ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ

ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ

ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، هنگامی که به “دیجیتال مارکتینگ” فکر می کنید، ممکن است فوراً به بازاریابی یک وب سایت یا تبلیغ یک برند در رسانه های اجتماعی فکر کنید و این به اندازه کافی ساده به نظر می رسد، اما بازاریابی دیجیتال به سرعت تکامل یافته است و امروزه یکی از بزرگترین ابزارهای تولید سرنخ و فروش در دسترس است.

راه‌های مختلفی برای استفاده از دیجیتال مارکتینگ برای رساندن برند خود به بازار هدف، به دست آوردن سرنخ‌ها و تبدیل آن‌ها به مشتریان وفادار وجود دارد و این امر می‌تواند به سرعت در هنگام تصمیم‌گیری برای قرار دادن بودجه‌تان بسیار زیاد شود. از بهینه‌سازی موتورهای جستجو و تبلیغات پولی گرفته تا بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و کمپین‌های ایمیلی، بازاریابی دیجیتال متغیرهای زیادی دارد و همه اینها به چیزی بستگی دارد که می‌خواهید از طریق کمپین خود به آن برسید.

ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ
ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

شش رکن بازاریابی دیجیتال- ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ

همانطور که در بالا گفته شد، بیش از یک راه برای بازاریابی آنلاین برند شما وجود دارد، اما لازم نیست که در فرآیند تصمیم گیری غرق شوید، می توانید همه این گزینه ها را به دسته های مختلف بازاریابی تقسیم کنید و کشف کنید که کدام تاکتیک ها برای دستیابی به ویژگی های خاص شما به خوبی کار می کنند. اهداف بازاریابی دیجیتال و رشد کسب و کار شما.

دیجیتال مارکتینگ را می توان به 6 رشته اصلی طبقه بندی کرد:

1. بازاریابی محتوا: این به ایجاد، انتشار و توزیع محتوای مفید، آموزنده و با کیفیت است که به طور استراتژیک برای آموزش، مشارکت، و حفظ و تبدیل بازار هدف شما طراحی شده است.

2. تبلیغات بومی: این استفاده از تبلیغات پولی است که با زیبایی شناسی قالب رسانه ای که در آن ظاهر می شوند مطابقت دارد. تبلیغات بومی اغلب در فیدهای رسانه های اجتماعی یا به عنوان محتوای توصیه شده در یک صفحه وب یافت می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  5 راه برای بهبود استراتژی دیجیتال مارکتینگ

3. پرداخت به ازای کلیک (PPC): این یک استراتژی بازاریابی پولی است که شامل تبلیغات آنلاین است و هر بار که کاربر روی تبلیغ کلیک می کند، هزینه ای پرداخت می شود.

4. بهینه سازی موتورهای جستجو: همچنین به عنوان SEO شناخته می شود، این عمل بهینه سازی یک وب سایت به منظور سازگاری با موتورهای جستجو و شناخته شدن در نتایج جستجو است.

5. رسانه های اجتماعی: این به تبلیغ یک تجارت از طریق پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، لینکدین، اینستاگرام یا اسنپ چت اشاره دارد.

6. بازاریابی ایمیلی: این یک استراتژی بازاریابی است که از ایمیل به عنوان راهی برای پرورش سرنخ ها و حفظ ارتباط با مشتریان فعلی استفاده می کند.

ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ
ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

درک هر ستون و ارتباط دادن اعتبار آن در رابطه با کسب و کارتان به شما کمک می کند تا استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را ایجاد کنید. 10 مرحله زیر پایه و اساس استراتژی شما را تشکیل می دهد:

1 – مخاطب خود را بشناسید- ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ

در ابتدای شروع بازاریابی دیجیتال، بازاریابان داده‌های کمی و کیفی را در مورد مخاطبان هدف خود جمع‌آوری می‌کردند که شامل سن، علایق، شغل و مکان می‌شد. با این حال، این نوع هدف‌گیری در عصر رسانه‌های اجتماعی به اوج جدیدی رسیده است و اکنون می‌توانیم «شخصیت خریدار» را عمیق‌تر درک کنیم. هر استراتژی بازاریابی باید با شناخت شخصیت خریداران و نحوه دسترسی موثر به آنها شروع شود.

شخص خریدار یک مشتری ایده آل کسب و کار را توصیف می کند و یک رویکرد کاربر محور برای بازاریابی دیجیتال است. به عنوان مثال، یک بازاریاب یک شخصیت خیالی می‌سازد که نمایانگر نوع خریدار است که احتمالاً با یک سایت، محصول یا برند درگیر است. بازاریابان با پرسوناها و همچنین بخش‌بندی بازار کار خواهند کرد، جایی که پرسونا به گونه‌ای ساخته می‌شود که نماینده بخش‌های خاص باشد.

۲- اهداف بازاریابی دیجیتال خود را مشخص کنید

این بدون شک مهمترین مرحله از فرآیند بازاریابی دیجیتال است زیرا بدون درک یک هدف و هدف کسب و کار، یک استراتژی به راحتی می تواند از بین برود و نتایج مورد نیاز را به دست نیاورد. اطمینان حاصل کنید که اهداف توسعه‌یافته برای استراتژی دیجیتال برای کسب‌وکار مناسب هستند و باید همیشه قابل اندازه‌گیری برای اطمینان از دستیابی به اهداف باشند.

3 – ایجاد محتوا و وبلاگ نویسی– ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ

محتوای با کیفیت بالا برای هر کمپین دیجیتال مارکتینگ حیاتی است و این بدان معناست که هر محتوایی در وب سایت شما باید مفید باشد و به مخاطبان شما اطلاع دهد. وبلاگ نویسی یکی از مهم ترین استراتژی های بازاریابی محتوا است زیرا عملکردهای حیاتی خاصی را انجام می دهد که شامل آوردن ترافیک بیشتر به سایت شما، تقویت حضور برند شما، ارائه محتوا برای پلتفرم های رسانه های اجتماعی شما، قرار دادن شما به عنوان رهبر فکری در صنعت خود بالاتر از رقبای شماست. و به شما کمک می کند در نتایج موتور جستجو رتبه خوبی داشته باشید که در نهایت منجر به فروش بیشتر می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  مشاور مستقل چیست؟ ، 5 راهکار

4 – به کانال های بازاریابی دیجیتال موجود خود نگاه کنید

کانال‌های دیجیتال و دارایی‌های آنلاینی را که در حال حاضر از آن‌ها استفاده می‌کنید، مانند پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت، تبلیغات بومی یا وبلاگ و غیره را بررسی کنید و سپس به میزان تأثیرگذاری آن‌ها برای کسب‌وکارتان و نحوه بهینه‌سازی آن‌ها برای دسترسی بیشتر نگاه کنید. .

به عنوان مثال، اگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی شما تعامل بسیار خوبی دارند، از آن استفاده کنید و محتوای رسانه های اجتماعی خود را برای رسیدن به اهداف خود بهبود بخشید – اساساً آنچه را که برای شما مفید است تقویت کنید!

5 – فرآیند خود را خودکار کنید

احتمالاً در مورد اتوماسیون دیجیتال مارکتینگ شنیده اید و به دلایلی در مورد آن شنیده اید – کار می کند و به خوبی کار می کند. فناوری به‌طور مداوم در حال بهتر شدن است و پلت‌فرم‌های پیشرو اتوماسیون بازاریابی دیجیتال امروزی مانند HubSpot، می‌توانند کارهای شگفت‌انگیزی برای استراتژی شما انجام دهند، مانند آسان کردن خودکار کردن محتوا، تولید سرنخ، کمپین‌های بازاریابی ایمیلی و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی.

امتیاز دیگر این است که این نوع نرم افزار می تواند با CRM فروش شما ادغام شود و روند فروش شما را بهبود بخشد و سود شما را افزایش دهد.

ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ
ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

6 – بهینه سازی برای دستگاه های تلفن همراه

شانس زیادی برای خواندن این وبلاگ در هنگام استفاده از تلفن وجود دارد، و بسیار مهم است که کمپین بازاریابی دیجیتال خود را برای استفاده از تلفن همراه و همچنین دسکتاپ ایجاد کنید. شما می توانید وب سایت خود را برای موبایل به راحتی بهینه کنید و اطمینان حاصل کنید که کاربر تجربه خوبی از برند شما در همه دستگاه ها دارد. مطمئن شوید که طراحی ریسپانسیو موبایل خود را از وب سایت گرفته تا قالب های ایمیل خود مرور کنید، زیرا نمی خواهید مخاطبان هدف خود را از خود دور کنید زیرا آنها از دستگاه دیگری استفاده می کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  روندهای دیجیتال مارکتینگ برای سال 2021

7 – اطمینان حاصل کنید که مشتریان می توانند به تجارت شما دست یابند

دلیل تاثیرگذاری دیجیتال مارکتینگ این است که در سطح شخصی‌تر به مخاطبان هدف شما دسترسی پیدا می‌کند، بنابراین، استراتژی شما باید همیشه ارتباط سرنخ‌ها و بازدیدکنندگان وب‌سایت را با کسب‌وکارتان آسان کند.

به عنوان مثال، ایجاد یک فرم سرنخ در صفحه خود، داشتن یک چت پاپ در صفحه شما و دسترسی آسان به اطلاعات تماس شما حیاتی است (به همین دلیل است که فراخوان قوی برای اقدامات کلیدی است)، در حالی که پاسخ سریع به مشتریان از طریق رسانه های اجتماعی نیز ضروری است. یک ضرورت ما در عصر رضایت آنی زندگی می کنیم و مخاطبان هدف شما از شما انتظار دارند که به موقع به آنها پاسخ دهید.

8- از فناوری استفاده کنید

اگر از فناوری مناسب استفاده نکنید، تلاش‌های بازاریابی دیجیتال شما به هدر خواهد رفت. این فناوری‌ها شامل نرم‌افزار اتوماسیون و ابزارهای تحلیلی مانند HubSpot می‌شوند و این نوع پلت‌فرم به شما در هر مرحله از فرآیند بازاریابی کمک می‌کند و به شما کمک می‌کند ببینید آیا کمپین شما به اهداف مورد نظر می‌رسد یا خیر.

9 – رقیب خود را بشناسید و متمایز شوید

شما باید بررسی کنید که رقبای شما چه چیزی را در پلتفرم های آنلاین خود ارائه می دهند و خود را از آنها متمایز کنید – خود را به عنوان یک رهبر صنعت معرفی کنید. آنچه شما را در محتوای خود متمایز می کند تقویت کنید و تاکتیک های منحصر به فرد تولید سرنخ و نقاط فروش منحصر به فرد را ارائه دهید که توجه مخاطبان هدف شما را جلب کند. برای انجام این کار، باید زمان بگذارید و تحقیق کنید، و مطمئن شوید که این تمایز را در تمام برنامه‌های محتوا و بازاریابی خود در آینده وارد می‌کنید.

10 – پیشرفت خود را دنبال کنید

مطمئن شوید که کمپین خود را از ابتدا نظارت کنید تا ببینید چه چیزی کار می کند و چه چیزی می تواند اصلاح شود، این کار را می توان با اختصاص تیم هایی برای گزارش استراتژی شما انجام داد. مطمئن شوید که می‌توانید همه کمپین‌های خود را اندازه‌گیری کنید، خواه SEO و PPC یا بازاریابی رسانه‌های اجتماعی – همه را می‌توان از طریق خود پلتفرم‌ها، از طریق Google یا از طریق پلتفرم‌هایی مانند HubSpot اندازه‌گیری کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 9 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟