انواع مختلف استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

انواع مختلف استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

انواع مختلف استراتژی های دیجیتال مارکتینگ ، در 10 سال گذشته، بازاریابی دیجیتال به یک جزء اساسی در استراتژی بازاریابی کلی سازمان ها تبدیل شده است. این به شرکت‌ها این فرصت را می‌دهد که پیام‌ها را به گونه‌ای تنظیم کنند که بتواند به یک مخاطب خاص برسد، و بازاریابی مستقیم برای افرادی که احتمالاً به محصول آنها علاقه دارند کاملاً ممکن می‌شود. استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال طیف گسترده‌ای از تاکتیک‌ها و فناوری‌های بازاریابی را در بر می‌گیرند که برای دستیابی به مشتریان آنلاین استفاده می‌شوند.

دیجیتال مارکتینگ راهی موفق برای دستیابی به نتایج معنادار در تجارت است. با این حال، برای رسیدن به آن، لازم است که بفهمیم این استراتژی درباره چیست، چگونه کار می‌کند و انواع استراتژی‌های بازاریابی دیجیتالی را که می‌توان استفاده کرد. اگر می خواهید ترافیک خود را افزایش دهید، تعداد بیشتری مشتری جذب کنید، آگاهی از برند را افزایش دهید، تیم ها یا مخاطبان را درگیر کنید، درک هر نوع استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری است.

انواع مختلف استراتژی های دیجیتال مارکتینگ
انواع مختلف استراتژی های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

انواع مختلف استراتژی های بازاریابی دیجیتال چیست؟

سئو
بهینه سازی موتور جستجو (SEO) فرآیند بهبود وب سایت شما است به طوری که در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) برای کلمات کلیدی و عبارات مرتبط با تجارت شما رتبه بالایی کسب کند. هرچه تعداد کلمات کلیدی بیشتری را رتبه بندی کنید – و رتبه شما بالاتر باشد – افراد بیشتری وب سایت و تجارت شما را می بینند و با آنها آشنا می شوند.

وقتی صحبت از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ می شود، به سئو به عنوان یک الزام نگاه کنید. این به این دلیل است که همه اعضای مخاطب هدف شما را رهگیری می کند – مهم نیست در کجای قیف خرید شما هستند. دلیل آن این است که تقریباً هر کاربر جستجوی خود را برای یک محصول یا خدمات جدید با یک موتور جستجو آغاز می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ چگونه کار می کند؟

پرداخت به ازای کلیک (PPC)- انواع مختلف استراتژی های دیجیتال مارکتینگ
«پرداخت به ازای کلیک» (PPC) به تبلیغات پولی و همچنین نتایج موتور جستجوی ارتقا یافته اشاره دارد. این یک قالب کوتاه مدت از استراتژی بازاریابی دیجیتال است، به این معنی که وقتی پرداخت را متوقف کنید، تبلیغ دیگر وجود ندارد. مانند سئو، PPC راهی برای افزایش ترافیک جستجو به یک تجارت آنلاین است.

با سئو فقط برای نتایج هزینه می کنید. در یک مدل معمولی PPC مانند کمپین گوگل ادوردز، شما فقط زمانی پرداخت می کنید که شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند و در وب سایت شما قرار گیرد. شما می توانید تقریباً هر مبلغی را برای تبلیغات PPC خرج کنید. برخی از کسب و کارها ممکن است نتایج حاصل از سرمایه گذاری تنها چند صد راند را ببینند، اما بسیاری از شرکت های بزرگ ده ها هزار دلار در ماه برای PPC خرج می کنند.

بازاریابی محتوا
مصرف کنندگان برای کسب اطلاعات در مورد چگونگی حل مشکلات یا برآورده کردن خواسته های خود گرسنه هستند. اگر برند شما آن را از طریق محتوای باکیفیت و مفید در اختیار آنها قرار دهد، اعتماد آنها را به دست خواهید آورد. بنابراین، کسب‌وکار شما در بازار جایگاه اقتدار را به دست می‌آورد و زمانی که نیاز به تصمیم گیری دارد، انتخاب مشتری خواهد بود. و بازاریابی محتوا همه چیز در مورد آن است.

این روش شامل ارائه پاسخ به سوالات مخاطبان با انتشار محتوای مفید است. ممکن است در وبلاگ ها، رسانه های اجتماعی، ایمیل ها یا کانال های دیگر انجام شود. حتی فرمت های خاصی برای دستگاه های تلفن همراه وجود دارد، مانند برنامه ها و اعلان های فشار. هر کانال ممکن است فرمت متفاوتی را درخواست کند. اهداف ممکن است از طریق انواع مختلف محتوا نیز به دست آیند، مانند پست های وبلاگ، کتاب های الکترونیکی، اینفوگرافیک ها، ویدئوها، آزمون ها، قالب ها، برگه های داده و غیره.

این مقاله را مطالعه کنید  5 راه برای بهبود استراتژی دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا توسط یک قیف جهت گیری می شود که بر نوع محتوای مورد استفاده نیز تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، در بالای قیف، محتوا باید کلی تر باشد، مانند راهنماهای کامل. در پایین، محتوای خاص تری لازم است، مانند توصیفات و تظاهرات.

با در نظر گرفتن این پارامترها – کانال، قالب و نوع – می توانید بهترین محتوا را انتخاب کنید تا شخصیت خریدار خود را به سمت انجام آنچه انتظار دارید با کمپین بازاریابی خود انجام دهید، انتخاب کنید. بازاریابی محتوا ممکن است با توجه به اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرد. اما متداول‌ترین روش تبدیل بازدیدکنندگان به سرنخ است که اگر از محتوای مرتبط با استراتژی‌های دیگر مانند بازاریابی ایمیلی استفاده کنید، واجد شرایط بیشتری خواهند بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟