ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی

ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ، 10 گام

ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ؛ همه ما می دانیم که بازاریابی رسانه های اجتماعی برای ایجاد یک برند، ارتباط با مخاطبان هدف و هدایت ترافیک به وب سایت شما بسیار مهم است.

90 درصد از کاربران شبکه های اجتماعی از رسانه های اجتماعی برای برقراری ارتباط با یک برند یا کسب و کار استفاده کرده اند.

اما چیزی که ما نیز می دانیم (و شاید بهتر است نادیده بگیریم) این است که هرگونه تلاش بازاریابی آنلاینی که انجام می دهید، بدون داشتن یک استراتژی دقیق، هدر دادن تلاش است.

شما به سادگی نمی توانید بدون اینکه ابتدا برای ارائه استراتژی خود بنشینید، اقدام به تبلیغ برند یا خدمات خود در رسانه های اجتماعی کنید.

یک استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی برای ایجاد حس هدفمندی به تلاش های بازاریابی آنلاین شما ضروری است و به شما کمک می کند تا اهداف، مخاطبان هدف و اهداف کلیدی سال را مشخص کنید.

ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ؛ هنگامی که اهداف و مقاصد خود را مشخص کردید – و برنامه ای برای نحوه دستیابی به آنها تهیه کردید – می توانید بازده سرمایه گذاری فعالیت بازاریابی آنلاین خود را اندازه گیری کنید و تلاش های خود را در سال های بعدی بهبود بخشید.

بله، زمان‌بر است و می‌تواند برای هرکسی که مشتاق گیر افتادن است سد راه باشد، اما تفکر استراتژیک برای به دست آوردن نتایج قابل اندازه‌گیری کاملاً ضروری است.

این می تواند یک چالش باشد که شروع کنید و بفهمید که چگونه برنامه خود را روی کاغذ بیاورید. بنابراین ما 10 مرحله خود را برای ایجاد یک استراتژی رسانه اجتماعی گرد هم آورده ایم.

این مقاله را مطالعه کنید  آژانس دیجیتال مارکتینگ برای افزایش سرمایه

ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی
ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی – کالج نوین

قبل از اینکه شروع کنیم…

ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ؛ در این پست قصد داریم در مورد “استراتژی” و “کمپین” صحبت کنیم، اما آیا تفاوت بین این دو را می دانید؟ استراتژی رسانه های اجتماعی شما تصویر بزرگ است. “چه کسی، چه چیزی، چه زمانی، کجا و چگونه” فعالیت های بازاریابی آنلاین شما.

ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ؛ در عین حال، کمپین های رسانه های اجتماعی در چارچوب استراتژی شما زندگی می کنند. ممکن است در یک سال کمپین های متعددی داشته باشید، و آنها هدفمندتر باشند و بر یک پیام یا هدف خاص تمرکز کنند، مانند کمپین راه اندازی محصول.

10 مرحله برای ایجاد یک استراتژی رسانه اجتماعی

مرحله 1 – اهداف کلیدی
ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ؛ ابتدا باید اهداف کلیدی خود را مشخص کنید و مطمئن شوید که قابل اندازه گیری و دست یافتن هستند.

نمونه‌هایی از اهداف رایج و قابل اندازه‌گیری در استراتژی‌های رسانه‌های اجتماعی مواردی مانند آگاهی از برند، ترافیک وب‌سایت، تعامل، تبدیل‌ها و بازدیدهای ویدیویی هستند.

تصمیم بگیرید که به چه چیزی می خواهید برسید، و اهدافی را با یک دوره زمانی تعیین کنید، به عنوان مثال. برای افزایش بازدیدکنندگان وب سایت تا 50 درصد سال به سال، یا به دست آوردن 100 فالوور جدید در سه ماه.

نگران نباشید اگر اهداف شما کمی دورتر از حد مجاز هستند، تنظیم این ارقام در اولین بار می تواند چالش برانگیز باشد، بنابراین فقط مطمئن شوید که آنها را برای دفعه بعد مرور می کنید.

ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی
ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی – کالج نوین

مرحله 2 – مخاطب
ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ؛در کار برندسازی خود مخاطبان خود را مشخص کرده اید و پرسوناژهایی ساخته اید، اما اکنون که به خوبی با مخاطبان خود آشنا شده اید، باید آنها را در چارچوب دنیای آنلاین تعریف کنید.

از خود بپرسید، آنها کجا آنلاین زندگی می کنند، از چه پلتفرم هایی استفاده می کنند؟ چگونه از این پلتفرم ها استفاده می کنند؟

آنها به چه چیزی علاقه دارند؟ وقتی صحبت از تبلیغات اجتماعی به میان می آید، داشتن این اطلاعات بسیار مفید خواهد بود و شما را در بهترین موقعیت برای استفاده از فرصت های هدف گذاری گسترده ای که در دسترس شماست قرار می دهد.

در تبلیغات اجتماعی، شما می توانید با موارد زیر هدف قرار دهید:

مکان – جایی که آنها زندگی می کنند یا قبلاً زندگی می کردند

علایق – هر چیزی که آنها ابراز علاقه کرده اند یا صفحاتی را که دوست دارند

رفتارها – آیا آنها به رویدادها پاسخ می دهند، آیا هزینه های زیادی را به صورت آنلاین خرج می کنند، آیا سفر می کنند، آیا آنها اولین پذیرندگان هستند؟

جمعیت شناسی – سن، وضعیت والدین، تحصیلات، وضعیت روابط

حتی رویدادهای زندگی مانند ازدواج اخیر، نقل مکان یا بازگشت از سفر یک هفته پیش

مرحله 3 – پیام های کلیدی
ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ؛در مرحله بعد، پیام های کلیدی خود را برای استراتژی کلی خود تعریف کنید.

این شامل میخکوب کردن پیام‌های خط اصلی شما، «چه کسی هستیم و چه می‌کنیم» کسب‌وکار یا برند شما است که در جملات کوتاه و سریع خلاصه می‌شود.

اینها پیام هایی هستند که شما سعی خواهید کرد در هر فعالیت رسانه های اجتماعی که تولید می کنید، ارتباط برقرار کنید.

مرحله 4 – پلتفرم های کلیدی
ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ؛تعریف کنید که قرار است از کدام پلتفرم های اجتماعی استفاده کنید: آیا روی فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، لینکدین، اسنپ چت، تیک تاک تمرکز خواهید کرد؟

از خود بپرسید مخاطبان شما در کجا هستند و از کدام پلتفرم ها استفاده می کنند.

حضور قوی در چندین پلتفرم یک دارایی عالی است – مانند کمک به شما برای تسلط بر صفحه اول نتایج موتور جستجو برای نام تجاری خود – اما هیچ فایده ای برای ایجاد نمایه در پلتفرمی که مخاطبان شما از آن استفاده نمی کنند یا شروع به کار می کند وجود ندارد.

یک حساب کاربری و غیر فعال کردن آن. به یاد داشته باشید که هر پلتفرم هدف، سبک و مخاطب متفاوتی دارد و باید مطمئن شوید که برای کسب و کار شما مناسب است.

مرحله 5 – فعالیت های استراتژیک
ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ؛اینجاست که ما به جزئیات استراتژی شما می پردازیم: برنامه ریزی فعالیت های خود در شبکه های اجتماعی.

به پیام های کلیدی، اهداف و مخاطبان خود نگاه کنید و مراحل، ابتکارات و فعالیت هایی را که برای تحقق این اهداف انجام خواهید داد، برنامه ریزی کنید.

شما این کار را با در نظر گرفتن یک هدف، و برنامه ریزی استراتژیک فعالیت های خاص برای رسیدن به این هدف انجام می دهید. آیا در گوش دادن اجتماعی شرکت خواهید کرد؟

آیا اینفلوئنسر مارکتینگ به شما کمک می کند تا به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید؟ شاید وبلاگ نویسی بتواند به جذب ترافیک به وب سایت شما کمک کند.

در اینجا چیزهای زیادی برای هیجان زده شدن وجود دارد، اما مطمئن شوید که همیشه اهداف، مخاطبان و پیام های کلیدی خود را در ذهن دارید.

مرحله 6 – برنامه ریزی
ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ؛ در مرحله بعد، باید فعالیت های بازاریابی خود را در کانال های اجتماعی خود برای سال برنامه ریزی کنید.

دوره‌های کلیدی کسب‌وکارتان را شناسایی کنید، به تعطیلات یا رویدادهایی که می‌خواهید در آن بگنجانید نگاه کنید، تصمیم بگیرید که چه زمانی کمپین‌های خاصی را اجرا کنید، زمان‌بندی برای بررسی فعالیت‌ها.

این کمک می کند که این را در قالب یک تقویم یک ساله تنظیم کنید.

ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی
ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی – کالج نوین

مرحله 7 – تولید محتوا
ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ؛اکنون زمان آن است که محتوای مورد نیاز برای اجرای استراتژی خود را ایجاد کنید: وبلاگ ها، تصاویر، فیلم ها، گرافیک ها و غیره.

مطمئن شوید که محتوای شما با ارزش، با کیفیت خوب و متناسب با هر پلتفرم است. نه تنها برای هر پلتفرم قالب‌های محتوای متفاوتی وجود دارد، بلکه می‌تواند تفاوت‌هایی در لحن، نوشتن و پیام‌رسانی نیز داشته باشد.

در مورد استراتژی محتوای خود فکر کنید – چه نوع وبلاگ هایی می نویسید، آیا محتوای تولید شده توسط کاربر را ترکیب می کنید، چگونه محتوای همیشه سبز را برای چندین کاربرد تغییر می دهید؟ برای تولید محتوا در چندین زمان در طول سال زمان برنامه ریزی کنید.

مرحله 8 – رول کردن
ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ؛ اکنون آماده اید تا استراتژی خود را در کانال های اجتماعی خود اجرا کنید! اینجا جایی است که استراتژی خود را با پیروی از تقویم بازاریابی، ارسال محتوا، راه اندازی تبلیغات و انجام فعالیت های برنامه ریزی شده انجام می دهید.

می‌توانید به ابزارهای زمان‌بندی اجتماعی برای کمک به فرآیند عرضه، مانند Hootsuite، TweetDeck و Later نگاه کنید.

مرحله 9 – اندازه گیری و نظارت
ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ؛ در حالی که کمپین‌های خود را راه‌اندازی می‌کنید، اندازه‌گیری و نظارت مستمر نتایج برای تعیین مؤثرترین محتوا و رویکرد مهم است.

به جای اینکه صرفاً محتوای خود را پست کنید و دیگر هرگز به آن نگاه نکنید، مطمئن شوید که بررسی می‌کنید تا ببینید چه چیزی مؤثر بوده و چه چیزی مؤثر نیست و رویکرد خود را بر این اساس به‌روزرسانی کنید.

به ویژه، هنگام اجرای تبلیغات اجتماعی، نظارت بر نتایج مهم است – آیا نتایج کاهش می‌یابد، آیا هزینه هر نتیجه افزایش می‌یابد، آیا فرکانس ارسال خیلی زیاد است؟ اگر چیزی خوب کار نمی کند، آن را مکث کنید، اقدام کنید و آن را تغییر دهید.

مرحله 10 – بررسی و تجزیه و تحلیل
ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ؛ مرحله آخر! مطمئن شوید که فعالیت خود را در چندین مرحله در طول سال و در تمام کانال‌های اجتماعی مرور می‌کنید.

نتایج خود را تجزیه و تحلیل کنید – برای تجزیه و تحلیل 360 به بینش های اجتماعی، تجزیه و تحلیل وب سایت و داده های فروش خود نگاه کنید.

مطمئن شوید که دوره های بررسی را بعد از هر کمپین در طول سال برنامه ریزی می کنید و به نتایج تبلیغات به دقت نگاه می کنید، آیا این کار موثر بود؟ چگونه می توانید پیشرفت کنید؟ به هدفت رسیدی؟ آیا اهداف شما محقق شد و آیا آنها واقع بینانه بودند؟

 

پیوند سریع: 7 نکته برای شناخت بهتر مشتریان

ایجاد یک استراتژی رسانه های اجتماعی ؛ انجام هر یک از این مراحل به عنوان بخشی از استراتژی رسانه های اجتماعی شما تضمین می کند که تلاش های بازاریابی شما به دقت در نظر گرفته شده، به طور موثر اجرا می شود و برای نتایج اندازه گیری می شود. موفق باشید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟