فروش متقابل

فروش متقابل

فروش متقابل را می توان به عنوان روش فروش در نظر گرفت که با تشویق مشتری به خرید اقلام بیشتر مرتبط، مرتبط یا مکمل محصول اصلی که به تازگی توسط مشتری خریداری شده است، فروش را افزایش دهد.

احتمالاً یکی از بهترین استراتژی‌های بازاریابی زمان است که با ارائه محصولات اضافی به مشتریان فعلی، بر اساس خرید اخیر آنها، به افزایش درآمد به تجارت کمک کرده است.

این عملی است برای بهبود تجربه خرید مشتریان و در عین حال کسب حداکثر سود از آنها. علاوه بر این، با کمک فروش متقابل، این شرکت می تواند چندین محصول را تبلیغ کند، خواه به صورت رایگان باشد یا با هم استفاده شود، که ممکن است مشتری بخواهد آنها را بخرد.

نمونه هایی از فروش متقابل
مثال‌های زیر به شما کمک می‌کند مفهوم بیع متقابل را به آسان‌ترین روش درک کنید:

فروش متقابل - کالج نوین
فروش متقابل – کالج نوین

پیشنهاد اسپری محافظ حرارتی، زمانی که مشتری خشک‌کن می‌خرد، فروش متقابل است.
شاید متوجه شده باشید که وقتی از هر مرکز خرید بازدید می‌کنید و یک جفت کفش می‌خرید، نماینده پیشخوان اغلب از شما می‌خواهد جوراب‌ها را با آن ببرید، که چیزی جز  نیست.
وقتی گوشی موبایلی را از فروشگاه می‌خرید، نماینده فروش به شما پیشنهاد می‌کند که محافظ صفحه یا قاب پشتی را بردارید، متقاطع است. هنگام خرید موتورسیکلت، به شما توصیه می شود برای محافظت از آن در برابر تصادف، کلاه ایمنی یا لوازم جانبی دیگری بخرید یا بیمه حوادث خریداری کنید، این همه فروش متقابل است.
استراتژی های فروش متقابل
اصولاً دو راه برای افزایش فروش شرکت وجود دارد، راه اول جذب مشتریان بیشتر و بیشتر و راه دوم فروش حداکثر اقلام به مشتریان موجود است.

این مقاله را مطالعه کنید  حل اختلاف

در بیع متقابل، فروشنده سعی می کند با ساختن بهترین جفت محصول که با هم خریداری و استفاده می شود، محصولات اضافی را به مشتریان بفروشد. این بر اساس ذهنیت «فقط در مورد» مشتریان است.

با این حال، نکاتی وجود دارد که نماینده فروش باید قبل از بیع متقابل به آنها توجه کند. اینها هستند:

محصول اضافی فقط زمانی برای فروش پیشنهاد می شود که مشتری قبلاً محصول را خریداری کرده باشد و برای آن به فروشگاه آمده باشد.
به عنوان مثال: اگر مشتری هنوز محصولی را که برای آن به فروشگاه شما آمده است را خریداری نکرده باشد و شما شروع به توصیه محصول اضافی کنید، این احتمال وجود دارد که او چیزی نخرد.
قیمت محصول ارائه شده برای فروش متقابل باید کمتر از کالای اصلی باشد.
به عنوان مثال: فرض کنید مشتری برای خرید جوراب به مغازه شما می آید و شما شروع به پیشنهاد جفت کفشی می کنید که مناسب جوراب است، در این صورت این استراتژی نیز جواب نمی دهد. قیمت کالای دوم نباید بیشتر از 40 درصد قیمت واقعی باشد.
محصول ارائه شده به مشتری باید ارتباط نزدیک و مرتبط داشته باشد که بخشی از ترکیب محصول آنهاست.
به عنوان مثال: اگر مشتری شامپویی بخرد و به جای پیشنهاد یک نرم کننده، کرم مرطوب کننده را پیشنهاد کنید، تکنیک فروش متقاطع نیز شکست خورده است، زیرا باید اقلام مناسب را برای جفت کردن با آنها شناسایی کنید.
اطمینان حاصل کنید که مشتریان برای فروش متقابل آماده هستند، در غیر این صورت آن را آزاردهنده خواهند دید.
به عنوان مثال: اگر مشتری به هیچ محصول دیگری غیر از محصولی که برای آن آمده است توجه نداشته باشد، ممکن است علاقه ای به خرید اضافی نداشته باشد یا برای هر چیز دیگری بیش از حد خرج کند.
مزایای فروش متقابل
مزایای بیع متقابل در اینجا مورد بحث قرار می گیرد:

این مقاله را مطالعه کنید  سیستم بازاریابی عمودی

بطور قابل ملاحظه ای میانگین هزینه هر مشتری را افزایش می دهد.
افزایش درآمد کسب و کار، بدون تکیه بر مشتریان جدید.
معرفی اقلام جدید از ترکیب محصولات شرکت که مشتریان از آن بی اطلاع هستند.
درک رفتار خرید و الگوهای گروه های مختلف مشتریان را افزایش می دهد.
شما را از سفارشات آتی سهام مطلع می کند.
تجربه خرید کلی خریدار را با ارائه توصیه‌ها و آماده‌سازی برای نیازهایی که با آن‌ها مواجه نشده‌اند، افزایش می‌دهد.
یک سفارش با چندین آیتم، در مقایسه با بسیاری از سفارش‌های تنها با یک کالا، قابل مدیریت‌تر و ارزان‌تر است، که بهینه‌سازی هزینه را تسهیل می‌کند.
هدف بیع متقابل به دست آوردن حداکثر سهم از بازار مصرف، از طریق ارائه تمامی محصولات مورد نیاز و خواسته مشتری است. نه تنها فروشگاه های خرده فروشی رایج، بلکه وب سایت های تجارت الکترونیک آنلاین نیز از این استراتژی برای افزایش فروش خود استفاده می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 17 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟