اهمیت توجه به جزئیات در طراحی وب سایت

اهمیت توجه به جزئیات در طراحی وب سایت

اهمیت توجه به جزئیات در طراحی وب سایت ، به طور متوسط، کاربران قبل از تصمیم گیری در مورد ماندن یا پرش، کمتر از 15 ثانیه را در یک وب سایت صرف می کنند. آنها اساساً محتوا را اسکن و مرور می کنند تا زمانی که آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند. اگر چیزی توجه آنها را جلب کند یا علاقه آنها را حفظ کند، زمان بیشتری را صرف می کنند و حتی ممکن است یک یا دو دعوت به عمل را تکمیل کنند.
در این بازه زمانی سریع، کاربران می‌توانند اولین برداشت‌ها را داشته باشند – خوب یا بد – که می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی نه‌تنها بر تجربه کلی کاربر، بلکه در نتیجه شرکت نیز داشته باشد. اینجاست که توجه به جزئیات نقش مهمی در طراحی وب دارد. در حالی که تقریباً یک باور جهانی است که محتوا پادشاه است، این جزئیات هستند که یک وب سایت را می سازند یا خراب می کنند.

اهمیت توجه به جزئیات در طراحی وب سایت
اهمیت توجه به جزئیات در طراحی وب سایت – کالج نوین

اهمیت توجه به جزئیات در طراحی وب سایت

زیبایی در جزئیات است
طراحی وب جذاب بصری تنها زمانی که نوبت به جذب و حفظ بازدیدکنندگان از وب سایت شما می شود، می تواند تا آنجا پیش برود. همانطور که آنها در صفحات مرور می کنند، متوجه چیزهای کوچکی می شوند که مطمئناً تجربه آنها را در تعامل با عناصر مختلف در سایت شما تحت تأثیر قرار می دهد. کاربران آگاهانه خطاهای سایت را بررسی نمی کنند، اما اگر یکی را پیدا کنند، می تواند به راحتی بر نحوه درک آنها از سایت تأثیر بگذارد، که می تواند بر برند، محصول یا شرکت تأثیر منفی بگذارد.
طراحان وب که جزئیات گرا هستند به جزئیات کوچک توجه زیادی می کنند زیرا می دانند که چیزهای کوچک می توانند به بهبود تجربه کاربر در تعامل با وب سایت کمک کنند. این تفاوتی با توجه شرکت ها به کوچکترین جزئیات و قرار دادن آنها در یک محصول ندارد. باعث ایجاد هیجان و انتظار می شود. مراقبت از جزئیات کوچک به معنای در نظر گرفتن انتظارات کاربران و اطمینان از اینکه آنها در هنگام استفاده از سایت تجربه خوبی دارند.
جزئیات کوچک اما مهم
جذاب کردن وب سایت شما از نظر بصری با عملکرد و قابلیت استفاده همراه است. توسعه دهندگان وب روی این عناصر تمرکز می کنند تا مطمئن شوند که بین ویژگی ها و زیبایی شناسی تعادل وجود دارد. این عمل متعادل کننده همچنین باید تضمین کند که همه عناصر به طور یکپارچه با هم کار می کنند. با این حال، در این فرآیند، برخی از متخصصان وب – قدیمی و جدید – تمایل دارند جزئیات کوچک اما مهمی را که تجربه کاربری مثبتی را ایجاد می‌کنند نادیده بگیرند.
ثبات
وب سایت ها باید بسته به برند، پیام یا موضوعی که شرکت در نظر دارد، ظاهر و احساس خاصی داشته باشند. برای ایجاد یکپارچگی، عناصر خاصی باید در کل وب سایت ثابت باقی بمانند. این شامل استفاده از طرح های رنگی، انواع فونت، تراز و سایر عناصر سبک می شود.
سازگاری در چیدمان درک مفهوم وب سایت را برای کاربران آسان می کند و به نوبه خود وب سایت را شهودی تر می کند. طراحی که برای کاربران منطقی باشد، تعامل و تعامل را، هم با خود وب سایت و هم با برند یا شرکت، بسیار افزایش می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  چرا Webflow بهترین روش طراحی وب است؟

تضاد- اهمیت توجه به جزئیات در طراحی وب سایت
استفاده از کنتراست می تواند عناصر مهم طراحی را برجسته کند. به نوعی شما در حال ایجاد یک نقطه کانونی هستید که توجه بازدیدکنندگان سایت را به خود جلب می کند. با ایجاد تضاد، اساساً به مردم می گویید ابتدا به کجا نگاه کنند.
چه طراحی مینیمالیستی باشد و چه دقیق، کنتراست برای ایجاد علاقه بصری در مناطق خاص در وب سایت کار می کند. این کار از طریق دستکاری دقیق تفاوت ها در رنگ ها، فاصله ها، تراز، حروف تایپ و سایر عناصر طراحی انجام می شود.
کنتراست رنگ یک تکنیک پرکاربرد است که نه تنها برای ایجاد برندسازی، بلکه برای تأکید بر بخش های مهم وب سایت نیز مورد استفاده قرار می گیرد. تضاد شدید بین رنگ های روشن و تیره بلافاصله توجه کاربران را به خود جلب می کند. تنظیم کلمات کلیدی خاص به صورت پررنگ یا با رنگ های مختلف نیز نوعی کنتراست است که برای هدایت یک نقطه به خانه استفاده می شود.

کنتراست همچنین به ایجاد نوعی سلسله مراتب کمک می کند. به کاربر می گوید کدام عناصر مهم هستند و باید ابتدا آنها را مشاهده کرد. در این حالت معمولاً از کنتراست اندازه استفاده می شود. به عنوان مثال، تغییر اندازه در عنوان و زیرنویس به کاربر کمک می کند تا موضوع اصلی یا تمرکز محتوا را تشخیص دهد.
در برخی موارد، طراحان وب از فضا برای تأکید بر تصویر یا عنصر مهم استفاده می کنند. مقدار فضایی که عناصر مختلف را از هم جدا می کند، رابطه آنها را مشخص می کند. به همین ترتیب، کنتراست مقیاس نیز معمولاً برای برجسته کردن یک عنصر استفاده می‌شود، به طوری که چشم به طور مستقیم آن را به عنوان چیزی بسیار مهم‌تر از سایر عناصر موجود در سایت تشخیص می‌دهد.
کمتر، بیشتر است
طراحان، به ویژه آنهایی که به جای طراحی وب، از طراحی چاپ استفاده می کنند، اغلب سعی می کنند تجربه مشابه را از چاپ به صفحه نمایش تبدیل کنند. به خاطر داشته باشید که خواندن جوهر روی کاغذ به طور قابل توجهی با خواندن روی صفحه کامپیوتر، نوت بوک یا گوشی هوشمند متفاوت است.
طراحان اغلب در طراحی وب سایت خود با پیچیدگی بیش از حد چیزها با سایه های بسیار زیاد، حاشیه ها، فونت ها، رنگ ها و سایر عناصر زیاده روی می کنند. این باعث ایجاد ظاهری درهم و برهم می‌شود که ممکن است در چاپ از آن دوری کنند، اما وقتی در رایانه یا تلفن همراه خوانده می‌شوند، اینطور نیست. هنگامی که در یک صفحه اتفاقات زیادی می افتد، هدف از تمایل بینندگان برای ماندن و کاوش بیشتر در وب سایت شما ناکام می ماند. یک صفحه بهم ریخته احتمالاً بینندگان را خاموش می کند و باعث می شود که به سرعت از سایت شما خارج شوند.
محل قرارگیری نیز بسیار مهم است. قرار دادن تصادفی تصاویر، محتوا و سایر عناصر باعث می شود که وب سایت درهم و برهم به نظر برسد. بدون برنامه ریزی مناسب و آگاهی دقیق از عناصر طراحی وب موفق، وب سایت ممکن است بیش از حد «مشغول» شود. این زمانی اتفاق می‌افتد که طراحان وب با اضافه کردن اجزای غیرضروری یا بیش از حد، کارها را زیاده روی کنند. هنگامی که اتفاقات زیادی در صفحات رخ می دهد، می تواند کاربران را تحت تأثیر قرار دهد و تجربه ای منفی به آنها بدهد.
هنگام طراحی وب سایت خود، آن را ساده، تمیز و بدون شلوغی نگه دارید و از فضای خالی که یکی از عناصر ضروری طراحی مدرن است به خوبی استفاده کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  5 چیزی مرور در وب سایت

حتی با تکامل تکنیک های طراحی وب سایت و معرفی ابزارهای طراحی بهتر، اصول طراحی وب خوب باقی می ماند. وب سایت های موفق اساساً سالم هستند زیرا تمام جزئیات کوچک در عناصر به خوبی اجرا می شوند. این به وب سایت اجازه می دهد تا به یک نقطه تماس موثر و کارآمد تبدیل شود که در آن مشتریان می توانند با برند یا شرکت تعامل داشته باشند. عناصر طراحی را متعادل می کند که خوانایی محتوا را افزایش می دهد، تعامل را افزایش می دهد و تجربه کاربر را بهبود می بخشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟