هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ

هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ

هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ ، واقعیت غم انگیز این است که، مانند هر صنعت دیگری، فروشندگان روغن مار در آنجا وجود دارند که خدماتی با ارزش ناامیدکننده ناامیدکننده، گاهی اوقات به قیمت چشمگیر، دستفروشی می کنند. Insider Intelligence در همکاری با eMarketer و به عنوان بخشی از ابتکار بینش آنها گزارش می دهد که هزینه تبلیغات دیجیتال در بریتانیا در سال 2022 به 21.6 میلیارد پوند خواهد رسید. علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که این رقم تا سال ۲۰۲۴ به ۲۶ میلیارد پوند برسد که ۷۸.۹ درصد از کل هزینه‌های تبلیغات رسانه‌ای را تشکیل می‌دهد.

در حالی که مقدار مناسبی از این سرمایه، پولی است که برای تبدیل تخصص بازاریابی پیشرو به ROAS واقعی (بازده هزینه تبلیغات) و برنده ROI خرج می شود – Statista دریافت که بریتانیا پیشرفته ترین محیط تجارت الکترونیک را در اروپا با پوند دارد. 693 میلیارد هزینه مشتری در سال 2019 – متأسفیم که می گوییم تمام آن 26 میلیارد پوندی که توسط شرکت ها پرداخت شده است، سرمایه گذاری مناسبی را تشکیل نمی دهد.

مشکل این است که اگر در صنعت دیجیتال مارکتینگ نباشید، دانستن اینکه یک آژانس یا خدمات دقیقاً چه قیمتی باید داشته باشد دشوار است.

با دانستن یک یا دو چیز در مورد صنعت دیجیتال مارکتینگ، ما در موقعیت خوبی هستیم تا در مورد هزینه‌ها و قیمت‌های آژانس به شما اطلاعاتی ارائه دهیم. در پست وبلاگ امروز، به شاخص های یک آژانس خوب که باید مراقب آنها باشید نگاهی خواهیم انداخت. سپس شما را در ساختارهای مختلف قیمت‌گذاری که آژانس‌ها استفاده می‌کنند راهنمایی می‌کنیم و راه‌هایی را برای به رسمیت شناختن ارزش خدمات دیجیتال خاص مورد بحث قرار می‌دهیم.

هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ
هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

نشان های آژانس با کیفیت خوب- هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ

قبل از اینکه به دنبال چه چیزی در یک آژانس دیجیتال باشید، ارزش آن را دارد که چند فاکتور داخلی در کسب و کار خود را لمس کنید، زیرا دریافت مستقیم آنها از ابتدا به شما کمک می کند تا دقیقا متوجه شوید که برای چه چیزی در بازار هستید. و به نوبه خود بر میزان خرج کردن شما تأثیر می گذارد. در موردش فکر کن:

اندازه کسب و کار شما
اهداف و اهداف تبلیغاتی شما
پارامترهای احتمالی بودجه شما
فضای صنعت شما چقدر رقابتی است
چقدر سریع می خواهید نتایج را ببینید
ماهیت کمپین بازاریابی که به دنبال آن هستید

با روشن شدن این موارد، وقت آن است که به دنبال شریک آژانس خود بگردید. در پست خود، چرا باید یک آژانس دیجیتال مارکتینگ استخدام کنم، تاکتیک هایی را برای یافتن تاکتیک مناسب بررسی کردیم. در اینجا برخی از نشانه‌های مشخصی وجود دارد که نشان می‌دهد یک آژانس بازاریابی دیجیتال خوب چه چیزی را می‌سازد که نشان می‌دهد بودجه بازاریابی شما به خوبی خرج می‌شود.

نتایج قابل اندازه گیری و قابل سنجش
این روزها، هر آژانسی که ارزش آن را داشته باشد، می‌تواند مجموعه گسترده‌ای از معیارهای خاص، نتایج KPI، بازده‌های آماری و سایر داده‌های تجربی را برای پشتیبانی از این واقعیت که آن‌ها آنچه را که می‌گویند انجام می‌دهند، ارائه دهد. اگر آژانسی چنین قابلیت اندازه گیری را ارائه نمی دهد، احتمالاً باید به جستجو ادامه دهید.

وزن نام- هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ
آژانس‌های بزرگ‌تر و تثبیت‌شده‌تر با شهرت بزرگ‌تر احتمالاً برای کاری که انجام می‌دهند هزینه بیشتری دریافت می‌کنند، و دلیل خوبی هم دارد: آنها شجره نامه دارند و آن شهرت را به دست آورده‌اند. بزرگ‌ترین سگ‌ها در بازاریابی دیجیتال، تجربه و تخصص لازم را برای پشتیبان‌گیری از برچسب قیمت برتر خود دارند.

کمپین های مبتنی بر استراتژی
آژانس های کابوی به اندازه کافی گل و لای را روی کمپین های شما پرتاب می کنند و امیدوارند که برخی از آنها بمانند. اما بهترین اپراتورها در کسب و کار با شما همکاری می کنند تا یک برنامه عمل ضد گلوله با در نظر گرفتن بازی طولانی در ذهن ایجاد کنند، بنابراین تمام تلاش های بازاریابی شما هماهنگ و با هدف کشاندن کمپین های شما به سمت اهداف شما انجام می شود.

یک جو خوب
وقتی نوبت به انتخاب شریک آژانس می رسد، باید به دل خود اعتماد کنید. بسیاری از بازاریابان دیجیتال سعی می کنند آنچه را که به نفع آنهاست به شما بفروشند، نه آنچه به نفع شماست. اگر احساس کردید که آنها شما را تحت فشار قرار می دهند، توجه داشته باشید. از سوی دیگر، اگر افراد آژانس به خوبی به آنها مراجعه کنند و اخلاق آنها طنین انداز شود، این نشانه خوبی است.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ برای حفظ مشتریان
هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ
هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مدل های قیمت گذاری آژانس دیجیتال برای کمپین های بازاریابی- هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ

از 5 بازاریاب بپرسید که یک آژانس دیجیتال چقدر هزینه دارد، و 5 پاسخ مختلف دریافت خواهید کرد. این به این دلیل است که هر آژانس با ساختار هزینه و مدل‌های قیمت‌گذاری خاص خود عمل می‌کند تا سودآوری خود را افزایش دهد و مستقیماً برای مخاطبان خاص جذب شود. برای تجزیه و تحلیل رایج ترین مدل های هزینه که توسط آژانس های دیجیتال استفاده می شود، در ادامه بخوانید.

نرخ ساعتی
به طور معمول با مترجمان آزاد و به راحتی قابل درک است، نرخ ساعتی اساساً یک روش «پرداخت در حین بازی» است. شما به آژانس – یا فریلنسر – برای تعداد ساعاتی که برای تحویل کالاها و خدمات مورد توافق صرف می کنند، با نرخ دقیقی که از قبل تعیین شده است، پرداخت می کنید.

در ظاهر، این می تواند راهی جذاب برای تهیه خدمات بازاریابی دیجیتال باشد. با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که برای ساعات کافی برای پوشش دادن تمام کارهایی که می‌خواهید انجام دهید، بودجه اختصاص دهید. قطعاً نمی‌خواهید با یک قایق نیمه‌ساز باقی بمانید و ساعت‌های بیشتری برای اتمام آن در دسترس نباشید. علاوه بر این، در مدل ساعتی، هیچ انگیزه واقعی برای آژانس برای کار سریع وجود ندارد، و شما می توانید بیش از آنچه که برای آن چانه زده اید، در قلاب قرار بگیرید.

بسته به ارائه دهنده خدمات، نرخ ساعتی می تواند بسیار متفاوت باشد.

نرخ ثابت یا هزینه های ثابت- هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ
کارمزد ثابت همان چیزی است که وقتی به آژانسی خلاصه پروژه می‌دهید، و آن‌ها برای تکمیل آن کار به شما قیمت می‌دهند، می‌پردازید. هم مشخصات کمپین بازاریابی و هم هزینه نهایی قبل از برداشتن انگشت یا خرج کردن یک پنی تسویه خواهد شد، به این معنی که هیچ شگفتی پنهانی در این راه وجود ندارد.

اغلب، یک آژانس پرداخت ها را در چند ماه تقسیم می کند. این باعث تعادل درآمد ورودی آنها می شود و به شما امکان می دهد مخارج خود را مدیریت کنید. به عنوان مثال، اگر آژانسی 4000 پوند برای برخی از محصولات تبلیغاتی PPC از یک فصل به فصل دیگر به شما پیشنهاد داده باشد، ممکن است طرح پرداخت را در طول 4 ماه تقسیم کند، بنابراین شما 1000 پوند در ماه پرداخت می کنید.

از طرف دیگر، برخی آژانس‌ها بخش قابل توجهی از هزینه نهایی را از قبل درخواست می‌کنند و در طول مسیر، پرداخت‌های کوچک‌تر و افزایشی را دریافت می‌کنند. این آنها را در برابر این خطر محافظت می کند که مشتری در نهایت قادر نیست یا مایل به پرداخت برای خدمات ارائه شده نیست، اگرچه برای برخی، افزایش سرمایه بسیار سریع می تواند چالشی باشد.

نگهدارنده ها یا SLA ها
نگهدارنده یا SLA (توافقنامه سطح خدمات؛ قراردادی بین ارائه‌دهنده خدمات و مشتری برای تکمیل مجموعه‌های تحویلی) یک سیستم پیش‌پرداخت از پرداخت‌های متحرک است که برای پوشش یک حجم خاص، معمولاً بزرگ، کار در نظر گرفته شده است. این حجم ممکن است به مدت زمان توافق شده اشاره داشته باشد، برای مثال 20 ساعت نوشتن محتوا در ماه، یا مقدار ثابتی از قابل تحویل، مانند 4 پست وبلاگ جدید در ماه.

به طور معمول، پرداخت از قبل انجام می شود و معامله در تاریخ معینی به صورت ماه به ماه ارسال می شود. این امر میزان کار مدیریتی را که در پرداخت‌های منظم دخیل است کاهش می‌دهد.

SLAهای ماهانه یک روش معمول در بازاریابی دیجیتال هستند زیرا آژانس می تواند به طور مداوم منابع مورد نیاز برای تکمیل کار را برنامه ریزی کند و هر گونه تغییر مداوم را می توان در قرارداد ایجاد کرد. بسیاری از مشتریان از این انعطاف پذیری حمایت می کنند، زیرا این آزادی را به آنها می دهد تا توافقنامه خدمات را بسته به نتایج یا نیروهای خارجی کاهش دهند.

یک نکته: یک مدل قیمت گذاری که به عنوان توابع پرداخت تکراری شناخته می شود، اساساً به روشی مشابه عمل می کند، با این تفاوت که معمولاً برای یک سرویس خاص ارائه می شود که می تواند به طور منظم در یک بسته جمع شود – برای مثال، مدیریت SM یا نوشتن پست وبلاگ. اگر مشتری چندین دوره پرداخت تکراری را به صورت انبوه خریداری کند، آژانس های دیجیتال ممکن است تخفیف سالانه ارائه دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  وبلاگ چیست ؛ 10 نکته

پرداخت های مبتنی بر نتیجه یا عملکرد
برای خدماتی که به راحتی نتایج قابل اندازه گیری دارند، به عنوان مثال SEO یا PPC، برنامه های پرداخت مبتنی بر نتایج محبوب هستند و به یک روش استاندارد در صنعت تبدیل شده اند. طبق این نوع قرارداد، شما معمولاً تنها زمانی هزینه ای را پرداخت می کنید که به یک هدف مشخص رسیده باشد. برعکس، اگر کارمزد از قبل پرداخت شود، در صورتی که آژانس نتواند نتیجه دلخواه را پس از مدت زمان مشخصی ارائه دهد، باید با ضمانت بازپرداختی همراه باشد.

در روشی مشابه، یک مدل قیمت‌گذاری مبتنی بر عملکرد معمولاً برای خدمات یا پروژه‌ها بدون سقف انتظار اجرا می‌شود. آن را به عنوان پرداخت بر اساس مقیاس کشویی موفقیت در نظر بگیرید. هرچه کمپین های آژانس عملکرد بهتری داشته باشد، شما موظف به پرداخت بیشتر هستید.

هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ
هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

آگاهی از هزینه خدمات دیجیتال مارکتینگ- هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ

بهترین آژانس‌ها در دنیای دیجیتال، آن دسته از آژانس‌های همه کاره، با مهارت و ابریشمی هستند که به عنوان آژانس‌های خدمات کامل شناخته می‌شوند. یک آژانس با خدمات کامل با کیفیت می داند که در هر جنبه ای از تبلیغات آنلاین چه می کند و آنها مهارت و منابع لازم را دارند که هر بار به تسمه های خود ضربه بزنند. تماس با یک آژانس با خدمات کامل مورد اعتماد در دراز مدت شما را از سردرد نجات می دهد، زیرا آنها دارای ظرفیت بیشتر و تخصص گسترده تری هستند و به آنها اجازه می دهد تا با جلب توجه بازاریابی شما و رشد کسب و کار شما، خود را تطبیق دهند، گسترش دهند و جهت خود را تغییر دهند.

آژانس ها اغلب در یک یا چند سرویس اصلی بازاریابی دیجیتال تخصص دارند. این ایده خوبی است که شما دقیقاً خدمات مورد نظر خود را مشخص کنید، بنابراین در نهایت فقط برای آنچه نیاز دارید پرداخت می کنید. در راهنمای Brainy ما، آژانس بازاریابی دیجیتال چه می کند، در مورد جایگاه های مختلفی که ممکن است یک آژانس اشغال کند صحبت می کنیم.

در اینجا خلاصه‌ای از متداول‌ترین خدماتی است که مشتریان در مورد آنها با ما تماس می‌گیرند، همراه با چند نکته حرفه‌ای برای اطمینان از اینکه وقتی فشار وارد می‌شود و پول روی میز است، آژانس شما از چیزهای مناسب ساخته شده است.

خدمات سئو
سئو (بهینه سازی موتور جستجو) می تواند خوب باشد یا می تواند بسیار بسیار بد باشد، بسته به نوع تمرین کننده ای که در فرمان دارید. در حالی که برخی از ابزارهای عالی سئو به صورت رایگان در دسترس هستند که ما مطمئناً آنها را توصیه می کنیم، بسته های بسیار ارزان و بدی نیز وجود دارد که آژانس های کلاه سیاه سعی می کنند شما را با آنها ناامید کنند و شفافیت یا نتایج کمی ارائه می دهند.

به طور کلی، آژانسی که داده های قابل تأیید و نتایج قابل اندازه گیری را ارائه می دهد، احتمالاً یک معامله گر صادق است. از نظر سطح مهارت آنها، شما باید کمی عمیق تر در کاتالوگ پشتیبان و مطالعات موردی آنها جستجو کنید تا ببینید آنها در گذشته چه کاری انجام داده اند.

خدمات PPC
PPC (پرداخت به ازای کلیک) آن سبکی از تبلیغات آنلاین است که در آن فقط زمانی پرداخت می‌کنید که کاربر اینترنتی واقعاً روی تبلیغ شما کلیک کند. چیزی که بسیاری از مشتریان نادیده می گیرند، نیاز به در نظر گرفتن 2 هزینه کاملاً مجزا است: هزینه مدیریت و هزینه تبلیغات.

بدیهی است، به شرطی که آژانس مناسب باشد و بازاریابی نمایشگر خود را از طریق اتوماسیون بازاریابی مجدد خود بداند، هرچه بیشتر برای تبلیغات خود هزینه کنید، مسافت پیموده شده بیشتری را از هر مجموعه دریافت خواهید کرد.

از سوی دیگر، هزینه اجرای کمپین می تواند بسیار متفاوت باشد، از خیلی خوب برای واقعی بودن تا بسیار گران قیمت. مجدداً، توصیه می‌کنیم آژانسی را با سابقه اثبات شده ارائه نتایج مبتنی بر آمار جستجو کنید و سپس گزینه‌های مختلف آن را بررسی کنید.

خدمات بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوای موثر و خدمات استراتژی محتوا همه چیز در مورد دستیابی به مخاطبان شما در جایی است که هستند و به زبان آنها صحبت می کنند. این به این معنا نیست که فقط بفروش، بفروش، بفروش: درست انجام شده، محتوای خوب برند شما را به عنوان یک رهبر فکری در فضای شما قرار می دهد و روابط عمیق و طولانی مدت با مخاطبان شما ایجاد می کند. این یک عنصر قدرتمند در بازاریابی دیجیتال است.

این مقاله را مطالعه کنید  کشف طرح دیجیتال مارکتینگ

با این اوصاف، به مغزهای خلاق و اپراتورهای متبحر در فناوری نیاز دارد تا همه اینها را جمع و جور کنند و بچسبند.

هدف همکاری با آژانسی است که استراتژی بازاریابی دیجیتال مبتنی بر داده را با خلاقیت و روانشناسی خریدار ترکیب می کند. آژانس باید وقت بگذارد تا شما و محصول یا خدمات شما را بشناسد و درک دقیقی از انواع افرادی که می خواهید هدف قرار دهید داشته باشد.

از آن دسته از آژانس‌های سرکش که وقتی می‌گویند «پست وبلاگ»، در واقع 150 کلمه کلیدواژه‌های بی‌اهمیت را در کنار هم قرار می‌دهند، اجتناب کنید. مبارزات انتخاباتی شما بر روی تاک خواهد مرد. آنچه شما به دنبال آن هستید کیفیت، دانش و تجربه است.

خدمات بازاریابی رسانه های اجتماعی
فیس بوک، اینستا، توییتر، تیک تاک، لینکدین… آن را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید، رسانه های اجتماعی بزرگترین پلت فرم تبلیغاتی در تاریخ هستند. به جای ربودن حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و اجرا با آن‌ها، بازاریابی باکیفیت رسانه‌های اجتماعی از نظر اهداف و هزینه‌ها و بودجه با شما به طور مشترک و شفاف کار می‌کند تا مطمئن شود همه در یک خط پایان قرار دارند و هدفشان یکسان است.

قطعاً از آژانس‌هایی که کمپین‌های «کرکی» با معیارهای مبهم ارائه می‌کنند، یا آن دسته از افراد کوبنده که نوید رشد اجتماعی غیرواقعی را می‌دهند، خودداری کنید. به همین ترتیب، از کلاهبرداران بازاریابی رسانه‌های اجتماعی که تنها بر جذب لایک و فالوور تمرکز می‌کنند، خودداری کنید. درست است، تعداد خام شما ممکن است افزایش یابد، اما همه چیز بیهوده خواهد بود مگر اینکه نوع مناسب تعامل را به ROAS واقعی تبدیل کنید.

 

دریافت ارزش برای پول از استراتژی بازاریابی دیجیتال شما- هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ

چه در نهایت تصمیم به بازاریابی رسانه های اجتماعی، یک کمپین بازاریابی محتوا، تبلیغات پولی، مدیریت رسانه های اجتماعی یا سایر خدمات بازاریابی دیجیتال خاص داشته باشید، مهم است که ارزش واقعی استراتژی کلی بازاریابی اینترنتی خود را درک کنید زیرا به نتیجه نهایی مربوط می شود. قیمتی که می پردازید

متأسفانه، چشم انداز دیجیتال مارکتینگ افراد بد زیادی را در تپه ها پنهان کرده است، و آن آژانس های بازاریابی دیجیتالی که کمتر جیغ و قیافه دارند، سعی می کنند تا شما را به نظافتچی ها ببرند، زیرا آنها کسب و کار شما را آنلاین می کنند. امیدواریم اکنون احساس کنید که با دانش شناسایی و طفره رفتن از شرورها و درک سیگنال های اعتماد یک آژانس بازاریابی دیجیتال خوب، مسلح هستید.

با قیمت گذاری آژانس دیجیتال مارکتینگ، مانند بسیاری از چیزهای زندگی، آنچه را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید. انجام برخی از تکالیف از قبل به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که بودجه تبلیغاتی خود را با افرادی سرمایه گذاری می کنید که می توانند بهترین نتایج را کسب کنند.

یک نکته احتیاط: هنگام پذیرش خدمات بازاریابی دیجیتال، سعی کنید از فروشندگان متعدد یا یک تیم بازاریابی دیجیتال که با یک بخش بازاریابی برون سپاری کار می کنند، اجتناب کنید. وقتی نوبت به توسعه یک استراتژی بازاریابی جامد می رسد، باید تمام عملیات خود را زیر یک سقف نگه دارید. گروه بزرگی از آژانس‌های مختلف بازاریابی دیجیتال و فریلنسرها، که همگی در یک سرویس خاص «متخصص» هستند، می‌توانند به سرعت از کنترل خارج شوند و هزینه‌های پشتیبان شما را به شدت افزایش دهند.

و به همین دلیل است که ما توصیه می‌کنیم کمپین‌های بازاریابی خود را با یک آژانس خدمات کامل، درست مانند The Brains، ایجاد کنید، جایی که هزینه‌های بازاریابی دیجیتال شما مطابق با بودجه بازاریابی شما حفظ می‌شود و می‌توانید مطمئن باشید که همه از آنها آواز می‌خوانند. همان برگه سرود ما درک می‌کنیم که یک آژانس نباید کنترل کامل همه کمپین‌ها را در دست بگیرد، بلکه باید با مشتریان همکاری کند و آنها را برای سفر همراهی کند. اینگونه است که ما می دانیم، مشتریان ما می دانند که پول آنها در دستان امن است و به مؤثرترین شکل ممکن برای آنها کار می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + بیست =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟