4 نمونه از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ B2B موفق

4 نمونه از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ B2B موفق

4 نمونه از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ B2B موفق ، یک برند قوی ابزاری قدرتمند برای دستیابی به اهداف تجاری شماست. ارتباطات عاطفی مشتریان شما با ماموریت، داستان یا ارزش های شرکت شما می تواند به یک محرک فروش موثر تبدیل شود. یکی از راه های قدرتمند برای شروع و تقویت این ارتباط با مشتریان از طریق کانال های ارتباطی دیجیتال مانند رسانه های اجتماعی، انتشار مقاله آنلاین و ویدئو است.

در اینجا در BrandExtract، ما به قدرت بازاریابی دیجیتال اعتقاد داریم و برای اجرای استراتژی‌ها و تکنیک‌هایی که تجربه برند دیجیتالی مشتریانمان را افزایش می‌دهند، سخت کار می‌کنیم. به چند مورد از پروژه ها و برنامه های دیجیتال مارکتینگ مورد علاقه و موفق ما نگاهی بیندازید – از جمله نمونه های مشتری واقعی در ویدیو، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، رسانه های اجتماعی، روابط عمومی و توزیع محتوا.

4 نمونه از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ B2B موفق
4 نمونه از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ B2B موفق – کالج نوین

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

استراتژی دیجیتال مارکتینگ شامل مجموعه ای از اقدامات است که از کانال های بازاریابی آنلاین برای دستیابی به اهداف مختلف استفاده می کند. یک برنامه اقدام بازاریابی دیجیتال شما را قادر می سازد تا استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را با موفقیت ایجاد و راه اندازی کنید. توجه به این نکته ضروری است که هر کسب و کار به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال خاص نیاز دارد و این یک استراتژی نیست که برای چندین مدل کسب و کار اینترنتی کار کند.

استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B

شماره 1: ویدئو

سناریو
C&I Engineering مجموعه ای از طراحی فرآیند و راه حل های ایمنی را به مشتریان خود ارائه می دهد. با این حال، به دلیل ماهیت پیچیده این راه حل ها، شرکت در انتقال پیام خود به مشتریان احتمالی با مشکل مواجه بود. ما باید به توضیح خدمات C&I به مشتریان و کارمندان بالقوه به طور مختصر کمک می‌کردیم، بدون اینکه تأثیر آن‌ها را بیش از حد ساده کنیم.

هدف
C&I به مهندسان خدمت می کند و آنها را استخدام می کند، بنابراین هدف ما این بود که به مشتریان کمک کنیم بفهمند چگونه این برند بزرگ فکری با مشکلات بسیار فنی و پیچیده درگیر می شود. ما می‌خواستیم به مردم بفهمانیم که C&I به‌طور کلی به مشکلات نگاه می‌کند تا راه‌حل‌های تصویری کلان را ارائه دهد که در همه‌جا کار می‌کنند، در مقابل تمرکز صرفاً روی یک علامت بسیار خاص.

چه کار کردیم
Rainwater اظهار می کند: “ما متوجه شدیم که باید این مفهوم راه حل “تصویر بزرگ” را بیان کنیم. بر اساس تحقیقات خود، می‌دانستیم که این پیام مناسب برای C&I است، بنابراین بررسی کردیم که چگونه این داستان را با مشتریان آن‌ها ایجاد کنیم.» با در نظر گرفتن این هدف، تصمیم گرفتیم ویدیوها را در برنامه بازاریابی کسب و کار پیاده سازی کنیم. ما به چیزی نیاز داشتیم که شخصیت خود را نشان دهد و به مردم بگوید “ما کاری را که انجام می دهیم دوست داریم.” این ویدئو با ایده ای ساده از آنچه مردم از مهندسان انتظار دارند شروع شد، اما به سرعت قالب را شکست و به داستانی در مورد فرهنگ، جامعه و آرمان های شرکت تبدیل شد. این شامل یک ایده بزرگ است که به چندین مرحله کوچک در مسیر تقسیم شده است – نمادی از پیام “مهندسی تصویر بزرگ” که C&I می خواهد به تصویر بکشد.

چرا کار کرد
ویدئوها روشی هوشمندانه و مختصر برای بیان یک داستان برند و بررسی مزایای آنچه یک شرکت می تواند ارائه دهد به گونه ای است که هم برای مصرف کنندگان بالقوه و هم برای کارمندان منطقی باشد. «ویدئو آن جانور مقرون به صرفه‌ای نیست که قبلا بود، که تولید آن را آسان‌تر می‌کند. نکته زیبای ویدیوی C&I این است که با برند بسیار صادق است.» “این بازتاب دقیقی از شرکت است – گروهی از مهندسان که سعی می کنند از حالت کلیشه ای خارج شوند.” کپی می‌توانست به نتایج مشابهی دست یابد، اما ویدئوها اغلب داستان‌ها را به شیوه‌ای عمیق‌تر و جذاب‌تر بیان می‌کنند – به‌ویژه زمانی که چیزی فراتر از یک مصاحبه «سر صحبت» انجام می‌دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  تجزیه و تحلیل دیجیتال مارکتینگ چه اهمیتی دارد؟

نکاتی که باید به خاطر بسپارید
یک تصور غلط رایج وجود دارد که مقدار زیادی از استراتژی‌های دیجیتال فقط برای شرکت‌های B2C (تجارت به مصرف‌کننده) کار می‌کنند و نه برای شرکت‌های B2B (Business-to-Business). زمانی که ویدیو پیامی را که می‌خواهید بگویید را به دقت منتقل کند، می‌تواند یک ابزار بازاریابی بسیار مؤثر و سودآور برای هر شرکتی باشد. بر برون یابی داستان پشت نام تجاری و انسانی کردن شرکت خود تمرکز کنید تا آن را قابل ارتباط تر یا حتی الهام بخش تر کنید. چه کسب و کار شما بر B2B یا B2C متمرکز باشد، پیاده‌سازی ویدیو در استراتژی دیجیتالی شما یک راه عالی برای ساده‌سازی ماموریت شما به گونه‌ای است که واضح باشد و اهداف شما را کم‌فروش کند.

4 نمونه از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ B2B موفق
4 نمونه از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ B2B موفق – کالج نوین

شماره 2: تبلیغات رسانه های اجتماعی / پرداخت به ازای هر کلیک

سناریو
زمانی که لینکدین تبلیغات پرداخت به ازای کلیک را معرفی کرد، ما اولین پذیرنده بودیم، و متوجه شدیم که این تبلیغات برای یکی از مشتریان ما، Chemstations، یک شرکت نرم‌افزاری که برای مهندسین طراحی شده است، مناسب است. ما می‌خواستیم تبلیغات لینکدین را برای آنها آزمایش کنیم، زیرا گزینه‌های بخش‌بندی خاص آن به ما امکان می‌دهد مدیرانی را که برای نوع محصول Chemstations تصمیم‌گیری می‌کنند، هدف قرار دهیم.

هدف
ما می‌خواستیم علاوه بر افزایش بارگیری‌های آزمایشی رایگان و علاقه‌مندی فعال محصول، سرنخ‌ها را جذب کنیم و یک محصول خاص را تبلیغ کنیم.

چه کار کردیم
تیندل توضیح می‌دهد: «ما تبلیغی ایجاد کردیم که بر روی فیدهای خبری لینکدین اجرا می‌شد، و مطمئن شدیم که CPC (هزینه به ازای هر کلیک) را به جای CPM، که مبتنی بر نمایش است، پیاده‌سازی می‌کنیم. ما احساس می‌کردیم که برای این کمپین خاص، CPC نتایج عملی‌تری را به همراه خواهد داشت زیرا تعاملات با ارزش را دنبال می‌کند. ما مخاطبین هدفی را انتخاب کردیم که به احتمال زیاد روی یک تبلیغ Chemstations کلیک می کنند – افسران ارشد فناوری یا عملیات و دیگرانی که در نهایت تصمیمات خرید نرم افزار را برای شرکت خود می گیرند. هنگام ساخت تبلیغات لینکدین Chemstations، ما همچنین مطمئن شدیم که از عناصر خلاقانه ای استفاده می کنیم که بینندگان را جذب می کند و آنها را تشویق به کلیک کردن می کند. ما دریافتیم که اجرای تصاویر کارمندان Chemstations یک رویکرد موثر بود.

ویر توصیه می‌کند: «تبلیغات دارای عکاسی از انسان معمولاً بیشترین کلیک را دارند. «به خصوص اگر چهره ها توهم نگاه کردن به بیننده را ایجاد کنند. علاوه بر بهینه‌سازی خلاقیت تبلیغات، صفحات فرود باید اطلاعات کلیدی را که شما تبلیغ می‌کنید ارائه دهند، اگر مردم روی آن کلیک کنند.» وقتی بینندگان روی تبلیغ کلیک کردند، بلافاصله به صفحه فرود محصول Chemstations منتقل شدند تا بتوانند به سرعت اطلاعات بیشتری برای حمایت از تصمیم خرید پیدا کنند.

چرا کار کرد
رسانه های اجتماعی یک مکان استراتژیک قوی برای بسیاری از مشاغل است، عمدتاً به این دلیل که دسترسی به طیف گسترده ای از مشتریان و تأثیرگذاران بالقوه را فراهم می کند. ما در زمانی که لینکدین به اندازه سایر سایت‌های اجتماعی شلوغ نبود، از لینکدین سرمایه‌گذاری کردیم و تبلیغاتی ایجاد کردیم که هدف آن جلب مدیران بود تا محصول Chemstations را بفروشند.

نکاتی که باید به خاطر بسپارید
تبلیغات متقاعد کننده در نهایت چیزی است که بازار هدف شما را مورد توجه و کلیک قرار می دهد، بنابراین مطمئن شوید که چیزی را ایجاد کنید که واقعاً به علایق مخاطب هدف شما صحبت کند و نمونه ای از آن باشد. به همان اندازه مهم صفحه فرود است که اطلاعاتی را که مخاطبان شما احتمالاً به دنبال آن هستند ارائه می دهد. این کمپین ها نیاز به تازه سازی ماهانه دارند، زیرا ماندگاری تبلیغات فقط حدود سه تا چهار هفته است. مخاطب شما بارها و بارها آگهی را می بیند، بنابراین به سرعت قدیمی می شود. به تغییرات پایلوت انعطاف پذیری بدهید.

شماره 3: روابط عمومی و توزیع محتوا

سناریو
پس از فاجعه Deepwater Horizon، اپراتورهای دریایی گرد هم آمدند تا HWCG را تشکیل دهند، کنسرسیوم مهار چاه های اضطراری که به حفظ یک سیستم واکنش در آب های عمیق اختصاص یافته است. از آنجایی که راه‌حل اصلی HWCG می‌تواند فاجعه‌ای را به ذهن متبادر کند، سازمان برای شرکت در گفتگوهای رسانه‌ای از ترس اینکه بحث ممکن است به سرعت منفی شود، مردد بود. با این حال، آنها مایل بودند که سایر شرکت‌ها در صنعت خود و عموم مردم به جای نادیده گرفتن راه‌حل پاسخ‌شان یا مراجعه به اطلاعات منسوخ یا گمراه‌کننده، درک دقیق و قدردانی از کاری که انجام می‌دهند داشته باشند.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت و تنوع گرایش های دیجیتال مارکتینگ

هدف
پس از یک دوره ارتباطات غیرفعال، HWCG شروع به از دست دادن سهم خود در گفتگوهای صنعتی به سایر سازمان ها کرد. آنها می خواستند دیده شدن رسانه ها را افزایش دهند و خود را به عنوان راه حل روشنی برای انفجار در صنعت قرار دهند. علاوه بر این، HWCG به دنبال دفاع از شیوه‌های حفاری ایمن و مسئولانه و تصحیح اطلاعات نادرست و برداشت‌های نادرست توسط عموم مردم و رسانه‌های صنعتی بود.

چه کار کردیم
دورو اضافه می‌کند: «ما می‌خواستیم در گفتن «ما اعضای HWCG» اهمیت داشته باشیم. “شرکت می خواست ارزش خود را بیان کند و مشارکت اعضا را تشویق کند.” برای دستیابی به این هدف، ما به شرکت در ظهور آن در صنعت و گفتگوهای رسانه ای اصلی کمک کردیم و به جای حفظ سکوت، برای آن حضور ایجاد کردیم. ما همچنین یک برنامه رسانه ای استراتژیک برای کمک به هدایت پیام آماده برای پاسخ ایجاد کردیم و محتوایی را برای تقویت HWCG به عنوان حامیان صنعت توسعه دادیم. HWCG یک سازمان مبتنی بر اعضا است، بنابراین ما نه تنها برای کنسرسیوم به عنوان یک کل، بلکه برای اعضایی که ارزش عضویت را تشخیص می‌دهند، قابل مشاهده است.

چرا کار کرد
هورنای توضیح می‌دهد: «مخاطبان ما در این صنعت خاص بسیار حاضر و فعال هستند، و سطوح بالای تعامل، توزیع محتوا را به یک کاندیدای عالی برای استراتژی دیجیتال HWCG تبدیل کرد.» به عنوان بخشی از روابط عمومی و برنامه توزیع محتوا، ما از یک رویکرد بین کانالی استفاده کردیم که شامل رسانه های دیجیتال مانند خبرنامه، یک وب سایت جدید و مقالات برجسته در نشریات خبری آنلاین بود. رویکرد فعال ما شامل مشارکت منظم در بحث‌هایی بود که در مطبوعات وجود داشت. ما قدرت آگاهی را تشخیص دادیم – چه محتوایی در صنعت موجود است و چه کاری می توانیم انجام دهیم تا چیزی جدید و آموزنده ایجاد کنیم؟ صنعت HWCG به شدت تحت نظارت است، اما اطلاعاتی که مطبوعات به آن مربوط می‌کنند یا نادرست یا قدیمی هستند. انتشار محتوای تازه و دقیق در پلتفرم‌های دیجیتال مختلف راهی برای HWCG است تا به همه گروه‌های مخاطب در مورد مأموریت و ابتکارات در حال انجام خود آموزش دهد.

نکاتی که باید به خاطر بسپارید
روابط عمومی اغلب در میان تیم‌های دیجیتال نادیده گرفته می‌شود، اما این ابزار ارتباطی مؤثری است که با برقراری ارتباط برند شما با مخاطبان شما، در هر کجا که هستند، از پلتفرم‌ها فراتر می‌رود. همیشه به دنبال راه هایی برای تطبیق داستان برند خود در گفتگوهای موجود به عنوان جنبه کلیدی این استراتژی دیجیتال باشید. یافتن نشریاتی که در مورد این موضوعات بحث می کنند و پاسخ به آنها نیز مهم است، زیرا شما را مستقیماً در دید مخاطبان خود قرار می دهد و به آنها اجازه می دهد تا از برند شما بیشتر آگاه شوند. به جای احساس شکست در برابر اطلاعات نادرست، فعال باشید تا مردم را از پیشرفت‌های جدید در دسترس آگاه کنید. بسیاری از شرکت های B2B به گفتگوهای رسانه ای فکر می کنند که می توانند آنها را کاملاً کنترل کنند، اما هدف واقعی تر، هدایت اطلاعات است. تثبیت حضور خود در کانال های مختلف این احتمال را افزایش می دهد که شما رهبران هدایت کننده مکالمه باشید.

4 نمونه از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ B2B موفق
4 نمونه از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ B2B موفق – کالج نوین

شماره 4: رسانه های اجتماعی

سناریو
در حالی که ما خود را یک آژانس برندسازی موفق می دانیم، چندین سال پیش متوجه شدیم که مشتریان و رهبران بالقوه را به گونه ای جذب نمی کنیم که از روابط طبیعی تر و طولانی مدت پشتیبانی کند. رسانه‌های اجتماعی می‌توانند راهی عالی برای تعامل با کارمندان، استخدام‌کنندگان، مشتریان احتمالی، شرکا و کل صنعت شما باشند، تا حدی به این دلیل که یک رویکرد بازاریابی انتخابی است. اگر مردم شما را دنبال کنند، به این معنی است که شما یک بخش فعال در گفتگو هستید و اهرم بیشتری از نظر تعامل و گفتگو به شما می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  نقش بلاک چین در دیجیتال مارکتینگ

هدف
ما می‌خواستیم نشان دهیم که فعال، درگیر و محرک گفتگو پیرامون پیام‌های کلیدی شرکت خود هستیم و همچنین می‌خواهیم شبکه خود را در میان استخدام‌کنندگان، مشتریان بالقوه و تأثیرگذاران صنعت گسترش دهیم.

چه کار کردیم
مخاطبان هدف ما در رسانه‌های اجتماعی وجود دارند، اما هر پلتفرم با شخصیت‌های مختلف در آن گروه بزرگ‌تر مطابقت دارد. در نتیجه، هر پلتفرم، از توییتر گرفته تا فیس بوک و لینکدین، باید استراتژی متفاوتی برای تعامل با هر شخصیت داشته باشد. ما آن را تجزیه کردیم، کانال به کانال، در مورد محتوا برای اشتراک گذاری در هر کدام بحث کردیم و اهدافی را تعیین کردیم.

پوئنته توضیح می‌دهد: «ما یک نقشه فرآیند با انتظارات برای هر نقطه تعامل ایجاد کردیم، و آن را با شرکای آژانس خود در میان گذاشتیم، و به آنها دستورالعمل‌هایی برای تکمیل پست‌های معمولی خود با محتوایشان دادیم.»

ما شروع به ردیابی ماهانه همه چیز از طریق Google Analytics و ابزارهای تحلیلی هر پلتفرم کردیم، و مطمئن شدیم که جلسات ماهانه را برای اندازه‌گیری موفقیت، طوفان فکری و تنظیم استراتژی در صورت لزوم اجرا می‌کنیم. ما به همکاری با شرکای آژانس خود، مانند مدیر عامل Bothe و رئیس Jonathan Fisher، ادامه می دهیم تا محتوا را در شبکه های اجتماعی فردی خود ارسال کنیم تا سطح بیشتری از تعامل با برند ایجاد کنیم. اکنون، مخاطبان ما به شدت در رسانه های اجتماعی درگیر شده اند. تعامل با آنها یک تجربه مثبت است، زیرا به ما اجازه می دهد تا روابط مستقیمی با مخاطبان هدف خود ایجاد کنیم.

چرا کار کرد
Devereaux توصیه می کند: “فیس بوک برای تعامل داخلی برای ما خوب بوده است، و به شما کمک می کند با کارمندان خود ارتباط برقرار کنید و فرهنگ خود را به اشتراک بگذارید.” سایر مکان‌های رسانه‌های اجتماعی، مانند لینکدین، منابع عالی برای جذب و ایجاد سرنخ هستند. اگر نیاز به تبلیغات زیادی وجود داشته باشد، رسانه های اجتماعی راهی عالی برای حمایت از آن و حفظ تعاملات از طریق طرح ها و گفتگوها هستند.

برای ما، سودمندترین راه های استفاده از رسانه های اجتماعی عبارتند از:

. اگر صحبتی در مورد ما و شرکت ما وجود داشته باشد
. زمانی که ما در حال سرمایه گذاری در تولید محتوای با کیفیت و سپس استفاده از رسانه های اجتماعی برای پست استراتژیک و تبلیغ آن برای افراد مناسب هستیم.
. ارائه ارزش در خود پلتفرم با پاسخ دادن به سؤالات، ایجاد ارتباط با افراد، و به طور کلی یک بازیکن تیم و منابع موجود، و
. وقتی می‌خواهیم گوش کنیم، مکالمه‌ای را که مخاطبان با آن درگیر می‌شوند، حفظ کنیم.

نکاتی که باید به خاطر بسپارید
ویلکس خاطرنشان می کند: «متخصصان B2B می توانند سریع بگویند، «مخاطبان من در رسانه های اجتماعی نیستند» یا خطرات آن را با بخش انطباق خود اعلام کنند. اما مهم است که توجه داشته باشید که مخاطبان شما در رسانه های اجتماعی هستند و اغلب در مورد شما و صنعت شما صحبت می کنند، خواه شما آنجا باشید یا نه. برای شما بهتر است که وارد دنیای رسانه های اجتماعی شوید و مخاطبان خود را مستقیماً مورد خطاب قرار دهید و از آنچه ممکن است مردم در مورد شرکت شما در پلتفرم های مختلف اجتماعی می گویند به نفع خود استفاده کنید. اگر حضور داشته باشید، اصلاح یک نفر یا هدایت مکالمه به روشی دقیق‌تر برای شما آسان‌تر است.»

غذای نهایی

استراتژی های دیجیتال یک جزء بسیار مهم از برنامه بازاریابی کلی هر شرکتی هستند، صرف نظر از صنعت شما. زمانی که هر استراتژی به درستی اجرا شود، می‌تواند نتایج تاثیرگذاری داشته باشد و هر روز استراتژی‌های جدیدی کشف می‌شوند که به تغییر و شکل‌دهی دنیای تجارت ادامه می‌دهند. این استراتژی‌ها با پیاده‌سازی روشی جدید برای دستیابی به مخاطبان خود و جذب آنها به شرکت شما، به برنامه بازاریابی اصلی شما می‌افزایند.

در اینجا می توانید نمونه های بیشتری از بازاریابی دیجیتال را بررسی کنید. اگر می‌خواهید درباره نحوه اجرای صحیح استراتژی‌های دیجیتال در یک برنامه بازاریابی برای تأثیرگذاری بر شرکت و نتیجه نهایی خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، همین امروز با یک استراتژیست برند تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 6 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟