7 مهارت مهم برای بازاریاب دیجیتال در آینده

7 مهارت مهم برای بازاریاب دیجیتال در آینده

7 مهارت مهم برای بازاریاب دیجیتال در آینده ، برای سال ها، دیجیتال مارکتینگ آینده بازاریابی در نظر گرفته می شد. با به حداقل رساندن این بیماری همه گیر تعامل چهره به چهره، همراه با پیشرفت در فناوری دیجیتال، به نظر می رسد که آینده شتاب گرفته است. آینده اینجاست، اکنون جویندگان کار دیگر نمی توانند پشت سر بگذارند.

مهارت های بازاریابی دیجیتال در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری مورد تقاضا هستند. اکنون بسیاری از شرکت‌ها به بازاریابی دیجیتال به عنوان راه‌حلی برای چالش‌های ناشی از همه‌گیری معطوف شده‌اند. همچنین این یک توسعه اجتناب ناپذیر است زیرا مالزی در طول سال ها شاهد پذیرش گسترده فناوری دیجیتال بوده است. کسب و کارها صرفاً دنباله رو هستند. بر اساس گزارش 2020 انستیتو توسعه مدیریت (IMD) رقابت جهانی دیجیتال، چهار پنجم کشور به طور منظم آنلاین هستند که 78 درصد از آنها کاربران فعال رسانه های اجتماعی هستند. نحوه تعامل مردم، مصرف رسانه ها، کسب آگاهی از برند و خرید در حال حاضر در فضای دیجیتال اتفاق می افتد. دستیابی به مشتریان در این عصر مستلزم مجموعه ای جدید از مهارت ها است.

خبر خوب این است که نیروی کار مالزی از عهده وظایف خود برآمده است. گزارش Jobstreet’s Decoding Global Talent نشان می دهد که 35٪ از کارگران مایل به آموزش مجدد یا ارتقاء مهارت در صورت لزوم هستند، در حالی که 65٪ از آنها در هر صورت مایل به بازآموزی هستند. اگر می خواهید آینده ای در بازاریابی دیجیتال داشته باشید، اکنون زمان ارتقاء مهارت است.

آیا نمی دانید که کدام مهارت های بازاریابی دیجیتال مورد تقاضا هستند؟ برای یادگیری همه چیز در مورد مهارت های بازاریابی دیجیتال که باید بدانید اگر می خواهید شغلی مطمئن در آینده داشته باشید، ادامه مطلب را بخوانید.

7 مهارت مهم برای بازاریاب دیجیتال در آینده
7 مهارت مهم برای بازاریاب دیجیتال در آینده – کالج نوین

مهارت های دیجیتال مارکتینگ که باید برای آینده داشته باشید

1. تجزیه و تحلیل داده ها

برای استفاده بهینه از بازاریابی دیجیتال، باید درک و دانش عمیقی از تجزیه و تحلیل داده ها داشته باشید. این شامل دانستن اینکه کدام داده‌های مرتبط را باید جمع‌آوری کرد، چگونه آنها را جمع‌آوری کرد، و چگونه آنها را به روش‌هایی تفسیر کرد که به شما در تصمیم‌گیری بهتر تجاری کمک کند.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ فراتر از یک روند

استفاده موثر از تجزیه و تحلیل داده ها می تواند منجر به بازگشت سرمایه بهتر شود، زیرا به شما امکان می دهد اثربخشی کمپین های خود را با استفاده از معیارهای قابل اعتماد اندازه گیری کنید. به عنوان مثال، به شما نگاهی اجمالی به میزان پرداختی برای هر تبلیغ یا محتوایی می دهد، بنابراین می توانید ببینید که کدامیک مقرون به صرفه ترین هستند که می توانید برای حداکثر نتیجه مقیاس کنید.

بسته به پلتفرم هایی که کسب و کارتان استفاده می کند، ابزارهای تحلیلی زیادی وجود دارد که می توانید آنها را یاد بگیرید و به آنها مسلط شوید. برخی از نمونه‌ها عبارتند از Google Analytics، Google Ads، یا Facebook Ads Manager، در میان دیگران. یادگیری تا جایی که می توانید از آنها فقط دانش و تخصص شما را در تجزیه و تحلیل داده ها عمیق تر می کند.

2. مدیریت رسانه های اجتماعی- 7 مهارت مهم برای بازاریاب دیجیتال در آینده

رسانه های اجتماعی جایی است که بیشتر بازار هدف شما در نهایت قرار دارد. اینجا جایی است که آنها بیشتر روز خود را می گذرانند، به مطالعه، تماشا و واکنش به مطالب مختلف می پردازند. استفاده موثر از رسانه های اجتماعی چیزی بیش از یک پست معمولی یا مشارکت است. این شامل یک آشنایی پیشرفته با عملکرد داخلی هر پلت فرم است. مهارت‌های خوب مدیریت رسانه‌های اجتماعی همچنین شامل رمزگشایی رفتار مصرف‌کننده و دانستن اینکه چگونه از آن برای تنظیم دقیق کمپین خود استفاده کنید.

مدیر رسانه های اجتماعی یکی از مشاغل مورد تقاضا در بازار کار امروزی است. به دلیل نقش مهمی که در کمپین های تبلیغاتی دارند، مدیریت رسانه های اجتماعی قطعا یکی از ارزشمندترین مهارت های بازاریابی دیجیتال است.

3. تجربه مشتری- 7 مهارت مهم برای بازاریاب دیجیتال در آینده

چیزی که بازاریابی دیجیتال را از بازاریابی سنتی جدا می کند، جدا از فناوری های مورد استفاده، این است که تقریباً تمام جنبه های بازاریابی را به طور مؤثر یکپارچه می کند. یک تبلیغ فقط یک دعوت برای خرید نیست. همچنین می تواند به طور مستقیم برای تحقیق در مورد رفتار مشتری استفاده شود. مهم‌تر از همه، برندها اکنون می‌توانند مستقیماً با مشتریان خود تعامل و تعامل داشته باشند و به آنها نگاهی به نیازها و خواسته‌های خود بیاندازند. این مفهوم پشت تجربه مشتری (CX) است – توانایی یک برند برای استفاده از تعامل با مشتری برای فروش بیشتر محصولات و گسترش روابط تجاری خود با مشتریان. CX یک رشته بازاریابی نسبتاً جدید است و مطمئناً ارزش یادگیری دارد، به خصوص برای کسانی که می خواهند آینده خود را در بازاریابی دیجیتال تضمین کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  مهارت های دیجیتال مارکتینگ

4. بهینه سازی موتورهای جستجو

جدا از رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو به عنوان دروازه مشتریان شما به محصولات و خدمات شما عمل می کنند. بسیاری از کسب‌وکارها تلاش می‌کنند تا در میان نتایج برتر در جستجوهای اینترنتی باشند، زیرا این امر آگاهی از برند شما و فرصت‌های شما برای فروش را افزایش می‌دهد. در واقع، بسیاری از شرکت ها به همین دلیل، مبالغ زیادی را برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) خرج می کنند.

سئو یک مهارت بازاریابی دیجیتال حیاتی است. همه چیز در مورد دانستن و اجرای استراتژی های مختلف برای بهبود دید وب سایت شما است. از بازاریابان دیجیتال انتظار می رود که حداقل دانش ابتدایی در مورد بهترین شیوه های SEO داشته باشند – کلمات مناسب برای استفاده، طول مناسب برای ویدیوهای شما، تصاویر کوچک مناسب برای استفاده، و همه الزامات دیگر برای جستجوی بهینه. یادگیری مهارت های اولیه SEO پایه خوبی برای شروع یک حرفه در بازاریابی دیجیتال است.

7 مهارت مهم برای بازاریاب دیجیتال در آینده
7 مهارت مهم برای بازاریاب دیجیتال در آینده – کالج نوین

5. بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ هنوز یک راه موثر برای دستیابی به مشتریان است. به طور کلی نسبت به سایر اشکال ارتباط دیجیتال هدفمندتر، صمیمی تر و شخصی تر است. به همین دلیل است که بازاریابی ایمیلی، زمانی که به طور موثر مورد استفاده قرار گیرد، می تواند سطح بالایی از تعهد مشتریان را ایجاد کند.

بازاریابی ایمیلی شامل مهارت های زیادی از جمله ایمیل نویسی، استراتژی کمپین ایمیلی و اتوماسیون بازاریابی است. یادگیری این مهارت ها می تواند منجر به نرخ تبدیل بالایی برای محصولات و خدمات شما شود.

6. بازاریابی محتوا

در چشم انداز دیجیتال امروزی، محتوا پادشاه است. این همان چیزی است که مردم هنگام جستجو در جدول زمانی رسانه های اجتماعی خود به دنبال آن هستند و مصرف می کنند. به همین دلیل، بسیاری از کسب و کارها راه هایی را برای کسب درآمد از محتوا و استفاده از آنها در کمپین های بازاریابی خود ابداع کرده اند.

این مقاله را مطالعه کنید  داستان سرایی در دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا یا تولید محتوا مهارتی است که نه تنها به خلاقیت نیاز دارد، بلکه به دانش لازم برای ارائه اطلاعات یا بینش ارزشمند نیز نیاز دارد. هدف بازاریابی محتوا ایجاد اعتبار نزد مشتری است. این بدان معناست که محتوای شما همیشه باید ارزش اضافه کند، که می تواند منجر به فروش پایین شود.

ویدیو به سرعت در حال تبدیل شدن به محبوب ترین شکل محتوا است، بنابراین یادگیری چند تکنیک تولید ویدیو می تواند کمک کننده باشد. در نهایت، شما باید درک دقیقی از بازار خود و آنچه آنها را از نظر احساسی به حرکت در می آورد، داشته باشید.

7. طراحی و مهارت های بصری

فضای دیجیتال یک فضای بصری است، به همین دلیل طراحی مهم است. طراحی وب سایت و برنامه اکنون به عنوان تجربه کاربری (UX) شناخته می شود زیرا برای کل تجربه کاربر یا مشتری یکپارچه است. این همان روشی است که چیدمان و طراحی فروشگاه می تواند بر ترافیک فروشگاه تأثیر بگذارد.

شما می توانید جنبه های فنی و خلاقانه طراحی وب و اپلیکیشن را بیاموزید، اما UX نمای کامل تری است که همه بازاریابان می توانند از آن استقبال کنند. این به شما کمک می کند یاد بگیرید و درک کنید که مشتریان چگونه با برند شما تعامل دارند و چه جنبه هایی از آن را بیشتر دوست دارند. اینها بینش هایی هستند که نه تنها به وب سایت یا برنامه شما، بلکه به کل تجارت شما نیز کمک می کنند.

نتیجه

آینده بازاریابی ممکن است پیش روی ما باشد، اما برای به روز رسانی مهارت های بازاریابی دیجیتال خود هرگز دیر نیست. کلید موفقیت در حرفه بازاریابی دیجیتال، تمایل و اشتیاق به یادگیری مداوم و ارتقاء مهارت است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟