توسعه سوالات تحقیق - کالج نوین

توسعه سوالات تحقیق

توسعه سوالات تحقیق یک سوال تحقیقاتی خوب برای راهنمایی مقاله، پروژه یا پایان نامه شما ضروری است. دقیقاً آنچه را که می خواهید بدانید مشخص می کند و به کار شما تمرکز و هدف واضحی می دهد. تمام سوالات تحقیق باید به شرح زیر باشد:

توسعه سوالات تحقیق
توسعه سوالات تحقیق – کالج نوین

تمرکز بر یک مشکل یا موضوع واحد
قابل تحقیق با استفاده از منابع اولیه و/یا ثانویه
پاسخگویی در چارچوب زمانی و محدودیت های عملی امکان پذیر است
به اندازه کافی خاص برای پاسخگویی کامل
به اندازه کافی پیچیده است که پاسخ را در فضای یک مقاله یا پایان نامه توسعه دهد
مرتبط با رشته تحصیلی شما و/یا جامعه به طور گسترده تر
در یک مقاله یا مقاله تحقیقاتی، شما معمولاً یک سؤال تحقیقی را برای راهنمایی خواندن و تفکر خود می نویسید. پاسخی که شما توسعه می دهید بیانیه پایان نامه شما است – ادعا یا موضع اصلی که مقاله شما برای آن استدلال می کند.

در یک پروژه تحقیقاتی بزرگتر، مانند یک پایان نامه یا پایان نامه، ممکن است چندین سؤال تحقیقاتی داشته باشید، اما همه آنها باید به وضوح به یک مشکل تحقیقاتی مرکزی متمرکز شوند.

انواع مختلفی از سؤالات تحقیق وجود دارد که با انواع مختلف تحقیق مطابقت دارند.

نحوه نوشتن سوال تحقیق
فرآیند توسعه سوال تحقیق شما از چند مرحله پیروی می کند:

یک موضوع گسترده انتخاب کنید
برای اطلاع از بحث ها و مسائل موضوعی، مطالعه مقدماتی را انجام دهید
جایگاه خاصی را که می خواهید روی آن تمرکز کنید محدود کنید
یک مشکل تحقیق عملی یا نظری را که به آن رسیدگی خواهید کرد، شناسایی کنید
هنگامی که یک مشکل به وضوح تعریف شده دارید، باید یک یا چند سوال را فرموله کنید. دقیقاً در مورد آنچه می خواهید بدانید و چگونه به حل مشکل کمک می کند فکر کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  تحقیق غیر تجربی چیست

روشی که شما سوال خود را قالب بندی می کنید بستگی به هدف تحقیق شما برای رسیدن به آن دارد. جدول زیر نمونه هایی از نحوه فرمول بندی سوالات برای اهداف مختلف را نشان می دهد.

بسته به دامنه تحقیق خود، ممکن است فقط یک یا چند سوال را شناسایی کنید. همچنین ممکن است یک سوال تحقیقاتی اولیه و چندین سوال یا سوال فرعی ثانویه داشته باشید که به همان مشکل مربوط می شود.

بیشتر سؤالات تحقیق را می توان با انواع مختلف تحقیق پاسخ داد، اما روشی که سؤال خود را چارچوب بندی می کنید باید به انتخاب طرح تحقیق شما کمک کند.

چه چیزی یک سوال تحقیقاتی قوی را ایجاد می کند؟
توسعه سوالات تحقیق وشتن سؤالات به خودی خود کار دشواری نیست، اما اگر سؤال تحقیقاتی خوبی داشته باشید، می‌توان آن را سخت کرد. سوالات تحقیقاتی کل پروژه شما را ثابت می کند، بنابراین مهم است که مدتی را برای اصلاح آنها صرف کنید. معیارهای زیر می توانند به شما در ارزیابی قدرت سوال تحقیق خود کمک کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟