وبلاگ دیجیتال مارکتینگ

وبلاگ دیجیتال مارکتینگ

وبلاگ دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی دیجیتال، بازاریابی آنلاین، تبلیغات اینترنتی و… هرچیزی که اسمش را می گذارید، اما در نهایت چیزی که ما اسمش را دیجیتال مارکتینگ می گذاریم فعالیتی است که به صورت آنلاین انجام می شود. از این گذشته، استفاده از اینترنت طی یک دهه گذشته بیش از دو برابر شده است و این تغییر بر نحوه خرید مردم و تعامل با مشاغل تأثیر گسترده ای داشته است.

بنابراین، سوال اصلی اینجاست که دیجیتال مارکتینگ چیست؟ دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی مانند هر نوع بازاریابی دیگری است، یعنی پیدا کردن راهی برای ارتباط با مشتریان حال حاضر و مشتریان بالقوه شما. تفاوت واقعی دیجیتال مارکتینگ با بازاریابی سنتی این است که شما به صورت آنلاین به مشتریان وصل می شوید و تأثیر می پذیرید.

وبلاگ دیجیتال مارکتینگ
وبلاگ دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- وبلاگ دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ اصطلاحی است که این روزها به وفور شنیده می‌شود. این اصطلاح در حقیقت یکی از مؤثرترین و قدرتمندترین جنبه‌های تجارت الکترونیک محسوب می‌شود. زیرا این روزها اغلب کسب و کارها در تلاش برای پیشرفت و فروش بیشتر هستند و برای این کار از به‌روزترین تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده می‌کنند. به همین دلیل استفاده از بازاریابی دیجیتال و همچنین بهره‌مندی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می‌تواند یک راه‌کار بسیار هوشمندانه در راستای پیشرفت و رشد کسب و کارها باشد.

چرا بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما مهم است؟- وبلاگ دیجیتال مارکتینگ

پاسخ این سوال را فقط با نگاه کردن به اطراف خود می توانید پیدا کنید. چند دستگاه الکترونیکی را می توانید ببینید؟ این احتمال وجود دارد که شما در حال خواندن این مطلب روی لپ‌تاپ یا موبایل هستید و احتمالاً چند دستگاه دیگر وجود دارند که می‌توانند به راحتی به اینترنت متصل شوند.

این مقاله را مطالعه کنید  13 مزیت دیجیتال مارکتینگ

به نحوه مصرف اطلاعات خود و حتی نحوه اشتراک گذاری اطلاعات با همکاران، دوستان و خانواده فکر کنید. آنلاین بودن و متصل بودن، نحوه خرید ما، نحوه اطلاع از رویدادها و حتی می تواند بر نحوه رأی دادن ما تأثیر بگذارد. آنلاین بودن آسان، تقریباً در هر زمان، یکی از دلایلی است که بازاریابی دیجیتال نحوه تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدمات کسب و کارها را تغییر داده است.

ما معتقدیم دیجیتال مارکتینگ دارای چهار مزیت کلیدی نسبت به روش سنتی بازاریابی است – اندازه گیری، مقرون به صرفه بودن، سرعت و تعامل.

وبلاگ دیجیتال مارکتینگ
وبلاگ دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

قابلیت اندازه گیری

یک وب‌سایت مسلماً مهم‌ترین ابزار بازاریابی است و بینشی است در مورد اینکه مردم به چه چیزهایی علاقه دارند و چگونه وب‌سایت شما را پیدا می‌کنند و در اطراف آن حرکت می‌کنند. چند نفر از سایت شما بازدید کرده اند؟ آنها از کجا می آیند، جستجوی طبیعی، از طریق پرداخت به ازای کلیک (PPC)، رسانه های اجتماعی یا کمپین های ایمیل؟ می‌توانید تغییرات ارقام خود را در طول زمان نظارت کنید و اطلاعات واقعی در مورد اینکه آیا پیام بازاریابی شما به افراد مناسب می‌رسد یا خیر به شما می‌دهد.

توان مالی

دیجیتال مارکتینگ عرصه بازاریابی را به روی شرکت های کوچکتر و متوسط ​​در سرتاسر جهان باز کرده است و از طریق مقرون به صرفه بودن آن، آنها را در یک میدان رقابت با شرکت های بزرگتر قرار داده است. به عنوان مثال، تبلیغات فیس بوک از طریق ابزارهای کمپین تبلیغاتی مانند «پست های تقویتی» هزینه کسری از هزینه چاپ بروشور دارد و می تواند برای گروه خاصی از افراد باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  16 بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

در عین حال، با مخاطبان وسیع‌تری که به طور بالقوه سراسر جهان را در بر می‌گیرد، دسترسی بسیار بیشتری خواهید داشت و کاغذ کمتری برای بوت کردن به محل دفن زباله می‌رود. به طور مشابه، تبلیغات بنری آنلاین در وب سایت ها معمولاً هزینه کمتری نسبت به تبلیغات در رسانه های سنتی تر مانند روزنامه ها یا مجلات دارند. با داده‌هایی که توسط این تکنیک‌های تبلیغات آنلاین ایجاد می‌شود، بازخوردی در مورد میزان کارآمدی هزینه‌های تبلیغاتی نیز دریافت می‌کنید.

سرعت

شما همچنین می توانید پیام خود را در دنیای مجازی سریعتر دریافت کنید – یک کلیک ساده روی یک دکمه ماوس تمام چیزی است که لازم است. وقتی با فرآیند بسیار طولانی‌تر تولید و توزیع مواد چاپی مقایسه می‌شود، به این معنی است که شرکت‌ها می‌توانند در پیام‌رسانی خود بسیار چابک‌تر باشند. پست‌های توییتر یا به‌روزرسانی‌های وب‌سایت در مقایسه با چند روز برای توسعه و چاپ یک آگهی چند دقیقه طول می‌کشد. زمانی که یک خبرنامه الکترونیکی ارسال می شود می توان آن را نوشت و کنترل کرد و می توانید نظارت کنید که چه کسی آن را باز کرده است، در حالی که یک آگهی ممکن است یک هفته طول بکشد تا در روزنامه درج شود و هرگز نمی دانید که چند نفر آن را دیده اند.

وبلاگ دیجیتال مارکتینگ
وبلاگ دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

نامزدی

بازاریابی دیجیتال یک مزیت پویا برای نحوه تبلیغ خود در دنیایی سریع به ارمغان می آورد.

یکی از بزرگترین دلایلی که بازاریابی دیجیتال بسیار مهم شده است، تعاملی است که به ارمغان می آورد – شما می توانید با مشتریان احتمالی و فعلی خود صحبت کنید، به سوالات پاسخ دهید و مشکلات را حل کنید. شما همچنین می توانید با مخاطبان گسترده تری تعامل داشته باشید، به این معنی که می توانید کارهایی بیش از فروش انجام دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ شغلی مطمئن برای آینده

می توانید نظرات خود را جویا شوید و تحقیقات بازار را انجام دهید تا تصمیم گیری خود را بهتر اطلاع دهید. همچنین می توانید به دنبال همکاری یا کمپین برای پیمانکاران فرعی یا نظرات حرفه ای همتایان خود در مورد کار پروژه باشید. با ترغیب مخاطبان خود به اشتراک گذاری صفحات، می توانید نمایه خود را افزایش دهید و در این فرآیند تأیید آنها را دریافت کنید.

مشارکت را می توان از طریق راه های دیگری نیز مانند مسابقات، وبلاگ ها، روابط عمومی، رویدادها و سایر فعالیت های بازاریابی به دست آورد.

با استفاده از بازاریابی آنلاین بی‌درنگ، می‌توانید درباره مسائل نظر دهید و بلافاصله پس از رویدادهای مهمی که ممکن است بر بخشی که شما و مشتریانتان کار می‌کنید تأثیر بگذارد، به‌روزرسانی یا به مشتریان خود اطلاع دهید. همچنین می‌توانید به سرعت پیشنهادات رقبا را با پیشنهادات خود مطابقت دهید یا بهتر کنید و شما را در انتهای بازار نگه دارید.

بنابراین، بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما بسیار مهم است – ضروری است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − سیزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟