ساختار برنامه دیجیتال مارکتینگ

ساختار برنامه دیجیتال مارکتینگ

ساختار برنامه دیجیتال مارکتینگ ، چگونه می توانید با موفقیت یک برنامه دیجیتال مارکتینگ برای شرکت خود ایجاد کنید؟ برنامه بازاریابی دیجیتال شما باید SEO، تجزیه و تحلیل، موقعیت یابی وب، استراتژی ها، رسانه های اجتماعی، اهداف و معیارها را در نظر بگیرد.

به حرکت درآوردن اقدامات بازاریابی دیجیتال بدون برنامه یا استراتژی قبلی می تواند منجر به عدم توجه به تمام جنبه هایی شود که می تواند بر توسعه آنها تأثیر بگذارد. هنگام توسعه یک طرح بازاریابی دیجیتال، باید مؤلفه هایی مانند تعیین مخاطب هدف (شخصیت خریدار)، اهداف تجاری و ارزش پیشنهادی مناسب را در نظر بگیرید.

ساختار برنامه دیجیتال مارکتینگ
ساختار برنامه دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟- ساختار برنامه دیجیتال مارکتینگ

طرح بازاریابی سندی است که جزئیات تمام برنامه ریزی های کمپین ها یا اقدامات بازاریابی دیجیتال شما را به اشتراک می گذارد. کانال هایی که استفاده خواهید کرد، توسعه، سرمایه گذاری، زمان ها و غیره را شرح می دهد.

به گفته فیلیپ کاتلر، که یکی از پدران بازاریابی مدرن به شمار می‌رود، یک طرح بازاریابی به این صورت عمل می‌کند: «برای مستند کردن چگونگی دستیابی به اهداف استراتژیک سازمان از طریق استراتژی‌ها و تاکتیک‌های بازاریابی خاص، با مشتری به عنوان نقطه شروع. همچنین با برنامه‌های بخش‌های دیگر سازمان مرتبط است.»

با در نظر گرفتن این موضوع، آیا شرکت شما به یک برنامه بازاریابی دیجیتال نیاز دارد؟ با توجه به Puromarketing و به نظر ما، پاسخ کاملاً مثبت است: 100٪ بله. شما به آن نیاز دارید تا:

. مشتریان خود را جذب کنید، متقاعد کنید، تبدیل کنید و کاری کنید که عاشق محصول یا خدمات شما شوند.
. تمام استراتژی ها و اقدامات را برای دستیابی به مشتری هدف خود برنامه ریزی کنید.
. کمپین های بازاریابی خود را برای ارائه ارزش در هر مرحله تقسیم بندی کنید.

قبل از توسعه مراحلی که ساختار یک طرح بازاریابی دیجیتال را تعریف می‌کند، باید در حوزه آنلاین شرکت، هدفتان، کانال‌هایی که باید در آن حضور داشته باشید، و رقیب شما چه کسانی هستند و چه می‌کنند، احساس راحتی کنید.

 

در مرحله بعد، ساختار گام به گام برنامه بازاریابی دیجیتال شما را به شما نشان می دهیم:

گام به گام یک طرح بازاریابی دیجیتال را طراحی کنید

مرحله 1: تجزیه و تحلیل موقعیت

اولین کاری که باید هنگام توسعه برنامه بازاریابی دیجیتال خود انجام دهید، انجام یک تحلیل داخلی و خارجی (تحلیل SWOT) شرکت است. یک چارچوب مفید برای این کار، تجزیه و تحلیل SWOT است که به شما اجازه می دهد تا به نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و نقاط ضعف شرکت خود و به طور کلی بازار نگاه کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  اجزای اصلی یک طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟

ما باید با اکوسیستمی که در آن فعالیت می کنیم، نیازهای مشتریانمان و اینکه کجا به آنها رسیدگی می شود، آشنا باشیم. این تجزیه و تحلیل به همان اندازه کیفی است که کمی از طریق بررسی عواملی مانند عادات دیجیتال، واسطه ها، تأثیرگذاران و غیره است.

پیاده‌سازی تکنیک‌های محک‌گذاری با هدف شناسایی بهترین شیوه‌های دیجیتال و داستان‌های موفقیت و بکارگیری آن‌ها در کسب‌ و کار، بخش برجسته‌ای از استراتژی کلی شرکت است.

ما همچنین باید یک مطالعه داخلی انجام دهیم تا بدانیم وضعیت شرکت ما در عصر دیجیتال چگونه است: آیا وب سایت ما مشتری مدار است؟ قابلیت استفاده و تجربه مرور چگونه است؟ آیا وبلاگ خود را به صورت دوره ای به روز می کنیم؟ موقعیت فعلی وب سایت ما چیست؟ و حضور ما در شبکه های اجتماعی چگونه است؟

در این اینفوگرافیک Guerrilla Business، شما یک چک لیست برای زمانی که تجزیه و تحلیل خود را از حضور دیجیتال خود انجام می دهید، دارید.

ساختار برنامه دیجیتال مارکتینگ
ساختار برنامه دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مرحله 2: اهداف بازاریابی دیجیتال را تعیین کنید- ساختار برنامه دیجیتال مارکتینگ

هنگامی که جایگاه خود را در بازار پیدا کردید و نقاط قوت خود را در ذهن داشتید، روی تعیین اهدافی کار کنید تا ایده روشنی از اینکه اقدامات شما باید شما را به کجا ببرد داشته باشید. هر چیزی که برنامه ریزی می کنید باید برای رسیدن به آن اهداف کار کند.

می توانید با در نظر گرفتن چارچوب اهداف SMART روی توسعه این بخش از برنامه بازاریابی دیجیتال خود کار کنید: اهداف مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و به موقع.

در اینجا یک مثال است:

. یک هدف هوشمند نیست: “من می خواهم تعداد بازدید از وب سایت خود را افزایش دهم.”
. هدف SMART: “من می خواهم در عرض سه ماه به 20000 بازدید در ماه از وب سایت خود برسم. برای انجام این کار، X، Y و Z را انجام خواهم داد.”

مرحله 3: استراتژی بازاریابی را تعریف کنید- ساختار برنامه دیجیتال مارکتینگ

هنگامی که اهداف کسب و کار خود را مشخص کردید، برای دستیابی به آنها چه کاری انجام می دهید؟ شخصی سازی در بازاریابی دیجیتال اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. بنابراین، وقتی نوبت به تعریف استراتژی برای اجرای برنامه می‌رسد، این عوامل را در نظر داشته باشید:

هنگامی که اهداف کسب و کار خود را مشخص کردید، برای دستیابی به آنها چه کاری انجام می دهید؟ شخصی سازی در بازاریابی دیجیتال اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. بنابراین، وقتی نوبت به تعریف استراتژی برای اجرای برنامه می‌رسد، این عوامل را در نظر داشته باشید:

این مقاله را مطالعه کنید  موارد برنامه دیجیتال مارکتینگ

– تقسیم بندی مخاطبان هدف: بدانید که می خواهید به چه کسانی خطاب کنید، سلیقه ها، نیازها یا ترجیحات آنها چیست، کجا به دنبال برآورده کردن انتظارات آنها هستید و غیره. این زمان برای ایجاد شخصیت خریدار است.

– موقعیت یابی: برای دستیابی به موقعیت مناسب، بسیار مهم است که در مورد ارزش پیشنهادی شما و آنچه که مستلزم آن است، کاملاً واضح (و به همان شیوه به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید) داشته باشید. به طور خلاصه، به همین دلیل است که مصرف کننده باید شما را انتخاب کند نه رقیب. شما باید بدانید که چگونه می خواهید ارزش پیشنهادی منحصر به فرد خود را به اشتراک بگذارید و چگونه این کار را به طور مناسب در کانال هایی که مخاطبان شما در آن حضور دارند (رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها، بازاریابی ایمیلی و موارد دیگر) انجام دهید.

– استراتژی محتوا: این برای ایجاد، توزیع و مدیریت محتوای اصلی که کاربران را جذب می کند و برند را به عنوان مرجع در ذهن کاربران قرار می دهد، مهم است. علاوه بر این، شما همچنین باید یک برنامه ارتباطی خاص (بازاریابی محتوا) را برای هر کانال ترسیم کنید. برخی از ابزارهایی که برای اجرای این استراتژی استفاده می کنیم عبارتند از:

1. تحقیق کلمات کلیدی: این شامل شناسایی کلمات کلیدی مناسب برای استفاده صحیح در محتوای خود برای بهبود ارگانیک موقعیت سئو است. اگر می خواهید کاربران شما را در موتورهای جستجو پیدا کنند، برای هر استراتژی محتوا ضروری است.

2. تقویم محتوا: تقویم محتوا برای اطمینان از منطقی بودن استراتژی شما کلیدی است. ارزش را فراهم می کند. به شما امکان می دهد درازمدت فکر کنید و منابع خود را بهینه کنید، به خلق ایده ها کمک کنید و موارد دیگر. در یک تقویم محتوا، باید تاریخ انتشار، نویسنده، موضوع پست، کلمه کلیدی، برچسب هایی که باید استفاده کنید/در نظر بگیرید و غیره را درج کنید.

3. پست اجتماعی: نوشتن مقاله و عدم تبلیغ آن در شبکه های اجتماعی یک اشتباه است. هرزنامه نیست، اما در عوض برنامه ریزی کنید که چه چیزی قرار است منتشر کنید و چه زمانی در هر پلتفرم رسانه های اجتماعی با بهترین نسخه های مناسب برای هر کدام، همه در عین داشتن تعداد ایده آل کاراکترها، لینک ها، هشتگ ها و موارد دیگر.

. همچنین باید در نظر بگیرید:
. مخاطب شما چگونه است.
. درباره چه موضوعاتی قرار است صحبت کنید
. قرار است از چه لحنی استفاده کنید.
. چند بار قرار است منتشر کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  برنامه اقدام دیجیتال مارکتینگ موثر
ساختار برنامه دیجیتال مارکتینگ
ساختار برنامه دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مرحله 4: استراتژی ها و تاکتیک های دیجیتال

بر اساس اهدافمان (جذب، تبدیل و وفاداری)، شروع به اجرای استراتژی های مختلف خواهیم کرد: کمپین های بازاریابی ایمیلی، رسانه های اجتماعی، CRM، بهینه سازی وب، استراتژی های سئو، تبلیغات رسانه های پولی و غیره.

امروزه، با توجه به اینکه تعداد کانال‌های مدیریتی در حال افزایش است و میزان اطلاعاتی که در مورد مشتریانمان به دست می‌آوریم در حال افزایش است، بسیار مهم است که از ابزارهای اتوماسیون بازاریابی استفاده کنیم که به شما امکان می‌دهد کمپین‌های بازاریابی خود را خودکار کنید.

به لطف این تاکتیک ها، می توانید گردش کار ایجاد کنید که به شما امکان می دهد صدها کمپین را تنها با کلیک ایجاد کنید. می‌توانید پیام‌ها را بر اساس شخصیت خریدار شخصی‌سازی کنید و شانس موفقیت خود را افزایش دهید. نه تنها این، شما می توانید آنها را بسته به تعامل آنها با برند، به سمت لحظه خرید ببرید.

فناوری به ابزاری اساسی برای اجرای استراتژی‌های دیجیتال تبدیل شده است و یادگیری بهترین استفاده از آن را برای شما ضروری می‌سازد.

مرحله 5: اندازه گیری نتایج و KPI ها

کار پس از طراحی و اجرای استراتژی بازاریابی دیجیتال خود متوقف نمی شود. مرحله بعدی یکی از مهمترین مراحل است: تجزیه و تحلیل نتایج. تجزیه و تحلیل به یک ستون مهم برای بهینه سازی موفقیت آمیز عملکرد و هزینه های بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است.

ما باید هر اقدامی را با استفاده از KPI اندازه گیری کنیم تا بفهمیم آیا بازگشت سرمایه مورد انتظارمان را به دست آورده ایم یا خیر. اندازه‌گیری اثربخشی استراتژی‌ها و فعالیت‌هایی که در بازاریابی دیجیتال خود پیاده‌سازی کرده‌ایم، به ما کمک می‌کند آنچه را که برای دستیابی به اهداف تعیین‌شده کار نمی‌کند اصلاح کنیم.

مطمئن شوید که یک سیستم بصری داده در زمان واقعی دارید. دنیای دیجیتال به سرعت در حال تکامل است، بنابراین شما باید همیشه مراقب باشید تا فرصت‌ها و فضای بهبود را در یک لحظه شناسایی کنید.

این مراحل را هنگام ایجاد برنامه بازاریابی دیجیتال خود در نظر داشته باشید و هیچ چیز را به شانس واگذار نکنید. اگر به دنبال موقعیت یابی و تقویت حضور خود در فضای دیجیتال هستید، این بزرگترین دشمن شماست.

به همین ترتیب، به خاطر داشته باشید که فناوری می تواند به بزرگترین متحد شما برای ایجاد کمپین های بازاریابی شخصی، خودکار و در نهایت موفقیت آمیز تبدیل شود. همانطور که کار پیچیده می شود، ابزارهای جدید موجود به شما اجازه می دهند کار خود را ساده کنید و عملکرد خود را افزایش دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + بیست =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟