5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو ، سال 2019 سال مناسبی برای ارتقاء کسب و کار خود به سطح بعدی و ارتباط با مخاطبان خود با استفاده از استراتژی های خلاقانه و هوشمند سئو است.

به هر حال، گوگل روزانه 3.5 میلیارد جستجو را پردازش می کند و پربازدیدترین وب سایت در جهان است. بنابراین، چگونه با استفاده از قدرت بهینه سازی موتور جستجوی هوشمند با مخاطبان آنلاین خود ارتباط برقرار می کنید؟

بخش عمده ای از این ایجاد یک استراتژی سئو است که برای شما، کسب و کار شما و همچنین ارتباط با مخاطب ایده آل شما بهترین کار را خواهد داشت.

نکته ای قبل از ادامه: وقتی صحبت از سئو به میان می آید، هیچ استراتژی یکسانی برای همه وجود ندارد زیرا این امر به شدت به وب سایت، محتوای شما و نوع مخاطبی که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید بستگی دارد. اما با در نظر گرفتن این پنج نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو، شما را آماده می‌کند تا کسب‌وکارتان را به صورت آنلاین جستجو کنید.

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو - کالج نوین
5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو – کالج نوین

استراتژی سئو چیست؟

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو ، استراتژی سئو سایت پروسه ای از برنامه ریزی، تشریح و پیاده سازی مراحل طراحی شده ای است که منجر به ارتقا رتبه بندی وب سایت موردنظر در نتایج گوگل می شود.

به زبان دیگر، استراتژی های سئو همان اصولی هستند که از آن ها پیروی می کنید تا ترافیک ارگانیک بیشتر و رنک بالاتری برای وب سایت خود به دست بیاورید.

حالا این استراتژی می تواند برای وب سایت خود شما باشد که به تازگی آن را راه اندازی کرده اید یا اینکه می تواند برای شخص دیگری باشد که مسئولیت بهینه سازی سایتش را بر عهده گرفته اید؛ در هر حال شما باید طبق یک اصول خاص پیش بروید تا بتوانید به رنک های برتر برسید و این روند را همواره ادامه بدهید.

5 نکته که قبل از ایجاد استراتژی سئو باید در نظر بگیرید

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو ، قبل از اینکه شروع به ایجاد یک استراتژی سئو کنید، در اینجا چند مرحله وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا به شما کمک کند در کجا هستید و کجا ممکن است بخواهید پیشرفت کنید.

1. وب سایت خود را ارزیابی کنید.

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو ، ایجاد یک استراتژی سئو شامل تشویق افراد به بازدید از وب سایت شما، تعامل با محتوای شما و افزایش نرخ تبدیل است. اما قبل از شروع برنامه ریزی برای این سفر، به ظاهر وب سایت خود فکر کنید.

سعی کنید به عنوان یک فرد خارجی به آن نگاه کنید و در نظر بگیرید که آیا کاربر پسند است و آیا هدایت آن آسان است یا خیر. از چندین نفر بخواهید وب سایت شما را آزمایش کنند. برای یافتن آیتم های مختلف در وب سایت خود، یک شکار وانمود کننده لاشخور انجام دهید.

فراموش نکنید که درصد زیادی از مخاطبان شما از طریق دستگاه تلفن همراه خود به وب سایت شما دسترسی خواهند داشت. مطمئن شوید که از طریق تبلت و گوشی هوشمند به وب سایت دسترسی دارید تا ببینید این بازدیدکنندگان چه نوع تجربه کاربری دارند.

این مقاله را مطالعه کنید  شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، 6 نحوه

به این فکر کنید که افراد در هر سنی چگونه سایت شما را هدایت می کنند. اگر جستجوگر شما را در گوگل برای یک کلمه کلیدی پیدا کند، می خواهد بلافاصله صفحه شما را ببیند و می خواهد همه چیز را در مورد موضوع در عرض چند دقیقه بداند.

اگر آن‌ها نمی‌توانند آن را از وب‌سایت شما دریافت کنند، می‌توانید آن‌ها را در یافتن چیزی که در جای دیگری به دنبال آن هستند بشمارید – بدون اینکه از آن چشم پوشی کنید.

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو ، هدف شما باید قفل کردن بازدیدکنندگان وب سایت و تشویق آنها به ماندن در صفحه شما به اندازه کافی برای یافتن آنچه به دنبال آن هستند (و سپس مقداری) باشد.

قانون مشابهی برای پروفایل های رسانه های اجتماعی شما اعمال می شود. این کانال‌ها همچنین بازدیدکنندگان را به سایت‌های شما جذب می‌کنند، بنابراین آزمایش مشابهی را انجام دهید و سعی کنید تجربه کاربری را با چشمانی تازه مرور کنید.

کیفیت محتوای نوشتاری خود را فراموش نکنید. آیا خود محتوا برای مخاطبان شما جذاب و مرتبط است؟ اگر برای فکر کردن به محتوا و قالب بندی وب سایت خود به کمک نیاز دارید، برای ایده های صفحه فرود اینجا را بررسی کنید.

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو - کالج نوین
5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو – کالج نوین

2. اهداف خود را در نظر بگیرید.

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو ، زمانی که وب سایت شما به جایی رسید که می خواهید، به انواع اهدافی که در ذهن دارید فکر کنید.

. به دنبال بهبود چه جنبه هایی از کسب و کار خود هستید؟

. آیا ترافیک بیشتر است؟ در مورد کلمات کلیدی مناسب تحقیق کنید و مقدار بیشتری از محتوای استراتژیک سئو با کیفیت بالا ایجاد کنید.

. کلیک بیشتر؟ روی عناصر تبدیل تمرکز کنید و استخدام یک متخصص تبدیل یا CRO را در نظر بگیرید تا به شما کمک کند ترافیک بیشتری را به خریداران تبدیل کنید.

خواه هدف شما ترافیک ارگانیک بیشتر، بازدید بیشتر از صفحه، کلیک های بیشتر یا فعالیت های پایین تر باشد، دانستن آنچه به دنبال آن هستید به شما کمک می کند تا به آنجا برسید.

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو ، همچنین فکر کردن در مورد آنچه که خوانندگان شما ممکن است به دنبال آن باشند و آنها را تشویق کند روی یک پست کلیک کنند یا با آن ارتباط برقرار کنند می تواند مفید باشد.

در نظر گرفتن این معیارها در طول استراتژی کسب و کارتان، شما را آماده می کند تا پیشرفت خود را در زمان واقعی اندازه گیری کنید و در آینده آن را پیگیری کنید.

هر هدف باید با تاکتیک‌های مختلفی ترسیم شود که می‌توانید برای کمک به بهینه‌سازی استراتژی‌های خود از آنها استفاده کنید، به همین دلیل است که دانستن اهداف خود از قبل بسیار مهم است.

3. کلمات کلیدی کلیدی هستند.

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو ، آیا می دانستید که پنج نتیجه برتر جستجو در گوگل 70 درصد از کلیک ها را به خود اختصاص می دهند؟

تحقیق در مورد کلمات کلیدی موثر برای آوردن ترافیک ایده آل به وب سایت شما و بهبود جایگاه شما در نتایج جستجو بسیار مهم است.

این مقاله را مطالعه کنید  6 مرحله برای ایجاد یک استراتژی سئو

ابزارهایی مانند Google Keyword Planner می توانند به شما در شناسایی کلمات کلیدی که ممکن است رقبای شما استفاده می کنند و همچنین ایده هایی برای کلمات کلیدی منحصر به فرد برای جذب مشتریان بیشتر به صفحات شما کمک کنند.

استفاده از برنامه ریز کلمات کلیدی رایگان می تواند به شما در شروع کار کمک کند، اما ابزارهای پولی نیز وجود دارد که می تواند به شما کمک کند کلمات کلیدی را برای کسب و کار خود کشف کنید که نتایج بهتری را ارائه می دهند، مانند SEMrush و KWFinder.

استفاده از کلمات کلیدی دم بلند ضروری است، که به شما کمک می کند تا کسب و کار شما را در دریایی از مشاغلی که محصولات مشابه می فروشند، بیشتر دیده شود.

به عنوان مثال، اگر کلمه کلیدی اصلی شما «قهوه» است، از استفاده از کلمه «قهوه» اجتناب کنید زیرا به ناچار میلیون‌ها فهرست از کسب‌وکارها با استفاده از آن کلمه کلیدی دریافت خواهید کرد و این فهرست بسیار بالا خواهد بود.

درعوض، از ابزار کلمه کلیدی مانند KWFinder برای جستجوی کلمات کلیدی که امتیاز رقابت کمتری ارائه می دهند استفاده کنید. استفاده از این روش به شما کمک می کند تا برای کلمات کلیدی ایده آل در گوگل سریعتر رتبه بندی کنید.

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو ، هنگامی که مجموعه ای اساسی از کلمات کلیدی دارید، می توانید به استفاده از آنها به عنوان بخشی از استراتژی سئوی خود ادامه دهید، اما همیشه می توانید همه چیز را به دلخواه خود تغییر دهید.

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو - کالج نوین
5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو – کالج نوین

4. محتوای با کیفیت را تولید کنید.

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو ، یکی از اجزای اصلی یک استراتژی موثر سئو، ایجاد مداوم محتوای مرتبط است که مشتریان را به وب سایت و صفحات رسانه های اجتماعی شما باز می گرداند.

به گفته کارشناس اریک انج در ژورنال موتور جستجو، گوگل تمرکز خود را بر رتبه بندی محتوای با بالاترین کیفیت تشدید می کند.

آیا تا به حال برای کسب و کار جستجو کرده اید که فقط به وب سایتی هدایت شوید که پنج سال است به روز نشده است؟ بدیهی است که بهترین تأثیر را روی یک مشتری بالقوه نمی گذارد، و این پیام را ارسال می کند که سازمان به محتوای خود توجهی ندارد.

روی دیگر سکه، زمانی که یک کسب و کار فعال در حال به روز رسانی و افزودن به وب سایت خود است، نشان می دهد که آنها به پیشنهادات خود و همچنین مشتریان خود اهمیت می دهند، بنابراین احتمال اعتماد مشتریان بالقوه به آن برند بیشتر است.

اکنون، این بدان معنا نیست که شما باید هر روز پشت کامپیوتر خود بنشینید و یک پست 1500 کلمه ای متشکل از خطوط توییتی بنویسید، اما زمان بندی و اتوماسیون نقش مهمی در موفقیت استراتژی محتوای شما دارد.

اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، با تیم خود بنشینید و یک برنامه محتوایی ایجاد کنید تا بفهمید که چه نوع موضوعاتی را می‌خواهید در وب‌سایت خود پوشش دهید و چگونه می‌تواند به پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی شما برسد.

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو ، ابزارهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای برنامه‌ریزی و برنامه‌ریزی مطالب از قبل و تعیین استراتژی پست خود استفاده کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، 4 شیوه

این پست‌های برنامه‌ریزی‌شده همیشه قابل ویرایش یا تنظیم مجدد هستند، اما داشتن برنامه‌ای که بتوانید در اطراف آن کار کنید، با نزدیک شدن به ماه، اساسی است.

محتوای برنامه ریزی شده خود را به عنوان گوشت و سیب زمینی استراتژی پست خود در نظر بگیرید، با پست های برنامه ریزی نشده خود به عنوان چاشنی که می تواند برای بهبود طعم کلی اضافه شود.

وقتی مشتریان شما به شما و برند شما اعتماد می کنند، دیدگاه های آنها شروع به تغییر می کند. اعتماد آنها منجر به ارزش بالاتری در آنچه می‌خواهید در مقابل رقبایتان می‌زنید، می‌شود و منجر به خریدهای بیشتر در آینده می‌شود.

همچنین می‌توانید با جمع‌آوری آن در یک خبرنامه ایمیلی ماهانه که به‌روزرسانی‌های هیجان‌انگیز و پاسخ‌هایی به سؤالات متداول را به اشتراک می‌گذارد، از این اطلاعات استفاده کنید.

اگر به فکر ایجاد یک خبرنامه ماهانه یا هفتگی برای کسب و کار خود هستید، نکات ما را برای تبدیل شدن به یک مدیر محتوای اصلی بررسی کنید.

5. مخاطبان خود را بشناسید.

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو ، هنگامی که جمعیت شناسی مخاطبان خود را مطالعه می کنید، جزئیات بیشتری را در مورد اینکه مخاطبان اهل کجا هستند، اغلب به دنبال چه چیزی هستند و چگونه می توانید به رفع این نیاز کمک کنید، بررسی کنید.

وقتی می‌دانید مخاطبان شما امیدوارند چه چیزی بخرند و چه نوع اطلاعاتی را می‌خواهند مصرف کنند، می‌توانید محتوایی را که برای آن‌ها هدف قرار می‌گیرد به دقت انتخاب کنید، که مستقیماً آنها را به وب‌سایت و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی شما هدایت می‌کند.

به بازار سازمان خود و عادات معمول خرج کردن مشتریانی که در آن بازار خرید کرده اند نگاه کنید. این مشتریان کجا هستند؟ این چگونه با کسب و کار شما مرتبط است؟

همچنین تعیین اینکه مشتریان شما چگونه وب سایت یا پلتفرم های رسانه های اجتماعی شما را پیدا می کنند و همچنین آنچه را که می خوانند مفید است.

مطالعه کنید که بیشترین کلیک ها در کجای وب سایت شما اتفاق می افتد، پست هایی که مشتریان شما بیشتر دوست دارند و با آنها درگیر هستند و چگونه می توانید به ایجاد این نوع محتوا ادامه دهید تا به مخاطبان خود آنچه را که می خواهند ارائه دهید.

گاهی اوقات جمع آوری داده های کافی برای شروع به طراحی محتوای خود به این روش زمان می برد. اما می‌توانید یادآورهایی را تنظیم کنید تا این اطلاعات را در حین رفتن دریافت کرده و در صورت لزوم تنظیم کنید.

نتیجه

5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو ، به یاد داشته باشید که این نکات را رعایت کنید که برای رسیدن به آن زمان، تلاش و صبر لازم است. وب سایت خود را از دیدگاه کاربران تست کنید و بشناسید.

اهداف خود را با سئو بشناسید و از آن برای یافتن کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید. رویه‌ها را با کیفیت مورد بررسی قرار دهید و از آنچه در مورد مخاطبان خود می‌خواهند برای توسعه استراتژی‌های خود استفاده کنید.

سئو یک تاکتیک تنظیم و فراموش کردن آن نیست، اما زمانی که روشی را پیدا کنید که برای شما و کسب و کارتان کارآمد باشد، می توان به طور عمده نتیجه داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟