Keyword Planner برای کشف نحوه عملکرد عبارات و عبارات مختلف در نتایج جستجو استفاده کنید و سعی کنید از عبارات کلیدی با جزئیات بیشتر و متناسب با محصول یا خدمات خاص شما استفاده کنید.

اگر صفحه مربوط به یک کاربر انسانی برای هدف جستجوی آنها نباشد، بعید به نظر می‌رسد که در آنجا بمانند.

2. از کلمات کلیدی به طور طبیعی و استراتژیک استفاده کنید

بهینه سازی محتوا ، یک کلمه کلیدی را زیاد تکرار نکنید فقط به این دلیل که بالاترین رتبه جستجو برای مخاطبان شماست. شما در نهایت به نظر غیرصادقانه و روباتیک خواهید رسید.

گوگل همچنین آن صفحه را با فشار دادن آن به پایین نتایج جستجو مجازات می کند. در عوض، سعی کنید مترادف ها و عبارات مرتبط با کلمات کلیدی خود را ترکیب کنید.

3. تگ های عنوان را بهینه کنید

بهینه سازی محتوا ، برچسب‌های عنوان شما اولین چیزی است که مردم هنگام مشاهده نتیجه ارگانیک شما پس از جستجو می‌بینند.

اطمینان حاصل کنید که آنها به ارتباط موضوعی صفحه صحبت می کنند، در صورت امکان از نام تجاری شما استفاده می کنند و به خاطر داشته باشید که تعداد کاراکترهای قابل مشاهده معمولاً بین 45 تا 55 کاراکتر است.

4. کلمات کلیدی مرتبط را در URL قرار دهید

بهینه سازی محتوا ، با گنجاندن کلمات کلیدی و سایر عبارات توصیفی در URL های خود، ارتباط بین آنچه بیننده به دنبال آن جستجو می کند و اینکه چگونه وب سایت شما می تواند به آنها کمک کند را تأیید می کنید.

از نقطه نظر کسب بک لینک، بسیاری از لینک ها به سایت شما به سادگی دارای متن لنگر هستند که خود URL است، در این صورت، آن نام فایل های غنی از کلمه کلیدی می تواند به افزایش رتبه شما کمک کند.

5. تصاویر خود را بهینه کنید

بهینه سازی محتوا ، هرچه یک سایت سریعتر بارگذاری شود، احتمال بازگشت کاربران کمتر است. در نتیجه زمان بارگذاری یک عامل الگوریتمی است و بر جایگاه وب سایت شما در نتایج موتور جستجو تأثیر می گذارد.

در بسیاری از موارد، تصاویر بیشترین سهم را در زمان بارگذاری صفحه دارند، بنابراین داشتن اندازه فایل های تصویری فشرده همیشه توصیه می شود.

6. توضیحات متا قانع کننده ای بنویسید

بهینه سازی محتوا ، توضیحات متای قابل مشاهده معمولاً قطعه‌های 155 تا 160 کاراکتری هستند که برای خلاصه کردن محتوای یک صفحه وب استفاده می‌شوند و با برچسب‌های عنوان در نتایج موتور جستجو گنجانده می‌شوند.

بهینه سازی این توضیحات برای توصیف موثر سایت شما برای بینندگان و جلب علاقه آنها مهم است. در حالی که اینها مستقیماً بر رتبه‌بندی شما تأثیر نمی‌گذارند، تأثیر غیرمستقیم بر اساس رفتار کاربر انسانی دارند.

7. پیوند به وب سایت های معتبر مرتبط

بهینه سازی محتوا ، از وب‌سایت‌های معتبر به‌عنوان مرجع استفاده کنید و لینک‌هایی را در متن قرار دهید. این به Google کمک می کند تا ارتباط و دقت محتوای شما را تعیین کند. در صورت تمایل می توانید از تگ های nofollow استفاده کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  3 نوع سئو

8. پیوند داخلی – به محتوای خود پیوند دهید

بهینه سازی محتوا ، در صورت امکان، با استفاده از متن لنگر توصیفی، به پست های وبلاگ مرتبط قبلی یا صفحات سایت ارجاع داده و پیوند دهید.

این به جلب علاقه جدید به این پست های وبلاگ قدیمی کمک می کند و می تواند به افزایش رتبه آنها کمک کند. محتوای خود را یک بار مصرف در نظر نگیرید، بلکه سعی کنید تا حد امکان از آن استفاده کنید.

9. اشتراک گذاری آن را آسان کنید

بهینه سازی محتوا ، طبق مقاله ای از Statista، واقعیت ها می گویند که مردم دوست دارند محتوا را به اشتراک بگذارند، به طوری که اندازه گیری تعداد لینک ها و پست های به اشتراک گذاشته شده غیرممکن است.

این نشان می‌دهد که افراد دوست دارند محتوایی را که به آن مرتبط هستند به اشتراک بگذارند یا باعث می‌شود آنها احساس کنند با دیگران با علایق مشابه مرتبط هستند.

حتی اگر مردم در واقع دوست دارند محتوا را به اشتراک بگذارند، اگر به تلاش زیاد نیاز داشته باشد، این کار را انجام نمی دهند.

اگر روی ایجاد یک فرآیند به اشتراک گذاری ساده برای محتوای خود کار می کنید، در موقعیت بهتری برای اشتراک گذاری آن محتوا خواهید بود، که ممکن است باعث افزایش بک لینک ها با ارزش سهام شود.

10. بهینه سازی برای موبایل

بهینه سازی محتوا ، گوگل اکنون سایت هایی را که برای دستگاه های موبایل بهینه سازی نشده اند جریمه می کند. به جای ایجاد یک سایت تلفن همراه از ابتدا، طراحی واکنشگرا را در نظر بگیرید. برای بررسی اینکه آیا سایت شما مطابقت دارد، اینجا را کلیک کنید.

11. به طور مداوم برای به دست آوردن بک لینک های با کیفیت کار کنید

بهینه سازی محتوا ، وبلاگ نویسی مهمان مرده نیست و علیرغم آنچه ممکن است شنیده باشید، درخواست پیوند نیست. اینفوگرافیک ها نیز مانند فعال شدن در رسانه های اجتماعی، راه بسیار خوبی برای جلب توجه هستند.

12. داده های خود را تجزیه و تحلیل و پیگیری کنید

بهینه سازی محتوا ، Google Analytics یا نرم افزار ردیابی دیگری را برای ردیابی بازدیدکنندگان و تجزیه و تحلیل منابع و نقاط ورود بازدیدکنندگان، منابع خروج و رفتار در هنگام حضور در سایت خود نصب کنید.

با پیگیری معیارهای خود، می‌توانید یک تجزیه و تحلیل شکاف ایجاد کنید و تصمیم‌گیری‌های مبتنی بر داده‌ها در مورد اینکه چه چیزی در سایت شما کار می‌کند و چه چیزی در سایت شما نیست بگیرید تا اصلاحات استراتژیک و تاکتیکی در استراتژی سئو و محتوای خود را فعال کنید.

در حالی که گوگل آنالیتیکس با تعداد انگشت شماری از گزارش های از پیش ساخته شده ارائه می شود، استفاده از ابعاد ثانویه راهی عالی برای به دست آوردن بینش عمیق تر در مورد وب سایت شما است.

یک تقویم تحریریه برای محتوای سئو ایجاد کنید

وقتی می‌دانید چه نوع محتوایی را می‌خواهید ایجاد کنید و در کجا قرار است آن را منتشر کنید، وقت آن است که یک تقویم سرمقاله ایجاد کنید تا مطمئن شوید که به یک برنامه زمان‌بندی پایبند هستید و ایده‌هایتان تمام نمی‌شود.

. تقویم را با تیم خود به اشتراک بگذارید و یادآورهایی را تنظیم کنید تا مطمئن شوید ضرب الاجل ها رعایت شده است.

. فرکانس انتشار محتوای واقعی را تنظیم کنید. بهتر است یک قطعه محتوای عالی سئو ایجاد کنید تا دو قطعه متوسط.

. خیلی از قبل برنامه ریزی نکنید تغییرات در کارکنان، اهداف بازاریابی و بودجه، همگی می توانند بر مسیر تولید محتوای شما تأثیر بگذارند. فقط چند ماه از قبل برنامه ریزی کنید تا فضایی برای تطبیق محتوای خود با تقاضا و نیازهای در حال تغییر کسب و کار داشته باشید.

نتایج محتوای SEO خود را تجزیه و تحلیل کنید

برای به حداکثر رساندن تأثیر محتوای سئو، لازم است که به طور منظم نتایج تلاش های خود را زیر نظر داشته باشید تا بتوانید ببینید چه چیزی موثر است و چه چیزی نه. به عبارت دیگر، شما باید عملکرد سئوی خود را در طول زمان پیگیری کنید.

سپس می‌توانید بر روی انواع مختلف محتوا و استراتژی‌های کلیدواژه تمرکز کنید که بسته به اهداف بازاریابی شما باعث جذب مخاطب و تبدیل بیشتر می‌شود.

از نرم افزارهای تحلیلی رایگان مانند Google Analytics برای نظارت بر بازدید از صفحه، زمان صرف شده در صفحات وب، بک لینک ها به وب سایت خود، اشتراک گذاری های اجتماعی و نرخ تبدیل استفاده کنید.

به دنبال الگوها باشید و تقویم تحریریه خود را تغییر دهید تا محتوای شما بیشتر به نیازها و خواسته های مخاطبان شما پاسخ دهد.

روندهای سئو در حال حاضر و آینده

همراهی با دنیای در حال تحول سئو یک ضرورت برای جذب ترافیک بیشتر به وب سایت شما است. اجرای این تغییرات در حال حاضر و در عین حال چشم‌داشتن به آینده برای حفظ موفقیت ضروری است.

در اینجا مروری بر روندهای مختلف سئو که بر روی گوگل تأثیر می گذارند، آورده شده است.

1. روی کاربران موبایل تمرکز کنید

اکثریت قریب به اتفاق جستجوها در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود. بهینه سازی وب سایت شما برای کاربران تلفن همراه هرگز مهم نبوده است.

کاهش زمان بارگذاری، ایجاد یک تجربه کاربری عالی، بهبود واکنش‌پذیری و آسان‌کردن پیمایش در سایت شما، همه جنبه‌های کلیدی برای ایجاد یک وب‌سایت سازگار با موبایل هستند.

2. درک هدف جستجوگر

گوگل همیشه الگوریتم خود را اصلاح می کند، زیرا این کلید برای ایجاد محتوای متمرکز بر هدف جستجوگر است. کسب و کارها باید زمان بیشتری را صرف رسیدگی به نیازهای جستجوگر کنند به جای اینکه فقط در مورد محصولات یا خدمات شما صحبت کنند.

آسان کردن یافتن اطلاعات مرتبط و در عین حال بهینه سازی وب سایت برای بهبود سرعت آن برای رتبه بندی بالاتر ضروری است.

3. افزایش در جستجوهای صفر کلیک

بسیاری از جستجوها در گوگل جستجوهای صفر کلیک هستند، به این معنی که جستجو بدون کلیک به پایان می رسد.

این اغلب به دلیل رواج قطعه‌های ویژه برای پاسخ دادن به سؤالات و فهرست‌های کسب‌وکار Google که اطلاعات تماس را ارائه می‌کنند، اتفاق می‌افتد. افزایش جستجوهای با کلیک صفر فقط تمرکز بر روی تحقیقات کلمات کلیدی را برای هدف قرار دادن عبارات خاص مهم تر می کند.

4. هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) تنها تاثیر زیادی بر صنعت سئو خواهد داشت. گوگل در حال حاضر از فناوری هوش مصنوعی برای سهولت یافتن اطلاعات برای کاربران استفاده می کند.

علاوه بر این، بسیاری از شرکت‌های معروف بازاریابی راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را برای به دست آوردن درک بهتری از تغییرات الگوریتم برای به حداکثر رساندن بهره‌وری استراتژی‌های SEO پیاده‌سازی می‌کنند.

5. ایجاد محتوای اصلی با کیفیت بالا

تولید محتوای با کیفیت و اصلی برای هر استراتژی بازاریابی سئو ضروری است. محتوای منحصر به فرد به وب سایت شما کمک می کند تا از توده ها متمایز شود و در عین حال ارتباط با مخاطبان خود را آسان تر می کند.

چند روش مختلف برای تولید محتوای اصلی شامل استفاده از مطالعات موردی، مقالات سفید، توصیفات مشتری و موارد دیگر است.

افکار نهایی

اگر رابطه نزدیک بین سئو و بازاریابی محتوا را درک نکنید، دستیابی به نتایج دائمی خوب آنلاین دشوار است.

از طریق بهینه سازی محتوای روی صفحه، ایجاد لینک، و استراتژی های مختلف بازاریابی محتوایی که در اینجا ذکر شده است، می توانید محتوایی را ارائه دهید که موتورهای جستجو درک کنند و مخاطبان شما را دوست داشته باشند. و در نهایت، این به شما یک حضور آنلاین قوی می دهد که برای چندین سال آینده به سود کسب و کار شما خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟