کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل

کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل

کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل ، مراحلی که باید انجام دهید تا مطمئن شوید که بیشترین بهره را از کمپین بازاریابی خود می برید. کمپین دیجیتال مارکتینگ یک کار پیچیده است، کاری که از همان لحظه ای که کمپین را برای اولین بار تصور می کنید، تا زمانی که به مخاطب ارائه می شود، به تعهد و توجه شما نیاز دارد. کمپین های بازاریابی دیجیتال بسیار پویاتر و پایدارتر از روش های بازاریابی سنتی و آنالوگ هستند. یک کمپین دیجیتال مارکتینگ شامل خیلی بیشتر از قرار دادن تبلیغات برای کسب و کار یا برند شما در رسانه های اجتماعی و سایر وب سایت ها است.

با دیجیتال مارکتینگ، تبادل داده‌ها بین کسب‌وکار و پلت‌فرم‌های آنلاین مختلفی که بر روی آن‌ها بازاریابی می‌کنند، ثابت یا تقریباً ثابت است. به عنوان مثال، بخش جدایی ناپذیر اکثر کمپین های بازاریابی دیجیتال سئو است. اما سئو چیزی نیست که بتوانید به سادگی با یک تراکنش بخرید یا اجرا کنید. سئو یک فرآیند مداوم است و برای اطمینان از اینکه امتیاز شما همچنان در حال افزایش است و رقبای شما در مورد مهمترین عبارات جستجوی شما از شما پیشی نمی گیرند، باید به طور منظم داده ها را بررسی کرده و اثربخشی خود را ارزیابی کنید.

پایبندی به مراحل زیر هنگام طراحی کمپین دیجیتال مارکتینگ، تضمین می کند که بازاریابی خود را به شیوه ای منطقی و کارآمد انجام می دهید و بهترین شانس ممکن را برای موفقیت به شما می دهد.

کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل
کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل

برخی به اشتباه دیجیتال مارکتینگ را فقط شامل فعالیت‌هایی می‌دانند که در اینترنت برای برندسازی انجام می‌شود. هر وسیله‌ای غیر از آن جزو دیجیتال مارکتینگ به حساب نمی‌آید. در صورتی که بازاریابی دیجیتال شامل بازاریابی محصولات و خدمات با استفاده از هر دستگاه الکترونیکی متصل به اینترنت است؛ نه اینکه فقط به فعالیت‌های انجام شده در صفحات وب محدود شود. اپلیکیشن مارکتینگ، تلویزیون‌های هوشمند، تلفن‌های هوشمند و هر وسیله‌ای که این روز می‌توان آن را به اینترنت برای انجام کارهای مختلف وصل کرد، جزو کارهای مربوط به دیجیتال مارکتینگ به حساب آورد.

این مقاله را مطالعه کنید  نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ

 

5 مرحله برای ایجاد یک کمپین بازاریابی دیجیتال قاتل

اهداف خود را مشخص کنید- کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل

برای برخی افراد، این توصیه آنقدر واضح به نظر می رسد که ممکن است تعجب کنید که چرا ما اصلاً آن را گنجانده ایم. دلیل آن این است که، در حالی که برای بسیاری از بازاریابان، تعریف اهداف خود در همان ابتدا طبیعت دوم است. با این حال، افراد زیادی هستند که آنقدر مشتاق هستند که وارد کارزار انتخاباتی خود شوند که از قبل برنامه ریزی لازم برای یک رویکرد متمرکز را انجام نمی دهند.

تعدادی از انتخاب ها وجود دارد که باید هنگام تنظیم کمپین بازاریابی خود انجام دهید. به عنوان مثال، آیا قصد دارید موفقیت خود را با بررسی میزان بهبود نرخ تبدیل خود بسنجید؟ یا در عوض به دنبال جایگاه بالاتری در رتبه بندی نتایج جستجو هستید؟ البته ممکن است هر دو هدف را دنبال کنید. اهداف دقیقی که دنبال می‌کنید و اینکه چگونه موفقیت خود را در دستیابی به آنها می‌سنجید، به ویژگی‌های کسب‌وکار شما بستگی دارد.

اهداف دقیقی که دنبال می کنید کاملا به شما بستگی دارد. آنها حداقل تا حدی بر اساس شرایط فعلی کسب و کار شما تعیین می شوند، اما فقط شما می دانید که می خواهید در بلندمدت به چه چیزی برای کسب و کار خود برسید. با این حال، اهداف زیر ارزش در نظر گرفتن دارند، حتی اگر تمرکز اصلی کمپین شما نباشند.

. آگاهی از برند: وقتی می خواهید به شخصی بگویید که یک جستجوی اینترنتی انجام دهد، چند وقت یکبار به او می گویید «آن را در گوگل» جستجو کند؟ این سطح از آگاهی از برند، که در آن نام یک کسب و کار به عنوان فعل در اصطلاح رایج استفاده می شود، چیزی است که همه مشاغل آرزوی آن را دارند، اما رسیدن به آن بسیار دشوار است. روش‌های مختلفی برای اندازه‌گیری آگاهی از برند وجود دارد، اما یکی از ساده‌ترین راه‌ها استفاده از Google Trends برای مشاهده تعداد افرادی است که به دنبال کسب‌وکار شما هستند.
. دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی: این یکی دیگر از معیارهای ساده و در عین حال بسیار گویا برای تعیین علاقه فعلی به کسب و کار شما است. ارزش آن را دارد که تعداد فالوورهای خود را ردیابی کنید و میزان افزایش آن را اندازه گیری کنید، نه اینکه فقط به تعداد خام نگاه کنید. بسیاری از ما هرگز صفحاتی را که علاقه خود را به آنها در رسانه های اجتماعی از دست می دهیم آنفالو نمی کنیم، بنابراین همه دنبال کنندگان شما فعالانه به تجارت شما علاقه مند نخواهند شد.
. سئو: عوامل مختلفی بر امتیاز سئوی کسب و کار تأثیر می‌گذارند. یکی از این موارد تعداد بک لینک هایی است که وب سایت شما از سایر وب سایت های معتبر دریافت می کند. بهبود سئو بخشی از اکثر کمپین های بازاریابی دیجیتال است، بنابراین شما احتمالاً تعدادی از وظایف را با هدف بهبود امتیاز سئو انجام خواهید داد. بنابراین، ردیابی رشد نمره سئوی شما یک شاخص قوی از پیشرفت کمپین شما است.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ بهبود روابط با مشتری
کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل
کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل – کالج نوین

بازار هدف خود را شناسایی کنید

اگر می خواهید بتوانید از منابع خود به نحو احسن استفاده کنید، دانستن اینکه دقیقاً به چه کسی می خواهید محصولات خود را بفروشید بسیار مهم است. مهم نیست که بودجه شما چقدر است، هرچه بیشتر در مورد جمعیتی که می خواهید به آن برسید بدانید، می توانید مواد بازاریابی خود را دقیق تر بسازید تا برای آنها جذاب باشد. این یک رویکرد بسیار کارآمدتر از انداختن همه چیز به دیوار و دیدن آنچه می چسبد است.

شما باید با تعیین دقیق اینکه چه کسی در حال حاضر محصولات شما را خریداری می کند، شروع کنید. جمعیت شناسی مشتری فعلی شما ممکن است با جمعیتی که بیشتر می خواهید با بازاریابی خود به آن دست یابید یکسان نباشد. اگر به دنبال دستیابی به مخاطبان جدید و گسترش دامنه دسترسی خود با آخرین کمپین بازاریابی خود هستید، باید مطمئن شوید که مسیر جدیدی که قصد دارید به سمت آن حرکت کنید، مشتریان فعلی شما را از خود دور نخواهد کرد.

پرسونا را تعریف کنید- کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل

پرسونا توصیف دقیق مشتری ایده آل شما است. این شامل اطلاعاتی مانند سن، شغل، وضعیت ثروت و طبقه، وضعیت خانوادگی و هر متغیر دیگری است که تعیین می‌کند آنها احتمالاً چگونه پول خود را خرج می‌کنند. در حالی که جمعیت هدف شما نسبتاً گسترده است، شخصیت شما باید تا حد امکان با جزئیات تعریف شود. این اغلب شامل اطلاعاتی در مورد سرگرمی ها، علایق و زندگی شخصی آنها می شود. این نوع اطلاعات اغلب هنگام در نظر گرفتن جمعیت شناسی هدف گسترده حذف می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موفق

بودجه خود را واقع بینانه ارزیابی کنید

این گام بسیار مهم دیگری است که اغلب نادیده گرفته می شود یا با توجه به توجهی که لازم است انجام نمی شود. تنظیم یک بودجه واقعی برای خود به چند دلیل مهم است. اول و مهمتر از همه، بودجه شما به عنوان محدودیت اصلی در مورد آنچه می توانید با کمپین بازاریابی خود انجام دهید عمل می کند و همچنین نحوه تخصیص منابع خود را دیکته می کند. خبر خوب این است که بازاریابی دیجیتال ارزان‌تر از بازاریابی معمولی است، به این معنی که وقتی از آن‌ها در فضای دیجیتال استفاده می‌کنید، همان منابع فراتر خواهند رفت.

کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل
کمپین دیجیتال مارکتینگ قاتل – کالج نوین

از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

رسانه های اجتماعی مهم ترین پلت فرم بازاریابی در جهان امروز هستند. موفقیت یا شکست کمپین دیجیتالی شما ممکن است در نهایت به میزان موثر استفاده از رسانه های اجتماعی بستگی داشته باشد. رسانه های اجتماعی نه تنها به خودی خود یک پلت فرم بازاریابی بسیار مهم هستند، بلکه به عنوان پشتیبان بسیاری از جنبه های دیگر بازاریابی دیجیتال عمل می کنند و یک هم افزایی قدرتمند ایجاد می کنند. به عنوان مثال، سئو و بازاریابی رسانه های اجتماعی دست به دست هم می دهند. اما چگونه بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی رسانه های اجتماعی با هم کار می کنند؟

دلایل متعددی وجود دارد که چرا باید این دو جنبه دیجیتال مارکتینگ را با هم در نظر گرفت، مهم‌تر از همه به این دلیل که رسانه‌های اجتماعی بینش‌ها و داده‌های ارزشمندی را در اختیار شما قرار می‌دهند که می‌تواند برای بهبود بیشتر امتیاز SEO شما استفاده شود. برای اطمینان از حداکثر هم افزایی بین آنها، حفظ یک پیام منسجم در اجزای مختلف بازاریابی شما ضروری است. اگر از پروفایل های رسانه های اجتماعی خود به بهترین نحو استفاده کنید، آنها می توانند نوع داده هایی را در اختیار شما قرار دهند که معمولاً برای تولید آنها باید مبلغ هنگفتی به یک شرکت تحقیقات بازار بپردازید.

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قوی سنگ بنای یک تجارت موفق است. در حالی که بازاریابی دیجیتال ارزان تر از روش های بازاریابی سنتی است، ابزار بسیار قدرتمندتری نیز می باشد. تنها اخطار این است که کسب‌وکارها را ملزم می‌کند هنگام طراحی یک کمپین، رویکردی مدنظرانه‌تر و متفکرانه‌تر داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟