6 نکته برای ایجاد یک برنامه بازاریابی تجاری عالی

6 نکته برای ایجاد یک برنامه بازاریابی تجاری عالی

6 نکته برای ایجاد یک برنامه بازاریابی تجاری عالی ، بازاریابی یک جزء کلیدی در موفقیت هر کسب و کار کوچک است. از این شش نکته برای ایجاد یک طرح مناسب برای شما استفاده کنید.

6 نکته برای ایجاد یک برنامه بازاریابی تجاری عالی

یک برنامه بازاریابی متمرکز دو هدف را تعیین می کند. اولین مورد حفظ تعامل و وفاداری مشتری است، و دوم این است که سهم بازار را در یک بخش مخاطب خاص از مخاطبان هدف خود به دست آورید.

برنامه بازاریابی شما، استراتژی هایی را که برای دستیابی به اهداف و اقدامات خاصی که تیم بازاریابی شما به کار می گیرد، مشخص می کند، مانند کمپین های تبلیغاتی خاص، در کدام کانال ها، بودجه بازاریابی مورد نیاز و پیش بینی های مبتنی بر داده از موفقیت آنها.

بازاریابی یک تعهد علم محور است که معمولاً برای اصلاح کمپین ها به ماه ها داده نیاز دارد و یک برنامه بازاریابی به هم پیوسته کسب و کار شما را به اهداف بلندمدت خود متعهد نگه می دارد.

تمام دستورالعمل‌های بازاریابی به چهار P برمی‌گردند: محصول، قیمت، مکان و تبلیغ. نکات زیر نقطه شروعی هستند که عادت بازگشت مداوم به این چهار P را در خود جای می دهند.

6 نکته برای ایجاد یک برنامه بازاریابی تجاری عالی
6 نکته برای ایجاد یک برنامه بازاریابی تجاری عالی – کالج نوین

1. یک خلاصه اجرایی ایجاد کنید.

کمپین های بازاریابی را نباید عملکردهای فردی در نظر گرفت. بازاریابی داستان برند شما است که به مشتریان گفته می شود. مانند هر روایتی، لحن و شخصیت های آن باید ثابت بماند. یک خلاصه اجرایی به جزئیات اهداف بازاریابی شما برای سال آینده می پردازد و به پیوند هر کمپین با هم کمک می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  نظریه انتظار وروم

هنگام تعیین اهداف بازاریابی خود، آنها باید خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان باشند – یا SMART. این اهداف باید برای دستیابی به هماهنگی درونی و بیرونی با هم کار کنند و داستانی منسجم را بیان کنند که مشتریان را از پیام دقیق شما آگاه می‌کند و در عین حال بر اساس فصل‌های قبلی آن استوار است.

به عنوان مثال، ممکن است یک هدف هوشمندانه برای افزایش ترافیک رسانه های اجتماعی شرکت خود به میزان 15 درصد در یک بازه زمانی 90 روزه تعیین کنید و برای دستیابی به این هدف برنامه ریزی کنید تا با ایجاد چهار پست مرتبط، آموزنده و با کیفیت در هفته در هر پلتفرم، با استفاده از کیت برند شرکت شما

2. بازار هدف خود را شناسایی کنید.

قبل از نوشتن یک برنامه بازاریابی، باید جایگاه خود را پیدا کرده و درک کنید. از خود بپرسید که جمعیت شناسی خاصی که هدف آن قرار گرفته اید چه کسی است. به عنوان مثال، اگر کسب‌وکار شما وعده‌های غذایی 30 دقیقه‌ای می‌فروشد، آن‌هایی که مشاغل سنتی 9 تا 5 کار می‌کنند احتمالاً در بازار شما هستند. آن گروه از افراد را مطالعه کنید تا مبارزات آنها را درک کنید و بیاموزید که چگونه تجارت شما می تواند مشکل را حل کند.

3. برند خود را با بازاریابی درونگرا متمایز کنید.

بازاریابی ورودی از ابزارهای داخلی – مانند بازاریابی محتوا، فعالیت رسانه های اجتماعی و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) – برای جلب توجه مشتری در درجه اول از طریق ارتباطات آنلاین استفاده می کند. بازاریابی محتوا می‌تواند شامل پست‌های وبلاگ آموزنده، مصاحبه‌ها، پادکست‌هایی با چهره‌های مرتبط صنعت یا راهنماهای تکمیلی در مورد نحوه بهترین استفاده از محصول باشد. به عنوان مثال، اگر لوازم آشپزی می فروشید، چندین دستور غذای سرگرم کننده را در تعطیلات ارسال کنید که ابزار شما می تواند در تهیه آنها کمک کند.

این مقاله را مطالعه کنید  کارکنان

هر یک از این استراتژی ها دیگران را در یک حلقه برای جلب توجه بیشتر مشتری توانمند می کند. ارائه محتوای قوی می تواند رتبه شما را در موتور جستجو بهبود بخشد، که افراد بیشتری را به وب سایت و صفحات اجتماعی شما می آورد. سپس می‌توانید آن محتوای توسعه‌یافته را با آن مخاطبان گسترده‌تر به اشتراک بگذارید، که دوباره رتبه‌بندی موتور جستجوی شما را بهبود می‌بخشد. همه این کارها را می توان بدون هزینه یک تایید کننده معروف یا کمپین تبلیغاتی تجاری انجام داد.

4. رقبایی را که مشتریان شما را نیز هدف قرار می دهند، شناسایی کنید.

مهم نیست که محصول یا خدمات شما چقدر اصلی باشد، همیشه رقابت برای دلار مشتری هدف شما وجود دارد. پرسنل کسب و کارهای کوچک به ندرت برای مطالعه عمیق رقبای خود وقت می گذارند یا شرکت های خارج از صنعت خود را مشخص می کنند که به همان اندازه قادر به جذب مشتریان هستند. دانستن اینکه رقبای شما چه کسانی هستند، مزیت های رقابتی اصلی آنها و اینکه چگونه ممکن است به پیشنهادات شما پاسخ دهند – مانند کاهش قیمت یا افزایش ارتباطات – به شما کمک می کند تا استراتژی هایی برای مبارزه با چنین ضررهایی طراحی کنید.

با جست‌وجوی این رقبا، می‌توانید راه‌هایی را برای متمایز کردن کسب‌وکار خود با ارائه چیزهایی که ممکن است از رقبای شما کم دارند به مشتریان ارائه کنید. مشاهده کنید که رقبای شما چگونه عمل می کنند تا راه هایی را بیابید که از طریق آنها بتوانید متمایز شوید و مخاطبان هدف خود را به سمت کسب و کار خود هدایت کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  روش سهم بازار

5. موقعیت برند خود را برای مشتریان هدف خود بیان کنید.

در نهایت، برند شما – و آنچه برای مشتریان نماد آن است – قوی‌ترین مزیت شماست. شما باید بتوانید یک جمله ساده توضیحی بنویسید که چگونه نیازهای مشتری را برآورده می کنید و رقبا را شکست می دهید. بهترین بیانیه های موقعیت یابی بر حل یک مشکل برای مشتری به روشی متمرکز است که بهترین ارزش را ترویج می کند.

6. بودجه طرح.

هنگام اجرای یک استراتژی، بودجه بازاریابی را که تخصیص می دهید در نظر بگیرید. بازاریابی به دلایل مختلفی از جمله تبلیغات پولی، نرم افزار بازاریابی، رویدادها و هزینه های برون سپاری به پول نیاز دارد. هنگام ایجاد برنامه، بودجه خود را در نظر بگیرید تا پولی برای تاکتیک های بازاریابی برای دستیابی به اهداف خود خرج کنید.

هنگام تهیه پیش نویس برنامه و ارزیابی مسیر اقدام خود، به هزینه برآورد شده، دارایی ها و زمان مورد نیاز برای دستیابی به اهداف اعلام شده توجه داشته باشید. این به زمان تنظیم بودجه واقعی محاسبه شده کمک خواهد کرد. هر هدفی که ایجاد می کنید باید به طور واقع بینانه با بودجه ای که تعیین کرده اید قابل دستیابی باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟