7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، در بازار امروز، رقابت در صنایع همچنان افزایش می‌یابد و کسب‌ و کارها را به جستجوی استراتژی‌هایی می‌اندازد که به طور موثر دست بالا را به دست آورند.

علاوه بر این، فضای دیجیتال برای کسب‌وکارها نیز به سرعت در حال رشد است، که این فرصت را برای استفاده از استراتژی‌های دیجیتال برای ارتقای رهبری کسب‌وکارتان فراهم می‌کند.

یکی از اجزای حیاتی برای ایجاد هر استراتژی دیجیتالی، بهینه سازی موتورهای جستجو، سئو است که می تواند تلاش های دیجیتالی شما را با نتایج بلندمدت و عمدی تقویت کند.

تکنیک های سئو در ضربان قلب تغییر می کنند زیرا به به روز رسانی الگوریتم از موتورهای جستجو وابسته هستند. گوگل شناخته شده است که الگوریتم خود را 500 بار در یک سال به روز می کند، و با تغییرات سریع، حفظ رتبه شما در صفحه اول دشوار است.

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، در گذشته، حتی در سال 2018، شرکت‌ها و آژانس‌های موتور جستجو از «تاکتیک‌های کلاه سیاه» برای کمک به سایت‌ها برای کسب نتایج صفحه اول استفاده کرده‌اند.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، 7 نکته

اما موتورهای جستجو، مانند گوگل، یاهو و بینگ، نه تنها این نوع ترفندها را با به روز رسانی های مداوم الگوریتم خود منسوخ می کنند، بلکه سایت هایی را که هنوز از این روش ها استفاده می کنند به شدت جریمه می کنند.

در عوض، موتورهای جستجو از وب‌سایت‌هایی استفاده می‌کنند که دارای کلمات کلیدی غنی هستند، تعامل کاربر را نشان می‌دهند و زمان بیشتری را در سایت نشان می‌دهند.

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، اگر درست متوجه شوید، شما و سایتتان می‌توانید از مزایای افزایش ترافیک بهره ببرید، که منجر به سرنخ‌های بیشتر و در نهایت افزایش فروش می‌شود – چیزی که هر کسب‌وکاری می‌خواهد!

ما 7 راه را برای شروع و/یا بهبود استراتژی سئو و افزایش عملکرد وب سایت شما جمع آوری کرده ایم.

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما - کالج نوین
7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما – کالج نوین

سئو چیست؟

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، SEO مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. به زبان ساده، این به معنای فرآیند بهبود سایت شما برای افزایش دید آن است، زمانی که مردم محصولات یا خدمات مرتبط با کسب و کار شما را در گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو جستجو می کنند.

هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال بیشتری برای جلب توجه و جذب مشتریان بالقوه و فعلی به کسب و کار خود خواهید داشت.

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما

1. محتوای مرتبط و مفید را برای مدت زمان طولانی تری اضافه کنید

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، یکی از فاکتورهای اصلی رتبه بندی موتورهای جستجو بر اساس میزان زمانی که بازدیدکنندگان در وب سایت شما صرف می کنند تعیین می شود.

وقتی وب سایت شما محتوای مفیدی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد، آنها تمایل دارند مدت بیشتری در صفحات شما بمانند زیرا اطلاعاتی که شما ارائه می دهید را مصرف می کنند. افزایش زمان صرف شده در یک وب سایت “زمان اقامت” نامیده می شود.

هدف استاندارد این است که حداقل 30 ثانیه در هر صفحه صرف شود. برای دستیابی به زمان ماندگاری با کیفیت، باید مطمئن شوید که صفحات وب شما دارای محتوای با کیفیت کافی و مرتبط با مخاطبان شما هستند.

بسته به نوع صفحه ای که ایجاد می کنید، مانند وبلاگ ها، صفحات تماس با ما، صفحات محصول و غیره، توصیه می شود بین 2000 تا 2500 کلمه داشته باشید زیرا اینها معمولاً بالاترین رتبه را در نتایج موتورهای جستجو دارند. با این حال، نوشتن بیش از 2000 کلمه برای هر صفحه یا پست همیشه ممکن یا ضروری نیست.

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، تعداد کلمات به معنای افزودن کپی نامربوط نیست، زیرا این کار به نفع بازدیدکننده نیست، بنابراین مانع تجربه کاربر و به خطر افتادن زمان کم ماندن می شود.

محتوای طولانی تر فرصتی برای ارائه ارزش بیشتر، ادغام کلمات کلیدی اضافی، درج بک لینک و غیره فراهم می کند که به کپی واقعی و زمان ماندگاری طولانی تر کمک می کند.

راه دیگری که می توانید محتوای با کیفیت ایجاد کنید این است که سؤالاتی را به عنوان H2 و H3 خود اضافه کنید و به آنها در محتوای زیر پاسخ دهید.

این اطلاعاتی را ارائه می دهد که برای بازدیدکنندگان مفید است و آنها را در حین پیمایش به پایین صفحه درگیر نگه می دارد و بنابراین زمان ماندگاری را افزایش می دهد (که می توانید برای بهینه سازی بیشتر آن را در Google Tag Manager ردیابی کنید!).

این روش افزودن پرسش و پاسخ همچنین می‌تواند به صفحه شما اجازه دهد تا برای قطعه‌های برجسته نمایش داده شود، نوعی از نتایج Google که محتوای شما را در بالای صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) قرار می‌دهد.

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، همانطور که می توانید بگویید، سئو یک عمل یکپارچه است، اما همه آن حول محور افزودن محتوای با کیفیت می چرخد.

در حالی که راه مشخصی برای تعیین مدت زمان محتوای شما برای تحت تاثیر قرار دادن موتورهای جستجو وجود ندارد، بهترین کار این است که بپرسید بازدیدکنندگان ممکن است به دنبال چه اطلاعاتی باشند و آن محتوا را در صفحات خود قرار دهید. در نهایت، کپی باید برای مخاطب مرتبط و مفید باشد تا یک استراتژی سئو موثر باشد.

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما - کالج نوین
7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما – کالج نوین

2. بهبود سرعت بارگذاری صفحه برای همه صفحات

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، زمان بارگذاری سریع صفحه در بالای لیست برای فاکتورهای رتبه بندی باقی می ماند. این به این واقعیت مربوط می شود که بازدیدکنندگان در صورت تجربه زمان انتظار طولانی، اغلب سایت شما را ترک می کنند، که به موتورهای جستجو نشان می دهد که تجربه کاربری ضعیفی دارند و در نتیجه رتبه SERP پایین تر است.

در مورد سرعت صفحه، به ثانیه کاهش می یابد، فقط یک ثانیه می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. در حالی که تعداد دقیقی وجود ندارد، بازدیدکنندگان همچنان انتظارات بالایی دارند.

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، با “47% از مردم می گویند انتظار دارند صفحات در دو ثانیه یا کمتر بارگیری شوند” و “40% از بازدیدکنندگان سایت هایی را که بارگیری نکرده اند در عرض سه ثانیه رها می کنند”، زمان بارگذاری هدف را حداقل کمتر از 3 ثانیه تعیین می کند.

و زمانی که صفحه شما این استانداردها را برآورده نمی‌کند، می‌تواند با نرخ پرش بالا، زمان‌های ماندگاری کوتاه، ترافیک کمتر، رتبه‌بندی پایین‌تر و لیست ادامه پیدا کند.

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، بسته به نوع پلتفرمی که سایت شما از آن استفاده می کند، راه های زیادی برای افزایش سرعت صفحه وجود دارد. برای شروع، می توانید:

. پلاگین های غیر ضروری را حذف کنید یا افزونه های به روز رسانی کنید تا وب سایت شما با به روزترین و پیشرفته ترین افزونه ها به درستی کار کند. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

. کد خود را با کوچک کردن اسکریپت تمیز نگه دارید، که فرآیند حذف فضاهای اضافی، نظرات یا فایل‌ها است که پهنای باند را کاهش می‌دهد و زمان بارگذاری را ساده می‌کند.

. تصاویر خود را با تغییر اندازه یا تبدیل انواع فایل بهینه کنید تا سریعتر بارگذاری شوند.

3. تصاویر را بهینه کنید

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، علاوه بر بهینه سازی تصاویر برای سرعت صفحه، تصاویر ارزش بیشتری برای پشتیبانی از استراتژی سئوی شما ارائه می دهند. برای شروع، مزایای افزودن ویژگی های تصویر HTML و اینکه چگونه تصاویر می توانند تجربه کاربر را افزایش دهند، توضیح می دهیم.

هنگام افزودن تصاویر به یک سایت، می توانید ویژگی های alt، نام فایل ها و زیرنویس ها را نیز به تصاویر اضافه کنید. ویژگی های تصویر HTML اساساً متنی است که تصویر را توصیف می کند و بنابراین اطلاعاتی را در اختیار ربات های موتور جستجو قرار می دهد که وب سایت شما را در مورد صفحه شما اسکن می کنند.

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، فرآیند تغییر نام فایل‌ها و افزودن تگ‌های alt می‌تواند اطلاعات کمی را به موتورهای جستجو بدهد که هنگام رتبه‌بندی در نظر می‌گیرند.

تصاویر دارای ارزش بصری قابل توجهی برای کسب و کار شما هستند که می تواند برای بازدیدکنندگان جذاب باشد و آنها را به وب سایت بکشاند.

تصاویر به توضیح بیشتر در مورد کسب و کار شما، نمایش محصولات یا خدمات شما، کپی کردن وب سایت فروپاشی و موارد دیگر کمک می کنند! تصاویر می توانند بازدیدکنندگان را تشویق به ادامه پیمایش، کاوش در صفحات دیگر، یا خرید محصولات کنند.

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، با گنجاندن تصاویر با کیفیت بالا، می تواند برند شما را ارتقا دهد و مخاطبان شما را درگیر کند.

4. نمایه سازی موبایل اول را بهینه کنید

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، در اوایل سال 2015، گوگل شروع به جریمه کردن وب سایت هایی کرد که برای موبایل مناسب نبودند و برای جستجو بهینه شده بودند. این کار با بالا بردن وب سایت ها در رتبه بندی موتورهای جستجو انجام شد.

از آن زمان، هر سال، سایت ها با استانداردهای بالاتری برای موبایل نگهداری می شوند. و با بیشتر شدن کاربرانی که محتوا را در دستگاه های تلفن همراه مصرف می کنند، می توانید ببینید که چرا موتورهای جستجو سایت های بهینه سازی شده غیر موبایل را جریمه می کنند.

بزرگ‌ترین دلیلی که موتورهای جستجو می‌خواهند سایت شما موبایل‌پسند باشد این است که بر تجربه کاربر تأثیر می‌گذارد. سایتی که به درستی در دستگاه تلفن همراه ظاهر نمی شود یا به درستی کار نمی کند، ارزش کمی برای بازدیدکننده دارد، بنابراین تجربه کاربری ضعیفی ایجاد می کند.

بنابراین، موتورهای جستجو مانند گوگل ایندکس اول موبایل را پیاده سازی کردند به این معنی که نسخه موبایلی سایت شما اکنون نسخه اصلی سایت شما است که در حال خزیدن است. اگر سایت موبایل اول ندارید، رتبه سایت موبایل و دسکتاپ شما کاهش می یابد.

راه حل بهینه توسعه یک طراحی واکنش گرا برای موبایل است به این معنی که “وب سایت به گونه ای طراحی شده است که خود را برای تلفن همراه، نه تنها برای دستگاه، بلکه برای اندازه های مختلف صفحه نمایش نیز قالب بندی و بازسازی کند” بنابراین وب سایت شما به طور کامل برای هر دستگاه تلفن همراه بهینه شده است.

5. برای جستجوی صوتی بهینه سازی کنید

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، از تعداد افرادی که از الکسا، سیری، گوگل، کورتانا و سایر دستیارهای صوتی استفاده می کنند، تعداد جستجوهای صوتی همچنان در حال افزایش است.

در واقع، با «۷۲ درصد از صاحبان بلندگوهای هوشمند که دستگاه‌هایشان را به عنوان بخشی از یک روال روزانه استفاده می‌کنند»، دستگاه‌های دارای کمک صوتی ریشه در زندگی روزمره ما کرده‌اند، بنابراین وابستگی ما به آن‌ها افزایش می‌یابد.

همانطور که ما بیشتر و بیشتر به بلندگوهای هوشمند متکی هستیم، وب سایت های ما نیاز بیشتری به سازگاری با این شکل جدید بهینه سازی جستجو دارند که با جستجوی سنتی متفاوت است.

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، یکی از تفاوت های اصلی این است که در حالی که جستجوهای متنی یک صفحه کامل از نتایج را ارائه می دهند، جستجوی صوتی معمولاً فقط یک نتیجه را ارائه می دهد.

غالباً این نتایج از قطعه برجسته که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم استخراج می شود، زیرا قطعه های برجسته پاسخ کوتاه و سریعی به سؤالات یا سؤالات هستند بنابراین برای نتایج صوتی ایده آل هستند.

علاوه بر این، اغلب قطعه‌های برجسته بر اساس پرسش و پاسخ تولید می‌شوند تا کاربران بتوانند به سرعت پاسخ سؤال جستجو شده خود را بدون پیمایش در سایت‌های مختلف بیابند.

از نظر جستجوی صوتی، سه مورد از رایج‌ترین کلیدواژه‌های مورد استفاده عبارتند از: «چگونه»، «چی» و «بهترین» که همگی به افرادی اشاره می‌کنند که از جستجوی صوتی به عنوان سؤالات سریع استفاده می‌کنند، بنابراین، انتظار پاسخی سرراست و ساده دارند.

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما - کالج نوین
7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما – کالج نوین

6. بهبود تجربه کاربر

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، موتورهای جستجو مانند گوگل از بازدیدکنندگان وب سایت می خواهند که بتوانند به راحتی در سایت ها حرکت کنند و آنچه را که نیاز دارند به سرعت و کارآمد بیابند، تجربه کاربر در نهایت مهمترین نکته است.

به عنوان مثال، فرض کنید یک کاربر روی یک نتیجه جستجو کلیک می کند و او را به یک سایت می برد، اما بلافاصله از سایت پرش می کند، در نهایت، پس از این پرش های کافی، سایت شروع به از دست دادن جایگاه خود در رتبه بندی می کند.

از طرف دیگر، اگر کاربران بر روی یک نتیجه جستجو کلیک کنند و سپس زمانی را صرف کلیک کردن روی چندین صفحه در سایت کنند که باعث بالا ماندن زمان ماندگاری شود، سایت شروع به کسب رتبه خواهد کرد.

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، تجربه کاربر با نقاط داده متفاوتی مانند نرخ پرش و زمان ماندگاری نشان داده می شود که به موتورهای جستجو نشان می دهد که آیا وب سایت شما تجربه کاربری مثبتی ارائه می دهد یا خیر.

تمام نکات قبلی، محتوای با کیفیت، سرعت صفحه، تصاویر، موبایل و جستجوی صوتی، به تجربه کاربر کمک می‌کنند که در نهایت بر رتبه‌بندی SERP تأثیر می‌گذارد.

7. تعمیرات اساسی صفحاتی که از نتایج صفحه اول خارج می شوند

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، صفحاتی که در صفحه دوم نتایج جستجو قرار می گیرند معمولاً کاهش قابل توجهی در تعداد کلیک ها مشاهده می کنند، همین امر در مورد صفحه سوم، صفحه چهارم و غیره صدق می کند.

برای مشاهده اینکه وب سایت شما در چه صفحه نتیجه رتبه بندی می شود، باید به Google Analytics » Acquisition » Search Console » Queries بروید. از آنجا، یک فیلتر پیشرفته راه اندازی کنید تا نشان دهد میانگین رتبه شما چقدر است.

هر چیزی که بزرگتر از 10 باشد نشان می دهد که در صفحه دو یا بیشتر است. هنگامی که نتایج خود را مشاهده کردید، وقت آن است که دست به کار شوید! به منظور افزایش رتبه بندی صفحات وب شما، آنها نیاز به بازنگری اساسی یا بازنگری اختصاصی سئوی صفحه دارند.

برای بازبینی کلی صفحات خود، با انجام تمام مراحلی که در بالا به آنها اشاره کردیم، شروع کنید. این فرآیند به این صورت است که صفحه خود را از عناوین متا گرفته تا کپی و تصاویر، بر اساس بهترین شیوه های SEO با هدف کلی افزایش رتبه بندی SERP، اصلاح و/یا دوباره انجام دهید.

7 روش برای ایجاد سئوی وب سایت شما ، اینها تنها چند نکته و تاکتیک سئو برای ترغیب کاربران به ماندن در وب سایت شما، تعامل با محتوای شما و کمک به افزایش رتبه شما هستند.

سئو به زمان نیاز دارد، و این هیچ رازی نیست، اما با سرمایه گذاری در رشد ارگانیک وب سایت شما در حال حاضر، نتایج استثنایی و بلندمدتی برای آینده ایجاد خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 14 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟