وفاداری مشتری در دیجیتال مارکتینگ

وفاداری مشتری در دیجیتال مارکتینگ

وفاداری مشتری در دیجیتال مارکتینگ ، مشتریان شما چقدر وفادار هستند؟ آیا آنها شما را نسبت به رقبایتان انتخاب می کنند؟ سوالاتی از این دست باید در اتاق های هیئت مدیره شرکت به طور منظم پرسیده شود. از آنجایی که مشتریان مرگ و زندگی کسب‌ و کارها را در کیف پول خود نگه می‌دارند، (به معنای واقعی کلمه) برای تقویت وفاداری مشتری در هر کجا که ممکن است سودمند است. بنابراین، واقعاً وفاداری مشتری چیست و آیا راه‌هایی برای افزایش وفاداری مشتری با استفاده از کانال‌های بازاریابی دیجیتال وجود دارد؟ در زیر به این سوالات پاسخ می دهیم:

 

وفاداری مشتری تعریف شده است

بین رضایت مشتری و وفاداری مشتری تفاوت فاحشی وجود دارد. در اینجا یک مثال برای توضیح وجود دارد:

رضایت مشتری زمانی است که از راه خود برای کمک به مشتری که تجربه بدی با نام تجاری شما داشته است، تلاش می کنید و آنها از وضوح راضی هستند. با این حال، احتمال کمی وجود دارد که این مشتری دوباره با شرکت شما پول خرج کند.

وفاداری مشتری زمانی است که با همان مشتری در گذشته آنقدر خوب رفتار شده است که یک تجربه بد تعهد آنها به برند و شرکت را خدشه دار نمی کند. با این حال، برای اطمینان از اینکه شعله وفاداری قوی می سوزد، برند باید تلاش کند تا وضعیت را در سریع ترین زمان ممکن اصلاح کند.

بنابراین، رضایت زمانی است که مشتری پس از تعامل با برند خوشحال باشد.

وفاداری مشتری زمانی است که مشتری به طور کلی از برند راضی است و آنها ترجیح می دهند با برند شریک شوند تا هر برند رقیب.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ بهترین راه حل برای رشد کسب و کار
وفاداری مشتری در دیجیتال مارکتینگ
وفاداری مشتری در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

راه هایی برای افزایش وفاداری مشتری- وفاداری مشتری در دیجیتال مارکتینگ

1. اولین راه برای افزایش وفاداری مشتری، وارد کردن مشتری به دعوای سازمانی است – به شکلی بزرگ. برای اینکه برندها مشتری محور باشند، هنگام برنامه ریزی و اجرای کمپین های بازاریابی دیجیتال، مشتری و نیازهای او را در اولویت قرار دهند. اگر محتوای بازاریابی ایجاد کنید که به طور خاص با در نظر گرفتن مشتری ایجاد شده باشد، شانس بسیار بیشتری وجود دارد که آنها به شیوه ای معنادار با برند درگیر شوند. این امر وفاداری به برند را تقویت می کند (به خصوص اگر رقبا نقاط تماس خود را شخصی سازی نکنند).
2. بعد، ما در مورد ارزش افزوده صحبت می کنیم. چیزهای کمی بیشتر از رسیدگی فوری به مسائل مشتری بر وفاداری به برند تأثیر می گذارد. زمانی که برندها در حل شکایات، تماس برای کمک یا پرس و جوی کلی در مورد محصول یا خدمات به مشتریان کمک می کنند، به رابطه برند/مشتری ارزش افزوده می شود. هر چه یک نام تجاری سریعتر بتواند به سوالات پیروان خود پاسخ دهد و مسائلی را که پیش می آید حل کند، شانس بیشتری برای رشد وفاداری خواهد داشت. وقتی مشتریان برای روزها سرگردان می مانند، وفاداری آنها به برند به آرامی از بین می رود.
3. در نهایت، ما در مورد احساسات صحبت می کنیم. هیچ چیز در بازاریابی قدرتمندتر از توانایی برانگیختن واکنش احساسی از سوی مخاطب نیست. احساسات افراد را به سمت عمل سوق می دهد، و زمانی که برندها به طور منظم احساسات درست را لمس می کنند، شروع به ایجاد وفاداری در مشتری می کنند – مشتری شروع به تکیه بر برند، پیام ها و محصولات/خدمات آن برای رفاه عاطفی خود می کند. این همچنین عاملی برای تقویت وفاداری به برند با آن مشتری است.

این مقاله را مطالعه کنید  مقدمه ای بر دیجیتال مارکتینگ ، 10 انواع آن

مشتریان راضی مشتریان وفادار هستند. مشتریان وفادار جوهر هر کسب و کاری هستند. برای درک تفاوت های ظریف توسعه وفاداری مشتری، نیاز به درک درستی از مفاهیم اساسی بازاریابی و تبلیغات است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 19 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟