موارد برنامه دیجیتال مارکتینگ

موارد برنامه دیجیتال مارکتینگ

موارد برنامه دیجیتال مارکتینگ ، در مقاله قبلی خود به برخی از دلایل ضروری بودن استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکپارچه نگاه کردم. به تاکید بر “یکپارچه” توجه کنید. مهم است که استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال از استراتژی‌های بازاریابی و کسب‌ و کار که باید با آن‌ها همسو شوند جدا نیستند، در واقع، برچسب بهتر «طرح بازاریابی چند کاناله» است…

در این پست بعدی، برخی از جزئیاتی را که باید در یک طرح دیجیتال مارکتینگ پوشش داده شود، توضیح خواهم داد، یعنی اینکه یک برنامه بازاریابی دیجیتال باید شامل چه فعالیت هایی باشد. اغلب، دانستن اینکه از کجا شروع کنید می‌تواند سخت‌ترین چالش باشد، مگر اینکه ساختار مؤثری داشته باشید.

ساختار برنامه بازاریابی دیجیتال خود را- موارد برنامه دیجیتال مارکتینگ

برای ساختار کلی طرح، من چارچوب SOSTAC® را که توسط PR اسمیت – یکی از نویسندگان کتاب تعالی بازاریابی دیجیتال من توسعه یافته است، توصیه می کنم. SOSTAC یک چارچوب عالی برای ساختار برنامه‌های تجاری، بازاریابی یا بازاریابی دیجیتال است، زیرا نسبتاً ساده و منطقی است، بنابراین به خاطر سپردن و توضیح آن برای همکاران یا آژانس‌ها آسان است. SOSTAC® یک چارچوب فرآیند برنامه ریزی استراتژیک است که به شما یک ساختار واضح می دهد تا برای ایجاد و مدیریت برنامه خود کار کنید.

بخش هایی که باید برای طرح بازاریابی دیجیتال گنجانده شود عبارتند از:

تجزیه و تحلیل موقعیت به این معنی است که “ما الان کجا هستیم؟” برای بازاریابان چند کانالی، سوالات عبارتند از:

. آیا ما نتایج را به طور دقیق از طریق تجزیه و تحلیل اندازه گیری می کنیم، سهم کانال های مختلف چقدر است؟
. ما به چه نوع مخاطبی به صورت آنلاین دسترسی داریم؟
. چگونه عملکرد رقبای خود را مقایسه کنیم؟

این مقاله را مطالعه کنید  ایجاد یک برنامه دیجیتال مارکتینگ

اهداف به معنای “کجا می خواهیم باشیم؟” است. سوالاتی که باید پاسخ دهید عبارتند از:

. پیش‌بینی رشد بر اساس بهبود کسب و حفظ دیجیتال چیست؟
. تفکیک سرنخ ها و فروش بر اساس کانال برای رسیدن به هدف طرح کسب و کار چیست؟

استراتژی یعنی “چگونه به آنجا برسیم؟” استراتژی چگونگی تحقق اهداف را خلاصه می کند. این کوتاه‌ترین بخش برنامه است، اما مسلماً مهمترین آن است، زیرا به تمام تاکتیک‌های بعدی جهت می‌دهد. به سوالاتی از جمله:

. کدام بخش ها با کدام گزاره ها هدف قرار خواهند گرفت؟
. چه موقعیتی را انتخاب خواهیم کرد؟
. چگونه سرنخ ها و اهداف فروش به دست خواهند آمد؟
. سرمایه گذاری رسانه ای خود را روی کدام کانال ها متمرکز کنیم؟
. چه استراتژی های ارتباطی برای حمایت از جذب، تبدیل و حفظ مشتری استفاده می شود؟

تاکتیک ها جزئیات استراتژی هستند (آمیخته بازاریابی، ترکیب ارتباطات و ترکیب کانال ابزارهای تاکتیکی هستند). آنها در جدول زمانی کمپین مشخص می کنند که دقیقا کدام تاکتیک ها در چه زمانی رخ می دهند. به عنوان مثال، چگونه ارتباطات “همیشه فعال” خود را بهبود دهیم، به عنوان مثال. چگونه می توان از اتوماسیون بازاریابی در کنار بازاریابی محتوا برای تولید و پرورش سرنخ استفاده کرد.

برای کمک به برنامه ریزی موثر تاکتیک های بازاریابی چند کاناله، سیستم برنامه ریزی RACE Smart Insights یک چارچوب ساده در اختیار شما قرار می دهد. مقاله Smart Insights را ببینید استراتژی بازاریابی دیجیتال چیست؟.

اقدام به برنامه ریزی اجرای استراتژی مربوط می شود، یعنی برنامه ما چیست؟ این شامل طرح های پروژه برای ابتکارات دیجیتال استراتژیک و برنامه های دقیق برای تاکتیک های مختلف مانند برنامه های سرمقاله برای بازاریابی محتوا است.

این مقاله را مطالعه کنید  5 مزیت دیجیتال مارکتینگ برای کارآفرینان

کنترل لازم است تا اطمینان حاصل شود که طرح در مسیر پاسخگویی باقی می ماند – آیا به آنجا رسیدیم؟ برای نقاط عطف مختلف این شامل بررسی عملکرد در مقابل هدف با استفاده از داشبوردهای بازاریابی دیجیتال و انجام اقدامات اصلاحی است.

جزئیات تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ- موارد برنامه دیجیتال مارکتینگ

یکی از چالش‌های ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال منسجم این است که تاکتیک‌های بالقوه زیادی برای اولویت‌بندی نقاط تماس مشتریان مختلف وجود دارد، همانطور که در نمودار چرخه عمر مشتری دیجیتال در پست قبلی در وبلاگ IDM نشان دادم.

این تاکتیک‌های بازاریابی آنلاین همگی به هدایت مشتری در قیف بازاریابی دیجیتال کمک می‌کنند که در چارچوب برنامه‌ریزی RACE خلاصه شده است. تاکتیک های کلیدی عبارتند از:

. برنامه ریزی – از یک رویکرد مبتنی بر داده برای بررسی اثربخشی بازاریابی دیجیتال فعلی خود، سفارشی کردن تجزیه و تحلیل برای کسب و کار، راه اندازی داشبوردهای KPI و اهداف SMART برای ایجاد استراتژی بهبودهای اولویت بندی شده برای نحوه استقرار رسانه های بازاریابی دیجیتال، فناوری و داده ها برای افزایش سرنخ استفاده کنید. و فروش
. دسترسی – ایجاد آگاهی با استفاده از 6 تکنیک کلیدی بازاریابی با مالکیت پولی که باعث بازدید از سایت شما می شود، یعنی بازاریابی جستجو (ارگانیک و پولی). روابط عمومی و اطلاع رسانی آنلاین؛ بازاریابی شریک؛ نمایش تبلیغات و برنامه ای; بازاریابی ایمیلی و بازاریابی ارگانیک و پولی رسانه های اجتماعی.
. قانون – تعاملات را در وب سایت یا رسانه های اجتماعی خود تشویق کنید تا به شما کمک کند برای آینده سرنخ ایجاد کنید. تاکتیک های کلیدی شامل بازاریابی محتوا، بهینه سازی صفحه فرود و بهبود سفر مشتری برای شخصیت های مختلف است.
. تبدیل – از هدف‌گیری مجدد، پرورش، بهینه‌سازی نرخ تبدیل و فروش چند کانالی برای یادآوری و متقاعد کردن مخاطبان خود برای خرید آنلاین یا آفلاین، اگر تلفن و کانال‌های حضوری برای شما مهم هستند، استفاده کنید.
. تعامل – افزایش فروش از مشتریان فعلی با بهبود ارتباطات شخصی با استفاده از وب، ایمیل و بازاریابی رسانه های اجتماعی

این مقاله را مطالعه کنید  راهنمای فروش لینکدین ، 6 تاکتیک

می توانید اطلاعات بیشتری در مورد SOSTAC از وب سایت PR Smith کسب کنید و این نمونه از SOSTAC را مشاهده کنید. برای تقسیم ساختاری هر بخش از RACE به 25 فعالیت کلیدی، به Smart Insights مراجعه کنید.

دکتر Dave Chaffey به طراحی و ارائه مدارک IDM در بازاریابی دیجیتال در اولین راه اندازی آنها کمک کرد. دیپلم های حرفه ای ما برای کمک به شما در برنامه ریزی، مدیریت و ارزیابی کمپین های بازاریابی مستقیم و دیجیتال طراحی شده اند. مدارک تحصیلات تکمیلی ما شما را به مهارت ها و اعتماد به نفس برای تعریف و اجرای یک استراتژی بازاریابی مستقیم و دیجیتال قوی مجهز می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + چهارده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟