بانکداری مرکزی

بانکداری مرکزی

بانکداری مرکزی یک اصطلاح کلی است که به خدمات ارائه شده توسط طیف وسیعی از شعب بانک های شبکه ای اشاره دارد. این یک سیستم پشتیبان است که از طریق آن می توان تراکنش های بانکی مربوط به سپرده، وام و اعتبار را روزانه در شعب مختلف بانک ها پردازش کرد و به روز رسانی ها بلافاصله ثبت و منعکس می شود. بانکداری مرکزی تجارتی است که توسط بانک با مشتریان خرده‌فروشی و تجاری کوچک انجام می‌شود.

این به مشتریان کمک می کند تا انتقال وجوه را در زمان برگشت سریع انجام دهند. علاوه بر این، به روز رسانی های مربوط به حساب های مشتری به طور خودکار ارسال می شود. این برای توانمندسازی مشتریان فعلی و بالقوه برای دستیابی به آزادی بیشتر در مورد تراکنش های حسابشان است.

کلمه “هسته” در سیستم بانکداری مرکزی، به یک محیط بیدرنگ آنلاین متمرکز گسترش می یابد، که به این معنی است که برنامه ها توسط شعب بانک ها از مراکز داده متمرکز قابل دسترسی هستند. از این رو، هر زمان که واریز وجهی انجام شود، بلافاصله در سرورهای بانک به‌روزرسانی می‌شود و مشتریان می‌توانند از هر شعبه یا خودپرداز در سراسر جهان پول برداشت کنند.

بنابراین، این سرویسی است که بانک ها از طریق شبکه ای که مشتریان را برای دسترسی به حساب های بانکی خود از راه دور و انجام تراکنش های اساسی به شعب خود تسهیل می کند. این خدمات توسط بانک از طریق کانال های مختلف مانند خودپرداز، موبایل بانک و اینترنت بانک و … ارائه می شود. با پیدایش این سیستم، مشتری نیازی به مراجعه به شعبه خود که در آن حساب باز کرده است را ندارد، بلکه می تواند مراجعه کند. برای استفاده از خدمات به نزدیکترین شعبه بانک مراجعه کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  تجزیه و تحلیل فاصله

ویژگی های برجسته بانکداری مرکزی
شاخه های CBS به یکدیگر متصل هستند. بنابراین، مشتریان می توانند از تسهیلات بانکی هر شعبه CBS صرف نظر از اینکه در کجا واقع شده است استفاده کنند. ویژگی های بارز بانکداری مرکزی عبارتند از:

سیستم اطلاعات کاری و مدیریت متمرکز.
باز کردن حساب های جدید
رسیدگی به پرداخت ها و چک ها
محاسبه سود
فعالیت های مدیریت ارتباط با مشتری
اعطای و خدمات وام
پردازش سپرده ها و برداشت های نقدی
مدیریت حساب های مشتری
سیستم راه حل اصلی بانکی (CBS) چیست؟
سیستم CBS شبکه‌سازی شعب مختلف بانک‌ها است که به کمک آن مشتری می‌تواند حساب‌های خود را از هر نقطه دنیا راه‌اندازی کند و از خدمات بانکی هر شعبه شبکه CBS بهره‌مند شود. این بر این مفهوم متکی است که مشتری مشتری شعبه نیست، بلکه مشتری بانک است. این پلتفرمی است که در آن فناوری اطلاعات و ارتباطات مطابق با نیازهای اصلی بانکداری برآورده می شود، راه حل های بانکداری اصلی نامیده می شود.

در این نرم افزار برای انجام عملیات بانکی کلیدی مانند:

ثبت معاملات
نگهداری از دفترچه
محاسبه سود وام و سپرده
تراز پرداخت ها و
برداشت ها.
تمامی شعب بانک از این نرم افزار استفاده می کنند که بر روی تمامی سیستم های بانک نصب شده است. سرورهای یک راه حل بانکی مرکزی در مرکز قرار دارند که به آن مرکز داده مرکزی می گویند و شعب از طریق خط اجاره ای، ماهواره، اینترنت یا هر حالت اتصال دیگری که دارای امنیت و افزونگی ساخته شده است، به مرکز داده مرکزی متصل می شوند. به این ترتیب کاربر می تواند حساب خود را از هر شعبه ای اداره کند.

این مقاله را مطالعه کنید  سیستم وظیفه گانت

راه حل های بانکی مرکزی بانک ها را برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان تسهیل می کند. این برنامه مبتنی بر نرم افزارهای بانکی است که بر روی یک پلت فرم کار می کنند. عملکردهای مختلف بانکی مانند ثبت تراکنش ها، به روز رسانی موجودی حساب ها، بسته به نوع تراکنش، محاسبه سود و کاربرد آن، هزینه ها و غیره را انجام می دهد.

الزامات محیط بانکداری اصلی
سرورهای پایگاه داده مرکزی: داده های بانکی را ذخیره می کند.
سرورهای برنامه مرکزی: برنامه راه حل اصلی بانکی را اجرا می کند که شعب می توانند به صورت مرکزی به آن دسترسی داشته باشند.
اتصال به شبکه: زیرساخت های لازم برای بانکداری اینترنتی و خودپرداز باید وجود داشته باشد
امنیت شبکه: زیرساخت لازم برای تامین امنیت داده های ذخیره شده و انتقال یافته در سراسر شبکه.
مزایای بانکداری اصلی
با پیشرفت های مداوم در فناوری، تراکنش های بانکی ایمن تر، سریع تر و راحت تر شده اند. و بهترین بخش در مورد سیستم بانکداری مرکزی این است که می توان تراکنش بانکی را از هر نقطه از جهان و در هر زمان انجام داد. علاوه بر این، هزینه عملیاتی را نیز تا حد قابل توجهی کاهش داده است، زیرا زمانی که معاملات توسط خود مشتریان انجام می شود، استفاده از نیروی انسانی را حذف می کند. مزایای بانکداری مرکزی عبارتند از:

بررسی وضعیت موجودی، بدهی و اعتبار در حساب.
واریز چک برای اعتبار به حساب.
واریز وجه نقد به حساب
راندمان عملیاتی را بهبود می بخشد و هزینه عملیات را کاهش می دهد.
خدمات به مشتریان را تسهیل می کند
اطلاعات به موقع و دقیق را برای تصمیم گیری مدیریتی فراهم می کند.
فرآیندها را ساده، استاندارد و خودکار می کند.
کیفیت خدمات ارائه شده به مشتریان را بهبود می بخشد.
شفافیت و کنترل را حفظ می کند.
مشتری می تواند از حساب خود وجوه انتقال دهد

این مقاله را مطالعه کنید  داوری

به حساب شخص دیگری
افزایش بهره وری و کاهش خطاها را تسهیل می کند.
از عملیات چند ارزی پشتیبانی می کند.
سخنی اخر
قبل از معرفی این سیستم، مشتری باید برای واریز یا برداشت وجه به شعبه مربوطه مراجعه کند. سیستم بانکی مرکزی به سیستم‌های متمرکزی اطلاق می‌شود که به بانک‌ها اجازه می‌دهد تا عملیات خود را افزایش دهند، خدمات را به شیوه‌ای ساده ارائه کنند و رضایت مشتری را افزایش دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − شش =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟