توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی در حال حاضر بسیار متفاوت از پنج سال پیش به نظر می رسد. و با این حال، هنوز اکثراً از دیدگاه‌هایی که همیشه می‌شناختند، به توسعه استراتژی‌ها می‌پردازند. آنها برای فشار توسعه می یابند، زمانی که در واقعیت استراتژی های کشش موثرتر و حتی مقیاس پذیر هستند.

رویکردهایی که برای استفاده از یک جامعه مرتبط طراحی شده اند، به برخی از برندها و شخصیت ها اجازه داده است تا به رشد قوی دست یابند. با این حال یک مشکل عمیق تر وجود دارد: به معنای واقعی کلمه هر شرکت/مشاور بازاریابی و ارتباطات ادعا می کند که می تواند نتایج دیجیتال مارکتینگ را تولید کند. و تعداد بسیار کمی در واقع موفق می شوند. چرا؟

شرکت‌ها شکست می‌خورند زیرا آن‌قدر صبور نیستند که برای دیدن نتایج تلاش کنند – چه رسد به افزایش بازده.

استراتژیست ها/مشاوران شکست می خورند زیرا درک نادرست از مخاطبان خود دارند، به تلاش های خود در زمینه های اشتباه ادامه می دهند و به دلیل کمبود تجربه اشتباه می کنند.

کشش دیگران را به صورت ارگانیک فعال می کند، که البته کنترل را از دست می دهد. مردم از هر طرف همچنان از این می ترسند و درک درستی ندارند.

فرآیندهای تایید دیوانه‌وار ایجاد شده توسط شرکت‌هایی که قادر به انطباق با زمان در حال تغییر نیستند. شرکت ها در بسیاری از موارد بزرگترین مانع موفقیت خود هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما

ایده هایی که از آزمون “پس چه” عبور نمی کنند، هم توسط مدیران اجرایی و هم از مشاورانی که به الگوهایی فکر می کنند که دیگر قابل اجرا نیستند، ادامه می یابد.

خوب – آنها بسیار کلی هستند. برخی از مشکلات خاصی که بیشتر می بینم چیست؟

توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ
توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

توسعه استراتژی بازاریابی دیجیتال: 12 مشکل رایج

1. عدم درک تصویری که سعی در ارائه آن دارند

شما باید این را از همان ابتدا درک کنید و یک سبک پشت تصویر داشته باشید، همراه با محتوایی برای پشتیبان گیری از آن. همچنین باید با مخاطبان کلیدی طنین انداز شود. بیشتر آنها آگاهانه نحوه درک خود را مجسمه سازی نمی کنند یا دلیلی ایجاد نمی کنند که باید در وهله اول مورد توجه قرار گیرند.

2. راهی برای جذب و رشد مخاطب وجود ندارد

کشف راه هایی برای جلب توجه افراد تصادفی برای لحظات گذرا کافی نیست. شما باید راهی برای بازاریابی برای گروه های هدف به طور مداوم در طول زمان پیدا کنید. و تاکتیک های مورد استفاده باید نه تنها برای جذب مخاطب بلکه به اندازه کافی قانع کننده باشد، بلکه الهام بخش مخاطب برای رشد خود باشد.

3. عدم انسجام محتوا- توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

فقدان صدا/شخصیت ثابت پشت محتوا هرگز به شما اجازه نمی دهد انسجام ایجاد کنید و ایده ها/دیدگاه شما به توده بحرانی برسد. شما به این نیاز دارید تا دیگران را برای به اشتراک گذاشتن ایده های شما شرطی کنید.

4. آرام کردن مدیران با اجرای ایده های بد آنها

اگر این اتفاق برای شما می افتد – همین حالا متوقف شوید. زمانی که شما چیزهایی خلق می کنید، هیچ کس برنده نمی شود، صرفاً به این دلیل که یکی از افراد بالادست یک ایده منحصر به فرد را به زور از بین می برد – آنها فکر می کنند ممکن است کار کند (به خصوص اگر تجربه محدودی در بازاریابی دیجیتال داشته باشند). اگر در استراتژی نقش نداشته باشد، مهم نیست که از چه کسی می آید. اگر می بینید که این اتفاق می افتد، آن را متوقف کنید. هیچ کس برنده نمی شود زمانی که منابع از یک مسیر برنده برای آرام کردن ایده های بد پادشاه دور می شوند. اگر امپراتور لباس ندارد، آن را بگویید – اگر شما آنقدر ارزشمند هستید، به خاطر آن مورد احترام خواهید بود.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ یک مهارت مورد توجه
توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ
توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5. مجبور به بیهوده کردن همه چیز برای تیم

اگر باید به طور مداوم این کار را انجام دهید، به یک تیم جدید نیاز دارید. بسیاری از افراد دیگر به اندازه کافی در استراتژی های بازاریابی مدرن مسلط هستند، اتلاف وقت برای انجام این کار غیر ضروری است. اگر مجبور هستید ایده‌های خود را برای درک درونی جمع‌آوری کنید، به این معنی است که رقبای شما از قبل دور شما حلقه زده است.

6. زندگی و مردن بر اساس داده ها- توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

من بیش از حد کافی ایده هایی داشته ام که بدون اطلاعات پشت سرشان موفق باشند تا بدانم همیشه به آن نیاز ندارید. در واقع، اگر منطقه‌ای را توسعه دهید که تیم شما در آن آزاد باشد تا آزمایش کند، ممکن است نتایج آن را حتی موثرتر از زمانی که تصمیمات شما صرفاً بر اساس داده‌ها و نه خلاقیت هدایت می‌شود، پیدا کنید. اجازه دهید داده ها تصمیمات شما را راهنمایی کنند و یک چارچوب ایجاد کنند، اما هرگز اجازه ندهید که مانع یک ایده عالی توسط کسی شود، به خصوص اگر آن شخص در پایگاه اصلی/بازار مورد استفاده قرار گیرد.

7. تلاش برای رسیدن به گروه اشتباه

شما می خواهید به یک گروه خاص برسید – عالی است. اما در برخی موارد (عمدتاً B2B، اما برخی B2C) گروهی که می‌خواهید تحت تأثیر قرار دهید بیش از آن محافظت می‌شود که نمی‌توانید به هر روش کارآمدی دسترسی پیدا کنید. مسیر دیگری وجود دارد. مخاطبان متفاوتی را بیابید که در دسترس‌تر و پروکسی برای هدف شما باشد. گذر از آنها ممکن است مؤثرتر باشد و اعتماد بیشتری نسبت به تلاش برای رسیدن به هدف نهایی به طور مستقیم ایجاد کند.

8. درک نادرست از اهمیت محتوا- توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

من را می کشد که ببینم شرکت ها محتوای کاملاً خوب / پرمحتوا را از ویژگی های وب خود حذف می کنند که در گذشته لینک ها، سر و صدا و توجه را به خود جلب کرده است. با این حال هر روز اتفاق می افتد. بنابراین بسیاری از کسب‌وکارها اهمیت رشد ارگانیک آرشیو دیجیتالی محتوا را در طول زمان درک نمی‌کنند – هم برای جستجو و هم به نفع اجتماعی است. علاوه بر این، با نگاه کردن به محتوای تولید شده توسط اکثر افراد، اولین چیزی که متوجه می شوم کمبود تفکر تازه است. این نشان می دهد که ارزش محتوا دست کم گرفته شده است یا اشتباه درک شده است.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار

9. هیچ برنامه ای برای دستیابی به کسی در وهله اول وجود ندارد

اگر شما آن را ساخته اید، آنها می آیند یک رویکرد معیوب برای بازاریابی است. و با این حال من هنوز نمونه هایی از این را مکررا می بینم. اگر برنامه ثابتی برای دستیابی به افراد و تاکتیک‌هایی برای اجرای روزانه ندارید، چگونه انتظار دارید پیدا شوید؟

توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ
توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

10. عدم تفاوت با دیگران

اهمیت برجسته کردن نقطه تمایز خود را نمی توان نادیده گرفت. چیزی را کشف کنید که برجسته باشد و سپس از رانندگی مداوم آن نقطه به خانه نترسید. ساختن یک برند سخت است، اما اگر نتوانید به اندازه کافی متفاوت باشید و به چیزی که متعلق به خودتان است برچسب بزنید، آن را غیرممکن می کنید.

11. عدم تشکیل روابط/اتحاد

اتحادهای دیجیتال عنصری هستند که در بازاریابی کم استفاده شده است. فرصت های زیادی برای کار و رشد با هم دست نخورده باقی می ماند. اتحاد/روابط را در استراتژی خود بیاورید – به خصوص اگر کوچک و چابک هستید – و می توانید رشد متقابل را تشویق کنید.

12. نبود اینفلوئنسر در تیم شما

یک نابرابری از نفوذ در وب توسط یک اقلیت وجود دارد. نادیده گرفتن این شکاف در نفوذ دیجیتال مانند فرو بردن سر در شن است. شما به اینفلوئنسرها در تیم خود نیاز دارید، آنها انگشت خود را روی نبض فرهنگ/روندهای وب دارند و می توانند شما را به عنوان جذاب برای دیگران قرار دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 19 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟