درک مشتریان در محیط دیجیتال مارکتینگ

درک مشتریان در محیط دیجیتال مارکتینگ

درک مشتریان در محیط دیجیتال مارکتینگ ، در عصری که روندها با سرعت بیشتری نسبت به آب و هوا تغییر می‌کنند، درک اینکه مشتری شما چه کسی است – و همچنین اینکه چه چیزی باعث می‌شود آنها را انتخاب کنند – برای موفقیت یک بازاریاب دیجیتال بسیار مهم است. ما باید بدانیم مشتریان بالقوه ما چه کسانی هستند، از چه کاری آنلاین لذت می برند، از برندهای آنلاین چه انتظاراتی دارند، به چه کسانی نگاه می کنند، و آرزوی داشتن چه نوع محصولاتی را دارند.

محیط دیجیتال مارکتینگ از دو بخش تشکیل شده است:

. محیط خرد که به آن محیط عملیاتی می گویند و
. محیط کلان که محیط دور نامیده می شود.

اصطلاح «اسکن محیطی» رفتار مشتری یا جریان بازدیدکنندگان آنلاین را در بین موتورهای جستجو، سایت‌های رسانه‌ای، سایر واسطه‌ها به یک شرکت و رقبای آن توصیف می‌کند.

در اینجا ارتباط بین تجارت آنلاین و سفر مشتری وجود دارد:

. بخش های مشتری یا بخش هدف
. واسطه های جستجو یا موتورهای جستجو (معمولاً گوگل)
. واسطه‌ها و رسانه‌ها یا سایت‌های ناشر (تجمع‌کننده‌ها و شرکت‌های وابسته)
. سایت‌ها و پلتفرم‌های مقصد – جایی که بازاریابان در تلاش برای جذب بازدیدکنندگان هستند

تجزیه و تحلیل محیط و بازار آنلاین با درک روندها و سطوح فعلی استفاده از اینترنت پیاده سازی می شود.

این مقاله سه فعالیتی را که بازاریابان دیجیتال باید برای درک بهتر مشتریان خود انجام دهند، بیان می کند:

درک مشتریان در محیط دیجیتال مارکتینگ
درک مشتریان در محیط دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه مشتریان را در یک محیط بازاریابی دیجیتال درک کنیم؟

داده های خود را ارزیابی کنید
کسب و کار شما مشتریانی دارد، حتی اگر مردم از درهای شما عبور نکنند. به وب سایت یا تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی خود نگاهی بیندازید، که حجم زیادی از اطلاعات مشتری را ارائه می دهد. به عنوان مثال، گوگل آنالیتیکس به شما امکان می‌دهد ببینید بازدیدکنندگان وب‌سایت شما کجا زندگی می‌کنند، از کدام کانال‌ها برای دسترسی به وب‌سایت شما استفاده کرده‌اند، روی چه برگه‌هایی کلیک کرده‌اند، آیا از دستگاه تلفن همراه یا رایانه رومیزی استفاده می‌کنند و حتی اطلاعات جمعیتی مانند جنسیت و سن. با جدول‌بندی این داده‌ها، درک بهتری از اینکه چه کسی مجذوب آنچه ارائه می‌کنید خواهید داشت. اطلاعاتی از این نوع به شما کمک می کند تا شخصیت های ایده آل مشتری خود را بسازید.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای سازمان

پرسونا بسازید- درک مشتریان در محیط دیجیتال مارکتینگ
پس از جمع‌آوری داده‌های مربوط به افرادی که با برند شما در تعامل هستند (از طریق وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی یا وبلاگ)، باید پرسونای دقیقی از مشتریان ایده‌آل خود ایجاد کنید. با توصیف های گسترده تر مانند جنسیت و سن شروع کنید، سپس به ویژگی های شخصیتی و عادات تجاری احتمالی بپردازید. به عنوان مثال، اگر بازدیدکنندگان وب سایت شما و دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی شما از نظر جنسیت تقریباً 50/50 تقسیم شوند، شما با دو شخصیت شروع می کنید (به عنوان مثال: سوپرمامان سوزی و تاجر باب). طوفان فکری مانند اینکه باب کاربر رسانه های اجتماعی باشد، سوزی آنلاین خرید می کند، و اینکه آنها به چه لحن صدایی بهترین پاسخ را می دهند، شخصیت ها را بیشتر توسعه می دهد.

شکاف را پر کنید
سوال مهم دیگری که باید در مورد مشتریان خود بپرسید این است: آنها به چه کسانی نگاه می کنند؟ افراد زیادی که دنبال کننده های رسانه های اجتماعی هستند به اینفلوئنسرها تبدیل می شوند، جایی که برندها برای تبلیغ یک محصول یا خدمات در ظرفیت خصوصی خود به آنها نزدیک می شوند. اگر قرار باشد مشتری ایده آل شما به توصیه های یک متخصص صنعت گوش دهد، چه کسی خواهد بود؟ با درک اینکه چه کسی به احتمال زیاد بر مشتری یا مشتریان ایده‌آل شما تأثیر می‌گذارد، تصویری از ویژگی‌های خاصی که بازاریابی دیجیتال شما باید برای تعامل حداکثری داشته باشد، دریافت می‌کنید. با استفاده از اینفلوئنسرها، یک برند می تواند شکاف بین خود به عنوان یک کسب و کار و مشتری به عنوان یک شخص را پر کند (با اینفلوئنسر فردی که به عنوان ظرفی برای برند عمل می کند).

این مقاله را مطالعه کنید  مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان

شناخت و درک مشتری برای موفقیت کسب و کار در بازار مدرن بسیار مهم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟