انواع مختلف کمپین های دیجیتال مارکتینگ

انواع مختلف کمپین های دیجیتال مارکتینگ

انواع مختلف کمپین های دیجیتال مارکتینگ ، دیجیتال مارکتینگ اصطلاح گسترده ای است که برای توصیف طیف گسترده ای از استراتژی های بازاریابی آنلاین مورد استفاده در این روزگار استفاده می شود. اگر چه بیشتر افراد فکر می‌کنند که معنی آن را می‌دانیم، اما وقتی می‌خواهیم آن را از بین ببریم، گیر می‌کنیم.

در واقع، اکثریت ما نمی دانیم که در مورد چه نوع بازاریابی دیجیتال صحبت می کنیم. به همین دلیل مهم است که یک بازاریاب ایده روشنی در مورد انواع مختلف استراتژی دیجیتال مارکتینگ که امروزه استفاده می شود داشته باشد. به زبان ساده، دیجیتال مارکتینگ هر نوع فعالیت بازاریابی است که از یک دستگاه دیجیتال استفاده می کند.

در ادامه بخوانید تا برخی از موثرترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال را روشن کنیم.

انواع مختلف کمپین های دیجیتال مارکتینگ
انواع مختلف کمپین های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست؟

کمپین های دیجیتال مارکتینگ در واقع مجموعه ای از فعالیت های بازاریابی در فضای مجازی و آنلاین هستند که با برنامه و هدفی مشخص و به منظور انتقال پیامی واحد و جذب بازدید بالاتر، افزایش تعامل کاربران با کسب و کار مورد نظر و در نتیجه فروش هر چه بیشتر انجام می گردند. جهت اجرا و پیاده‌سازی کمپین‌های دیجیتال از انواع رسانه‌های دیجیتالی نظیر شبکه های اجتماعی، وب سایت ها، تبلیغات پوستر و بنری و مورادی از این قبیل استفاده می کنند.

انواع مختلف کمپین های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

این یکی از موثرترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ است. اهمیت بازاریابی رسانه های اجتماعی را نمی توان به هیچ وجه دست بالا گرفت. در واقع، اگر در بازاریابی رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری نکنید، کسب و کار شما به مرور زمان ترافیک و تبدیل های زیادی را از دست می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل

بازاریابی رسانه های اجتماعی فرآیند استفاده از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای تبلیغ یک محصول یا خدمات است. بازاریاب در کانال های رسانه های اجتماعی خود با مشتری با هدف تبلیغ محصول یا خدمات خود درگیر می شود. بازاریابی شبکه های اجتماعی به ایجاد اعتماد در مشتری کمک می کند.

زمانی که مشتری به برند شما اعتماد دارد، افزایش فروش و تبدیل بسیار آسان تر است. به همین دلیل است که رسانه های اجتماعی در ارتقای سطح کسب و کار شما بسیار مهم هستند.

بازاریابی محتوا

بازاریاب از اطلاعات ارزشمند و داستان سرایی برای افزایش آگاهی برند از محصول/خدمت خود استفاده می کند. هدف نهایی بازاریابی محتوا این است که به مشتری بالقوه اجازه دهد تا اقدام سودآوری انجام دهد.

بازاریاب در این فرآیند با مشتری رابطه برقرار می کند و به جای اینکه یک تبلیغ کننده باشد، شریک می شود. این روش به شدت بر توزیع محتوا متکی است.

اطمینان حاصل کنید که از مزیت بازاریابی محتوا استفاده می کنید تا شرکت خود را به سطح بعدی ببرید.

انواع مختلف کمپین های دیجیتال مارکتینگ
انواع مختلف کمپین های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

بهینه سازی موتورهای جستجو

این فرآیند بهینه سازی وب سایت شما است تا در نتایج جستجو در گوگل و سایر موتورهای جستجوی محبوب نشان داده شود. موتور جستجو بر اساس نحوه بهینه سازی سایت خود تصمیم می گیرد که چه وب سایتی را برای یک عبارت جستجو نشان دهد.

در واقع، سئو ارتباط زیادی با استفاده از کلمات کلیدی مناسب در کپی وب شما دارد. استراتژی های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای بهینه سازی وب سایت خود برای گوگل و سایر موتورهای جستجو استفاده کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست؟

شما باید از استراتژی های مناسب برای جلوگیری از جریمه شدن توسط موتورهای جستجو استفاده کنید. سئو یکی از موثرترین و مقرون به صرفه ترین استراتژی ها در بازاریابی دیجیتال است.

بازاریابی موتورهای جستجو

SEM فرآیند دریافت ترافیک پولی از موتورهای جستجو است. گوگل ادوردز محبوب ترین روش SEM است. این به این دلیل است که گوگل به مراتب پرکاربردترین موتور جستجو در جهان است. بازاریاب باید برای نمایش پیام خود در گوگل و سایر موتورهای جستجو مبلغی از پیش تعریف شده را به موتورهای جستجو بپردازد.

در واقع SEM نوعی تبلیغات پرداخت به ازای کلیک است. شما باید بدون معطلی از استراتژی استفاده کنید.

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک [PPC]

PPC کاملاً شبیه SEM است که در آن بازاریاب برای نمایش پیام بازاریابی خود به موتور جستجو پول می پردازد.

تقریباً همه کانال‌های رسانه‌های اجتماعی کمپین‌های PPC را برای شما ارائه می‌کنند تا از آنها استفاده کنید. چنین تبلیغاتی در فید کاربران هدف رسانه های اجتماعی ظاهر می شود.

بازاریابی وابسته

این نوع دیگری از استراتژی بازاریابی دیجیتال مبتنی بر عملکرد است. تبلیغ‌کننده برای ترافیک هزینه‌ای نمی‌پردازد، اما زمانی که صحبت از بازاریابی وابسته به میان می‌آید، هزینه تبدیل‌ها را پرداخت می‌کند.

اگرچه نرخ‌ها بسیار بالا هستند، اما خطرات طرف تبلیغ‌کننده محدود است زیرا او فقط برای تبدیل هزینه می‌پردازد.

این روش در بین وبلاگ نویسان یا بازاریاب هایی که دارای وب سایت های پر بازدید هستند محبوب است.

آنها با فروش محصولات دیگران در وب سایت خود درآمد کسب می کنند.

انواع مختلف کمپین های دیجیتال مارکتینگ
انواع مختلف کمپین های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

بازاریابی ایمیلی

این یکی از بهترین روش های تبدیل دیجیتال مارکتینگ است. شما می توانید با ارسال به روز رسانی های منظم مشتری بالقوه، یک رابطه محکم با او ایجاد کنید. شما باید در به روز رسانی های ایمیل خود ارزش قائل شوید تا با مشترکین اعتماد ایجاد کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ

با گذشت زمان، درصدی از مشترکین شما به مشتریان پولی تبدیل می شوند.

بازاریابی ایمیلی بسیار بیشتر از خرید لیست ایمیل و ارسال پیام های اسپم برای مشترکین است.

شما باید فهرستی از مشترکینی داشته باشید که شخصاً در طول زمان به دست آورده و پرورش داده اید. چنین لیست ایمیلی می تواند در دراز مدت به یکی از بهترین دارایی های دیجیتال شما تبدیل شود. به همین دلیل است که باید بدون تاخیر از بازاریابی ایمیلی استفاده کنید. این کمک خواهد کرد که شرکت شما را به سطح بعدی ببرید.

تبلیغات تلفن همراه

مدتی است که تبلیغات پیامکی وجود داشته است. در واقع، هنوز از پتانسیل بازاریابی تلفن همراه به طور کامل استفاده نشده است.

روش های بسیار دیگری برای تبلیغ محصولات و خدمات از طریق تلفن همراه وجود دارد.

تبلیغات رادیویی

تبلیغات رادیویی زمانی که به روش صحیح انجام شود همچنان قدرتمند است. شما می توانید از یک برنامه حمایت کنید و با تبلیغ محصول یا خدمات خود از این فرآیند بهره ببرید.

تبلیغات تلویزیونی

هنوز پتانسیل هایی در تبلیغات تلویزیونی وجود دارد. راه های زیادی برای استفاده از این نوع تبلیغات وجود دارد. تبلیغات تلویزیونی نمرده است به همین دلیل است که باید در حال حاضر از این فرآیند استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + سیزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟