بودجه دیجیتال مارکتینگ رشد محور

بودجه دیجیتال مارکتینگ رشد محور

بودجه دیجیتال مارکتینگ رشد محور ، تقریباً به پایان سال رسیده ایم و همه می دانیم که این به چه معناست. زمان آن فرا رسیده است که باید در برنامه ریزی بودجه سالانه دیجیتال مارکتینگ خود غوطه ور شوید. اگر بیشتر فعالیت های بازاریابی خود را در خانه مدیریت و اجرا می کنید، یا اگر به یک آژانس بازاریابی برون سپاری می کنید، بودجه بازاریابی دیجیتال شما چشمه خوبی برای استراتژی سالانه شما خواهد بود. این راه درازی برای توضیح عملکرد شما در سال آینده خواهد بود.

یک سال جدید یک شروع جدید است. فرصت هایی برای رشد و همچنین تغییر در استراتژی های بازاریابی دیجیتال شما به ارمغان می آورد. شما ممکن است وارد مناطق جدید شوید، محصولات جدید را راه اندازی کنید یا کانال های بازاریابی جدیدی را امتحان کنید تا آگاهی از برند ایجاد کنید.

در واقع، طبق مطالعه‌ای که اخیراً در مورد وضعیت بازاریابی محتوا انجام شده است، 62 درصد از بازاریابان دیجیتال قصد دارند بودجه بازاریابی محتوای خود را در سال آینده افزایش دهند. هزینه بیشتر به معنای ریسک بیشتر است. با این حال به معنای فرصت های بسیار بیشتر نیز هست.

بودجه دیجیتال مارکتینگ رشد محور
بودجه دیجیتال مارکتینگ رشد محور – کالج نوین

چگونه یک بودجه بازاریابی دیجیتال رشد محور بسازیم؟

از نتایجی که می‌خواهید به دست آورید، عقب‌تر کار کنید
پرداختن به موضوع بودجه‌بندی برای پیشرفت بدون پرداختن به امور مالی شرکت دشوار است (در اینجا هیچ چیز خیلی فنی نیست، با این حال این یک پست در مورد بودجه است). روش‌های مختلفی وجود دارد که سازمان‌ها برای ایجاد بودجه بازاریابی دیجیتال خود از آنها استفاده می‌کنند. برخی از آنها، مانند بودجه بندی افزایشی، مدت زیادی است که مورد استفاده قرار می گیرند، در حالی که برخی دیگر، مانند بودجه ریزی مبتنی بر صفر، برای گروه جدیدتر هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  انواع راه حل های دیجیتال مارکتینگ

روش های سنتی بودجه ریزی- بودجه دیجیتال مارکتینگ رشد محور
. بودجه بندی افزایشی: استفاده از بودجه و عملکرد دوره قبل برای ایجاد تغییرات تدریجی در بودجه دوره بعدی.
. بودجه ریزی دائمی: حفظ بودجه ای که همیشه برای یک دوره زمانی ثابت دوام می آورد (به عنوان مثال، داشتن بودجه ای که به طور بی پایان برای 12 ماه آینده، خواه ژانویه یا آوریل) پیش بینی می کند.
. بودجه بندی موقت: منطقی کردن هزینه های پروژه های فردی در صورت لزوم.

روش های جدیدتر بودجه بندی
. بودجه ریزی مبتنی بر صفر: روشی از بودجه ریزی است که در آن بودجه برای هر دوره جدید از ابتدا ساخته می شود و هر هزینه ای نیاز به توجیه دارد.
. بودجه‌بندی فعالیت: استفاده از ابتکارات بازاریابی یا سازمانی برای خود هزینه دارد و بازدهی که انتظار می‌رود برای ساختن بودجه ایجاد کند (برخلاف بودجه‌ریزی افزایشی، که به این می‌پردازد که سازمان شما چقدر برای یک ابتکار در دوره قبلی هزینه کرده است تا بودجه را برای آن بودجه‌بندی کند). دوره بعد)

کوتاه مدت و رفع آن با ROI
بودجه‌ها باید شامل سرمایه‌گذاری بیشتر در استراتژی‌های قیف بالایی باشند، زیرا این استراتژی‌ها علاوه بر راه‌اندازی برندها برای منافع بلندمدت، به ایجاد مخاطبان شخص اول کمک می‌کنند. همچنین، برندها بودجه ای را برای جذب کاربران به وب سایت خود اختصاص می دهند، اما این همان جایی است که متوقف می شود.

وقتی صحبت از تثبیت بازگشت سرمایه به میان می‌آید، به‌ویژه وقتی صحبت از بازاریابی قیف بالایی می‌شود، باید در چشم‌انداز حرکت کرد. جذب کاربران به یک سایت بخشی از استراتژی است، اما جذب آنها برای تبدیل چالش بزرگتری است. علاوه بر این، تمایلی به خرج کردن پول برای طراحی وب سایت و CX وجود ندارد زیرا ممکن است بازدهی فوری نداشته باشید، اما این بخش حیاتی از تجربه مشتری نهایی است.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + یازده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟