4 گام برای ایجاد طرح دیجیتال مارکتینگ

4 گام برای ایجاد طرح دیجیتال مارکتینگ

4 گام برای ایجاد طرح دیجیتال مارکتینگ ، پست بازاریابی! در پست امروز، من قصد دارم به شما بگویم که چگونه یک برنامه دیجیتال مارکتینگ را به روش سریع ایجاد کنید.

همانطور که می دانید، هر شرکتی باید اهداف کوتاه مدت و بلندمدتی را تعیین کند که برای رسیدن به آنها باید در طول سال دنبال شود. و این اهداف چگونه محقق می شوند؟ علاوه بر افزایش تولید، باید مجموعه ای از دستورالعمل ها را برای رسیدن به آنها ایجاد کنیم. این دستورالعمل ها در برنامه بازاریابی گنجانده شده است.

همانطور که ما در بخش فناوری در حال رونق هستیم، برنامه بازاریابی ما دیجیتال خواهد بود، زیرا قالب های کاغذی و تبلیغات در فضای باز به طور فزاینده ای منسوخ شده اند.

قبل از شروع، ما باید این چهار سوال کلیدی را از خود بپرسیم، که به ما کمک می کند تا بدانیم اهدافی که می خواهیم به آن دست یابیم چیست:

الان کجا هستیم؟
به کجا می خواهیم برسیم؟
چگونه می خواهیم به آنجا برسیم؟
در کدام لحظه؟
وقتی این نکات را روشن کنیم، آماده شروع خواهیم بود!

4 گام برای ایجاد طرح دیجیتال مارکتینگ
4 گام برای ایجاد طرح دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

ما طرح را به چهار نقطه خاص تقسیم می کنیم:

4 گام برای ایجاد طرح دیجیتال مارکتینگ

1. تجزیه و تحلیل محیط

اولین قدم برای شروع برنامه بازاریابی ما، تجزیه و تحلیل وضعیت فعلی شرکت است، به خصوص در بخش دیجیتال. این نقطه از سه نوع تحلیل تشکیل شده است که عبارتند از: تحلیل داخلی، خارجی و SWOT.

1. تجزیه و تحلیل داخلی: در این مورد ما باید وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنیم تا ببینیم آیا به اندازه کافی بهینه شده است یا خیر، همچنین وبلاگ، سئوی کل وب را بررسی کنیم، بررسی کنیم که آیا شبکه های اجتماعی را به روز کرده ایم، آیا بازاریابی ایمیلی ما کار می کند یا خیر و در نهایت، تجزیه و تحلیل کنیم. نوع ترافیک وب سایت ما را دریافت می کند.
2. تجزیه و تحلیل خارجی: در این نوع تحلیل شما باید بازار را به طور کامل بررسی کنید، تجزیه و تحلیل کنید که رقبای اصلی ما چه کسانی هستند، روندهای این بخش چگونه است و مهمتر از همه و بسیار مهم، باید مشخص کنیم که خریدار ما چه کسی خواهد بود، یعنی ، به چه کسی می خواهیم محصولات یا خدمات خود را بفروشیم؟
3. تجزیه و تحلیل SWOT: این بهترین ابزار برای دانستن وضعیت واقعی شرکت است. این نوع تجزیه و تحلیل به ما این امکان را می دهد که نقاط قوت و ضعف در سطح داخلی شرکت و همچنین فرصت ها و تهدیدهایی را که از بیرون با آنها روبرو هستیم، بدانیم.

این مقاله را مطالعه کنید  خدمات ارائه شده توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ

. نقاط قوت: نقاط قوت، مانند تجربه گسترده در این بخش، قیمت های پایین تر..
. نقاط ضعف: نقاط ضعف، آگاهی کم از برند، عدم ارتباط…
. فرصت ها: روندهایی که می توانیم از آنها استفاده کنیم.
. تهدیدها: محیط، رقابت، وضعیت مالی … ما نمی توانیم آنها را کنترل کنیم، اما می توانیم آنها را شناسایی کنیم تا با آنها روبرو شویم.

2. تعریف اهداف

یکی از مهمترین مراحل در برنامه ما باید تعریف اهداف و همچنین تعیین دوره زمانی برای رسیدن به آنها باشد.

اهداف تا حد زیادی به وضعیت دیجیتال، اقتصادی و منابع انسانی موجود در شرکت بستگی دارد.

برای اندازه‌گیری مؤثر بازده سرمایه‌گذاری (ROI) استراتژی‌هایمان، لازم است که اهدافی که تعیین می‌کنیم، اهداف SMART باشند، یعنی:

خاص: به چه چیزی می خواهید برسید؟
قابل اندازه گیری: برای کنترل بازگشت سرمایه (ROI) همه اهداف باید قابل اندازه گیری باشند.
دست یافتنی: آیا اهداف با وضعیت شرکت سازگار است؟
مرتبط: چرا شرکت به مشتریان شما علاقه مند است؟
به موقع: چه زمانی این هدف محقق خواهد شد؟

4 گام برای ایجاد طرح دیجیتال مارکتینگ
4 گام برای ایجاد طرح دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

3. برنامه اقدام: استراتژی بازاریابی دیجیتال

در استراتژی دیجیتال مارکتینگ، راه پیش رو برای انجام این اهداف را تعریف خواهیم کرد.

در این مرحله، اقداماتی را که باید انجام دهیم تا به اهداف خود برسیم، تعیین خواهیم کرد

من چند نمونه از استراتژی های دیجیتال را برای برتر بودن در دنیای دیجیتال می گذارم:

استراتژی سئو: برای بهبود موقعیت وب و در نتیجه جذب ترافیک بیشتر.
استراتژی محتوا: محتوای باکیفیت همراه با کلمات کلیدی مناسب باعث می‌شود که سایت ما در رتبه‌های برتر موتورهای جستجو قرار گیرد، زیرا کاربران کلماتی را که ما در محتوای خود قرار داده‌ایم جستجو می‌کنند. در پست قبلی خود، ابزارهایی را برای یافتن کلمات کلیدی که به بهترین وجه با محتوای وب شما مطابقت دارند، گذاشتم: 5 ابزار کلمه کلیدی که در گوگل شماره 1 باشد.
استراتژی رسانه های اجتماعی: در حال حاضر تمامی کمپین هایی که در شبکه های اجتماعی انجام می شود تاثیر زیادی بر روی کاربران اینترنت دارد و به ما کمک می کند تا شرکت یا برند خود را به اطلاع عموم برسانیم. در بخش فناوری اطلاعات، شبکه های اجتماعی که بیشترین مدیریت را دارند اول لینکدین و در مرحله دوم توییتر هستند. یک پست خوب در این شبکه ها، همراه با تبلیغات یا قرعه کشی، منجر به جذب مشتریان بالقوه برای شرکت شما می شود.
استراتژی بازاریابی ایمیلی: با یک پایگاه داده خوب، راه اندازی خبرنامه های مختلف اطلاعاتی در مورد محصولات، خدمات و تبلیغات خود را برنامه ریزی خواهیم کرد. ما می توانیم این پایگاه داده از مشتریان یا مشتریان بالقوه را با ایجاد فرم های اشتراک در وب سایت خود گسترش دهیم. همچنین با همراه داشتن فرم تماس، می توان با حضور در رویدادهای مختلف، به مخاطبین دست یافت.
استراتژی گوگل ادوردز: امکان پرداخت هزینه تبلیغات در گوگل وجود دارد، در مورد گوگل ادوردز به ازای هر کلیکی که در تبلیغ خود دریافت می کنیم، هزینه پرداخت می شود. این یک روش بسیار ساده برای تبلیغات آنلاین است و لزومی ندارد که بودجه بیش از حد بالا باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل

4. نظارت و کنترل

در استراتژی دیجیتال مارکتینگ، راه پیش رو برای انجام این اهداف را تعریف خواهیم کرد.

برای این تجزیه و تحلیل، ما بر روی KPI ها یا شاخص های کلیدی عملکرد تمرکز خواهیم کرد. و شاخص های کلیدی عملکرد چیست؟ اینها شاخص هایی هستند که به ما امکان اندازه گیری، کنترل و ایجاد نتایج برنامه را می دهند. به عنوان مثال: بازدیدهای وب، نرخ پرش، تعداد لایک ها در لینکدین، تعداد نمایش ها، درصد CTR، موقعیت کلمه کلیدی.

برای اندازه‌گیری KPI توصیه می‌شود که از هر استراتژی گزارش‌هایی تهیه شود، به این ترتیب، تفسیر آن بسیار آسان‌تر خواهد بود.

همانطور که کمپین پیشرفت می کند، به لطف تجزیه و تحلیل این شاخص ها، می توانیم آن را به گونه ای اصلاح کنیم که با تقاضای بازار سازگاری بهتری داشته باشد.

و در اینجا پست امروز، اکنون کلیدهای شروع کمپین ارتباطات دیجیتال خود را دارید.

اگر می خواهید در بازاریابی دیجیتال استاد شوید، در بررسی آخرین پست های من دریغ نکنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟