کمک دیجیتال مارکتینگ به رشد تجارت الکترونیک

کمک دیجیتال مارکتینگ به رشد تجارت الکترونیک

کمک دیجیتال مارکتینگ به رشد تجارت الکترونیک ، اکنون دو دهه است که خرید آنلاین یک صنعت رو به رشد بوده است و همه‌گیری کووید-19 به شدت گسترش فوق‌العاده آن را تسریع کرده است. طبق آمار Statista، تنها در ایالات متحده، خرده فروشان تجارت الکترونیک در سال 2020 بیش از 430 میلیارد دلار درآمد داشته اند. البته با رشد این بخش، رقابت بین کسب‌ و کارهای تشکیل‌دهنده آن افزایش یافته است، اما دیجیتال مارکتینگ هوشمند و طیف وسیعی از ابزارها و تاکتیک‌های آن می‌تواند مزیت‌هایی را ایجاد کند، به‌ویژه در ارتباط با یک استراتژی کلی، تجربه‌ای عالی برای مشتری ایجاد می‌کند.

به زبان ساده، تاکتیک های بازاریابی دیجیتال می توانند به افزایش آگاهی از برند شما کمک کنند. کمپین های موفق نه تنها سرنخ ایجاد می کنند، بلکه ترافیک واجد شرایط را به یک وب سایت هدایت می کنند، به این معنی که محصولات و خدمات شما توسط مشتریان بالقوه ای که قبلاً به آنها علاقه نشان داده اند دیده می شوند. البته هدف اصلی تبدیل چنین سودی به فروش است.

کمک دیجیتال مارکتینگ به رشد تجارت الکترونیک
کمک دیجیتال مارکتینگ به رشد تجارت الکترونیک – کالج نوین

چگونه بازاریابی دیجیتال و تبلیغات می تواند به رشد تجارت الکترونیک شما کمک کند؟

بازاریابی دیجیتال در شبکه های اجتماعی

در سال 2020، بیش از 3.6 میلیارد نفر از کانال های رسانه های اجتماعی استفاده کردند که به طور متوسط ​​روزانه بیش از دو ساعت را آنلاین سپری کردند. تا سال 2025، کارشناسان پیش بینی می کنند که تعداد کاربران به بیش از 4.4 میلیارد نفر افزایش یابد. بنابراین، برای یک تجارت الکترونیک، بازاریابی رسانه های اجتماعی باید بخشی از هر استراتژی رشد باشد و توسعه آن با انتخاب مناسب ترین کانال شروع می شود. فیس بوک همچنان با ۲.۷ میلیارد کاربر فعال در هر ماه پیشتاز بازار است. با این حال، کانال‌هایی مانند اینستاگرام فرصت‌های قدرتمندی را برای اینفلوئنسر مارکتینگ ارائه می‌دهند و یکی از شبکه‌های اخیراً تأسیس شده، TikTok، به سرعت به عنوان یک پلتفرم قدرتمند برای محتوای تولید شده توسط کاربر شهرت پیدا کرده است.

این مقاله را مطالعه کنید  روندهای دیجیتال مارکتینگ برای سال 2021

تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی امکان هدف‌گیری دقیق را فراهم می‌کند: کسب‌وکار شما می‌تواند در مکان‌های خاص، در محدوده سنی از پیش تعیین‌شده و با علایق مطابق با محصولات شما، به کاربران دسترسی پیدا کند. تجارت اجتماعی یکی از بزرگترین روندهای بازاریابی دیجیتال در آن بخش است – اساسا ترکیبی از رسانه های اجتماعی و تجارت الکترونیک. به عنوان مثال، فیس بوک اخیراً فروشگاه های فیس بوک را راه اندازی کرده است تا به مشاغل کوچک اجازه دهد مستقیماً در شبکه اجتماعی خود یک فروشگاه ایجاد کنند. اینستاگرام از این روش با Instagram Checkout و برگه فروشگاه پیروی کرد و خرید مستقیم را آسان‌تر کرد.

کمک دیجیتال مارکتینگ به رشد تجارت الکترونیک
کمک دیجیتال مارکتینگ به رشد تجارت الکترونیک – کالج نوین

تبلیغات موتورهای جستجو- کمک دیجیتال مارکتینگ به رشد تجارت الکترونیک

بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) و بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) کاملاً جدید نیستند (اولی شامل بهینه‌سازی وب‌سایت برای ایجاد ترافیک ارگانیک است، در حالی که دومی شامل گزینه‌های پولی می‌شود)، اما آنها همچنان برخی از مؤثرترین مسیرهای تجارت الکترونیک هستند. باید به افزایش فروش کمک کند. SEM شامل تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) است که به مشتریان بالقوه اجازه می دهد آگهی شما را در بالای صفحه نتایج موتور جستجو ببینند (به شرطی که عبارات جستجوی آنها با شرایط کمپین شما مطابقت داشته باشد). این یک روش تبلیغاتی بسیار هدفمند و مقرون به صرفه است به دو دلیل: اول اینکه، تجارت الکترونیک شما تنها زمانی پول پرداخت می کند که یک خریدار بالقوه روی لینک شما کلیک کند. دوم، هر کسی که روی آن لینک کلیک می کند، احتمالاً محصولات شما را خریداری می کند، زیرا قبلاً به آنها علاقه نشان داده است.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت تجزیه و تحلیل دیجیتال مارکتینگ

خرید گوگل یکی دیگر از گزینه های دیجیتال مارکتینگ هیجان انگیز است. فهرست‌های خرید به شما امکان می‌دهند از تصاویر بصری برای پشتیبانی از پیام‌های فروش استفاده کنید، و تصاویر ممکن است در مقایسه با فهرست‌های موتور جستجوی متنی، برای خریداران احتمالی جذاب‌تر باشند. استفاده از PPC و Google Shopping به یک شرکت امکان می دهد ضرب المثل “دو لقمه در سیب” را بخورد.

نمایش تبلیغات

تبلیغات بنری و سایر اشکال تبلیغات نمایشی از جمله اشکال اصلی بازاریابی دیجیتال بودند. آنها ممکن است بخشی از جذابیت خود را از دست داده باشند، اما اگر به خوبی فکر کرده باشند و موقعیت مناسبی داشته باشند، موثر باقی می مانند و زمانی که سعی می کنید کسانی را که در حال مرور وب سایت شما هستند جذب کنید، اما هنوز آماده خرید نبودند، بهترین عملکرد را دارند.

تبلیغات نمایشی به ایجاد آگاهی از برند کمک می کند و به کاربران یادآوری می کند که شما وجود دارید. تبلیغات موتورهای جستجو جایگزین تبلیغات نمایشی نشده است، اما نحوه تعامل کاربران اینترنت با تبلیغات را تغییر داده است. کاربران در نادیده گرفتن تبلیغات نمایشی یا حتی مسدود کردن آنها بهتر شده اند، اما شکستن این مانع ممکن است و می تواند بازده سرمایه گذاری عالی را به همراه داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − هشت =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟