چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟

چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟

چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟ ، اهمیت بازاریابی دیجیتال همچنان در حال افزایش است. مردم زمان بیشتری را به صورت آنلاین سپری می کنند و بودجه بازاریابی همچنان به سمت دیجیتال تغییر می کند.

با فرصت‌های بسیار زیاد در دیجیتال مارکتینگ، به راحتی می‌توان وارد حالت اجرا شد و تازه شروع به انجام آن کرد. با این حال، سرمایه گذاری در استراتژی شما یکی از بهترین راه ها برای افزایش بازگشت سرمایه دیجیتال شما است. یک استراتژی روشن ضایعات را کاهش می دهد، تمرکز را به تلاش های شما می افزاید و بر آنچه که قبلاً کار می کند، می افزاید.

چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟
چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟

دیجیتال مارکتینگ شامل تمام فعالیت‌های بازاریابی می‌شود که از طریق بستری به نام اینترنت صورت می‌پذیرد. مشاغل از کانال‌های دیجیتال مانند موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و سایر وب‌سایت‌ها برای ارتباط با مشتریان فعلی و احتمالی خود استفاده می‌کنند.

یک دیجیتال مارکتر ممکن است بگوید که دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی درونگرا مفاهیم یکسانی دارند، اما در اصل تفاوت‌های جزئی در این دو وجود دارد.

نحوه ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ قوی- چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟

1. چشم انداز را کاوش کنید و نتایج خود را تجزیه و تحلیل کنید.

یک استراتژی محکم با تجزیه و تحلیل و بررسی شروع می شود. این به شما ایده روشنی از نقطه شروع و نحوه مقابله با رقبای خود و درک عمیق تری از مشتریان خود می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  3 مزایای عمده دیجیتال مارکتینگ

• عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کنید. با ارزیابی عملکرد خود در سال گذشته شروع کنید. در تجزیه و تحلیل غوطه ور شوید تا مشخص کنید چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند و چرا.

• رقبای خود را ارزیابی کنید. مدتی را صرف تماشای حضور دیجیتالی رقبای خود کنید. نکته مهم در مورد دیجیتال مارکتینگ این است که به راحتی می توان دید رقبای شما چه می کنند، زیرا همه آنها عمومی هستند. از ابزارهای تحقیقاتی رقابتی مانند SpyFu برای دریافت تجزیه و تحلیل رایگان از استراتژی خود استفاده کنید.

• مشتریان خود را بشناسید. Facebook Audience Insights یک ابزار رایگان توسط فیس بوک است که می توانید از آن برای کشف جزئیات در مورد اندازه مخاطب، جمعیت شناسی، رفتارها و علایق خود استفاده کنید. Google Trends یکی دیگر از ابزارهای رایگان برای مشاهده موضوعاتی است که افراد جستجو می‌کنند و روند جستجو در طول زمان.

2. استراتژی خود را ترسیم کنید.

بر اساس آنچه می خواهید به دست آورید و چگونه می خواهید به آن برسید، یک استراتژی روشن بسازید. چارچوب استراتژی GSOT مخفف اهداف، استراتژی ها، اهداف و تاکتیک ها است و به شما کمک می کند تا برنامه خود را هماهنگ کنید.

• اهداف چیزی است که می خواهید در سطح بالایی به آن برسید. به عنوان مثال، می تواند فروش 5% افزایش یابد یا 200 ثبت نام برای یک رویداد ایجاد شود.

• استراتژی رویکردی است که برای دستیابی به اهداف خود از آن استفاده خواهید کرد. این معمولاً با مراحل قیف بازاریابی تعریف می شود – شما می توانید انتخاب کنید که بر آگاهی، علاقه، میل و اقدام تمرکز کنید.

• اهداف اعداد قابل اندازه گیری هستند که به هدف شما پیوند می خورند. به عنوان مثال، اگر بخواهم امسال فروش را 5 درصد افزایش دهم، ممکن است هدفم ایجاد 200 سرنخ یا رسیدن به 400 نفر باشد.

• تاکتیک ها با اهداف شما همسو هستند. به عنوان مثال، اگر به 200 سرنخ نیاز داشته باشم، ممکن است از یک صفحه فرود با وبینار و رسانه های اجتماعی برای جذب مشتریان جدید بالقوه استفاده کنم.

تعیین یک استراتژی واضح به شما کمک می کند تلاش های خود را بر روی زمینه هایی متمرکز کنید که به احتمال زیاد باعث رشد کسب و کار می شوند. در بازاریابی دیجیتال، هیچ کمبودی در کارهایی که می توانید انجام دهید وجود ندارد. چالش این است که تصمیم بگیرید چه کاری باید انجام دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ برای مدارس زبان
چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟
چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟ – کالج نوین

3. مخاطبان هدف خود را مشخص کنید.

در بازاریابی دیجیتال، شما این فرصت را دارید که کمپین هایی را با هدف گذاری بسیار دقیق اجرا کنید. فراتر از هدف گذاری جمعیتی سنتی بروید و تا حد امکان خاص باشید. برای مشتری ایده آل خود پرسونای خریدار ایجاد کنید تا واقعاً بدانید که چه کسی هستند.

4. استراتژی محتوای خود را بسازید.

بر اساس اهداف بازاریابی و مخاطبان هدف خود، یک برنامه محتوا ترسیم کنید. این باید موضوعات اصلی یا سطل های محتوایی را که باید در اجرای شما گنجانده شود مشخص کند.

در اینجا پنج راه برای الهام گرفتن از محتوا آورده شده است:

به مرحله اول برگردید و به دنبال ایده هایی از رقابت و تحلیل مشتری خود باشید.

برای مشاهده سؤالاتی که مردم در موتورهای جستجو می پرسند، گزینه Answer the Public را بررسی کنید.

هشتگ ها را در اینستاگرام جستجو کنید تا ببینید چه چیزی ترند است. اینستاگرام بسیار بصری است، بنابراین منبع خوبی برای محتوای الهام بخش است.

به پیشنهادات جستجوی Google نگاه کنید. این نشان می دهد که افراد در رابطه با دسته شما چه چیزی را جستجو می کنند.

پینترست را کاوش کنید، که مملو از محتوای ویروسی، بصری و بسیار به اشتراک گذاشته شده است.

5. کانال ها و تاکتیک های خود را انتخاب کنید.

هنگامی که محتوایی را که با مخاطبان خود طنین انداز می شود شناختید، کانال هایی را انتخاب کنید که به احتمال زیاد بهترین نتایج را به شما می دهند.

تمام کانال های دیجیتالی بالقوه، ابزارها و تاکتیک هایی که می توانید استفاده کنید را در نظر بگیرید. سپس بر اساس استراتژی که در مرحله دو ایجاد کردید، اولویت بندی کنید. به این فکر کنید که هر کانال چگونه به هدف و هدف شما کمک می کند.

چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟
چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟ – کالج نوین

6. شاخص ها و معیارهای کلیدی عملکرد را تنظیم کنید.- چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟

اغلب اوقات، کسب‌وکارها شروع به اجرا می‌کنند، اما برای پاسخ به این سؤال که آیا واقعاً به نتیجه می‌رسند یا خیر، در تلاش هستند. هر فعالیتی که روی آن سرمایه گذاری می کنید باید یک KPI واضح داشته باشد که معیار موفقیت شماست. بعد، معیارها را تنظیم کنید. معیار شما چیزی است که می خواهید به آن برسید. به عنوان مثال، با بازاریابی ایمیلی، KPI من می تواند نرخ باز شدن ایمیل من باشد، و معیار من می تواند به 25٪ یا بهتر برسد.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ 360 چیست؟

7. با بهترین شیوه ها اجرا کنید.

اغلب شیطان در جزئیات است. اگر مراحل اجرایی را از دست بدهید، ممکن است متوجه شوید که نتایج مورد انتظارتان را دریافت نمی کنید. کمی وقت بگذارید تا مطمئن شوید که از بهترین شیوه ها استفاده می کنید. بازاریابی دیجیتال به طور مکرر تغییر می کند، و چیزی که در سال گذشته روی آن کار می کرد ممکن است نیاز به تغییراتی داشته باشد تا اکنون کار کند. به خاطر داشته باشید که بهتر است چند کار را خوب انجام دهید تا خیلی از کارها را بد انجام دهید.

8. تجزیه و تحلیل و تنظیم کنید.

یکی از چیزهایی که بازاریابی دیجیتال را بسیار قدرتمند می کند، توانایی چرخش و تنظیم است. شما مجبور نیستید یک برنامه مشخص ایجاد کنید و به آن پایبند باشید. به عنوان مثال، اگر تبلیغی نتیجه نمی دهد، آن را متوقف کنید و خلاقیت جدید را امتحان کنید. اگر وب‌سایت شما بازدیدکنندگان را تبدیل نمی‌کند، یک تست مقایسه A/B با فراخوان‌های مختلف اجرا کنید. برای مثال، می‌توانید یک فراخوان «بیشتر بدانید» را در برابر «اکنون ثبت‌نام کنید» آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی بهترین عملکرد را دارد.

تمرکز روی تاکتیک‌ها با بازاریابی دیجیتال آسان است – احتمالاً هر هفته ایده‌ها یا ابزارهای جدیدی ارائه می‌کنید. کلید رشد نتایج، ایجاد یک برنامه روشن و متمرکز ماندن است. استراتژی متمرکز بر لیزر به این معنی است که شما به وضوح می دانید که هر بخش از برنامه شما چگونه به سمت اهداف شما ساخته می شود و کسب و کار شما را به جلو می برد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟