تعریف و انواع دیجیتال مارکتینگ

تعریف و انواع دیجیتال مارکتینگ

تعریف و انواع دیجیتال مارکتینگ ، رونق صنعت دیجیتال مارکتینگ در سراسر جهان وجود دارد. دیجیتال مارکتینگ به بهترین رسانه برای مشاغلی تبدیل شده است که می خواهند میلیون ها مشتری را با سریع ترین سرعت هدف قرار دهند. این مقاله «دیجیتال مارکتینگ چیست» اطلاعات کاملی در مورد این رشته و نحوه موفقیت شما در آن به شما ارائه می دهد.

تعریف و انواع دیجیتال مارکتینگ
تعریف و انواع دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- تعریف و انواع دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ به یک اصطلاح چتر برای طیف گسترده ای از کانال های بازاریابی مانند برنامه های کاربردی تلفن همراه، رسانه های اجتماعی، برنامه های کاربردی وب، ایمیل، موتورهای جستجو یا هر کانال دیجیتال جدید تبدیل شده است. همه اینها به یک تعریف بسیار ساده تر خلاصه می شود بازاریابی دیجیتال نوعی بازاریابی است که شامل دستگاه های الکترونیکی می شود.

بیایید این وبلاگ را با عنوان “بازاریابی دیجیتال چیست؟” با یادگیری در مورد بازاریابی دیجیتال و درک دامنه آن شروع کنیم.

دامنه بازاریابی دیجیتال- تعریف و انواع دیجیتال مارکتینگ

در سراسر جهان، انتشار رسانه های دیجیتال 15 درصد در تبلیغات کلی مشارکت دارد. تکنیک های دیجیتال مارکتینگ به شرکت های تجاری کمک می کند تا بال های خود را برای رویارویی با چالش های روز گسترش دهند. آن دورانی که از بیلبوردها برای پیشبرد علایق تجاری خود استفاده می کردیم گذشته است. کسب و کار در جایی شکوفا می شود که ما توجه مردم را به خود جلب می کنیم. به همین دلیل است که گوگل و فیس بوک درآمد بیشتری نسبت به هر آژانس تبلیغاتی سنتی دارند. جایی که توجه است، بازاریابی دیجیتال اهمیت دارد.

شما دامنه کلی دیجیتال مارکتینگ را در این وبلاگ “دیجیتال مارکتینگ چیست؟” آموخته اید. حال، اجازه دهید دلایل یادگیری آن و اهداف مختلف بازاریابی دیجیتال را مورد بحث قرار دهیم.

این مقاله را مطالعه کنید  9 نکته برای بازاریاب دیجیتال ماهر
تعریف و انواع دیجیتال مارکتینگ
تعریف و انواع دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چرا باید دیجیتال مارکتینگ را یاد بگیرید؟- تعریف و انواع دیجیتال مارکتینگ

طبق TRAI، انتظار می‌رود تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند تا سال 2022 به 442 میلیون نفر برسد. این به نوبه خود نشان می‌دهد که تقاضای بازار آنلاین افزایش خواهد یافت.

پورتال های شغلی در هند پیش بینی می کنند که تا سال 2025 حدود 70 هزار فرصت شغلی وجود خواهد داشت.

حدود 91 درصد از استخدام کنندگان برتر گواهینامه را به عنوان یک معیار اصلی برای استخدام در این زمینه در نظر می گیرند. 48 درصد بسته های بالاتری را برای نامزدهای تایید شده ارائه می دهند. از این رو، آموزش آنلاین برای ارتقاء بازی حرفه ای خود برای شما مثمر ثمر می شود و همچنین می توان گفت که بازاریابی دیجیتال مزایای بی شماری دارد.

در ادامه، در مورد نمونه‌های مختلف بازاریابی دیجیتال در این وبلاگ «بازاریابی دیجیتال چیست؟» خواهید خواند.

انواع بازاریابی دیجیتال- تعریف و انواع دیجیتال مارکتینگ

هشت دامنه بازاریابی دیجیتال را تشکیل می دهند. در اینجا انواع بازاریابی دیجیتال آورده شده است:

. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)
. بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)
. بازاریابی محتوا
. بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM)
. تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)
. بازاریابی وابسته
. بازاریابی ایمیلی

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

برای بهره مندی از مزایای بازاریابی دیجیتال، داشتن مهارت های سئو ضروری است. این فرآیندی است که برای رتبه بندی وب سایت شما در موتورهای جستجو استفاده می شود و در نتیجه ترافیک وب سایت شما را بدون صرف یک پنی افزایش می دهد. این یک فرآیند کاملاً زمان بر است. برخی از کانال هایی که عملیات سئو در آنها اعمال می شود وبلاگ ها، وب سایت ها و اینفوگرافیک ها هستند.

راه های نزدیک شدن به سئو به شرح زیر است:

سئوی درون صفحه: بر محتوایی که «در صفحه» وجود دارد تمرکز می کند.
سئوی خارج از صفحه: بر محتوایی که در خارج از صفحه وجود دارد تمرکز می کند.
سئوی فنی: بر روی باطن وب سایت تمرکز می کند

این مقاله را مطالعه کنید  هدف کاربر در استراتژی بازاریابی

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

این روشی است که توسط مشاغلی دنبال می شود که می خواهند تبلیغات پولی آنها در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) ظاهر شود. تبلیغ کنندگان برای کلمات کلیدی خاصی که کاربران گوگل یا بینگ در این موتورهای جستجو وارد می کنند، در حالی که به دنبال محصولات یا خدمات هستند، پرداخت می کنند.

چیزی که SEM (بازاریابی موتور جستجو) را بسیار قدرتمند می کند این است که تبلیغات محصولات بازاریابان را در مقابل مشتریان مناسب قرار می دهد که در همان لحظه انگیزه خرید دارند.

بازاریابی محتوا

تنها هدف از این نوع ایجاد آگاهی از برند، تولید سرنخ، رشد ترافیک و افزایش تعداد مشتریان است. کانال های اصلی که از طریق آنها بازاریابی محتوا را اجرا می کنیم عبارتند از:

پست های وبلاگ: تخصص صنعت یک شرکت را می توان با انتشار مقالاتی در مورد آن به نمایش گذاشت.
اینفوگرافیک: این محتوا را برای بازدیدکنندگان وب سایت تجسم می کند.
کتاب‌های الکترونیکی و کاغذهای سفید: این به کاربران امکان می‌دهد محتوای بازاریابی را با اطلاعات تماس خوانندگان مبادله کنند و علایق تجاری خود را پیش ببرند.

بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM)
این امر با ایجاد آگاهی از برند، جذب ترافیک و ایجاد سرنخ برای کسب و کار، برند را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی تبلیغ می کند. برخی از کانال های مورد استفاده برای SMM عبارتند از:

توییتر
فیس بوک
لینکدین
اینستاگرام
پینترست
اسنپ چت

همچنین می توانید از پلتفرم هایی مانند HubSpot برای ارتباط با چندین کانال مانند فیس بوک و لینکدین استفاده کنید. در اینجا، جریان پیام را می توان به یک مکان هدایت کرد و بدین ترتیب صندوق ورودی رسانه های اجتماعی را یکپارچه کرد.

تعریف و انواع دیجیتال مارکتینگ
تعریف و انواع دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)

PPC ترافیک را به یک وب سایت هدایت می کند به طوری که هر بار که روی تبلیغ شما کلیک می شود به ناشر پرداخت می شود. رایج‌ترین نوع PPC، تبلیغات گوگل است، که در آن می‌توانید برای به دست آوردن جایگاه برتر در نتایج موتور جستجوی Google با قیمت هر کلیک لینک‌هایی که قرار می‌دهید، هزینه پرداخت کنید. برخی از کانال های دیگری که می توانید از PPC استفاده کنید عبارتند از:

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ برای مدارس زبان

تبلیغات پولی فیس بوک:
می‌توانید برای تبلیغات در فیس‌بوک با سفارشی کردن یک پست ویدیویی، تصویر یا نمایش اسلاید هزینه کنید، که سپس به فیدهای خبری کاربرانی که علایق تجاری مشابهی دارند ارسال می‌شود.

تبلیغات توییتر:
شما می توانید برای قرار دادن تبلیغات در فیدهای یک مخاطب خاص، که برای دستیابی به اهداف تجاری مشابه شما اختصاص یافته است، هزینه پرداخت کنید.

پیام های حمایت شده لینکدین:
شما می توانید برای نزدیک شدن مستقیم به کارشناسان صنعت در لینکدین هزینه کنید.

بازاریابی وابسته

این نوعی بازاریابی است که در آن شما برای تبلیغ محصولات یا خدمات دیگران در کانال یا وب سایت خود کمیسیون دریافت می کنید. کانال های مورد استفاده عبارتند از:

. استفاده از برنامه های شریک YouTube برای میزبانی تبلیغات ویدیویی
. استفاده از حساب های رسانه های اجتماعی برای ارسال پیوندهای وابسته

بازاریابی ایمیلی

از این طریق، شرکت ها با مخاطبان خود ارتباط برقرار می کنند تا محتوای خود را تبلیغ کنند، اطلاعات مربوط به تخفیف ها و رویدادها را به اشتراک بگذارند و افراد را به وب سایت خود جذب کنند. در زیر انواع ایمیل های ارسال شده به عنوان بخشی از بازاریابی ایمیلی آورده شده است:

. ایمیل های خوشامدگویی به مشتریان
. تبلیغات تعطیلات
. ایمیل های پیگیری برای بازدیدکنندگان وب سایت
. اشتراک خبرنامه برای وبلاگ ها

استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ ذکر شده در این وبلاگ «بازاریابی دیجیتال چیست؟»، دید محتوای شما را با سرعت بسیار بیشتری نسبت به تکنیک‌های بازاریابی آفلاین یا سنتی افزایش می‌دهد. اثربخشی و مقیاس استراتژی بازاریابی دیجیتال شما موفقیت آن را دیکته می کند. فرصت های شغلی زیاد و دستمزد بالا، مشتاقان زیادی را به این رشته جذب می کند. بنابراین، با ثبت نام در یکی از دوره های بازاریابی دیجیتال ما، یک بازاریاب دیجیتال معتبر شوید و کار خود را در مسیر درست شروع کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟