یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ

یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ

یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی دیجیتال اصطلاحی است برای بازاریابی محصولات یا خدمات با استفاده از فناوری‌های دیجیتال، عمدتاً در اینترنت، اما همچنین شامل تلفن‌های همراه، تبلیغات نمایشگر و هر رسانه دیجیتال دیگر.

هر استراتژی بازاریابی منحصر به فرد است، اما هر استراتژی بازاریابی باید شامل ارزیابی باشد. مهم نیست که در چه شغلی هستید، مطمئن باشید که با ادامه استراتژی‌ای که کارآمد نیست، پول خوبی را پشت سر بد نمی‌ریزید. با بررسی و پرسیدن سوالات مرتبط برای هر یک از معیارها، بازاریابان بینشی در مورد اثربخشی بالقوه تلاش های بازاریابی خود برای دستیابی به نتایج دلخواه به دست خواهند آورد. در اینجا چند معیار وجود دارد که می توان در ارزیابی کمپین تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ استفاده کرد:

یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ
یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

معیارهای ارزیابی یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ

1. شناسایی هدف پایدار: در یک کمپین تبلیغاتی بازاریابی دیجیتال، هدف هدفمندی که پایدار است باید شناسایی شود. چیزی که یک هدف پایدار را از یک هدف سنتی متمایز می‌کند این است که هدف دوم (هدف پایدار) بر منافع جامعه و همچنین کسب‌وکار تمرکز می‌کند، مانند مسئولیت اجتماعی، اقدام جامعه، نظارت بر محیط‌زیست و غیره، در حالی که اولی (هدف سنتی) بر ملاقات متمرکز است. اهداف تجاری مانند شناخت برند، سود، و غیره. هدف پایدار به ایجاد قرار گرفتن در معرض ارزش های شرکت، ایجاد خدمات در برند برای یک بازار هدف، ایجاد اقدامات مثبت و ترافیک عظیم به شرکت/وب سایت، افزایش وفاداری مشتری و حمایت کمک می کند.

2. بازار هدف مناسب را شناسایی و درگیر کنید: برای ارزیابی واقعی موفقیت یک کمپین، باید تمرکزی روی پایگاه مشتری وجود داشته باشد که ایده بهتری از میزان مؤثر بودن هدف ارائه دهد. نحوه پاسخ‌دهی وب می‌تواند تأثیر زیادی بر حضور دیجیتالی یک شرکت داشته باشد، چه به صورت منفی یا مثبت که می‌تواند به سایر حوزه‌های کسب‌وکار گسترش یابد. بنابراین، باید مراقب بود که از بروز حوادث ناگوار در کمپین تبلیغاتی دیجیتال جلوگیری شود زیرا ممکن است عواقب زیادی داشته باشد.
همچنین، تعامل، پیشروی یک کمپین دیجیتالی است. در جذب بازار هدف مناسب، موارد زیر باید در نظر گرفته شود.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین دفاع دیجیتال مارکتینگ

. چقدر پیام توانست به بازار هدف برسد و جذب کند
. چقدر محتوا توانسته جذابیت «عاطفی» را برانگیزد
. چقدر خوب پیام می‌توانست با درگیر کردن آنها به جای صحبت کردن با آنها یا پخش با آنها “با هدف شما صحبت کند”
. چقدر پیام توانست فراتر از برداشت اولیه گسترش یابد.

3. شناسایی رابطه: لازم است توجه داشته باشید که آیا ارتباط می تواند تعامل یا گفتگوی مشترک با شرکت را تقویت کند. یک رابطه مستلزم باز بودن، اعتماد، شفافیت و آسیب پذیری است تا رشد کند تا با تعاملات مداوم پایدار شود. برای یک رابطه قوی، این ابزار باید مکان های آسانی را برای شروع مکالمات فراهم کند. پیام باید هدف را تحریک کند تا اعتماد یا علایق مشترک را احساس کند. پیام باید احساس باز بودن ایجاد کند و گفتگو را تشویق کند. ارتباطات باید به شناخت نیازها، ترجیحات و علایق کاربر کمک کند. و ابزار باید الهام بخش مکالمات مداوم باشد.

4. شناسایی ارزش: جزء ارزشی کمپین تبلیغاتی بازاریابی دیجیتال برای سوق دادن کاربر/بیننده به سمت پذیرش یا اقدام بسیار مهم است. کاربر باید بتواند ارزش/مزایای یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ را درک کند، مانند اینکه چگونه به یک نیاز پاسخ می‌دهد، یک مشکل را حل می‌کند، به یک «نقطه درد» رسیدگی می‌کند، کاربر را رقابتی‌تر می‌کند و همچنین احساس بهتری نسبت به خود دارد.

یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ
یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5. شناسایی اقدام: همچنین لازم است بدانیم پیام چگونه به نتایج تبدیل می شود. در یک کمپین دیجیتال، «نتایج» معنای بسیار گسترده‌تری از جمله اشتراک‌گذاری/حمایت اجتماعی، ارجاع‌های اجتماعی، دانلودها، بررسی‌ها و اشاره‌های اجتماعی را به ارمغان می‌آورد. اقدام مورد نظر باید به وضوح تعریف شده، قابل دسترسی، ارتباط و روشن باشد. فعالیت باید قابل ردیابی و اندازه گیری باشد مانند فروش، سفارشات، سرنخ ها، شناسایی برند، پایگاه داده، ارجاعات اجتماعی، دانلودها، بررسی ها، اشاره های اجتماعی، بازدید از وب سایت و غیره. این کمک خواهد کرد که بدانیم آیا فعالیت موفق بوده و به اهداف مورد نظر رسیده است یا خیر.

این مقاله را مطالعه کنید  کشف طرح دیجیتال مارکتینگ

6. ارزیابی استراتژی و گسترش: هیچ استراتژی هرگز کامل نیست! حتی موفق ترین کمپین های بازاریابی نیز زمینه هایی برای بهبود دارند. گام های بعدی را باید به عنوان یک برنامه بازاریابی موفق در نظر گرفت که معمولاً در تلاش برای گسترش تجارت به دیگری منجر می شود. مهم است که جمعیت شناسی جدید را ارزیابی کنید و تفاوت بین آن و مخاطب فعلی خود را مشخص کنید. اگر تعداد زیادی از مخاطبان هدف تغییر کرده اند، لازم است مانند یک جمعیت کاملاً جدید به آن نزدیک شویم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + سیزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟